Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber TV - 50–70 tisic

Martynet (11)|2.10.2009 16:02
Zdravim vsechny a doufam, ze mi nekdo z vas pomuze. Nemohu se rozhodnout jakou TV si mam koupit. Rozpocet mam 50-70 tisic a velikost bych chtel tak 46-55". Asi nejvic ji budu pouzivat na filmy 1080p, ale obcas ji pripojim i na pocitac nebo Wii, popripade DVD. Nejdrive jsem uvazoval o Samsung UE46B8000, ale po podrobnejsim zkoumani na netu, jsem zjistil, ze technologii LED, uz dnes pouzivaji vsechny zname firmy, jako PHILIPS, SONY, LG, SHARP, TOSHIBA atd... A do toho se objevily ty nove plazmy Panasonicu, ktere take maji urcite neco do sebe a ja jsem z toho v koncich... Jde mi v podstate o nejlepsi kvalitu obrazu. Zvuk mam totiz pres AV receiver a nejake vychytavky jako WI-FI a USB nutne nepotrebuju... Takze, tazi se vas kolegove, kterou TV by jste mi v teto cenove kategorii doporucili, abych si zejmena filmy ve FULL HD uzil co nejlepe a mel na par let vystarano?
Predem dekuji za rady a navrhy.

Jinak me taky dost zaujala tv PHILIPS 52PFL9704H/12
dunaj (1030)|2.10.2009 17:49
[quote=Martynet;242755]Zdravim vsechny a doufam, ze mi nekdo z vas pomuze. Nemohu se rozhodnout jakou TV si mam koupit. Rozpocet mam 50-70 tisic a velikost bych chtel tak 46-55". Asi nejvic ji budu pouzivat na filmy 1080p, ale obcas ji pripojim i na pocitac nebo Wii, popripade DVD. Nejdrive jsem uvazoval o Samsung UE46B8000, ale po podrobnejsim zkoumani na netu, jsem zjistil, ze technologii LED, uz dnes pouzivaji vsechny zname firmy, jako PHILIPS, SONY, LG, SHARP, TOSHIBA atd... A do toho se objevily ty nove plazmy Panasonicu, ktere take maji urcite neco do sebe a ja jsem z toho v koncich... Jde mi v podstate o nejlepsi kvalitu obrazu. Zvuk mam totiz pres AV receiver a nejake vychytavky jako WI-FI a USB nutne nepotrebuju... Takze, tazi se vas kolegove, kterou TV by jste mi v teto cenove kategorii doporucili, abych si zejmena filmy ve FULL HD uzil co nejlepe a mel na par let vystarano?
Predem dekuji za rady a navrhy.

Jinak me taky dost zaujala tv PHILIPS 52PFL9704H/12[/quote]

Ja som toto riesil pred 2 mesiacmi a skoncil som pri V10. Mal som podobne poziadavky.
911 (260)|2.10.2009 18:15
[quote=Martynet;242755]Zdravim vsechny a doufam, ze mi nekdo z vas pomuze. Nemohu se rozhodnout jakou TV si mam koupit. Rozpocet mam 50-70 tisic a velikost bych chtel tak 46-55". Asi nejvic ji budu pouzivat na filmy 1080p, ale obcas ji pripojim i na pocitac nebo Wii, popripade DVD. Nejdrive jsem uvazoval o Samsung UE46B8000, ale po podrobnejsim zkoumani na netu, jsem zjistil, ze technologii LED, uz dnes pouzivaji vsechny zname firmy, jako PHILIPS, SONY, LG, SHARP, TOSHIBA atd... A do toho se objevily ty nove plazmy Panasonicu, ktere take maji urcite neco do sebe a ja jsem z toho v koncich... Jde mi v podstate o nejlepsi kvalitu obrazu. Zvuk mam totiz pres AV receiver a nejake vychytavky jako WI-FI a USB nutne nepotrebuju... Takze, tazi se vas kolegove, kterou TV by jste mi v teto cenove kategorii doporucili, abych si zejmena filmy ve FULL HD uzil co nejlepe a mel na par let vystarano?
Predem dekuji za rady a navrhy.

Jinak me taky dost zaujala tv PHILIPS 52PFL9704H/12[/quote]

Tebou zmiňovaná Philips má velmi dobré hodnocení ,zrovna já také skončil u V10 a to jsem tehdy ještě nevěděl,že to bude takový hit.V této cenové relaci si myslím,že chybu neuděláš téměř s čímkoli.Loni byl vítěz Kuro,teď se na něj dotáhla V10,tak hodně štěstí při výběru.
Martynet (11)|3.10.2009 04:34
Tím V10 máte na mysli Panasonic TX-P50V10E ???
911 (260)|3.10.2009 06:56
[quote=Martynet;242828]Tím V10 máte na mysli Panasonic TX-P50V10E ???[/quote]

Ano,přesně tak.
Heartwork (2358)|3.10.2009 09:07
Nechci vopruzovat ..., protože se u nás tento model zatím neprodává, ale dovolím si doporučit sledovat taky vývoj kolem Samsung series 8500: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21356

Jen tip, no. :)
dunaj (1030)|3.10.2009 12:04
[quote=Heartwork;242849]Nechci vopruzovat ..., protože se u nás tento model zatím neprodává, ale dovolím si doporučit sledovat taky vývoj kolem Samsung series 8500: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21356

Jen tip, no. :)[/quote]

Ja som nad Samsungom vazne uvazoval, ale nakoniec som ho zavrhol kvoli LCD. Inak sa mi pacil dizajnovo aj funkciami (okrem DVB-S tuneru, co nevedia urobit). Mne to LCD proste nereze. Ten obraz je ako z umelej hmoty vhodny iba do svetlej miestnosti pocas dna alebo pri silnom umelom svetle. Ale kazdy ma iny zrakovy vnem, tak si musi podla toho kupit TV:-)
Martynet (11)|3.10.2009 15:11
nojo...ale ty modely od Samsungu 8500 a 9000 budou buhvi kdy... A ten Philips napriklad, takovou technolgii uy pouziva a ja bych tu telku chtel tak do 14 dnu max...
Takze ted bych asi potreboval najit v obchode ten Philips a Panasonic a obe holky porovnat na vlastni oci... A uvidime. U toho panasonicu me zase laka ten viera cast...to by mohla bejt docela vychytavka, zvlast pokud budou dale rozvijet podporu CZ.
SPAWN (744)|3.10.2009 16:01
Tady je to jasny bud: Samsung 58" Plazma TV PS58B850 nebo TX50V10E na blu-ray super volba!!! Preji prijemny vizualni orgie:D
dunaj (1030)|3.10.2009 19:29
[quote=Martynet;242899]nojo...ale ty modely od Samsungu 8500 a 9000 budou buhvi kdy... A ten Philips napriklad, takovou technolgii uy pouziva a ja bych tu telku chtel tak do 14 dnu max...
Takze ted bych asi potreboval najit v obchode ten Philips a Panasonic a obe holky porovnat na vlastni oci... A uvidime. U toho panasonicu me zase laka ten viera cast...to by mohla bejt docela vychytavka, zvlast pokud budou dale rozvijet podporu CZ.[/quote]

Viera Cast by som az tak neglorifikoval. Obcas na tom pozriem pocasie a to je tak asi vsetko. Nova CZ ma obraz ako z Youtube. Ina situacia by bola, keby to islo v HD! Ale to je uz sci-fi. Dobre funguje akurat Picasa na fotky. Vyuzivam skor DLNA. Film z Rapidshare stiahnem za par minut a uz aj ide na panel cez Wifi z notebooku.

Youtube je sice fajn, lebo ked zadam ABBA a pusim kontinualny play, TV bude tyzden prehravat klipy ABBA. Ale ta kvalita... je to nieco medzi standardom a HQ. HD ani nahodou a nikde sa neda kvalita prepnut ako na PC.

Inak som s TV spokojny az na par drobnych much. Ale ked som si precital prispevky k inym TV, zistil som, ze je to este stale O.K.:-)

BTW: porovnanie na vlastne oci ti zrejme neprinesie nic, lebo v obchodoch maju priserne zdroje signalu a vacsinou vsetko pripojene analogovo cez RGB kompozit.
Martynet (11)|5.10.2009 21:59
Tak jsem byl ve dvou obchodech s TV... Na vetsine TV bezelo nejake HD demo takze jsem mel celkem stesti, protoze z 90% budu poustet hlavne filmy... Nutno dodat, ze uz 2 roky bydlim v Irsku, v Dublinu a mam pocit, ze co se tyce novinek v elektronice (tv, hdd prehravace, pda, notebooky, mobily atd. atd..) tak jsou snad 100 let za opicema a az na vyjimky je celkem tezke, narazit na nejake novejsi produkty primo v obchodech... Vetsinou si vse koupim u nas, protoze je z ceho vybirat a vzdycky najdu obchod, kde maji danou vec na sklade. TV ale prevazet nebudu a musim doufat, ze na model, ktery si nakonec vyberu, nebudu cekat vecnost.
Z novejsich produktu jsem narazil akorat na 40 palcovy LED philips :-) Jinak to byly vsechno Samsungy rady 3,4,5,6 a obcas 7000 :-) a take nejake LCD panasonicy, sony, lg...atd...
Takze jsem toho moc porovnavat nemohl, ale musim rict, ze uz 6000 a 7000 samsungy, meli dost vycnivaly a ten 40 palcovy led philips take... Jeste by to chtelo videt samsung 8000 a 8500, potom ten novy panasonic v10 a bude jasno :-) Uz jsem byl skoro rozhodnuty pro panasonic v10, ale v jedne recenzi, myslim, ze na avsforum, jsem se docetl, ze maji velmi omezene menu kalibrace a nastaveni barev a ze je to u takove tv hodne zvlastni... tak uvidime. zatim asi vitezi panasonic v10 (i kdyz jsem ho jeste nevidel :-)) po te philips (ktery je ale mnohem drazsi) a pak nejaky ten samsung... to se jeste uvidi...
Lio22 (2)|5.10.2009 22:01
Osobne jsem videl Pioneer PDP-LX5090H. Je moc pekna. Recenze jsou obecne na Pioneer velmi pozitivni. Duvody proc bych uprednostnil Pioneer:
1) Precizni moznost nastaveni kalibraci
2) Kvalitni provedeni kalibraci jiz z tovarny
3) Posledni zastupce stredni tridy zarizeni (rozume dostupny), ktera jiz zacina pomalu ale jiste mizet
4) Rychle bych nakoupil idealne kus s plasma displayem jeste od Pioneera (pokud se da stale sehnat).

Cena TV: 50-60k (nabizel mi p. Dvorak v Nouzove, zde je mozne TV videt a porovnat s konkurencni produkci, ale konkurence nebyla zcela up-to-date kdyz jsem delal scouting).

Odkaz na recenzi na trochu vyssi model, ale panel by mel byt stejny:
http://www.avforums.com/reviews/Pioneer-KRP-500A-Review.html

Obecne je Pioneer uznavany v US jako rozumny (ve smyslu pomeru cena/vykon) zaklad pro domaci kino. U nas nikoliv. Zajimavy rozhovor na tema proc je Pioneer tak dobry lze nalezt na tomshardware. Velice jej doporucuji, jsou tam velmi zajimave postrehy (napr. prvni mesic behu plasmy nepripojovat konzoli..)
http://www.tomsguide.com/us/HDTV-calibration-questions,review-1339.html

Obecne se da ocekavat, ze kvalita Pioneeru bude v dohledne dobe dostizena Panasonicem. Je to dane presunem lidi od Pioneer k Panasonic a zastavenim vyroby vlastnich panelu. Pioneer bude pouzivat panely Panaku. Slysel jsem, ze Pioneer pry dostal velke pobidky od statu, aby vyrobu ukoncil (investice budou pry smerovat primarne do R&D oblasti). No ale to s Tvym rozhodnutim nema moc co spolecneho.
-=Ice=- (414)|5.10.2009 23:05
[quote=Martynet;242755]
Jinak me taky dost zaujala tv PHILIPS 52PFL9704H/12[/quote]

Já taky dlouho vybíral a cenový strop jsem si dal o dost vyšší asi 120k ale ani v té ceně jsem nenašel to co by mi vyhovovalo. Plazmy jsem zavrhl vzhledem k mojemu určení taky zvuk tahám přes Onkyo THX-22HD + SKS-11 a nejdříve jsem chtěl čekat na Samsung LE55B9000 či LE55B8500 ale ani jedna není k mání a dlouho ještě nebude.

A tak to vyhrál Philips 52PFL9704H/12 a už ho mají pro mě nachystaný ve VO. Ale jelikož velké prac. vytížení tak si pro ni jedu až 8.10. a nemůžu se na ni dočkat. lepší volbu jsem nenašel. A cena lepší jak na netu. Čili ve čtrtek už bude DOMA a na ZDI.

Ice
dunaj (1030)|6.10.2009 14:41
[quote=Martynet;243155]Uz jsem byl skoro rozhodnuty pro panasonic v10, ale v jedne recenzi, myslim, ze na avsforum, jsem se docetl, ze maji velmi omezene menu kalibrace a nastaveni barev a ze je to u takove tv hodne zvlastni... [/quote]

Pozor, pozor!

Toto plati pre britsku verziu, ktora je oznacena na konci nie E ale B. Nastavovanie farieb tam ide iba cez Service menu. Kazdopadne, ja som s tym este nemal potrebu hybat, aj ked to mam pristupne normalne. U britskej verzie este pozor na DVB-S tuner a CI slot, lebo v UK je vsetko orientovane na FreeSat. Ale zalezi samozrejme, kde a na co to budes pouzivat a ci vobec DVB-S. Podrobnosti o tomto neovladam.
dunaj (1030)|6.10.2009 14:45
[quote=Lio22;243156]
Obecne se da ocekavat, ze kvalita Pioneeru bude v dohledne dobe dostizena Panasonicem. Je to dane presunem lidi od Pioneer k Panasonic a zastavenim vyroby vlastnich panelu. Pioneer bude pouzivat panely Panaku. Slysel jsem, ze Pioneer pry dostal velke pobidky od statu, aby vyrobu ukoncil (investice budou pry smerovat primarne do R&D oblasti). No ale to s Tvym rozhodnutim nema moc co spolecneho.[/quote]

Pokial ja viem, slavnu PDP fabriku Pioneer predal Panasonicu a TV Pioneer, co su este na trhu je iba dopredaj starsich modelov, vyrobenych este pred predajom. Overene to nemam.
PaJaSoft (827)|6.10.2009 15:10
[quote=dunaj;243215]Pokial ja viem, slavnu PDP fabriku Pioneer predal Panasonicu a TV Pioneer, co su este na trhu je iba dopredaj starsich modelov, vyrobenych este pred predajom. Overene to nemam.[/quote]

To je pravda, ale spekuluje se o tom, ze Pioneer nabidne trhu dalsi PDP "znacky Pioneer", ale PDP panely bude mit od "OEM" (hadej ktereho)... A tyto spekulace nabiraji na intenzite.
Martynet (11)|6.10.2009 20:21
Takze myslite, ze ten novy Panasonic se temer rovna Pioneerum? Jinak v Irsku se prodava tato verze...tak by to melo byt ok...
http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=488316
jarino1978 (8045)|6.10.2009 20:42
[quote=Martynet;242755]Zdravim vsechny a doufam, ze mi nekdo z vas pomuze. Nemohu se rozhodnout jakou TV si mam koupit. Rozpocet mam 50-70 tisic a velikost bych chtel tak 46-55". Asi nejvic ji budu pouzivat na filmy 1080p, ale obcas ji pripojim i na pocitac nebo Wii, popripade DVD. Nejdrive jsem uvazoval o Samsung UE46B8000, ale po podrobnejsim zkoumani na netu, jsem zjistil, ze technologii LED, uz dnes pouzivaji vsechny zname firmy, jako PHILIPS, SONY, LG, SHARP, TOSHIBA atd... A do toho se objevily ty nove plazmy Panasonicu, ktere take maji urcite neco do sebe a ja jsem z toho v koncich... Jde mi v podstate o nejlepsi kvalitu obrazu. Zvuk mam totiz pres AV receiver a nejake vychytavky jako WI-FI a USB nutne nepotrebuju... Takze, tazi se vas kolegove, kterou TV by jste mi v teto cenove kategorii doporucili, abych si zejmena filmy ve FULL HD uzil co nejlepe a mel na par let vystarano?
Predem dekuji za rady a navrhy.

Jinak me taky dost zaujala tv PHILIPS 52PFL9704H/12[/quote]

- uhlopriečku od 55 " nahor
- byť tebou, počkám si do vianoc a zoberiem toto :
http://www.samsung.com/us/consumer/tv-video/televisions/led-tv/UN55B8500XFXZA/index.idx?pagetype=prd_detail
- alebo momentálne zoberiem toto :http://www.consumer.philips.com/c/televizory/seria-9000-led-pro-52-palec-132-cm-digitalny-tv-1080p-s-full-hd-52pfl9704h_12/prd/sk/
- ostatné momentálne nestojí za reč.
- SD asi už skoro nepoznáš, takže na BD jedine telku, čo zvládne 24p nativ a nie prepočet
dunaj (1030)|6.10.2009 23:50
[quote=Martynet;243250]Takze myslite, ze ten novy Panasonic se temer rovna Pioneerum? Jinak v Irsku se prodava tato verze...tak by to melo byt ok...
http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=488316[/quote]

Dobra cena! Ja som platil pre 2 mesiacmi 1900,-

Priprav sa iba na drobne problemy, ale tie neobchadzaju ziadne znacky:

-nie prilis kvalitny zvuk bez ext. zosilnovaca a repro
-obmedzena kompatibilita s CAM modulmi
-nie celkom idealne rozmiestnenie tlacitok na ovladaci
-trosku idiotske menu, ale zvykam si
-absencia USB
-obmedzenia pri nastaveni jedn. krajin (DVB-C, DVB-S, EPG, Viera Cast)
-HD video cez DLNA iba v MPEG-2
-nespravne kodovanie CZ/SK titulkov pri DivX
-slaba podpora vo veci update FW

Inak krasny stroj, mam ho rad. Vsetko ostatne funguje na jednotku:-)
dunaj (1030)|6.10.2009 23:57
[quote=jarino1978;243252]- uhlopriečku od 55 " nahor
- byť tebou, počkám si do vianoc a zoberiem toto :
http://www.samsung.com/us/consumer/tv-video/televisions/led-tv/UN55B8500XFXZA/index.idx?pagetype=prd_detail
- alebo momentálne zoberiem toto :http://www.consumer.philips.com/c/televizory/seria-9000-led-pro-52-palec-132-cm-digitalny-tv-1080p-s-full-hd-52pfl9704h_12/prd/sk/
- ostatné momentálne nestojí za reč.
- SD asi už skoro nepoznáš, takže na BD jedine telku, čo zvládne 24p nativ a nie prepočet[/quote]

Niesom si isty, ci to este budu TV od 50 do 70 tis.:-)
Price : $4,499.99
Heartwork (2358)|7.10.2009 01:01
[quote=dunaj;243277]Niesom si isty, ci to este budu TV od 50 do 70 tis.:-)
Price : $4,499.99[/quote]

Snad budu: https://clevelandplasma.com/
Samsung UN55B8500 - $3,900.00
Samsung UN46B8500 - $2,800.00 :)

P.S. recenze modelu Samsung UN55B8500:
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-un55b8500/4505-6482_7-33740174.html
Martynet (11)|12.10.2009 18:20
Ma nekdo nejake dalsi zkusenosti, rady ci navrhy? :-) Ja se furt nejak nemuzu rozhodnout :-)
SPAWN (744)|12.10.2009 18:43
[quote=Martynet;243849]Ma nekdo nejake dalsi zkusenosti, rady ci navrhy? :-) Ja se furt nejak nemuzu rozhodnout :-)[/quote]

Tak jdi do KURO PDP-LX5090H:D A mas postarano, v Irsku to mozna sezenes levneji.
Martynet (11)|12.10.2009 22:05
hmmm... O vikendu se pojedu na ty Kura podivat a uvidim. Vicemene se ted rozhoduju prave mezi nimi a Panasonicem V10. Chci videt, jestli ten cenovy rozdil odpovida kvalite... nebo jestli ten panasonic bohate staci...
Hmm (1739)|13.10.2009 13:25
[quote=Martynet;243899]hmmm... O vikendu se pojedu na ty Kura podivat a uvidim. Vicemene se ted rozhoduju prave mezi nimi a Panasonicem V10. Chci videt, jestli ten cenovy rozdil odpovida kvalite... nebo jestli ten panasonic bohate staci...[/quote]Na to, že jsou Pionýři výprodejoví se cena drží dost hore. A je třeba mít na mysli, že naprostá většina udaných cen je bez repro (ať spodního nebo bokovních, tj. + cca 10t) a podstavce, pokud TV nepůjde na zeď (tj. + cca 5t normální a 8-9t otočný podstavec). Zato 50V10E už má jeden neprověřený prodejce už pod 41 tausnů.
911 (260)|13.10.2009 14:06
[quote=Martynet;243899]hmmm... O vikendu se pojedu na ty Kura podivat a uvidim. Vicemene se ted rozhoduju prave mezi nimi a Panasonicem V10. Chci videt, jestli ten cenovy rozdil odpovida kvalite... nebo jestli ten panasonic bohate staci...[/quote]

Ahoj,byl jsem na tom před půl rokem podobně,také jsem hledal alternativu k Pioneeru a našel jsem ji právě v na trh uvedené V10.Mohu říci ,že toho nelituji,za ty kačky to jde pěkně,a doma jsem už otravnej,jak pořád hulákám:" koukni na ten obraz,to nemá chybu" a tak podobně.Tady se nakazilo několik kolegů také a myslím,že jsou spokojeni.Kdybych neměl tuto ,koupil bych asi také kuro,protože stejně zvuk jedu přes AV.Kuro bylo bezkonkurenční a Panasonic se mu hodně přiblížil a pokud nemáš možnost je postavit vedle sebe,tak o žádném rozdílu vlastně ani nevíš.Jen co se píše v různých testech,tam je kuro prostě vítěz,ale teď to v různých testech hodně kosí V10 .Tak přeji hodně štěstí.
Martynet (11)|13.10.2009 16:21
Presne tohle jsem potreboval slyset :-) Objednavam V10 :-)
dekuji vsem za pomoc
SPAWN (744)|13.10.2009 17:29
[quote=Martynet;243964]Presne tohle jsem potreboval slyset :-) Objednavam V10 :-)
dekuji vsem za pomoc[/quote]

Takze dneska jsem byl znovu v elektru omrknout TV a docela jsme si dobre pokecal s prodavacem. Tema bylo vice nez jasne LCD/LED/PDP (Samsung, Pasnasonic, Pioneer) ktomu dalsi informace, jako zdroj signalu SKYLINK MPEG2/4, DVB-T/2... Nakonec jsme se dostali k tomu, ze vse se odviji od nastaveni tv a zdroje signalu!!! Takze kdo chce jit dneska do kavlitni TV musi pocitat s tim ze vhodnou volbou je SKYLINK, Blu-ray. Pak teprve se ukaze vyhoda dane TV. Pro mne je jasnou volbou V10!!! I kdyz to vidim na G10:-(