Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Trhající video ve Virtual Dubu

Kovis (6)|17.1.2005 15:45
Mám video v XviD a potřeboval bych pomocí Virtual Dubu vyříznout kus a ten zaenkódovat.

A teď ten problém: Při otevírání mi to zahlásí, že zvuk byl nahrán jako VBR a doporučuje se provést konverzi mimo Virtual Dub do CBR, jinak hrozí ztráta synchronizace (přesné znění hlášení si teď nepamatuju). Fajn, to bych nějak zvládnul. Problém je v tom, že pokud si dám preview videa, je obraz trhaný (realtime, ale odhadem 5 snímků za sekundu). Stejně vypadá i výsledné enkódované video. Při přehrávání originálu v Media Playeru je vše OK.

Čím to je a co s tím?
mirekv (7169)|17.1.2005 17:04
To možná souvisí s tím zvukem, VDub nesnáší VBR. Zkus VirtualDubMod.
stayman (12393)|17.1.2005 18:16
mirekv
ma to vplyv aj na Save as WAV ???
mirekv (7169)|17.1.2005 18:53
jj dá se, jsou 2 možnosti, buď dát audiu Direct stream copy a Save Wav, tak z toho vyleze ona VBR MP3, anebo Full processing mode a Save Wav, pak je z toho čistý Wav, ve VDubu zadat Audio -> Wav audio a může se stříhat a zvuk sedí. Je to ovšem rekomprese. Pokud z toho děláš MPEG, tak to vlastně nevadí, protože rekomprese se dělá tak jako tak.
stayman (12393)|17.1.2005 23:01
Ok, dik, ja som to musel pouzit nejak podobne, pretoze Vegas mi nezozral take AVI (s tym VBR mp3), teda zozral, ale cele to blblo, no dal som z VD to SaveWAV a potom som to este musel preklopit do WAV vo Vegase a tak sa s tym uz dalo pracovat.
mirekv (7169)|17.1.2005 23:19
:-) když nevíš, tak se zeptej! :-)
Kovis (6)|20.1.2005 13:45
Tak VirtualDubMod bohužel nepomohl.

Provedl jsem ještě jeden pokus - pomocí Virtual Dubu jsem uložil pouze video (direct stream copy) bez zvuku. Výsledek se chová úplně stejným způsobem - v Media Playeru jede normálně, ve Virtual Dubu trhá, resp. vypadávájí snímky.

Pokud toto video zpracuji ve Virtual Dubu (oříznutí, zakódování do XviD), vypadá to takto blbě všude.