Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bootování ze sítě ve win XP

jarmoss (1)|3.10.2009 15:09
Zdravím všechny...

Jsem lama a nemám žádné zkušenosti s tímto tématem. Měl bych více dotazů pro zkušené uživatele.
Mám 3 stanice (jeden notebook a 2 PC) v LAN a na všech běží win XP. Můj záměr je docílit toho aby z Notebooku(serveru) "tahaly" PCčka(klienti) a to z obrazu disku, který je vytvořen Acronisem True Image (*.tib)... Obnova jednotlivého počítače přes obraz mi samozřejmě funguje, ale zajímá mě jak bych to měl udělat, abych mohl restornout jednotlivé PC nebo i obě najednou přes notebook abych k PC nemusel vubec fyzicky přistupovat (sedět u PC).
Mám Acronis Snap Deploy, který by to měl umožňovat, ale nějak mi to pořád nefunguje. Takže prosím o radu (lépe o podrobný postup) jestli má někdo s Acronis Snap Deploy zkušenosti nebo nějaké jiné řešení. U PC mám nastavené přednostně bootování ze sítě než z HDD. Všechny síťové karty podporují boot ze sítě. Četl jsem, že musí být nainstalovaný PXE server, ale musí být na serveru či na koncové stanici?

Děkuji za odpověď
|Mio| (350)|4.10.2009 22:40
Na klientskych PC musi bejt prislusne nastavena bootrom, nebo ekvivalentni nastaveni integrovanych karet, ne vsechny to podporuji.

Problem je jenom s vyvolanim restartu PC na dalku.

Pak uz staci jen spravny skript a nabootuje ti rovnou automaticka obnova.

Ovsem podrobnejc ti neporadim, nemam zkusenost s danym softwarem.