Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s nahráváním přes IEEE 1394

zdeneks (6)|17.1.2005 15:30
Může mi někdo poradit? Nemohu nahrávat z kamery do PC. Když pustím záznam s počítače, zobrazí se obraz cca 2-3 sekundy a pak se obraz zasekne, nebo se v náhledovém okně nezobrazí vůbec, ale kamera běží dál a přes sw tlačítka v počítači jí mohu normálně ovládat, ale obraz nevidím. Mám kameru Canon MVX35i, win XP, HDD160GB, RAM 1GB, CPU athlon 2.6GHz, používám spojení přes IEEE 1394. Děkuji.
exTNT (1421)|25.1.2005 15:04
Jestli máš na těch XP SP2, pak by Ti mohl pomoci opravný balíček KB885222, zkus si ho najít na microsoftu, je tam k tomu i povídání.
peki (17)|26.1.2005 08:11
A v jakem SW to nahravas?
zdeneks (6)|28.1.2005 14:21
Zkusil jsem to přes USB2 a problém se vyřešil, ale bohužel cca za týden mi to dělá to samé. Používám Pinnacle Studio 9. V Move Makeru to jde OK? Jinak IEEE se mi přestalo úplně hlásit.
BOBA (590)|28.1.2005 15:02
http://www.exac.cz/ Na této stránce máš odkaz na Mrkvosoft ( je tam odkaz na Tvůj problém).
zdeneks (6)|31.1.2005 08:39
Zkusil jsem nahrát opravený balíček KB885222, ale problém trvá stále?!
vlada (3470)|31.1.2005 09:44
Zkus program WinDV, co to dělá? Pořád stejná chyba?
Potom to je pravděpodobně HW nebo ovladače.
peki (17)|31.1.2005 12:48
Pokud to bude dělat i s WinDV a pripadně jinymi softy videl bych to na nejaky konflikt preruseni jak ostatně pise i Vlada.
Croog (30)|6.2.2005 16:25
[quote=zdeneks]Může mi někdo poradit? Nemohu nahrávat z kamery do PC. Když pustím záznam s počítače, zobrazí se obraz cca 2-3 sekundy a pak se obraz zasekne, nebo se v náhledovém okně nezobrazí vůbec, ale kamera běží dál a přes sw tlačítka v počítači jí mohu normálně ovládat, ale obraz nevidím. Mám kameru Canon MVX35i, win XP, HDD160GB, RAM 1GB, CPU athlon 2.6GHz, používám spojení přes IEEE 1394. Děkuji.[/quote]

Mám přesně stejný problém, obraz mi ale na pc nenajede vůbec. :-( Je to kamera Micromv, takže software WinDV nemohu vyzkoušet. Děje se tak v programu od sony MovieShaker, tak v programu Ulead VideoStudio, kde to při inicializaci napíše
[code]Capture Module initiate failed
Cannot Preview

15200:33:6
15064:20:0[/code]
Jinak ale kameru mohu normálně přez pc ovládat a získávat z ní kromě obrazu a zvuku veškeré informace.. Mám WinXP SP1. Je to kamera sony dcr-ip1e. Nenašel sem na webu jediné ovladače, kterými bych mohl nahradit ty stávající, které se nainstalovali samy... :-?
vlada (3470)|6.2.2005 17:02
Ať žijí nestandardní formáty. Co na to říct :-(
Bombardoval bych dotazy Sony, je to pravděpodobně jejich průser.
Croog (30)|6.2.2005 18:15
No nevím, jestli je zrovna toto problém související s nestandartním formátem. Zdeneks má úplně stejný problém a má klasickou DV kameru. Akorát tedy musím volit software, který si s tou kamerou rozumí, což je jak ten od sony, který byl přiložen u kamery tak ulead (má micromv plugin). Další software je myslím zbytečné zkoušet, protože chyba nevzniká v nich, ale přímo na vrstvě, která zprostředkovává fireware komunikaci s kamerou.
zdeneks (6)|7.2.2005 08:50
Bohužel nemohu reagovat, neboť mi IEEE 1394 u kamery přestalo fungovat úplně. Dávám kameru reklamovat. Až to opraví, dám vědět jestli to byl ten problém.
exTNT (1421)|7.2.2005 15:24
jj, už jsem tady o tom před časem psal - odešel mi firewire port na sonce, ale protože se mi kamera nehlásila na kompu vůbec, tak jsem ten váš problém považoval za něco jiného.
Nicméně důležité info od Sony - k odpálení firewire portu (nebo jak říká Sony "i-Link") nejčastěji dochází následkem výboje statické elektřiny při připojení kamery k počítači za chodu. Přeloženo do lidštiny - není to prakticky nikterak chráněno, v návodu není (alespoň v mém případě) o zákazu "hot pluggingu" ani zmínka, ale oprava je odhadnuta na 10 tisíc Kč, protože to znamená vyměnit celou "základní desku".
Tak bacha na to, radši příště kameru připojujte vypnutou a k vypnutýmu kompu... Fujtajksl. :-G
Croog (30)|7.2.2005 22:29
To se mi nějak nezdá. Kdyby byl odpálenej fireware port, tak by to nekomunikovalo vůbec.. Tohle vypadá spíš na nějakej problém v ovladačích. Ještě se to asi pokusím testnout na jiném počítači, ale obávám se, že to bude podobné, moc možností na to "připojit" to jinak opravdu nemám... :-(
exTNT (1421)|8.2.2005 09:50
Croog: reagoval jsem na příspěvek nicku "zdeneks", přeju Ti, aby to bylo třeba jen v ovladačích, ale je lepší očekávat to horší, člověk pak aspoň není zklamanej... :-E
U mně to bylo jenoduchý - potom, co jsem kvůli kameře dvakrát přeinstaloval wokna a koupil novej kabel, už moc variant nezbývalo. Tak jsem zajel ke kamarádovi, napojil kameru na jeho komp a nic, dokonce mu ten počítač prakticky zamrznul a probral se jakmile jsme kameru odpojili. Ovšem s jeho kamerou to chodilo v pohodě. Pro jistotu jsem vzal jeho kameru a zkusil s mým kompem - a taky to chodilo v pohodě. Takže bylo vymleto.
Saxel (2279)|8.2.2005 11:20
[quote=exTNT]... Nicméně důležité info od Sony - k odpálení firewire portu (nebo jak říká Sony "i-Link") nejčastěji dochází následkem výboje statické elektřiny při připojení kamery k počítači za chodu...
Tak bacha na to, radši příště kameru připojujte vypnutou a k vypnutýmu kompu... Fujtajksl. :-G[/quote]
Staticka elektrina je fakt mrcha. Po vlastnich zkusenostech jsem si osvojil grif, ze nez cokoliv pripojim k PC, nejprve polozim ruku na plechovou cast jeho skrine, abych si srovnal potencial s PC. Obcas to i pekne lupne, zalezi na prostredi mistnosti (koberec/lino, potah zidle, atd), ale lepsi kdyz to schyta moje ruka, nez elektronika.
Hawkey_tvf (434)|8.2.2005 11:41
staci si sahnut na ten vonkajsi plech USB/FireWire/COM/LPT ci ineho konektora pokial je kabel uz v pocitaci, ten je totiz ukostreny
plus je aj ak PC visi na UPSke
Croog (30)|17.2.2005 21:02
Tak sem se konečně zmohl to připojit k jinému PC a tam to chodí bez problému, takže chyba nakonec byla "naštěstí" jenom v těch pošahanejch ovladačích. Takže všem díky za pomocné ruce. :BB:
zdeneks (6)|24.2.2005 11:57
Croog: Tak ti blahopřeju. Já bohužel musím čekat s reklamací, neboť i oni si s tím nevěděli rady. Každopádně dám vědět čím to bylo. :-(((
theeye (14)|27.6.2005 17:41
Mam podobny problem - mam uz nejaky cas Canon MV20i, ted po delsi dobe jsem chtel stahnout video z kazety do PC a v Pinnacle Studiu 9 se mi nahraje jen 0,17sec a kamera jede dal ale nic se nenahrava. Stejne tak v Ulead Media Studio a Premiere. Mel sem podezreni ze y to mohlo byt XP SP2, nainstaloval jsem ten opravny balik KB885222 a nic se nevyresilo :( Nevite cim jinym by to mohlo byt?
mirekv (7169)|27.6.2005 17:47
theeye
WinDV?
ODSakEda (2278)|27.6.2005 20:03
1.používat ke stažení nikoliv editační SW, ale speciální program "jen" ke stažení videa a to poslední verzi WinDV (s předchozí vypadávají sním ky a tváří se to, jako by byly výpadky v nahrávce, na pásce, také je dobré stahovat AVI v DV které kamera generuje, na HDD co je zapojen na IDE jako master, nebo např. na kšandě (IDE) jen s mechanikou a pod.-taktéž u některých sestav hrozí výpadky obrazu(dat)!)

2. Nemít kameru s nabíječkou zapnutou v jiné zásuvce natož okruhu el. sítě 220V než PC!!! Hrozí krom statické elektriky i rozdílový potenciál v síti a zničení FireWire portu! Konektor kvůli statické elektrice nenasazujte do vypnuté kamery zpříma, ale pod ůhlem a dotkněte se nekprve malým vnějším obdélníčkem (pláštěm, stíněním) konektoru a následně teprve vnitřními kontakty v konektoru na kameře(i-Link, DV a pod značený)! Teprve pak zapněte kameru.

3.USB2.0 je netradiční rozhraní a nebývá elekricky propojeno s videem a čtením z pásky, ale jen s pamětovou kartou! USB1.0 pro video je dokonce z principu nepoužitelné! USB2.0 používaj ke stažení videa spíše miniDVD a pamětové bezpáskové, popřípadě HDD kamery. Trend s USB2.0 se ale může objevit. Spíše ale vyjímečně u posledních modelů kamer. A miniDVD kamery je lepší nepropojovat žádným pomalým kablíkem, ale jako rychlé pojítko s PC je lepší DVD-ROM(RAM) mechanika v PC a přenos (doslova přenesení!) pouhou rukou media mezi kamerou a PC :-)
theeye (14)|27.6.2005 20:48
Tak WinDV jsem zkusil, obraz sice "jde" netrhane, ALE "kostickovane" resp. rozmazane (nebo nevim jak to nazvat). Muze to byt tim ze by odesel ten FireWire? Programama to asi nebude, bud to je SP2 nebo HW chyýba :(
vlada (3470)|27.6.2005 20:58
theeye> Tak někam hoď ukázku toho videa, ať se můžeme kouknout.
theeye (14)|27.6.2005 21:05
to sem chtel ale nemam nainstalovany nic cim bych to "vyfotil", preinstaloval jsem komp tak musim neco nainstalovat.
theeye (14)|28.6.2005 18:02
Tak takle nejak to vypada.... zatim se mi nic nepodarilo vyresit :(


clee (6592)|28.6.2005 18:05
mno to vypada na hw chybu, kabel nebo radic
mirekv (7169)|28.6.2005 18:08
theeye
Stíhá ti disk a tak?
theeye (14)|28.6.2005 18:11
jo disk v pohode, cteni i zapis kolem 40MB/s (pise Pinnacle)
theeye (14)|29.6.2005 16:40
Kabelem to neni. Tak to jeste zkusim u nekoho vyzkouset, jestli to neni firewirem na kamere....
Mike (617)|29.6.2005 17:01
theeye
Tak tohle se mi taky stalo, ale stacilo vytahnout a zastrcit kabel do kamery a zabralo to, nakonec jsem vymenil kabel a uz to nedela, tak mozna je to u tebe taky tim, uz se to jednou řešilo, ale nemůžu to najít, tenkrát jsem sem dával taky podobný obrázek, ale ten thread nemůžu najít
theeye (14)|30.6.2005 08:09
[quote=Mike]theeye
Tak tohle se mi taky stalo, ale stacilo vytahnout a zastrcit kabel do kamery a zabralo to, nakonec jsem vymenil kabel a uz to nedela, tak mozna je to u tebe taky tim, uz se to jednou řešilo, ale nemůžu to najít, tenkrát jsem sem dával taky podobný obrázek, ale ten thread nemůžu najít[/img][/quote]

No kabel jsem vyahoval a zastrkaval uz tolikrat ze to tim nebude. Koupil jsem dokonce novej a porad to samy.
ODSakEda (2278)|30.6.2005 10:48
theeye -vydím to na HW konflikt! Mě toto udělalo jen občas, když jsem přesměroval zachytávání na jiný HDD tím síš byl-li zapojen na IDE ještě s něčím a nebyl-li jako master!!! A to mám dost rychlý pecko jak CPU tak sběrnici tak 4xHDD WD 120GB 7200otáček a s větší keší a RAID na desce ASUSU včetně integrovaného řadiče FireWire, RAM Kingmax (ne Kingston!) čipsety Intel a P4 2,8GHz! Nejoptimálnější bylo stahování na samostatně zapojený systémévý HDD C:\!
-Dokonce i starší verze WinDV udělal občas krátký kostičkovaný výpadky (již jsem psal), což i zde mnozí přisuzovali dropoutům (poškozením, nehomogenosti) pásku kamery, ale přitom jsem na analogovým výstupu kamery výpadek nepozoroval! Po tomto směrování videa na HDD C:\ a použití poslední verze WinDV se výpadky nevyskytli ani v té původní nahrávce v místech kde byly-a byli vždy v konkrétním místě, takže jsem málem i uvěřil, že je to dropout!
-U tebe však myslím bude větší HW problém kombinovaný-komunikace řadič-deska-RAM-HDD! To nejsou jen výpadky-ale takové jsou klasické pro poškození pásku nebo drhnutí přenosu dat! (nebo máš vira... a ten má vysokou prioritu a blokuje komunikaci s řadičem a přenos docela vysokého dat. toku videa)
-Bez značkovejch komponent na jiných čipech než Intel může (né nutně musí!, třeba někdo umí vyladit-a to doslova!!! i jiné komponenty?! Nebo pomůže náhoda kombinací dílů...) být práce s videem problém!
theeye (14)|30.6.2005 11:48
Dik za rozsahlou odpoved:) No u me je divny to ze pred nejakym casem (mi vsechno fungovalo (pri stejne konfiguraci PC) v pohode - puvodne s PS8 a potom i s PS9. Ted jsem asi pul roku nic nenatacel (naposled nekdy v rijnu 04) a kdyz jsem ted chtel tak najednou tohle. Zkousel jsem to na oba dva disky (oba mam Maxtory (120 a 80) 7200ot. s 8MB cache. System jsem ted prave (kvuli tomu) preinstaloval na naformatovanej HDD, takze vir neni. PC mam taky (zatim dostatecne rychly... 2,4 na 533, 512RAM). Od te doby jsem teda presel na XP SP2, tak mam podezreni na to (je ale fakt ze jsem si stahnul z Microsoftu ten opravny balik na Firewire a problem pretrvava). Jeste to po dovoleny holt vyzkousim u nekoho jinyho.
ODSakEda (2278)|30.6.2005 11:55
theeye sakra nemáš nastavený HDD na IDE PIO namísto UDMA?! Ne že bys nevěděl, jen jestli jsi nezaponěl :-)
theeye (14)|30.6.2005 13:04
Oba disky mi bezi v UDMA 6
Mike (617)|30.6.2005 13:28
HDD s tím nemá co dělat, to dělá i jen při preview bez ukládání na disk, bude to někde v cestě Firewire-kabel-kamera, zkoušel jsi tu kameru připojit k jinému PC? To je první kde bych začal, když to nebude dělat, kamerou to není, pak bych to připojil na jinou Firewire kartu atd. Chce to experimentovat
theeye (14)|30.6.2005 14:29
Jasne, na to pripojeni jinam se chystam:) Akorat zejtra odjizdim na 14dni (proto sem to pripojoval, abych si uvolnil kazety:) tak to budu zkouset az se vratim.
PetrS75 (21)|22.7.2005 14:10
Zdravím všechny, tento problém mě taky pronásleduje a nevím jak se ho zbavit (viz. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1967). Vím jen, že ve WinXP SP1 mi fungovalo vše v naprostém pořádku. Po instalaci SP2 takto (nepomůže ani odinstaování) !
Nedělá to jen Pinnacle :o( a ani "opravný" patch Mrkvosoftu s tím nic nenadělá...
Já používám PAL kameru CANON MV20i.
Zkuste se podívat sem: http://www.myvideoproblems.co.uk/ProblemPages/CamNotWorkingUnderSP2.htm
theeye (14)|25.7.2005 18:46
[quote=PetrS75]Zdravím všechny, tento problém mě taky pronásleduje a nevím jak se ho zbavit (viz. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1967). Vím jen, že ve WinXP SP1 mi fungovalo vše v naprostém pořádku. Po instalaci SP2 takto (nepomůže ani odinstaování) !
Nedělá to jen Pinnacle :o( a ani "opravný" patch Mrkvosoftu s tím nic nenadělá...
Já používám PAL kameru CANON MV20i.
Zkuste se podívat sem: http://www.myvideoproblems.co.uk/ProblemPages/CamNotWorkingUnderSP2.htm[/quote]

Tak to mam uplne stejnou kameru. Ze by to teda bylo typem kamery?? :(
theeye (14)|25.7.2005 19:55
Tak problem vyresen. Bylo to nejspis tim typem kamery, takze jsem postupoval podle toho linku co poslal PetrS75 (http://www.myvideoproblems.co.uk/ProblemPages/CamNotWorkingUnderSP2.htm - to kurzivou uplne dole) a vida, obraz jako driv! DIKY!!!
Fantas! (3016)|26.7.2005 09:41
theeye
toto se mi taky sem tam stane...staci restartovat a nebo vypnout kameru... Je to ale nahodne...stane se to vzdy hned pri zapnuti a bud to udela a je to v celem zachycenem zaznamu, nebo je to OK. Nicmene v mem starem systemu mi to hodilo kolikrat i modrou obrazovku. Myslel jsem si, ze standard IEEE 1394 bude stabilnejsi! :(( :-(( Ted v novem systemu nevim, ale doufam, ze to bude OK.
Bacha jeste na jednu vec! Koupil jsem si IEEE 1394 a kabel ktery byl v baleni byl spatny a po zasunuti do kamery mi znicil jeji konektor. Nastesti byla ma kamera Panasonic v zaruce a bezplatne mi ji opravili... :-)
mirekv (7169)|26.7.2005 10:37
Já poprvé cpal konec sňůry do USB výstupu na kameře, sice pod tlakem, ale šla. Naštěstí se nic nestalo. Takže pravidlo: Když už si nevíš rady, přečti si návod! :-E
PetrS75 (21)|2.8.2005 23:24
Jsem rád že ti to pomohlo, aspoň to můžu vyzkoušet i u sebe na PC :-D
Tenhle odkaz jsem našel poslední den, než jsem letěl na dovolenou. Tak jsem neměl čas se pořádně podívat a vyzkoušet...
Už dřív byly tyhle problémy a bude to typem kamery a ovladačů. V SP1 vše bechybně šlapalo a po instalaci SP2 K.O.
Mám DV střižnu od Pinnacle (Exac.cz) a ani tam mi nedokázali poradit co s tím... 9-)
Takže přeju všem příjemnou práci se střihem videa (pokud jim to pomohlo :-) )

P.S. Už mi to taky chodí :BB:
studna (1)|4.11.2005 21:07
Mám stejný problém.V W2000 stříhám v Premiéře , ale pro W XP jsem si pořídil PS 10. Vše je OK až na stahování z MV 20i.Výsledek jak jste popsali. Nevím jestli jste již problém vyřešili. Podle mého zjištění na netu jde o problém několika starších DV kamer a W XP.Stejně se chová i stahování přez mouvie maker. Našel jsem i návod na řešení avšak nebyl dobrý.Pokud jste již problem odstranili napište jak. Díky :-(
theeye (14)|7.11.2005 18:52
[quote=studna]Mám stejný problém.V W2000 stříhám v Premiéře , ale pro W XP jsem si pořídil PS 10. Vše je OK až na stahování z MV 20i.Výsledek jak jste popsali. Nevím jestli jste již problém vyřešili. Podle mého zjištění na netu jde o problém několika starších DV kamer a W XP.Stejně se chová i stahování přez mouvie maker. Našel jsem i návod na řešení avšak nebyl dobrý.Pokud jste již problem odstranili napište jak. Díky :-([/quote]

Ahoj, timhle http://www.myvideoproblems.co.uk/ProblemPages/CamNotWorkingUnderSP2.htm sem to vyresil uplne v pohode - uz si to moc nepamatuju ale slo o to nahradit ovladac na digitalizaci videa starym (pokud mas Service Pack 2 tak nekam do adresare windows nahrat ovladac ze Service Pack 1) - na tom odkazuy je to pekne vysvetleny - krok za krokem. Snad to pomuze, me jo;)
Gappa (36)|4.12.2005 08:16
O tomto problému jsem tady psal hned po vydání SP2 pro WinXP. Přesný popis problémy vám ukáže použití capture softu Scenalyzer. Pokud leze z kamery ten výše uvedený "kostičkovaný" obraz, tak scenalyzer popíše situaci takto - pro PAL video je použita NTSC obálka. Jinými slovy - jako obvykle se američani rozhodli, že neexistuje nic jiného, než jejich obrazová norma a ta je použita u jakékoliv kamery. Protože mi tenkrát nikdo nebyl schopen pomoci, pomohl jsem si sám:
1. Někdy pomůže znovupřipojení kamery,
2. Někdy je funkční připojení při vypnutém PC,
3. 100% fungovalo použití ovladačů pro firewire řadič z SP1. Protože jsem to dělal již poměrně dávno, není tento návod přesný, ale v principu jde o to, že se 4 systémové soubory (obsahují v názvu číslo 1394) nahradí jejich starší verzí (mají rozdílné velikosti). Problémem je pouze to, že jsou v systému 4x zálohovány (neustále se obnovují), proto je potřeba je nahradit na všech místech. Po této úpravě je vše 100 % funkční jako dřív.
BOBA (590)|4.12.2005 18:11
Pro Mika: Miku, asi je někde chyba, protože příspěvek od theey je datován 07. listopad a hod. 18:52. Příspěvek níže je 04. listopad a hod. 8:16.

Edit: I.M. - já tedy vidím 04. prosinec
freezeJCavi (199)|4.12.2005 20:41
[quote=zdeneks]Může mi někdo poradit? Nemohu nahrávat z kamery do PC. Když pustím záznam s počítače, zobrazí se obraz cca 2-3 sekundy a pak se obraz zasekne, nebo se v náhledovém okně nezobrazí vůbec, ale kamera běží dál a přes sw tlačítka v počítači jí mohu normálně ovládat, ale obraz nevidím. Mám kameru Canon MVX35i, win XP, HDD160GB, RAM 1GB, CPU athlon 2.6GHz, používám spojení přes IEEE 1394. Děkuji.[/quote]

já sice nejedu přes kameru ale mám canopus ADVC 55 a dělalo mi to taky záplata od MS nezabrala. zkoušel jsem různé softy a vše pak začalo fungovat když jsem si nainstaloval Sonic Mydvd Studio Deluxe Suite
tento balíček si instaluje nějaký svůj vlastní ovladač vše jde v poho. Na natažení videa je to good program ale na editaci nedoporučuji.

:-!!!