Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: BSA – nová kampaň

husky14 (34)|9.10.2009 09:47
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

BSA – nová kampaň

Protipirátská softwarová unie přišla nedávno s kontroverzní kampaní pro podnikatele, které vybízí zhruba tímto textem: "Znemožněte vaší konkurenci nelegální obohacování! Proč by měla vydělávat díky pirátskému softwaru, když vy máte programy legální a poctivě jste za ně zaplatili?" Co si o tomto postupu myslíte? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
ai (2993)|9.10.2009 17:15
No zni to pokrokove, asi tak jako Patriot act v USA, jen tak dale, udej sveho souseda, pro lepsi zitrek ... :-)
Ivo Mašek (10205)|9.10.2009 18:46
Mám na to rozporuplný názor. Proč? Protože by mě sakra vadilo, kdyby někdo ukrad moji práci a šířil to dál zdarma (nebo za levnější peníz) a mě by se nevrátily vynaložené prostředky.
Na druhou stranu je mi zase proti srsti udavačství. (a že sakra vím, co to je a jak je to nepříjemné)
Asi by si to firmy měly ohlídat sami a neangažovat do toho jiné občany.
Já sám jsem zvědavý na reakce diskutérů, neb v tomto případě se na věc opravdu nelze dívat černobíle.
ai (2993)|9.10.2009 19:18
Krast se nema. Pokud tam bude varovani, obcane, dostali jsme hlasku, udani od toho a toho, ze mate nelegalni soft, prijdeme na kontrolu do 14 dnu, dejte si to do poradku, jestli se to zaklada na pravde toto udani, sluzebnicek, poroucime se, je to dobry. Ale ne nejaky swap team, ktery vykopne dvere s urednikem za sebou, ktery zabavi PC. Toto se da jedinecne zneuzit.
StD (8612)|9.10.2009 19:50
Já už jsem k tomu řekl své Pas!kovi v jím založeném threadu vedle na SHW minulý týden (aniž bych znal obsah těch/toho článku nějakého přiblblého novináře, který vypustil do světa). Nemíním to tu znovu opakovat, jen základní myšlenka je ta, že BSA (a kdokoli další, kdo to má "v náplni práce" ze zákona), by se měla především zaměřit především na proprietární/produkční SW, kde lze jakoukoli nezákonnou činnost poměrně snadno na základě analýzy volně dostupných veřejně prodávaných "výrobků" vystopovat. Howgh!

To ostatní, co také nejvíce vzrušuje diskutéry, je směšné. Už vidím ty "davy kontrolorů" placených z našich peněz fungujících podle schematu popsaného AI... :D
husky14 (34)|9.10.2009 19:56
Je vidět, že BSA umí využít situace a v dnešní době finanční krize apeluje zrovna na ty, kteří jsou touhle krizí nejvíc poškození.... malý podnikatelé.

Úplně vidím dva truhláře z jedný malý vesničky, který o sobě vždycky věděli, že oba dělaj svý účetnictví na kradených winech a officech a v hospodě si o tom vždycky normálně povídali.... ale když je teď tak těžký zavadit o práci a bere se každej drobeček, proč toho nevyužít ne?
ai (2993)|9.10.2009 19:59
StD ...... no nech na hlave :-), povime si za par let, tadyhle ty trendy, represe se deji krucek po krucku, plizive ...ja se treba v US nestacim divit, udelaji ti podobnou akci jen proto, ze mas v PC neco "nemravneho", v EU to bude podobne , rad bych se mylil
Ivo Mašek (10205)|9.10.2009 21:07
[quote]
Úplně vidím dva truhláře z jedný malý vesničky, který o sobě vždycky věděli, že oba dělaj svý účetnictví na kradených winech a officech a v hospodě si o tom vždycky normálně povídali.... ale když je teď tak těžký zavadit o práci a bere se každej drobeček, proč toho nevyužít ne?
[/quote]
... a k tomu český smysl pro závist, a je to. Ovšem do budoucna to zplodí velké zlo mezi lidmi.
StD (8612)|9.10.2009 22:00
[quote=husky14;243589]...mal[COLOR="Red"][SIZE="3"]ý[/SIZE][/COLOR] podnikatelé...[/quote]

No mode, i ty Brute? Buďto "malí podnikatelé" nebo "malé podnikatele". Tož si vyber a oprav se pls. :-(((
StD (8612)|9.10.2009 22:03
[quote=ai;243590]StD ...... no nech na hlave :-), povime si za par let, tadyhle ty trendy, represe se deji krucek po krucku, plizive ...ja se treba v US nestacim divit, udelaji ti podobnou akci jen proto, ze mas v PC neco "nemravneho", v EU to bude podobne , rad bych se mylil[/quote]

To není nic nového, to už tady dávno je (i bez soudního příkazu) - "volební většina z menšiny" ti to vždy mediálně (bulvárně) zdůvodní a uzákonní si to podle své vůle. Zákony na objednávku se to jmenuje, u vás tomu říkáte lobbying...
husky14 (34)|10.10.2009 00:02
[quote=StD;243599]No mode, i ty Brute? Buďto "malí podnikatelé" nebo "malé podnikatele". Tož si vyber a oprav se pls. :-((([/quote]A to si říkáš Jihočech? Hovorově jihočesky jsou to ty malý podnikatelé (mn.č.) a malej podnikatel (j.č.) ;)
Ivo Mašek (10205)|14.12.2009 07:22
Není to sice aktuelní thread, ale nedalo mi to, abych sem nepostnul jeden "článek" vypíchnutý z recenze hry Call of Duty: Modern Warfare 2
[quote]Prodeje MW2 jsou rekordní a 4,5 milionů prodaných kusů na Xbox360 a 2 miliony na PS3 těžko vyrovnají 2 miliony PC kopií. Bohužel s takovými prodejemi prostě PC nemůže být, i přes svůj mnohem větší uživatelský i výkonový potenciál, tahounem trhu. Takže lze říci, že každý kdo Warezuje na PC, tak zároveň zabíjí PC hraní a výsledkem je třeba zrušení dedikovaných serverů MW2. Kdyby prodeje PC verzí odpovídali skutečnému potenciálu této platformy, který strčí všechny velké konzole snadno do kapsy, asi by to vypadalo všechno jinak (i ta hra by vypadala líp).[/quote]