Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

S kazetou do tramvaje (!) ?

hrtan (2)|17.1.2005 22:26
Prosím hodného bastlíře (nejlépe inženýra) o odborné vysvětlení problematiky transportu natočených DV, VHS, MD médií elektrickými dopravními prostředky. Nejsem schopen přesvědčit svého občasného spolupracovníka, že pro jeho kazetu nebudu posílat taxíka 9-) a on hystericky odmítá jezdit tramvají, či podzemní dráhou :-I Samozřejmě, že vím o existenci elektromagnetického pole a principu záznamu na magnetický nosič, ale snad mi někdo z pozice fundovaného odborníka pomůže přesvědčit onoho známého o nesmyslnosti jeho názoru, že během cesty z Karláku na Pavlák se mu vymažou data na kazetě :-!!! Případný elaborát mu dám přečíst :-R a snad ho zase nechám natočit pro mě nějaký koncert. A nebo jsem hlupec já :-? Díky, za věcné odpovědi :BB:
mirekv (7169)|17.1.2005 22:30
V opanceřované skříňce. Údajně přes 11mm plášť oceli nepronikne vůbec žádné elm pole.
Ivo Mašek (10205)|18.1.2005 07:56
Po světě jezdí miliony lidí v tramvajích i trolejbusech a převáží si nahraná média - ještě nikdo si nestěžoval na ztrátu dat.
Trochu mimo: s tvým spolupracovníkem bych tedy chtěl sdílet dvojdomek. :-D
Bask (53)|23.1.2005 11:04
Co tak poradit mu nakup plechovej pokladnicky? Kupi ju za par sto korun v obchode kde maju vsetko pre dom a zahradu. Treba mu nahovorit, ze funguje ako Faradayova klietka a ze preto zvedie vsetko elektromagneticke pole po obvode stien, pricom obsah pokladnicky zostane ochraneny. Som si to teraz vymyslel, ale mozno ze je to aj tak trochu mozne :-)
píďa_m (716)|16.12.2008 18:05
ať to zkusí testnout, vezme si kazetu z nedůležitým obsahem a několik dní jezdí tramvají a třeba může přikládat kazetu na podlahu, strop, sedačky, spolucestující, eventuelně řidiči na hlavu. A pak uvidí, zda se něco smazalo.
Když vidím jak ty prasata ve studiu pokládají kazety na transformátorové zdroje a jiná zařízení vyzařující elmag. záření, tak mne jímá hrůza a divím se, že se ještě nic nesmazalo, .. ale nesmazalo.