Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak upravit zvuk na dvd?

hellsniper (13)|16.10.2009 09:31
Ahojte. Chtěl bych zvědět jak by se dal upravit zvuk na dvd. Český dabing je posunutí o pár vteřin. Jedná se speciálně o film Apokalypsa Now. Toto dvd vyšlo za pár korun před nějakým časem, ale má posunutý zvuk. Díky za každou radu.
StD (8612)|16.10.2009 12:02
Chlape, kdybys' nebyl líný trochu hledat... :(( Už se to tu řešilo XXXkrát. Naposledy třeba tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20921
nebo tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=14904

:-R:-R a ještě jednou :-R
hellsniper (13)|20.10.2009 22:19
Dík za odpověď. Zkoumal jsem ty topici a abych pravdu řekl jsem z toho jelen. Nějaká jednoduší metoda neexistuje? Jsem v tomto oboru amatér. Max jsem dal zatím úpravu audio stop do dvdripů. Škoda, že neexistuje program, který sopu z dvd vytáhne třeba do mp3 nebo do wav a upraví se to a zase se to narve zpátky. Takhle na to házím bobek je to moc složité.
StD (8612)|21.10.2009 07:07
[quote=hellsniper;245025]Dík za odpověď. Zkoumal jsem ty topici a abych pravdu řekl jsem z toho jelen. Nějaká jednoduší metoda neexistuje? Jsem v tomto oboru amatér. Max jsem dal zatím úpravu audio stop do dvdripů. Škoda, že neexistuje program, který sopu z dvd vytáhne třeba do mp3 nebo do wav a upraví se to a zase se to narve zpátky. Takhle na to házím bobek je to moc složité.[/quote]

Nechápu, co je na tom složitého - je to totéž jako rozebrat samopal a zase ho složit zpátky, třeba i potmě - BTW na MP3 zapomeň, to na DVD-Video nemá co dělat. Když už, tak Mpeg 1 Layer 2, TEDY MP2. Běžně se ve WAVu (PCM) zvuk upravuje a zpětně enkoduje do AAC = AC3.
hellsniper (13)|21.10.2009 15:55
Hmm. A mimochodem dokážeš rozebrat samopal a zase ho složit?
StD (8612)|22.10.2009 07:59
[quote=hellsniper;245072]Hmm. A mimochodem dokážeš rozebrat samopal a zase ho složit?[/quote]

[OT] Vzor 58 (AK-47) i lehký kulomet vzor 59 i potmě. Za kolik sekund jsem to dříve dělal už si nepamatuji. Ale střílet jsem nezapomněl. :p[/OT]
jarino1978 (8045)|28.10.2009 10:20
[quote=hellsniper;245025]Dík za odpověď. Zkoumal jsem ty topici a abych pravdu řekl jsem z toho jelen. Nějaká jednoduší metoda neexistuje? Jsem v tomto oboru amatér. Max jsem dal zatím úpravu audio stop do dvdripů. Škoda, že neexistuje program, který sopu z dvd vytáhne třeba do mp3 nebo do wav a upraví se to a zase se to narve zpátky. Takhle na to házím bobek je to moc složité.[/quote]

- prevod AC3 formátu do iného nerieš
- prehraj si určitú pasáž filmu, kde sa vyskytujú rúzne hluky, streľba a pod cez Media player classic, odpozoruj deelay, či ide do + alebo do mínusu a odhadom si ho odčasuj na sekundy. V MPC si zvoľ voľbu PLAY, potom AUDIO, potom OPTIONS, potom zaškrtni voľbu AUDIO TIME SHIFT, zadaj približne tú hodnotu, ktorú si si odčítatal z pozerania v prepočte na ms, potom to chce len skúšať prehrávať a triafať sa do správnej hodnoty. Ak ju už máš, tak si ju opíš na papier...
- stiahni si SW XviD4PSP, nainštaluj, vlož si to DVD do mechaniky, otvor si SW XviD4PSP, zadaj DVD, načíta sa Ti vložené DVD z mechaniky, vyber si vhodnú zvukovú stopu, zadaj ako format AUDIO, do kolonky AUDIO ENCODING zadaj napríklad AC3 384k, potom zadaj CONFIGURE, do kolonky DELAY zadaj hodnotu, ktorú si si opísal na papier, zadaj OK, zadaj ENCODE a takto dostaneš audio stopu AC3 s dobrým deelay
- túto AC3 stopu muxneš s vhodným mux SW, zadáš ako výstup DVD-VIDEO, alebo to dáš rovno páliť ako DVD-VIDEO
StD (8612)|29.10.2009 07:46
@Jarino1978: Ten tvůj postup má jeden háček - co když má originál audio nastavený audiodelay? To bych si zjistil jako první (PGCDemux - nechat ho načíst DVD a zvolit tlačítko Check Audiodelay...).