Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak na DLNA

ludva10 (121)|1.10.2009 20:21
čau,
tak jsem již majitelem Panasonicu TX-P46G15E. Zatím vypadá, že je super. VieraCast jsem už zprovoznil, bohužel mi nejde TV spojit s PC pomocí DLNA. Zkoušel jsem jak přiložený soft Twonkymedia, tak PS3 Media Server. TV píše, že nemůže najít server. Poradí někdo, jak kde co nastavit ( např. IP atd. )? Mám WinXP, net mám kabelem vedený do Routeru a z něho jeden kabel do PC a druhý do TV. Moc díky

Edit: Tak už jsem to napůl rozchodil - blokuje to firewall Nodu. Pokud ho vypnu, tak se TV k PC připojí - server vidí. Zkoušel jsem v nodu ve firewallu natvrdo povolit soft Twonkymedia, ale nepomáhá to.
Poradí tedy někdo:
1) Jak v Nodu zapnout, aby TV neblokoval.
2) I když po vypnutí Nodu se k PC dostanu, nejde mi buhužel nic přehrát, TV soubory videa jakoby nevidí - jsou to různé DivX (Avi).
Moc dík
Pytkin (7947)|1.10.2009 21:23
mozes v node prepnut firewall do interaktivneho rezimu a on sa ta bude pytat ..
jarino1978 (8045)|1.10.2009 21:45
Eset robí väčšinou problém . Pokiaľ mu aj manuálne zadáš všetky porty ako unlock, aj tak je niekedy tvrdohlavý. Pomôže ti pravdepodobne jedine vypnúť firewall v esete ( dočasne ). potom si ho znova zapni. Stačí len pravý klik v lište na ikonu nodu a vypnúť...potom to už pôjde...
naviac, ten SW je písaný v jave, takže ďaľší problém pre eset.

po vypnutí firewallu v esete, by ťa mohlo už spojiť.
jarino1978 (8045)|1.10.2009 21:46
[quote=Pytkin;242652]mozes v node prepnut firewall do interaktivneho rezimu a on sa ta bude pytat ..[/quote]

pytkin, niekedy ani toto nepomáha. je to tvrdohlavec ( ako ja ).
Pytkin (7947)|1.10.2009 23:40
jarino : jo ja viem .. raz ma drblo skoro .. 2 dni som zabil tym ze som chcel nainstalovat openwrt do ASUS rutra .. co myslis , preco to neslo ? mozes 3x hadat :)
ludva10 (121)|2.10.2009 07:32
A ten druhý problém? Když Noda vypnu, tak z TV normálně PC vidím, vstupuju do nasdílených složek, ale v těch složkách bohužel TV už videa nevidí. Většinou je to DivX. Musí se s těma videama napřed něco udělat? Dík
jarino1978 (8045)|2.10.2009 10:24
nemám tú tv doma, takže neviem, čo konkrétne z videa podporuje, ale je možné, že divx môže mať 2 prípony :
- .divx
- .avi
Takže možno tv podporuje len jednu z nich. Ak ich máš v prípone .divx, skús ju premenovať na .avi.Alebo opačne.
Durhá vec múžu byť kodeky v PC.
ludva10 (121)|4.10.2009 07:03
Teď jsem zkoušel v Twonkymedia změnit adresář s videama, kde sem je přejmenoval na DivX, ale TV pořád leze do těch původních, což je taky záhada. Nemusí se něco vyresetovat?
Poradí někdo, kdo rozchodil DLNA na Panasonicu? Jsem už z toho nešťastnej.
SCiFA (35)|19.11.2009 20:07
Ano taky vlastni tuto televizi. Muj nejvetsi uspech (co se tyce bohatosti souboru) prehrava PS media server, ktery vlastne v realnem case vsechny soubory prevadi, ale ma taky sve mouchy nejde treba pretacet obraz atd. Nejlepsi ze vsech DLNA serveru ktere jsem zkousel vysel Win Medial Player 12, ale ma samozrejmne taky par nedostatku a tim hlavni je 1. nemoznost roztahnout obraz pres celou obrazovku a za 2. pokud to roztahne tak je to zdeformovane. Pokud by nekdo vedel jak na to budu mu nesmirne vdecny.
PaJaSoft (827)|19.11.2009 22:21
[quote=SCiFA;249492]prehrava PS media server, ktery vlastne v realnem case vsechny soubory prevadi, ale ma taky sve mouchy nejde treba pretacet obraz atd. [/quote]

To samozrejme neni zcela presne...

a) transcoduje pouze obsah, ktery DLNA DMP o sobe tvrdi, ze neumi prehrat a nebo to dle nastaveneho profilu (mozna spatneho) dela spatne...

b) pretacet obsah lze a to jak ten, ktery primo streamuje, tak ten, ktery transcoduje...
SCiFA (35)|22.11.2009 09:22
ANO podarilo se mne pretacet ale rekl bych ze jen v tom kousku ktery ma prave nastreamovany nebo je na to nejaka finta? Dalsi vec ktera mne docela vadi je ze se to chova pokazde jinak. Jednou jde mkv soubor prehrat po druhe ten sami zase ne. Pripada mne to jako generator nahodnych cisel. Pokud ma s timto serverem nekdo zkusenosti byl bych rad kdyby mne poradil jak mam tento server nastavit aby fungoval jak ma. Jinak v PC mam 4 jadro AMD Phenom X3 3200 GHz a 8 Gb RAM tudiz si myslim ze by to melo stihat. Proc nejde propocitat obyc DVD?
patriot (227)|1.12.2012 18:07
Řeším stejný problém mezi mou P50GT30 a PC s WinXP a MediaPlayerem 11 jako DLNA serverem. TV píše, že nemůže najít server. Při spuštění hledání serveru se přitom můj počítač na zlomek sekundy (!) zobrazí v seznamu. Ale i pokud stihnu server vybrat, tak na něm nic není. V Mediaplayeru mám povoleno streemování pro zařízení GT30. Zkoušel jsem vypnout firewall WinXP a rezidentní štíty Avastu, ale nepomohlo to.
Můžete mi někdo poradit co je špatně ?
KamilZ (10277)|1.12.2012 18:12
Zřejmě nemá WMP správný profil pro Tvoji TV. Zkus jiný server (např. Serviio, ten Panasonicy podporuje).
player (70)|1.12.2012 21:53
Právě dneska jsem to dával dohromady nainstaloval jsem Serviio a všechno šlape jak má.Jsou sice nějaká omezení ale na běžné přehrávání to stačí.
rcph (139)|1.12.2012 22:21
ludva10: ...a jaký máš router, není to náhodou HG622U?
lebka75 (3)|29.12.2012 09:35
ja mam modem HG622U a tv Panasonic TX-L32ET5E do pc na nb jsem nainstaloval PS3 Media Server. Nekdy ho tv najde nekdy ne, kdyz ho najde tak to vetsinou pri nacitani fotek napise = spojeni se servrem preruseno. Kde muze byt problem ? Chci to hlavne na fotky a nechce se mi tahat kabel mezi pc a tv nebo pokazde kabelem pripojovat nb k tv. Mel jsem tv pripojenu k netu pres wifi a ted jsem to propojil kabelem, ale problem stale trva, dik za radu
lebka75 (3)|29.12.2012 12:10
pročítám a zatím nic, pomoci přikazu ping se zda vše ok, modem má aktualni verzi. několikrát to funguje spravne a pak to při načítání složky s fotkama spadne. vypnul jsem i firewall a antivir, ješte zkusim to Serviio
lebka75 (3)|29.12.2012 19:05
tak Serviio mi funguje, uvidim až přejde do free verze