Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaký program na úpravu MIDI souborů

Doom (2331)|18.1.2005 08:43
Doporučte mi pls. nějaký dobrý prográmek na úpravu MID souborů. Stáhl jsem si nějaké MIDI a chtěl bych je upravit (a pak nahrát do mobilu, jenže ten nahrávací soft upravovat neumí :-( ). Něco jsem měl doma na CD, ale to CD se mi ztratilo :-(

dík.
distortion (76)|18.1.2005 17:12
cakewalk nevim vod jaky to je firmy
shapet_tvf (21)|19.1.2005 04:01
No to je skoda,ze nevite,kdo vyrabi Cakewalk!?
Twelve Tone Systems,nyni v majetku Roland Corporations.To je ale vedlejsi,predevsim,kdo s tim nikdy nedelal(a nemusi jit primo o Sonar 4.1,jejich vlajkovou lod,ale i po netu se valejici verze 6 a vyse Cakewalku - dodaval se i jako software OEM pro SB Live!,tak predevsim ten clovek musi znat noty,vedet neco o transpozici,kanalech MIDI,trackovani a radu dalsich veci.
Je to asi neunosne chtit to po nekom,kdo chce melodii pro mobil.
.....Predevsim,jaky mobil,kolika hlase melodie umi a podle toho ma kazdy vyrobce svuj pomerne jednoduchy program pro upravu do telefonu pres PC nahranim.
MIDI souboru se stale da po netu najit dost,i kdyz je to silne minus oproti jinym letum,nez si lide uvedomili,ze ty jednoduche znacky,povely kontroleru atd.,tvorici MIDI,v ere mobilu najednou ziskaly na cene.
Exportovat se MIDI jednoduse z realne skladby neda,komplikovane ano,casto je jednodussi si to zarat pres klavesnici MIDI sam,dat basovou linku,bici,nosnou melodii a prehnat to pres treba zmineny Cakewalk nebo Cubase(Cubasis).
Ale to je i pro dobreho aranzera dost prace,takove skladby se prodavaji od 200 Kc,pro profiky i v tisicich Kc.
distortion (76)|19.1.2005 04:14
ty ses profik nebo co? na skladani se mi vic osvedcil modplugtracker taky nevim od koho to je neni to profi program a midi myslim taky neumi ale da se v tom odvest profesionalni prace od doby co mam protools tak uz tohle ani neresim:)))))
Tomáš X. (166)|20.1.2005 10:11
Existují 2 renomované, ale drahé software:
Steinberg Cubase SX a Logic.
Cenově velice dostupný a slušný je Magix 2004/2005.
Do rodiny Sony produktů ovšem patří ACID Pro, který od verze 5.0 má podporu VST pluginů, čímž se stává použitelným.
Základním problémem MIDI je to, že každý MIDI track musí být namapován na nějaký sample nástroje. Ty samply, které jsou standardně dostupné ve Windows nevynikají přílišnou kvalitou, ale mají tu výhodu, že je má každý. Pak existují špičkové samply: SampleTank, Kontakt, Akai, ... jenže je to u nich jako s fontem - můžete na ně namapovat MIDI jen v počítači, kde jsou přítomny a nainstalovány obvykle jako VST plugin nebo DirectX. MIDI namapované na špičkové nástroje SampleTanku nelze nikomu předat jinak, než tak, že to převedete do audiofile VAW, MP3, AC3, OGG, ... - jenže pak už to zase neobsahuje ty noty / eventy nástrojů s možnostmi zesílit housle, ztlumit harmoniku, ...
SampleTank má sample některých nástrojů až 70 MB oproti max. 4 MB běžných samohrajek, takže věrnost některých nástrojů je srovnatelná se zvuky v klávesách v cenových relacích 50 000,- - 100 000,- Kč, a to SampleTank stojí 4500,- a 9300,- Kč podle počtu nástrojů.
Má to celé jedinou nevýhodu: od nabootování počítače k možnosti začít hrát je to celá řada zdržujících úkonů:
1. Spustit základní software
2. Přidat alespoň 1 MIDI track nebo otevřít projekt, kde už je
3. Připojit plugin s VST nástrojem - přídavným software
4. Nastavit samply
hupox (22)|21.1.2005 10:09
[quote=Tomáš X.]Existují 2 renomované, ale drahé software:
Steinberg Cubase SX a Logic.
Cenově velice dostupný a slušný je Magix 2004/2005.
Do rodiny Sony produktů ovšem patří ACID Pro, který od verze 5.0 má podporu VST pluginů, čímž se stává použitelným.
Základním problémem MIDI je to, že každý MIDI track musí být namapován na nějaký sample nástroje. Ty samply, které jsou standardně dostupné ve Windows nevynikají přílišnou kvalitou, ale mají tu výhodu, že je má každý. Pak existují špičkové samply: SampleTank, Kontakt, Akai, ... jenže je to u nich jako s fontem - můžete na ně namapovat MIDI jen v počítači, kde jsou přítomny a nainstalovány obvykle jako VST plugin nebo DirectX. MIDI namapované na špičkové nástroje SampleTanku nelze nikomu předat jinak, než tak, že to převedete do audiofile VAW, MP3, AC3, OGG, ... - jenže pak už to zase neobsahuje ty noty / eventy nástrojů s možnostmi zesílit housle, ztlumit harmoniku, ...
SampleTank má sample některých nástrojů až 70 MB oproti max. 4 MB běžných samohrajek, takže věrnost některých nástrojů je srovnatelná se zvuky v klávesách v cenových relacích 50 000,- - 100 000,- Kč, a to SampleTank stojí 4500,- a 9300,- Kč podle počtu nástrojů.
Má to celé jedinou nevýhodu: od nabootování počítače k možnosti začít hrát je to celá řada zdržujících úkonů:
1. Spustit základní software
2. Přidat alespoň 1 MIDI track nebo otevřít projekt, kde už je
3. Připojit plugin s VST nástrojem - přídavným software
4. Nastavit samply[/quote]

Ty trepes .... 9-)
Doom (2331)|24.1.2005 15:01
hele, potřebuju jenom něco jednoduchýho, co by mi zobrazilo jednotlivé notové osnovy pro jednotlivé z daného midu (mělo by to umět smazat prázdné hlasy) a umožnilo mi smazat noty a pomlky... nic víc, nic míň. program, který k tomuhle účelu dodává firma Sony (je to pro telefon CMD J-7) má naprosto děsné ovládání a neumí zobrazit víc jak 3 hlasy naráz. dávat mi profi software je podobné pověstnému házení perel sviním :-D :-E :-D :-E

ale díky za návrhy :-)
Atkins (447)|25.1.2005 08:34
Neni nutne rovnou zkouset drahy a mnohdy i narocny SW - existuje mnoho velmi jednoduchych MIDI editoru - napr. obstarozni ale funkcni MIDISOFT ale i jine - hledej "edit MIDI" - treba na download.com, sourceforge, nebo v googlu :-)
Pears (1027)|28.1.2005 03:01
Myslim, ze shanis presne tohle:
Software se jmenuje WIDI 3.2
Home page: http://widisoft.com/
Umi otevrit jak midi tak mp3 a wav a dalsi, ale je s tim (mp3,wav) dost pakarna.
JJakub (1)|28.1.2005 08:07
zkus kouknout na
http://www.anvilstudio.com/