Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefunkční zvuk HBO od UPC

Bad_Bunda (22)|17.10.2009 18:22
Dnes mi přestal fungovat zvuk u kanálu HBO (poskytovatel UPC), stejný problém mám i ČT1, všechny ostatní programy (vč. HBO2 a HBO Comedy) zvuk mají. STB mám ještě od Karnevalu. Pokud si dám info o kanále tak se u těchto dvou liší Audio PID od Video PID v posledním čísle (konkrétně HBO má Audio PID 6113 a Video PID 6101 a ČT1 Audio PID 6112 a Video PID 6101; všechny ostatní funkční kanály mají Audio PID vždy větší o 10). Hledal jsem v menu, zda lze nastavit jiný PID ale nic jsem nenašel. Zkusil jsem i reset STB, což taky nepomohlo. Upgrade SW není k dispozici. Může někdo poradit co s tím?
|Mio| (350)|17.10.2009 18:55
na ovladaci je tlacitko s obrazkem repracku a otazniku, staci jej stisknout a prepnout na CZE zvuk neobsahujici AC3.

Pri volbe AC3 se totiz deaktivuje standardni zvukovy vystup a funguje pouze koaxialni S/PDiF.

Pripadne v Menu/Uziv. Nastaveni/ TV vystup a Dolby Digital prepnout na Vypnuto (Omlouvam se pokud to neni presne, nemam ho pred sebou)
Bad_Bunda (22)|18.10.2009 10:48
[quote=|Mio|;244505]na ovladaci je tlacitko s obrazkem repracku a otazniku, staci jej stisknout a prepnout na CZE zvuk neobsahujici AC3.

Pri volbe AC3 se totiz deaktivuje standardni zvukovy vystup a funguje pouze koaxialni S/PDiF.

Pripadne v Menu/Uziv. Nastaveni/ TV vystup a Dolby Digital prepnout na Vypnuto (Omlouvam se pokud to neni presne, nemam ho pred sebou)[/quote]

Díky, už to jede, zmátlo mě, že mi celou dobu zvuk šel a najednou ne.
|Mio| (350)|18.10.2009 18:32
JJ, nejsi sam, to zmate spoustu zakazniku, CT1 uz vysila vicemene vsechno v AC3, ale HBO jen nektere, takze kekde zvuk jde a nekde ne.

Krom toho ta nabidka Dolby Digital v menu vypada tak lakave ze si to zapne skoro kazdy :-))
StD (8612)|18.10.2009 18:36
[quote=Bad_Bunda;244569]Díky, už to jede, zmátlo mě, že mi celou dobu zvuk šel a najednou ne.[/quote]

...no ono je to totiž jen a jen o penězích a o tom, jak si ten který TV-poskytovatel upraví smluvní podmínky s Dolby Laboratories... Ze všech licencí i za kódování se platí En Grosse.