Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink - na Full HD nebo HD ready?

Puamik (229)|12.10.2009 19:14
tak už i v našich končinách končí analog a tak asi pořídím Skylink a v souvislosti s tím obměním asi celý video park.
Chci se zeptat jaký typ tv pro sledování skylinku (mimo HD programy) je lepší, zda full HD nebo HD ready.
Ptám se proto, že když jsem viděl v obchodech na full HD obraz, který nebyl z blue ray, tak to byla katastrofa. Nevím o jaký šlo zdroj, ale Nova, ČT1 hnus. To moje stará 100 Hz má obraz hezčí.
Děkuji za pomoc
mph1 (689)|12.10.2009 19:35
HD programy vysilaji v HD (1080i nebo 720p), ostatni standardne v SD (576i). Nicmene kvalita SD kanalu na Skylinku je nekde jinde, nez DVB-T nebo bezna kabelovka (nebo vystavka na kramu).

Pokud se bojis a navic nemas potrebu priplacet za HD kanaly, kup HD Ready, zklaman nebudes. Navic je mozne, ze pri kombinaci velikost uhlopricky/sledovaci vzdalenost uz ani rozdil mezi FullHD a HD Ready nepoznas (da se vyzkouset v kramu).

Pokud planujes BD nebo se ti FullHD libi (nekde jsi ho videl), kup si FullHD. Kvalitni SD signal (=Skylink) umi dobre vsechny lepsi TV.
XmoYomX (5)|12.10.2009 19:53
Když je tady řeč o Skylinku... v současné době mám starší CRT a O2TV. Kvalita řekl bych dostatečná, ale jinak je IPTV hodně kritizováno a vzhledem k tomu že chci koupit novou 37" Full HD LCD, tak to bude chtít zřejmě kvalitnější příjem. Jak je na tom Skylink s kvalitou obrazu? A hlavně, ovlivní to nějak vzdálenost? Od paraboly k TV bych potřeboval cca 30metrů kabelu, není to moc daleko?
Puamik (229)|12.10.2009 20:06
raději bych bral full HD, předpokládám, že stanice vysílající full HD budou přibývat. Než se tomu však stane budeme muset asi nějaký rok žít i s kavlitou SD. Proto mě hodně zajímá jestli kvalita SD programů ze Skylinku je koukatelná lépe na HD ready nebo jestli se na to dá dívat i na full HD. Aby tam nebyly chuchvalce slité červené barvy a pod.
jarino1978 (8045)|12.10.2009 20:13
[quote=Puamik;243873]raději bych bral full HD, předpokládám, že stanice vysílající full HD budou přibývat. Než se tomu však stane budeme muset asi nějaký rok žít i s kavlitou SD. Proto mě hodně zajímá jestli kvalita SD programů ze Skylinku je koukatelná lépe na HD ready nebo jestli se na to dá dívat i na full HD. Aby tam nebyly chuchvalce slité červené barvy a pod.[/quote]

- je to rôznorodé, niektoré SD sú v špičkovej kvalite ( CT ), niektoré v dobrej kvalite ( Markíza, JOJ, NOVA, NOVA SPORT ) a niektoré sú v mizernej kvalite ( FILMBOX, Z1 a pod. ).
- je úplne jedno, či si kúpiš HD Ready 720p alebo HD Ready 1080p, výsledok bude závisieť od kvality samotnej telky a od receiveru, ktorý si kúpiš.
- v prípade HDTV, tak voľba je jednoznačne HD READY 1080p, dokonca aj v uhlopriečke 37"
Puamik (229)|12.10.2009 21:16
[quote=jarino1978;243874]výsledok bude závisieť od kvality samotnej telky a od receiveru, ktorý si kúpiš.[/quote]
je zde upozornění na kvalitu receiveru. Takže chci počítačovou interní kartu TechniSat SkyStar HD2 - splňuje podmínku kvality nebo je lepší klasický stolní přijímač?
jarino1978 (8045)|12.10.2009 21:29
[quote=Puamik;243886]je zde upozornění na kvalitu receiveru. Takže chci počítačovou interní kartu TechniSat SkyStar HD2 - splňuje podmínku kvality nebo je lepší klasický stolní přijímač?[/quote]

samotná karta obrazovú kvalitu neovplyvňuje, to robí SW ku karte a grafická karta v PC. Samotná karta nemá obrazový výstup.
vivid.sk (11472)|12.10.2009 21:54
to robí SW ku karte a grafická karta v PC

a samozrejme directshow dekodery, ktore pouzivas (pokial dekodujes streamy softwarovo)