Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Příslušenství k videokamerám

husky14 (34)|16.10.2009 10:48
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Příslušenství k videokamerám

Natáčení videokamerou není jen o práci se samotnou kamerou, často je velmi užitečné využít i další příslušenství, ať už se jedná o stativy, filtry, objektivy a další. Jsou pro vás tito pomocníci důležití? Bez jakých součástí si nedokážete svou práci s videokamerou představit? Co byste rozhodně doporučili ostatním? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Antonín (732)|16.10.2009 16:16
Stativ.
Pitomec (10211)|17.10.2009 13:24
Světlo, stativ, externí mikrofon. Objektiv je sice příslušenství, ale málokdo ho má v home-sféře výměnný.
Neregistrovaný (0)|17.10.2009 16:00
Používám stativ a UV Filtr. Další záložní bateri je asi taky příslušesnství
Pave1 (4279)|17.10.2009 22:45
externí mikrofon, ramenní opěrka, ochranný UV filtr na optiku, na krajinky gradientní šedý filtr (Cokin), šedý/ND filtr (pokud ho kamera nemá).

Stativ, pokud má výsledek být v serioznější podobě .-) .

Náhradní baterie a náhradní kazety (karty apod) jsou samozřejmostí, kterou nepočítám. Kus papírového kartonu na zastínění protislunce (a černou elastickou pásku na připevnění na sluneční clonu kamery), svačinovou fólii na nečekaný déšť (přikreje kameru), čistící kazetu a anáhradní gumičky pružného uchycení externího mikrofonu. Bílý a namodralý papír pro vyvážení bíle (vážím na rozhraní bílého a modrého, podle toho, jak chci záběr "do tepla či do studena").
jibarr (792)|18.10.2009 07:38
A rozum. Nedílná součást příslušenství. Zrovna včera jsem ho zapomněl doma a hned byl průser. :)

Jinak k výše jmenovaným věcem ještě doplním kamerovou pláštěnku, případně náhledový monitor, někdy kolečka na stativ, náhradní UV filtr, baterku na svícení, kabel k mixu s redukcema, dostatek cigaret a lahev s pitím, někdy svačinu a kalhoty s hodně kapsama.
Pave1 (4279)|18.10.2009 10:02
Jibbar - tak to ještě přidám pohodlné boty s dobrou podrážkou (která neklouže a hlavně nevyrábí rušivé zvuky; to je někdy děs, v čem přijde fotograf na akci ...) a klobouček do deště (je praktičtější než deštník). Na zimu pak prstové rukavice s ustřiženýma špičkama a třeba i jen šálu, do které kameru zamotám, pokud není po ruce profi obal (hodí se i papírová páska na zajustování).

Vozím i sluchátka pro serioznější kontrolu zvuku (a 2x20m kabely pro zvuk).

Kafe a svačina je dobrá věc :-) .
Dap (34)|18.10.2009 18:06
já tahám k náhradní baterce nabíječku na 12V (do auta),člověk nikdy neví,jestli bude na zdroji.Hlavně v zimě,kdy baterky moc nevydrží. A samo že stativ.....a kulicha a zebru,ta v zimě obzvláštˇ potěší....:)
arkij (540)|19.10.2009 00:05
Jak u předchozí DV kamery, tak teď u HDV mám pořízeno rovnou s kamerou:

dvě baterky (celkem 3) se samostatnou nabíječkou
stativ (používám ale jen někdy, podle účelu)
přídavné světlo do botičky (na přisvícení, kde nejde svítit jinak)
samostatné světlo (BAUMAX) s rozptylovou fólií
širokou předsádku
filtry - UV, polarizační a šedý
sluneční clonu co byly v příslušenství
jarino1978 (8045)|22.10.2009 20:27
- náhradná výkonejšia batéria
- statív
- UV filter
- ND filter
- na zimnú prevádzku 1/2 litra slivovice, budajku a prešivák, 2 balíky žuvačiek
- na letnú prevádzku plavky, plutvy, 3 litre koly + 2 litre vína, grilovanú kačicu, útierku na utieranie mastných rúk, 2 dezodoranty
ferrda (162)|27.2.2010 06:46
Dovolím si do tejto témy vložiť aj jednu moju otáztku.
Mám v pláne dokúpiť k mojej HV40 polarizačný filter, vyberám z týchto dvoch:
http://www.mini-max.sk/product.php?id=789
http://www.mini-max.sk/product.php?id=85
Rozdiel v cene tam je, a preto sa pýtam. Aký praktický rozdiel je medzi tými dvoma filtrami?
Myslím, že ten drahší tam má nejakú mnohovrstvovú úpravu, ale či to vôbec nejako poznám. Poradte mi pri rozhodovaní ktorý kúpiť. Momentálne použivam pri silnom osvetlení HOYA ND4, ale videl som zopár záberov s polarizákom, a dostalo ma to. Obraz sa mi proste páčil, dokonalá kresba. napr: [video=vimeo;602797]http://vimeo.com/602797[/video]
Viem, že to nebude len vec polarizaku, ale ten tomu vzhľadu asi dosť pomohol.
mirekv (7169)|27.2.2010 14:37
Taky je důležité mít pevné ruce, ne jak já, který jsem schopný rožbrndat pivo!