Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS50B550 z PC

saiya-jin (2)|1.10.2009 13:07
Ahojte,
na uvod priznam ze som v A/V totalna lama, takze sa necudujte mozno uplne amaterskemu dotazu.
Mam zaujem o tuto prijemne drahu plasmu, a co som sa sem-tam docital po nete, tak trpi nejakymi nepeknymi artefaktmi pri 50Hz obraze. Plus tu uz bolo spominane, ze spolahlivost tejto znacky nie je ... legendarna :)
Tu spolahlivost som ochotny risknut, rozhodeny obraz nie.
100% mojho urcenia je sledovanie videa pustaneho cez HDMI z PC, same xvid/mkv videa.
Mam sa obavat pri tomto style pouzitia nejakych neprijemnych obrazovych artefaktov?
Jo a este jedna vec - trpia plazmy v podobnej miere vypalovanim pixelov ako LCD?
Alebo bude vsetko +- OK. Dik za akekolvek rady, nazory, podnety apod...
Dik ;)
Pavlis (171)|1.10.2009 13:43
[quote=saiya-jin;242600]Ahojte,
na uvod priznam ze som v A/V totalna lama, takze sa necudujte mozno uplne amaterskemu dotazu.
Mam zaujem o tuto prijemne drahu plasmu, a co som sa sem-tam docital po nete, tak trpi nejakymi nepeknymi artefaktmi pri 50Hz obraze. Plus tu uz bolo spominane, ze spolahlivost tejto znacky nie je ... legendarna :)
Tu spolahlivost som ochotny risknut, rozhodeny obraz nie.
100% mojho urcenia je sledovanie videa pustaneho cez HDMI z PC, same xvid/mkv videa.
Mam sa obavat pri tomto style pouzitia nejakych neprijemnych obrazovych artefaktov?
Jo a este jedna vec - trpia plazmy v podobnej miere vypalovanim pixelov ako LCD?
Alebo bude vsetko +- OK. Dik za akekolvek rady, nazory, podnety apod...
Dik ;)[/quote]


co se tyce toho 50Hz bugu tak ano jde se o tom docist na hodne mistech a jsou tim potrefeny jak tato tak ji 560 a 650ka ostatni nevim. Podle poslednich info to resi posledni firmware, ale uz jsem cet i zpravy ze ani s nim se to nespravilo.
Myslim ze z PC ale neni problem nastavit vystup pres HDMI na 60Hz a tim to obejit.
Co se tyce vypalovani pix. tak sam obecne vice, ale pokud se k ni clovek chova v prvnich 200hod rozumne tak pak by nemel bejt problem.
vivid.sk (11472)|1.10.2009 20:23
[quote=Pavlis;242603]
Myslim ze z PC ale neni problem nastavit vystup pres HDMI na 60Hz a tim to obejit.
[/quote]
Ak samozrejme si ochotny pretrpet cukajuci sa obraz. V opacnom pripade toto riesenie urcite neodporucam.

Co sa tyka vypalovania je o tom dost vlakien, staci sa trosku rozhliadnut.
saiya-jin (2)|2.10.2009 09:04
[quote=vivid.sk;242645]Ak samozrejme si ochotny pretrpet cukajuci sa obraz. V opacnom pripade toto riesenie urcite neodporucam.

Co sa tyka vypalovania je o tom dost vlakien, staci sa trosku rozhliadnut.[/quote]

Diky vam za radu... ako to myslis tym cukanim? Ked mam napr. MKV film s frameratom 24 fps (alebo 25, 30, ine hodnoty snad nie su bezne), tak je problem pokial to posielam cez 60 HZ?
Toto by bolo 99% pouzitia tejto plazmy... pokial by to bol problem, ake ine riesenie by ste v podobnej kategorii (50" & ~cena) na taketo pouzitie navrhli?
vivid.sk (11472)|2.10.2009 12:09
Problem to nieje, len s tym, ze napriklad plynuly pohyb sceny nebude uplne plynuly.
Na korektne zobrazenie PAL DVD potrebues nastavit 50 (25)Hz, co je nasobok fps. Presne ako pri filme musis nastavit 24Hz (+ pouzit reclock, koli 23.967).
Iba v tomto pripade ziskas presny obraz (1 snimka v zdroji=1(2) snimka/y na TV) (takto to robia aj mudre krabicky typu Popcorn alebo eGreat, len to robia automaticky).