Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bezdrátový rozvod v bytě

Franky1 (10)|3.10.2009 09:56
Dobrý den. Jsem laik a rád bych se zeptal, zdali je řešitelný následující problém:

Bydlím v paneláku, kde je rozveden koax pro společnou anténu. Ten se nepoužíval, protože kabelovka, kterou si všichni před 10 lety koupili si rozvedla vlastní rozvod se zásuvkou podle které jsme situovali náš obývák.

Nyní jsme s kabelovkou skončili a zřídila se společná anténa pro příjem digitální televize, která je napojena na původní rozvod. Problém je, že zásuvka původního rozvodu je na opačné straně obýváku, než kde mám televizi se stb. Výsledkem je kabel na plovoucí podlaze přes celý obývák.

Existuje nějaký bezdrátový přenos na cca max 10 m místo kabelu? Krabička, která se vsune do zásuvky na jedné straně a do stb na straně druhé?

Děkuji za rady!
Ivo Mašek (10205)|3.10.2009 10:06
TV Anywhere
  • První bezdrátový TV box na trhu. Multi - Evropský standard (PAL BG/PAL I/SECAM)
  • Dívejte se na vaše oblíbené TV programy kdekoli v domě, nebo dokonce na zahradě. Nebuďte závislí na TV anténě
  • Kanály mohou být snadno nastaveny ve vašem oblíbeném pořadí. Perfektní obrazy i zvuk je přenášen bezdrátově skrz zdi nebo strop
  • Můžete také bezdrátově přenášet obraz stereo zvuk z vašeho DVD přehrávače/rekordéru, VCR nebo satelitního přijímače
  • K ovládání TV Anywhere je přiložen multifunkční dálkový ovladač 6v1, který je také vhodný pro ovládání vaší TV, DVD přehrávače/rekordéru, VCR, satelitního přijímač, atd.
  • Integrována funkce pro zpětný přenos signálů z dálkového ovladače. Tento signál také prochází zdmi a stropy!
  • Je možné použití několika přijímačů (všechny přijímače budou přijímat stejný kanál)
[COLOR=#b90000]POPIS PRODUKTU[/COLOR]

Marmitek TV Anywhere vám umožní přenášet TV obraz a stereo zvuk po celém domě ke vzdálené televizi bez použití kabeláže. TV Anywhere vysílač může být připojený přímo do anténní zásuvky. Vysílač je vybavený zabudovaným analogovým TV Tunerem, který může být naprogramován a ovládán vzdáleně přiloženým dálkovým ovládačem. TV tuner převádí anténní signál na audio/video signál, který je přenášen na RF 2.4 GHz k přijímač, jenž je připojen k A/V vstupu na vaší vzdálené televizi.
http://www.powerhouse.eu/tv-anywhere-p-103.html

Pokud máš v bytě WiFi, budeš mít ovšem možná problém. Zařízení pracuje na 2,4 GHz., takže je možné rušení.
anywhere.gif
Pytkin (7947)|3.10.2009 14:13
hmm .. ma to zabudovany analogovy tuner a franky hovori ze maju v antene digitalny signal .. neviem ci to je to co hlada ..
ozzy2 (43)|3.10.2009 16:01
A nebylo by nakonec nejlepší řešení schovat ten koaxiál pod obvodovou lištu té plovoucí podlahy.
Ivo Mašek (10205)|3.10.2009 16:06
Bylo by to lepší. Já mám udělaný kabelový rozvod TV i inetu po všech obyvatelných místnostech v bytě a mám už na pořád pokoj. Mám to už bez dalších starostí.
Patrik (28)|4.10.2009 14:19
Bezdrátovým přenosem přeneseš v jednu chvíli jen jeden kanál. Takže zapomeň na to, že bys jen zapojil dvě krabičky mezi zásuvku a STB a vyřešeno, ty kanály budeš muset přepínat.

Jsou dvě možnosti:
1) výměna STB za takový model, který přijme DVB-T ze společné antény, převede ho na videosignál a pošle ho vzduchem do TV. Přístroj tak bude mít dvě části - jedna se umístí k zásuvce STA a druhá k TV. Výhodou bude, že takové přístroje chytají signál z dálkového ovládání na obou částech

2) Ponechat stávající STB, ale připojit ho ne k TV, ale do zásuvky STA. Pak už jen koupit "přenašeč". Ten se skládá ze dvou částí. Vysílač (připojí se drátem k STB) a přijímač (připojí se drátem k TV).
Nevýhoda bude, že při přepínání programů budeš muset dálkovým ovládáním mířit na ten STB, což znamená "za sebe" (jestli jsem správně pochopil rozmístění v bytě).
Takový přenašeč, by se našel třeba zde:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.26597
modelů je na této stránce celá řada, stačí si vybrat, nejlevnější asi tento: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19761

Úskalí a nevýhody:
1) může se zjistit, že ve tvém okolí je pásmo 2,4 GHz tak zarušené, že se to nebude dát rozumně používat
2) při přepínání STB budeš muset dálkovým ovladačem mířit "za sebe" (pokud nebudeš mít dostatečný odraz od stěn)
3) "přenašeče" něco sežerou (proud) a pokud to má mít nějakou ergonomii používání, tak budou muset být zapnuté furt (komu by se chtělo neustále zapínat a vypínat dvě krabičky)

Osobně bych se přimlouval k tomu kabelovému rozvodu a zalištováním do podlahy, nebo pokud není možné, tak ke stropu.
cubas (7)|4.10.2009 21:00
[quote=Patrik;242976]Bezdrátovým přenosem přeneseš v jednu chvíli jen jeden kanál. Takže zapomeň na to, že bys jen zapojil dvě krabičky mezi zásuvku a STB a vyřešeno, ty kanály budeš muset přepínat.
[/quote]

a neexistuje zařízení, které by kromě AV signálu bylo schopno přenášet i dvb-t stream?