Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problemy scart zapojeni

niolou (18)|5.10.2009 08:54
Zdravim, potreboval bych radu ohledne kabelu scart. Mam TV Watson a DVD Philips s HDD.

1) Kabel scart full zapojeni zlacene stinene konektory...Kdyz koukam na DVD je vse OK, ale jakmile prepnu na TV je obraz rozhozeny a problikava do TV obraz z DVD...potreboval bych poradit, ktery PIN odpojit, aby po prepnuti na TV byl obraz v poradku. Zkousel jsem odpojit PIN 15,11,7 RGB, ale pote se obraz neobjevil vubec - ani DVD ani TV. V tomto pripade je hlavne problem u nahravani, kdyz se chci na TV divat na jiny program.

2) Kabel scart minimalni zapojeni....Obraz DVD je ze zacatku v poradku,ale po 15min zacne byt cernobily a preblikava barva. Po prepnuti na TV je vse v poradku.

Nevim zda je moznost na TV nastavit SCART bez RGB na DVD tato moznost neni. TV je u rodicu kam se dostanu jedine o vikendu.
Pitomec (10211)|5.10.2009 21:39
1) TV nestojí za nic
2) Výstup DVD rekordéru přepni z RGB na CVBS a jestli to rekordér neumí, tak o něho mám zájem, protože to je zjevně světová rarita
niolou (18)|6.10.2009 08:19
[quote=Pitomec;243145]1) TV nestojí za nic
2) Výstup DVD rekordéru přepni z RGB na CVBS a jestli to rekordér neumí, tak o něho mám zájem, protože to je zjevně světová rarita[/quote]

To ze TV nestoji za nic vim taky...nicmene to neni odpoved na otazku a bohuzel kazdy nema xx tisic na LCD.

Menu DVD rekorderu jsem nijak zvlast nestudoval...o vikendu si detailne prolezu nastaveni TV i DVD a vyzkousim.
artam (1147)|6.10.2009 09:20
niolou:
Pitomec ti to uz vysvetlil, ten TV je zrejmy konstrukcny paskvil. Presne podobne to robili aj starsie Oravy (model si uz bohuzial nepamatam). Je to v dosledku zle vyrieseneho prepinania RGB video signalu, ktory u tychto lacnych TV byva z externeho zdroja trvale prepojeny do RGB cesty od TTX (teletext) vystupu. Preto obraz zo scartu cez RGB je vzdy superponovany do obrazu TV, ako keby to slo z teletextu.

Takze jedine nastavit DVD prehravac na CVBS, kedze to ide este pred PAL dekoder.