Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: problem - skylink

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Dobrý den,
    vlastním skylink. Cca před 2 měsíci se začal zhoršovat signál s německými satelitními kanály.
    Např. u kanálů SAT1,PRO7,RTL,... se začali objevovat při přehrávaní programu jakési čtverečky které rozhazovaly obraz, tím pádem se na to nedalo koukat. Tento problém zobrazování čtverečků je jen u některých německých kanálů, a navíc se začíná objevovat až v odpoledních hodinách (od 16.hod.), ráno jdou kanály zcela v pořádku. Všechny ostatní programy jdou zcela v pořádku. Tento problém před 2 měsíci nebyl a satelit s receiverem nám nastavoval odborný technik. Zkoušel jsem reklamaci ale firma mi řekla ať to celé rozeberu a přivezu k ním, a do toho se mi vůbec nechce, možná je to jen nějaká blbost.
    Receiver Topfield už oni zkoušeli a jelo jim to bez problémů. Nevíte kde hledat příčinu zobrazování těch čtverečků? Budu vděčen za každou odpověď. Milan
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2008

Citace Původně odesláno od milanecek10 Zobrazit příspěvek
    Dobrý den,
    vlastním skylink. Cca před 2 měsíci se začal zhoršovat signál s německými satelitními kanály.
    Např. u kanálů SAT1,PRO7,RTL,... se začali objevovat při přehrávaní programu jakési čtverečky které rozhazovaly obraz, tím pádem se na to nedalo koukat. Tento problém zobrazování čtverečků je jen u některých německých kanálů, a navíc se začíná objevovat až v odpoledních hodinách (od 16.hod.), ráno jdou kanály zcela v pořádku. Všechny ostatní programy jdou zcela v pořádku. Tento problém před 2 měsíci nebyl a satelit s receiverem nám nastavoval odborný technik. Zkoušel jsem reklamaci ale firma mi řekla ať to celé rozeberu a přivezu k ním, a do toho se mi vůbec nechce, možná je to jen nějaká blbost.
    Receiver Topfield už oni zkoušeli a jelo jim to bez problémů. Nevíte kde hledat příčinu zobrazování těch čtverečků? Budu vděčen za každou odpověď. Milan
    Co tak zkontrolovat nejprve koax kabel může tam být přes f konektory voda a dále hlavně zda máš nastavenu řádně parabolu(elevace)+ dosměrování na nejlepší signál!!!

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2008

Dobrý den,
    Co tak zkontrolovat nejprve koax kabel může tam být přes f konektory voda a dále hlavně zda máš nastavenu řádně parabolu(elevace)+ dosměrování na nejlepší signál ještě může být vadný přepínač diseq.

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

kabely se zdaji v poradku. co je elevace nevim. nejsem v tom tak zbehly.

Je tu pořád Avatar uživatele dunaj
    Registrace
    Jul 2009

kabely se zdaji v poradku. co je elevace nevim. nejsem v tom tak zbehly.
    To nema so Skylinkom nic! Ty mas problem s prijmom na pozicii 19,2°E. Priciny mozu byt rozne:
    -zle nastaveny tanier alebo LNB
    -ako sa tu pisalo ciastocny skrat v kablazi
    Ale moze to byt aj prilis silny signal, ktory prebudi (zahlti) vstupny tranzistor v prijimaci
    Ako prve sa musis pozriet do prijimaca, aku mas silu a kvalitu signalu. Ak je sila na max. a kvalita menej ako polovica, bude treba zaradit utlmovy clen. Ak je to na hranici, tento problem sa prejavuje vacsinou cez den.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

- z akej pozície prijímaš tie nemecké programy ?
    - skontrolovať koaxiál a konektory na LNB a v receivery
    - skontrolovať uchytenie paraboly
    - skontrolovať nastavenie a eleváciu paraboly
    - máš multifeed ? ak áno, skontrolovať presnosť a uchytenie multifeedu
    - požičať si od suseda druhý LNB a odskúšať
    - požičať si iný receiver a odskúsať

Týmto postupne vylúčiš jednotlivé závady na komponentoch.

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

1. Zamomeň na nějaký útlumový článek
    2. Jako nejpravděpodobnější příčinu předpokládám, že se ti trochu pohnula parabola. Je třeba zkusit ji mírně přizvednout, nebo sklonit - nebo mírně pootočit doprava, či doleva... - občas se to stane, mohl se trochu pohnout materiál, na kterém je parabola připevněna a pod.
    Opatrně posunovat !!! Po milimetrech, či ještě méně...
    3. Také ti např. mohl před parabolou vyrůst strom a teď stíní ve výhledu na družici a pod...

Podobná témata

1. DVB-S stb na Skylink a ORF
    Od Eman v sekci DVB-S
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 27-07-2012, 08:09
  2. Skylink - problem
    Od Interista v sekci DVB-S
    Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 02-06-2011, 22:24
  3. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-11-2010, 18:23