Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem - skylink

milanecek10 (2)|3.10.2009 11:03
Dobrý den,
vlastním skylink. Cca před 2 měsíci se začal zhoršovat signál s německými satelitními kanály.
Např. u kanálů SAT1,PRO7,RTL,... se začali objevovat při přehrávaní programu jakési čtverečky které rozhazovaly obraz, tím pádem se na to nedalo koukat. Tento problém zobrazování čtverečků je jen u některých německých kanálů, a navíc se začíná objevovat až v odpoledních hodinách (od 16.hod.), ráno jdou kanály zcela v pořádku. Všechny ostatní programy jdou zcela v pořádku. Tento problém před 2 měsíci nebyl a satelit s receiverem nám nastavoval odborný technik. Zkoušel jsem reklamaci ale firma mi řekla ať to celé rozeberu a přivezu k ním, a do toho se mi vůbec nechce, možná je to jen nějaká blbost.
Receiver Topfield už oni zkoušeli a jelo jim to bez problémů. Nevíte kde hledat příčinu zobrazování těch čtverečků? Budu vděčen za každou odpověď. Milan
MONYS (460)|3.10.2009 18:14
[quote=milanecek10;242878]Dobrý den,
vlastním skylink. Cca před 2 měsíci se začal zhoršovat signál s německými satelitními kanály.
Např. u kanálů SAT1,PRO7,RTL,... se začali objevovat při přehrávaní programu jakési čtverečky které rozhazovaly obraz, tím pádem se na to nedalo koukat. Tento problém zobrazování čtverečků je jen u některých německých kanálů, a navíc se začíná objevovat až v odpoledních hodinách (od 16.hod.), ráno jdou kanály zcela v pořádku. Všechny ostatní programy jdou zcela v pořádku. Tento problém před 2 měsíci nebyl a satelit s receiverem nám nastavoval odborný technik. Zkoušel jsem reklamaci ale firma mi řekla ať to celé rozeberu a přivezu k ním, a do toho se mi vůbec nechce, možná je to jen nějaká blbost.
Receiver Topfield už oni zkoušeli a jelo jim to bez problémů. Nevíte kde hledat příčinu zobrazování těch čtverečků? Budu vděčen za každou odpověď. Milan[/quote]Co tak zkontrolovat nejprve koax kabel může tam být přes f konektory voda a dále hlavně zda máš nastavenu řádně parabolu(elevace)+ dosměrování na nejlepší signál!!!
MONYS (460)|3.10.2009 18:15
[quote=milanecek10;242878]Dobrý den,
vlastním skylink. Cca před 2 měsíci se začal zhoršovat signál s německými satelitními kanály.
Např. u kanálů SAT1,PRO7,RTL,... se začali objevovat při přehrávaní programu jakési čtverečky které rozhazovaly obraz, tím pádem se na to nedalo koukat. Tento problém zobrazování čtverečků je jen u některých německých kanálů, a navíc se začíná objevovat až v odpoledních hodinách (od 16.hod.), ráno jdou kanály zcela v pořádku. Všechny ostatní programy jdou zcela v pořádku. Tento problém před 2 měsíci nebyl a satelit s receiverem nám nastavoval odborný technik. Zkoušel jsem reklamaci ale firma mi řekla ať to celé rozeberu a přivezu k ním, a do toho se mi vůbec nechce, možná je to jen nějaká blbost.
Receiver Topfield už oni zkoušeli a jelo jim to bez problémů. Nevíte kde hledat příčinu zobrazování těch čtverečků? Budu vděčen za každou odpověď. Milan[/quote]Co tak zkontrolovat nejprve koax kabel může tam být přes f konektory voda a dále hlavně zda máš nastavenu řádně parabolu(elevace)+ dosměrování na nejlepší signál ještě může být vadný přepínač diseq.
milanecek10 (2)|3.10.2009 20:20
kabely se zdaji v poradku. co je elevace nevim. nejsem v tom tak zbehly.
dunaj (1030)|3.10.2009 22:08
[quote=milanecek10;242925]kabely se zdaji v poradku. co je elevace nevim. nejsem v tom tak zbehly.[/quote]

To nema so Skylinkom nic! Ty mas problem s prijmom na pozicii 19,2°E. Priciny mozu byt rozne:
-zle nastaveny tanier alebo LNB
-ako sa tu pisalo ciastocny skrat v kablazi
Ale moze to byt aj prilis silny signal, ktory prebudi (zahlti) vstupny tranzistor v prijimaci
Ako prve sa musis pozriet do prijimaca, aku mas silu a kvalitu signalu. Ak je sila na max. a kvalita menej ako polovica, bude treba zaradit utlmovy clen. Ak je to na hranici, tento problem sa prejavuje vacsinou cez den.
jarino1978 (8045)|3.10.2009 22:52
- z akej pozície prijímaš tie nemecké programy ?
- skontrolovať koaxiál a konektory na LNB a v receivery
- skontrolovať uchytenie paraboly
- skontrolovať nastavenie a eleváciu paraboly
- máš multifeed ? ak áno, skontrolovať presnosť a uchytenie multifeedu
- požičať si od suseda druhý LNB a odskúšať
- požičať si iný receiver a odskúsať

Týmto postupne vylúčiš jednotlivé závady na komponentoch.
losos (2977)|4.10.2009 02:42
1. Zamomeň na nějaký útlumový článek
2. Jako nejpravděpodobnější příčinu předpokládám, že se ti trochu pohnula parabola. Je třeba zkusit ji mírně přizvednout, nebo sklonit - nebo mírně pootočit doprava, či doleva... - občas se to stane, mohl se trochu pohnout materiál, na kterém je parabola připevněna a pod.
Opatrně posunovat !!! Po milimetrech, či ještě méně...
3. Také ti např. mohl před parabolou vyrůst strom a teď stíní ve výhledu na družici a pod...