Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 52

Téma: výběr televize

Je tu pravidelně Avatar uživatele Connor
    Registrace
    Sep 2005

marek: Dvě televize za 15k celkem? To podle mně neděláš dobře. Pokud se ti nedostává peněz, tak tímto další zbytečně vyhazuješ (koupíš 2 staré plečky). Zvaž variantu koupit za 15k jednu 40/42" TV (nejspíš plasma od Panasonic, Samsung, LG). Zajdi se na ty TV podívat, co se ti v dané ceně bude nejvíc líbit a tu vezmi do obýváku. Ložnici ožel do doby než našetříš další, nebo kup za pár stovek něco z bazaru+stb... za pár (2) let můžeš koupit další a současnou přesunout. Je to jenom tip ke zvážení... kdybych byl na tvém místě a neměl moc peněz, tak druhá televize je první co škrtnu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od jarda50 Zobrazit příspěvek
    Druhá věc je, že ať tak či tak digitál se pomalu vypíná a z chvíly nebude. Faktem je že v DVB-C obecně kabelovky tvrdí, že budou i nadále produkovat analog. Ale je otázka jak dlouho a hlavně v jaké kvalitě. Na UPC analog = hrůza a ne vše v něm běží. Pokud jde o STA tak to je ještě větší hrůza. Drtivá většina STA ček je starší než 15 let a jejich údržba je dost drahá. Navíc multi STA kde je narván jak analog tak digitál hrůza. co do kvality je na tom DVB-T lépe. A nyní si vem, že pokud máš PDP, LCD a na tom analog tak to také není to pravé ořechové. Ovšem pokud Ti jde digitál a konvertuje ho STB do analogu a pak znova TV si to převrtí do digitálu tak to také kvalitě nepřispívá. Tak že Ti sejně nezbyde než digitál rovnou do di TV. Tedy pokud Ti jde o kvalitu.
    Toto je naprostý blud, protože jediné co se vypíná je pozemní analog a nic jiného. A pozemní vysílání (i digitální) tvoří celkově menšinu ve sledovanosti, vedou kabelovky spolu se satelitem a IPTV. Navíc každý výrobce televizorů se samozřejmě orientuje podle velkých trhů (např. SRN) a tam je procento kabelovek a satelitního vysílání (i analogového!) naprosto dominantní a pozemní příjem je čistě okrajová záležitost. Takže teorie o nějakém ukončení analogu jsou zcela mimo.
    STA může mít v pohodě analog i digitál, je to pouze o technickém provedení a vůbec v tom není žádný problém a co se týká kabelovky UPC, tak v analogu tam mám 40 programů, což mně teda DVB-T nenabídne ani omylem (navíc si na kvalitu nemohu stěžovat). A že na PDP nebo LCD TV to občas nestojí za nic je pravda, ovšem to není vinou ani kabelovky a ani STA, nýbrž tou samotnou TV, která je šrot (a většinou ji nepomůže ani přímo digitál, který si ta TV stejně přepočítává na svůj nativ, takže degradace tak jako tak).

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

Nevím kde ty data bereš , ale jsou ve velkém rozporu s oficielními údaji ČTU viz citaci níže.

No pokud jde o analog tak UPC má cca 40, ale jakých a premiovky a dalších 60 je jenom v doigitále. A věř tpmu, že i kabelovky se jednou toho přežitku ve formě analogu zbaví. Jinak DVB-T bude i hlavní příjem ještě hodně let. Jinak cca 70% abonentů kabelovky odebírá ty nejnižší nabídky a cca 50% bere od nich analog. Nevšiml jsi si, že v analogu se nějak postupně nělkteré kprogramy vypouštějí a jsou jen na digitále?

Pokud se podíváš na výročku UPC tak zjistíš, že dosáhla 350K domácností a nový nárust se takřka zastavil a moc už se s nárustem nepočítá neboť jejich možnosti kde ještě služby nabídnout jsou omezeny a dál by to znamenalo enormní nárust investic , který by se těžce dostal zpět. Tak že v CR jsou možnosti kabelovky bohužel omezeny.

Český telekomunikační úřad si nechal u agentury STEM vypracovat průzkum, který zjišťoval, jakým způsobem obyvatelé České republiky přijímají televizní signál. Z výsledků vyplynulo, že 37 procent domácností používá společnou televizní anténu, 20 procent spoléhá na satelit a kabelovou televizi preferuje 18 procent domácností. Ze vzduchu přes anténu přijímá vysílání 38 % domácností, novinku v podobě IPTV využívají 2 procenta domácností.

Myslím, že v tomhle se hluboce mýlíš. Pokud chceš uvedu i odkazy.

Pokud jde o degradaci signálu tak vícepřevody je daleko větší - ztráty než při tom když si sama TV přepočítává rovnou digitální signál z 576 na 1080. A to, že v analogu nelze pozorovat jak jsem uvedl kvalitně digitál díky přecrtání a jiným požadavkům na zpracování. A to nemluvím o 16:9, HD, a dalších.

Registrace
    Mar 2004

Kabelovka UPC má sice digitál, ale drtivá většina set-top-boxů pro příjem je vybavená jenom analogovým výstupem. Pokud jde o analogovou nabídku, tak o žádný přežitek pochopitelně nejde, protože pořád je ta analogová nabídka takřka 4x větší než DVB-T a navíc má tu naprosto jasnou výhodu, že ji lze zachytit na všech TV v domácnosti a bez nutnosti jakýchsi STB. Jinak tvoje tvrzení o těch 70% a nejnižší nabídce máš odkud? Reálně tak vycucané z prstu, ne?

Počet klientů UPC není podstatný, protože nárůst by mohl být až v momentě, kdy by UPC zakabelovalo další lokality, což se neděje.

ČTÚ a STEM se poněkud mýlí, protože do počtu klientů STA počítají všechny domácnosti, tj. i ty, kde STA jenom prochází bytem, ale nikdo ji nevyužívá (lidi mají kabelovky, satelity, IPTV). A to je průzkum na dvě věci. Stejně tak jako se nedá nikdy říct, kolik lidí má pozemní příjem - tady lze pouze od počtu těch příjmů ostatních (kabelovka, SAT, IPTV) odvodit, že o pozemní příjem tito asi zájem nemají.

I převod jednoho digitálního signálu na druhý může být víc kvalitu degradující než analog/digitál a opačně. Sám fakt, že je něco digitálního ještě neznamená, že je to i kvalitnější - toto si myslí jenom lidi, kteří tomu nerozumí a kteří neustále papouškují cosi o digitálu a obvykle ani netuší, že třeba v TV se analog používá naprosto běžně (Beta a celá řada materiálů, jenž se z ní přepisuje do digitálu aby si pak mohl doma někdo chrochtat blahem jak je to digitální lepší a kvalitnější než analog ).

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

Podívej se na výročku UPC a pak tady šiř tvé značně zkreslené údaje. Jinak je podkládej také odkazy bez nich je to jen JPP. To, že je drtivá většina STB vybavena analog výstupem je daň přechodu nikoli něco co tu bude i nadále. Pokud tvrdíš že analo jok je apriory lepší než digitál, tak mám pocit, že tomu asi nenerozumíš nebo nechceš rozumět a tohle používáš jen proto aby si obhájil ty silně nepravdivé údaje. Jinak to dokaž důvěryhodným renomovaným technickým odkazem.

Registrace
    Mar 2004

Fakt že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál nezpochybníš ani ty a ani nikdo jiný a nemá smysl se o to ani pokoušet. Já osobně se jenom směju těm lidem, kteří pořád cosi melou o digitálu a ve skutečnosti nepoznají vůbec nic - prostě to jsou takoví ti "digitálové", kteří potřebují i hajzlpapír mít z nul a jedniček, jinak jejich velká potřeba nestojí za nic

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

Ha ha ha kde jsou odkazy na odborné články nestačí, že něco vymyslíš i na Wikipedii je porovnání obou signálů ale vzhledem k tomu, že nejksi schopen cokoli co tu neustále opakuješ doložit tak máš smůlu. Jinak stále čekám na důkazy. Kdyby si aspoň trochu tomu rozuměl tak by si věděl, že nic není tak jednoznačné ani to co je lepší. Aspoň by si mohl vědět, jak je analog náchylný na různá rušení a jediná cesta kromě přímého výhledu vysílače na konkretně navrženou antenu což jak odborníci tvrdí je v R takřka nemožné je posílůat ho digitální cestou. No ale stále čekám, že tu uvedeš odkazy na podporu jak Tvých čísel tak i to, že analog je lepší.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Fakt že je analog v mnoha ohledech lepší než digitál nezpochybníš ani ty
    Mohu se otazati, cimpak by slo podeprit toto velice zajimave tvrzeni?

Nezajima mne narocnost a preciznost prenosove trasy, nezajima mne TCO z pohledu operatora, nezajima mne financni narocnost ze strany libovolnych clanku retezce pred koncovym abonentem, ptam se na to ciste z pohledu abonenta (kteremu je sumak, ze je to technicky narocne - ma nabidku na prijem TV cestou, kvalitou a obsahem A, B, C, D - dle sve penezenky, erudice a doporuceni pratel (a obcas selskym rozumem a zdravou uvahou) vybira...)

Registrace
    Mar 2004

Ha ha ha kde jsou odkazy na odborné články nestačí, že něco vymyslíš i na Wikipedii je porovnání obou signálů ale vzhledem k tomu, že nejksi schopen cokoli co tu neustále opakuješ doložit tak máš smůlu. Jinak stále čekám na důkazy. Kdyby si aspoň trochu tomu rozuměl tak by si věděl, že nic není tak jednoznačné ani to co je lepší. Aspoň by si mohl vědět, jak je analog náchylný na různá rušení a jediná cesta kromě přímého výhledu vysílače na konkretně navrženou antenu což jak odborníci tvrdí je v R takřka nemožné je posílůat ho digitální cestou. No ale stále čekám, že tu uvedeš odkazy na podporu jak Tvých čísel tak i to, že analog je lepší.
    Tak to už jsme doma, jestli čerpáš poznatky z Wikipedie (kam si může kdokoliv napsat cokoliv), tak je pak jasný, že píšeš takový bludy jaký píšeš
    Mimochodem právě digitál je u pozemního příjmu mnohem náchylnější, resp. divák vnímá problémy s příjmem digitálního signálu mnohem rušivěji než problémy s příjmem analogu. A když se k tomu přičte ten "vynález" SFN, kde v mnoha lokalitách už jasně pociťují problém s pre-echem, tak si můžeš svoje obhajoby digitálu akorát strčit za klobouk

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od PaJaSoft Zobrazit příspěvek
    Mohu se otazati, cimpak by slo podeprit toto velice zajimave tvrzeni?

Nezajima mne narocnost a preciznost prenosove trasy, nezajima mne TCO z pohledu operatora, nezajima mne financni narocnost ze strany libovolnych clanku retezce pred koncovym abonentem, ptam se na to ciste z pohledu abonenta (kteremu je sumak, ze je to technicky narocne - ma nabidku na prijem TV cestou, kvalitou a obsahem A, B, C, D - dle sve penezenky, erudice a doporuceni pratel (a obcas selskym rozumem a zdravou uvahou) vybira...)
    Psal jsem to výše - u analogu si například nemusíš dokupovat STB ke každé TV (nebo mít TV novou), což mimo jiné přináší i úsporu v oblasti el. energie (ono takových 5 nebo 6 STB v domácnosti už nějaký ten peníz ročně hodí). A toto je výhoda hlavně u STA, kde ten analog může v pohodě obsahovat i různý výběr satelitních stanic a pak ani není potřeba, aby každý uživatel měl u každé TV kromě STB i přístupovou kartu. Takže jako názorná ukázka výhodnosti analogu u uživatele to doufám stačí a právě ten selský rozum uživatelů mnohde rozhodne, že nějaké bezhlavé vrhání se do digitálu je zhola zbytečná věc

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

Pitomec hlavně, že do Wiki nepíšeš Ty jinak nejen Wiki ale i jiné odborné články to dost jasně popisují. Jinak pokud potřebuješ seženu Ti konzultace na ČTU, a dalšíh úřadech a org , které se tímhle zaobírají. Já chápu, že nemůžeš překousnout to, že se změnila doba , a že se nyní musíš učit něco nového, ale s tím nic nenaděláme. I já se musím vzdělávat.

Jinak nemluv o STA a jdi se podívat třeba na JM sídliště aby si viděl co je to za zázrak a jak se každý brání do toho sahat aby nemusel pouštět velké peníze. Vzhledem k tomu, že to jsou monstra staré minimálně 20 let. a ty nekvalitní poškpozené kabely kde stačí aby si někdo ve stoupačce strčil účastnicko šňuru do zásuvky pro rozhlas a pak jak mají ti nad ním kvalitní obraz. Tak opravdu nehlaš tady bludy a nesmysly. Chápu, že přicházíš o práci , ale to je bohužel daň pokroku. Nebo holt musíš začít znova. Bohužel týká se to každého nebo většiny z nás.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Psal jsem to výše - u analogu si například nemusíš dokupovat STB ke každé TV (nebo mít TV novou), což mimo jiné přináší i úsporu v oblasti el. energie (ono takových 5 nebo 6 STB v domácnosti už nějaký ten peníz ročně hodí). A toto je výhoda hlavně u STA, kde ten analog může v pohodě obsahovat i různý výběr satelitních stanic a pak ani není potřeba, aby každý uživatel měl u každé TV kromě STB i přístupovou kartu. Takže jako názorná ukázka výhodnosti analogu u uživatele to doufám stačí a právě ten selský rozum uživatelů mnohde rozhodne, že nějaké bezhlavé vrhání se do digitálu je zhola zbytečná věc
    WOW, to je argument! To je jako říct "Škoda Felicia je lepší než Mercedes S klasse" A na dotaz v čem je lepší, odpovědět: "Protože ta Felicia mi stojí v garáži a toho Mercedesa bych musel koupit".
    Přece to, že do nové technologie je potřeba investovat neznamená, že je horší a vice versa.

Registrace
    Mar 2004

Pitomec hlavně, že do Wiki nepíšeš Ty jinak nejen Wiki ale i jiné odborné články to dost jasně popisují. Jinak pokud potřebuješ seženu Ti konzultace na ČTU, a dalšíh úřadech a org , které se tímhle zaobírají. Já chápu, že nemůžeš překousnout to, že se změnila doba , a že se nyní musíš učit něco nového, ale s tím nic nenaděláme. I já se musím vzdělávat.

Jinak nemluv o STA a jdi se podívat třeba na JM sídliště aby si viděl co je to za zázrak a jak se každý brání do toho sahat aby nemusel pouštět velké peníze. Vzhledem k tomu, že to jsou monstra staré minimálně 20 let. a ty nekvalitní poškpozené kabely kde stačí aby si někdo ve stoupačce strčil účastnicko šňuru do zásuvky pro rozhlas a pak jak mají ti nad ním kvalitní obraz. Tak opravdu nehlaš tady bludy a nesmysly. Chápu, že přicházíš o práci , ale to je bohužel daň pokroku. Nebo holt musíš začít znova. Bohužel týká se to každého nebo většiny z nás.
    Ty žiješ v zajetí jakýchsi svých teoretických bludů, ČTÚ, úřadů a organizací, zatímco já dnes a denně vidím v reálu co lidi chtějí a co je jim naopak ukradený. A můžu ti s klidným svědomím sdělit, že nějaký digitální signál na výstupu ze STB je pro naprostou většinu lidí věc, o které ani nic neví. Prostě buď dostanou STB (kabelovka, placená SAT TV, IPTV) nebo si koupí za pár šupů nějaký STB (DVB-T, SAT), s TV propojí SCARTem a hotovo. A pokud si ani žádný STB nemusí pořizovat, protože jim to všechno jede v analogu a pojede i nadále, tak to vítají ze všeho nejvíc. Toto je hochu realita života a nikoliv jak si myslíš, že všichni na světě žijí digitálem a za něho by pomalu i položili život

Pokud jde o práci, tak právě s digitálem je té práce u mě víc než bylo kdysi bez něho (takže bych mu měl být vlastně vděčný ). Ovšem jak tak čtu tvoje příspěvky a dívám se na dobu kdy je sem dáváš, tak začínám mít pocit, že se akorát poflakuješ doma a max. jednou za měsíc skočíš na sociálku pro dávky, ne? Takže bys měl už začít něco shánět, od příštího roku ti to mají pěkně strouhnout

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Jimmy2 Zobrazit příspěvek
    WOW, to je argument! To je jako říct "Škoda Felicia je lepší než Mercedes S klasse" A na dotaz v čem je lepší, odpovědět: "Protože ta Felicia mi stojí v garáži a toho Mercedesa bych musel koupit".
    Přece to, že do nové technologie je potřeba investovat neznamená, že je horší a vice versa.
    Uvědom si, že hodně lidem ta Felda prostě stačí a jejich smysl života není v nákupu nových aut jenom proto, že si to nějaký diskutující z TVFreaku přeje. To máš asi o životě hodně divnou představu
    Pokud to převedu na zdejší téma, tak spousta lidí přijde z práce domů, zapne TV, prolítne pár programů, vypne TV a jde spát. Občas si pustí nějaké to DVD ze stánku nebo ojetou VHSku a tím jejich zájem o TV končí. A zase jsou třeba ochotni nacpat spoustu peněz do baráku, do dovolené u moře nebo do auta a diví se těm, kteří vyhazují prachy za fullHD panely a každý rok mají nový PC. Prostě tak to na světě je.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Uvědom si, že hodně lidem ta Felda prostě stačí a jejich smysl života není v nákupu nových aut jenom proto, že si to nějaký diskutující z TVFreaku přeje. To máš asi o životě hodně divnou představu
    Pokud to převedu na zdejší téma, tak spousta lidí přijde z práce domů, zapne TV, prolítne pár programů, vypne TV a jde spát. Občas si pustí nějaké to DVD ze stánku nebo ojetou VHSku a tím jejich zájem o TV končí. A zase jsou třeba ochotni nacpat spoustu peněz do baráku, do dovolené u moře nebo do auta a diví se těm, kteří vyhazují prachy za fullHD panely a každý rok mají nový PC. Prostě tak to na světě je.
    Proboha, já přece nezpochybňuji to, že: "spousta lidí přijde z práce domů, zapne TV, prolítne pár programů, vypne TV a jde spát. Občas si pustí nějaké to DVD ze stánku ..."
    Nic takového jsem nenapsal, tak prosím nepiš, že mám o životě hodně divnou představu.
    Já zpochybňuji tu tvou hloupost, že je analog lepší. A to, jestli je lepší nebo ne, nemá nic společného s tím, že to někoho nezajímá.
    A k tomu autu. Je podle tebe lepší ten Mercedes nebo Felicia? A prosím, nepiš odpověď, že Felicia jim stačí.. Ptám se co je lepší. Takže, pokud jsi schopen rozlišit ten význam, pokus se odpovědět. Dtto k tomu analogu. Dík.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Výběr televize
    Od ondra.jira v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 31-05-2011, 17:04
  2. LCD: Výběr LDC Televize
    Od Freeman177 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-08-2010, 21:10
  3. Výběr televize