Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pro majitele tv karet HAUPPAUGE

Ivo Mašek (10205)|17.1.2005 15:06
Vzhledem k tomu, že mezi nejrozšířenější firmy v oblasti tv karet patří Leadtek, Pinnacle a Hauppauge, a protože první dvě zde svůj "speciální" thread mají, po dlouhém zvažování jsem se rozhodl, že zde zavedu i thread pro HAUPPAUGE.
______________________________

Tímto prosím majitele produktů od firmy Hauppauge, aby právě sem směřovali své zkušenosti a rady s kartami výše jmenované firmy. Předem zde říkám - já vám moc nepomůžu, kartu od této firmy nevlastním. Spoléhám na nicka "Kopyto", který sem z důvodu časového zaneprázdnění zavítá jen občas, ale vždy majitelům karet Hauppauge dobře poradí.
Vy, co potřebujete poradit - mějte, prosím, trpělivost.
Ivo Mašek (10205)|17.1.2005 15:12
Pro karty PCI:
http://masek.webzdarma.cz/hauppauge.pdf

Pro karty USB:
http://masek.webzdarma.cz/hauppaugeusb.pdf

Návod od nicka "kopyto" pro : PVR250 s aplikací WinTV2000
http://masek.webzdarma.cz/Grafika/hauppauge1.html
Ivo Mašek (10205)|21.1.2005 20:29
Upozorňuji na thread "Než se zeptáte", kde přibyl faq pro Hauppauge.
Karell (45)|26.1.2005 12:38
Mám tuhle kartu už pár měsíců a nedávno se mi poprvé stalo, že nahraný film má posunutý zvuk o necelou vteřinu dopředu. Byl to film z ČT1 (bez reklam), pouze jsem ořezával začátek o konec nahrávky (po jednotlivých framech) a převáděl z jednoho velkého ***.mpeg souboru na DVD soubory pomocí přiloženého Uleed Movie Factory. Zarazilo mě, že se mi to stalo poprvé a jen jednou, od té doby je zase vše OK. Netroufám si hledat chybu ve vysílání ČT1 (byl to film Prohnilí). Nesetkal se někdo z Vás s tím samým problémem? Nevím co případně vylepšit, aby se to neopakovalo.
dick_tvf (15)|26.1.2005 19:57
Tak jsem si koupil tuto kartu a jsem s ni velice spokojen!!!
Probírá se tady,ze originální soft je nic moc a jiné softy nefungují.
Po dlouhém hledání,zkouseni atd. jsem nasel SageTV recorder http://www.sage.tv/sagerecorder.html
a tochu upravil profily pro nastavení kvality nahrávání.
Najdete si po nainstalování :
c:\Program Files\Frey Technologies\SageRecorder\ tam je polozka "SageRecorder.properties",kterou otevrete pomoci notepadu.
a toto zkopirujte a vlozte do teto slozky.
mmc/python2_encoding/105nim=videobitrate\=5470000|width\
=720|height\=576|audiobitrate\=224|vbr\=1|peakvideobitrate\
=9500000|disablefilter\=0|dnrsmoothfactor\=180


mmc/python2_encoding/120min=videobitrate\=4800000|width\
=352|height\=576|audiobitrate\=224|vbr\=1|peakvideobitrate\
=9500000|disablefilter\=0|dnrsmoothfactor\=180


mmc/python2_encoding/90nim=videobitrate\=6540000|width\
=720|height\=576|audiobitrate\=224|vbr\=1|peakvideobitrate\
=9500000|disablefilter\=0|dnrsmoothfactor\=180


mmc/python2_encoding/Mono105nim=videobitrate\=5570000|width\
=720|height\=576|audiooutputmode\=3|audiobitrate\=224|vbr\
=1|peakvideobitrate\=9500000|disablefilter\=0|dnrsmoothfactor\=180


mmc/python2_encoding/Mono90nim=videobitrate\=6540000|width\
=720|height\=576|audiobitrate\=224|audiooutputmode\=3|vbr\
=1|peakvideobitrate\=9500000|disablefilter\=0|dnrsmoothfactor\=180


mmc/python2_encoding/VCD=videobitrate\=1800000|width\=352|height\
=288|audiobitrate\=224|outputstreamtype\=11|audiosampling\
=480000|disablefilter\=0|dnrsmoothfactor\=180

Timto krokem pridate dalsi profily a muzete si je upravovat jak chcete.
Jestli-ze chcete upravit jas kontrast a pod. tak to musite provadet taka v tomto souboru,protoze v aplikaci se to neuklada i kdaz to nastavite.
Nevim proc.
Vypada to tam takhle.
mmc/encoders/1642691032/1/0/brightness=136
mmc/encoders/1642691032/1/0/cable_based_rf=true
mmc/encoders/1642691032/1/0/contrast=144
mmc/encoders/1642691032/1/0/device_name=
mmc/encoders/1642691032/1/0/hue=128
mmc/encoders/1642691032/1/0/last_channel=72
mmc/encoders/1642691032/1/0/provider_id=0
mmc/encoders/1642691032/1/0/saturation=142
mmc/encoders/1642691032/1/0/sharpness=170
Snad budete spokojeni.
Ja jsem lepsi program pro nahravani na tuto kartu nenasel.
kopyto (26)|27.1.2005 07:33
pro: Karell

Takováto příhoda se mě s touto kartou nepřihodila. Jen by mě zajímalo, zda byl ten zvuk "rozjetý" už od začátku nahraného filmu nebo se postupně rozjížděl až v průběhu zachytávání. A nebo se to, co popisuješ, stalo až v průběhu editace a "trpí" tím výstupní soubor?

pro: Dick

Já sám jsem Tebou zmiňovanou aplikaci nezkoušel, protože jsem se ještě nedostal k funkčnímu instalátoru. Dík za odkaz, hned jak bude více času, vyzkouším i s Tvými úpravami a dám vědět. Pokud se pamatuji, je třeba aplikaci buď koupit nebo "medicínka" což je jistá vada na kráse.
dick_tvf (15)|27.1.2005 19:41
Dnes jsem zkousel nainstalovat tento program jestli bude s touto kartou fungovat.
Svete div se ono to funguje.
Je pravda, ze na koukani to moc neni,klepe se obraz ,ale kdyz to nahrajete tak je v poradku.
Je to zahada,ale funguje to.
Muzete nahravat i AC3 zvuk a rovnou palit na disk./Direct burn/
Kdyz chcete nahravat tak me pripada ze neni zadny rozdil v konecne nahravce mezi WinDVDR a originalni aplikaci WinTV2000.Ale to jen muj pocit.
Musite nainstalovat jeste SDK filter pro spolupraci WInDVDR a Hauppauge kartou.
Stahnete ho na strance http://www.hauppauge.co.uk/downloads/hcwsmd04_21154.exe
Poreboval bych,ale poradit jak se da zmenit nastaveni profilu pronahravani.
Vsechny bitrate jsou CBR a neda se nastavit VBR coz je skoda.Je to pak znat pri rychlich scenach.
Jestli nekomu bude pripadat,ze obraz neni kvalitni at napise svuj nazor.
Pro me je dulezite,ze to pali rovnou na disk.Budu to pouzivat asi jen na to kdyz si nahraju film na DVD-RW a dale ho nechci ulozit do videoteky.
Jsem zvedav jak to pujde vam.
Slůně (122)|29.1.2005 18:21
Tak jsem to taky testoval a žádné problémy i v náhledu nebyly, obraz velmi dobrý. :-) :-) :-) :-) :-)
Karell (45)|31.1.2005 11:50
Kopyto:

Bohužel už nemám původní soubor vytvořený kartou, ale jen jeho úpravu z Ulead MF. Takže si ani sám nemohu odpovědět na otázku, zda chyba vznikla až při zpracování. Jinak ten zvuk je napřed necelou sekundu v celém filmu a subjektivně se mi zdá, že "náskok" zvuku je stejný v celé nahrávce.
abbe2003 (23)|20.2.2005 21:25
Klidně se ptejte na cokoliv. Mám PVR-250 od října 2004 a dosud jsem s ní nenarazil na jediný problém...
kopyto (26)|21.2.2005 09:10
pro: dick

Tak jsem vyzkoušel Sage TV recorder, tak připojuji - podotýkám, že subjektivní názor: jednoduchá, přehledná aplikace. Pozitivum vidím v lepší kvalitě preview módu, o něco kvalitnější či výstižněji řečeno "rychlejší" obraz (zejména deinterlace filtr). Určité negativum je nastavení - či lépe řečeno vnucení nahrávacích profilů úpravami v registrech, velké negativum je nefunkčnost dálkového ovládání a trochu uživatelsky nemotorný scheduler ("probouzení" PC jsem nezkoušel). Kvalita nahrávky je srovnatelná = ani lepší ani horší (samozřejmě s ohledem na stejná nastavení profilů v obou aplikacích). Já osobně zůstávám - možná trochu konzervativně - u originální WinTV2000 s úpravami.

Jinak je to vážně nuda, když vše (alespoň zatím) funguje na 100% tak jak má.

Mám ale přesto tři dotazy pro uživatele této TV karty:

- na jaké ovladače a ovladací aplikaci "jedete"?
- jaké úpravy v nastaveních jste dělali?
- víte o nějaké teletextové aplikaci, která by správně zobrazovala českou diakritiku?

Já jsem vyzkoušel instalovat balíček (místo pův. hcw1_8_22037_pp2) hcw2_2_22292pp2 - k mání na oficiálních stránkách. Viditelnou změnu jsem zpozoroval jen jednu:
Abych rozchodil probouzení PC (časové nahrávání v neřítomnosti při "spícím" PC), musel jsem instalovat navíc CT scheduler. Original scheduler po nastavení nahrávání již bez problému přesně a spolehlivě vždy zapíše script do plánovače úloh, ale automaticky "nazaškrtne" v plánovači položku "Pro spuštění probudit PC"- to je nutné "zaškrtnout" ručně. Po doinstalování CT Scheduleru se již "zaškrtnutí" děje automaticky - jinými slovy mohu již plně ke své spokojenosti používat originální scheduler.

Jinak nic nového. Zítra "dám do placu" své úpravy v nastavení - většinou se jedná o úpravy v registrech. Pro ty, kdo budou chtít vyzkoušet podotýkám, že se NEJEDNÁ o NEVRATNÉ změny (tak nemusíte mít žádné obavy).
kopyto (26)|22.2.2005 15:38
Nabízím některé úpravy v registrech pro zrychlení v preview modu aplikace WinTV2000:
Tyto úpravy můžete činit i za chodu ovládací aplikace, ale změny se projeví až po jejím restartu=
=tj. vypnout a zapnout wintv2000. Jestliže provedete více změn najednou, stačí pochpitelně pouze
jeden restart této ovládací aplikace.
Pozor!!!
Před jakoukoliv úpravou v registrech velmi důrazně upozorňuji vytvořit si zálohu původního
nastavení (nebo pečlivé zaznamenání původní hodnoty položky), aby bylo možno bezpečně se vrátit k původnímu stavu.
Tyto úpravy nemusí všem stejně dobře fungovat v závislosti na HW a SW složení a konfiguraci svého PC.


Tak tedy výše zmíněné úpravy:


- změny hodnot nastavení různých videofiltrů na hodnotu 0 (nula),
které způsobí jejich vyřazení (v případě nastavení na jinou nenulovou hodnotu změníte nastavení položky):


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Globespan\Parameters\ivac15\Driver]
"FltDnrMode"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Globespan\Parameters\ivac15\Driver]
"FltDnrSpatFltLevel"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Globespan\Parameters\ivac15\Driver]
"FltDnrTempFltLevel"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Hauppauge\hcwTVWnd]
"LiveDelay"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\IviSDK4Hauppauge\Common\VideoDec]
"BOBWEAVE"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\IviSDK4Hauppauge\Common\VideoDec]
"Hwmc"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\IviSDK4Hauppauge\Common\VideoDec]
"Dxva"=dword:00000001



- zaostření obrazu (v aplikaci WinTV2000 skrytý atribut) možnost nastavení 0-7; zde jako příklad nastavena hodnota 5:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Globespan\Parameters\ivac15\Driver]
"SharpnessValue"=dword:00000005



- vypnutí všech preview filtrů:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Hauppauge\hcwTVWnd]
"LivePreview"=dword:00000000



- zapnutí všech preview filtrů:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Hauppauge\hcwTVWnd]
"LivePreview"=dword:00000001



- změny ořezu viditelné plochy obrazu - možno nastavit libovolně (takto to mám já, ale nemusí být ideální pro všechny
v závislosti nastavení např graf. karty - zde je nutno použít metodu pokus-omyl) :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Hauppauge\hcwTVWnd]
"Overscan_Top"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Hauppauge\hcwTVWnd]
"Overscan_Right"=dword:00000064

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Hauppauge\hcwTVWnd]
"Overscan_Left"=dword:00000078

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Hauppauge\hcwTVWnd]
"Overscan_Bottom"=dword:00000014

Kdo zkusí, tak ať napíše. Předem díky.
Ivo Mašek (10205)|25.2.2005 12:45
Informace pro majitele Hauppauge WinTV-Nova-T / USB:
Problém v ovladačích. Neporadí si se systémem, ve kterém je nainstalován ServicePack_2. Na vině je integrovaný firewall. Dále se ovladačům moc nedaří s nainstalovanými antiviry.
Program je "náchylnější" na vytížení sběrnice USB. Například při zatížení portu USB tiskem foto se na obraze projevuje "čtverečkování" a drobné výpadky.
Ivo Mašek (10205)|26.2.2005 18:42
WinTV Nova-T (PCI) diskuze na adrese:
http://www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?t=1419
parkan (53)|16.3.2005 21:11
M8m dotaz pro majitele této karty Hauppauge 250. Doposud jsej na vstup připojoval S-video signál........přes kabel S-video vše OK
Potřeboval jsem připojit ze zdroje kde je jen Cinch použil jsem pro kartu přibalenou redukci a nastal problém obraz mám jen černobílý.............neví někdo kde je problém...............Poradí někdo...........redikce je v pořádku pokud ji připojím na TV tak tam to chodí í..ale na této kartě né...............
Slůně (122)|24.3.2005 15:40
[quote=parkan]M8m dotaz pro majitele této karty Hauppauge 250. Doposud jsej na vstup připojoval S-video signál........přes kabel S-video vše OK
Potřeboval jsem připojit ze zdroje kde je jen Cinch použil jsem pro kartu přibalenou redukci a nastal problém obraz mám jen černobílý.............neví někdo kde je problém...............Poradí někdo...........redikce je v pořádku pokud ji připojím na TV tak tam to chodí í..ale na této kartě né...............[/quote]

Já mám sice Hauppauge 350,ale stejný problém jsem také řešil a zjistil jsem, že z Cinche neuděláš ani přes onu redukci S-video konektor(kde jsou vlastně dvě informace zvlášť)
Nakonec jsem zjistil, že speciální kabel(který je popsán jako výstupní) -do speciálního konektoru(na druhé straně Scart), je obousměrný ,a přes ten posílám vnější signál ze Scartu nebo přes redukci z Cinche,do karty. :-R
Ivo Mašek (10205)|4.4.2005 15:23
Nové skiny pro PVR Hauppauge:
http://members.shaw.ca/dvdeo
Beetljuice (16)|11.4.2005 12:40
Chtěl jsem se jenom zeptat,jestli tuhle kartu někdo spolehlivě rozchodil v linuxu konkrétně u mě Mandrake 10.1.
Už jsem zjišťoval,že se musí použít soft "ivtv" ten mám,ale zajímá mě hlavně konkrétní a hlavně kompletní zprovoznění. Dík :-?
Ivo Mašek (10205)|11.4.2005 15:01
Mrkni sem:
http://xawdecode.sourceforge.net/htmlpageUS/indexUS.shtml


Jestli ti ten odkaz pomůže...........?
Beetljuice (16)|11.4.2005 23:38
[quote=Ivo Mašek]Mrkni sem:
http://xawdecode.sourceforge.net/htmlpageUS/indexUS.shtml
[/quote]
Hezké,ale taky se mi to nějak nepovedlo rozchodit. Každopádně dík. :-I
On bude už problém asi v tom nastavení "Ivtv",takže bych uvítal radu od někoho komu to fakt chodí.
Hlavně vydržať Gggrrrr nesnáším když mi něco nejde .... 9-)
koprda (4)|25.4.2005 22:13
Může mi prosím někdo poradit, jak lze touto TV kartou nahrát :-!!! do PC záznam z rádia ?????? Mně se to nepovedlo najít. Díky
bio (9)|26.4.2005 12:02
muzete mi poradit jakou nejlevnejsi VGA s TV Out koupit. Chci si postavit PC jako HDD Recorder. TV kartu mam Hauppague 350. Co ma lepsi TV Out Radeon a nebo nVidia ? Dále jestli mate nekdo zkusenosti se SW pro Home PC Multimedia ( Ulead studio, Beyond TV, DVD Movie Factory, Sage TV, Sesam Tv....atd )
Diky Petr
kopyto (26)|27.4.2005 12:35
pro: Bio

Přečti si POŘÁDNĚ na recenzi této tv karty od Mike zde na těhto stránkách :

https://www.tvfreak.cz/recenze-hauppauge-wintv-pvr350/777

a najdeš odpověď na svou otázku.


Jinak nevím o žádné levné ani drahé graf. karté, která by měla kvalitní TV out (snad jen opravdu profi karty ?)



pro: Koprda

Velmi lituji ale Hauppauge350 nevlastním, tak odpověď neznám.
Snad by to nějak šlo pomocí scheduleru.
koprda (4)|27.4.2005 14:16
děkuju za odpověď , možná se ještě někdo ozve :-(((
Karell (45)|3.5.2005 15:30
Kartu 250 mám a spokojeně ji používám. HDD mám v šuplíku abych mohl měnit šuplík různých uživatelů kompu. Koupil jsem si nový (a větší) HDD, na který jsem nainstaloval úplně stejná XP jako mám na tom "starém". Ale ouha, u toho nového HDD nevidím TV kartu Hauppauge. Nejsem žádný odborník na PC a tak nechápu jak to, že tu kartu vidí XP na starém disku ale nikoli na tom novém. Kde může být chyba?
Ivo Mašek (10205)|3.5.2005 16:42
, na který jsem nainstaloval úplně stejná XP jako mám na tom "starém".
Sorry, jestli teď položím "pitomou" otázku (já jsem si tu už zvykl na ledacos). Nezapoměl jsi tam nainstalovat i ten Hauppauge ?
Já totiž tvému výkladu nějak nerozumím.
Ivo Mašek (10205)|3.5.2005 16:53
Já mám teda Leadtek. Po instalaci ovladačů a prvním spuštění, si karta automaticky na jiném HDD vytvořila svůj adresář, kam se grabuje. To samé, předpokládám, by mělo býti i u Hauppauge (a nejenom u ní). Jinak se to dá také napsat ručně (to adresování) do menu.
Jestli máš na mysli toto.
Karell (45)|4.5.2005 09:58
Díky, Ivo tvoje otázka nebyla vůbec pitomá. Opravdu jsem "zapoměl" naistalovat ovladače. Ve správci zařízení ta karta vidět byla ale nebyla označená jako Hauppauge ale nějak nekonkrétně a teprve po instalaci ovladačů je vše v pořádku.
koprda (4)|21.5.2005 08:24
pro "kopyto" : :-)- opravdu, rádio jde nahrávat přes scheduler ! Díky za radu.
bio (9)|15.6.2005 11:09
abbe2003

zdravim,

dostal jsem hau250. chtel jsem se zeptat jaky sw je nejlepsi pro nahravani TV. A nasledne vypaleni na DVD. O sledovani tv mi ani tak nejde, chtel bych to pouzivat jako DVD recorder.

Dekuji
petr Kriz

[email]petr.kriz@siemens.com[/email]
altarus (1)|20.7.2005 19:16
Dá se nahrát ve wintv2000 nebo jiné aplikaci kvcd format?
ang (1)|2.8.2005 20:23
ahojky jiz nejaky ten patek (cca 4 mesice) mam doma na "televiznim PC" nainstalovanou digitalni kartu Haupauge NOVA-T PCI. Celkem jsem spokojen i s originalnim softem (ver 2.18c). Mam problem s nastavenim directXu. V zakladnim nastaveni je TV Picture => Direct Draw filter chane construction => manually with 'VideoMixingRender9'
Obraz se skube a neni plynuly (mam grafickou kartu ATI Rage Fury Pro/Xpert 2000 Pro a neni asi na pouzivani DirectX9 filtru pripravena)
Kdyz nastaveni prepnu na TV Picture => Direct Draw filter chane construction => manually with 'Overlay Mixer' Vse je ok ... pohoda .... jenze kdyz PC resetnu nebo vypnu zapnu nastaveni se vrati do VideoMixingRender9 a obraz se zase skube ....
Co s tim ? zkousel jsem neco hledat na netu .... take v ini souborech ani registru jsem nic neobjevil ..... Nevi nekdo co s tim ?

dik za pripadny help....
salora (20)|5.8.2005 09:47
Zdravím všechny ,jsem tu nový a hned bych to chtěl využít a zjistit info,mám TV kartu od firmy haupauge ,na vstupním dílu jednotky/tuneru/ ja samolepka s názvem Win/TV-PCI v meny karty pak ozn. modelu :30124 Rev.CV
serial #1050693
tuner forma :Pal /DK
Jasně z toho vyplývá že je to pro normu BG tz německý příjem zvuku aby šel český potřebuji Pal DK to ostatně z praxe TV jako radioamatér vím a v minulosti po výměně filtrů úspěšně předělal.To jsem také provedl u Tuneru karty že jsem přehodil ker. filtr+ker.diskriminátor+Pav filtr určený pro naši normu ale zvuk na rozdíl od TVP tam stále nejde pouze praskot.Je však možné žese budou muset u této karty na rozdíl od běžné TV přehodit a dosadit nové ovládače jak se mi o tom už jeden kolega z branže zmínil,nevím však kde a pod jakým značením ovládače stáhnout.
Múže mi někdo poradit a k tomu více říct.Jen pro úplnost karta je již stará asi 6 let,dá se s tím něco ještě vůbec dělat ?
PataMat (3)|5.9.2005 20:44
kopyto

Dobrý den.
Měl bych na Vás dotaz ohledně této TV karty "Hauppauge Win TV PVR150".
Jestli s ní nemáte nějaké zkušenosti.Rád bych si koupil nějakou TV kartu,ale stále se nemohu rozhodnout ani po přečtení různých fór na těchto stránkách.
Jedná se mě o kartu,kterou bych rád využíval na nahrávání programů z této TV karty(vpodstatě jako náhražku DVD rekordéru).Mám kabelovku "Karneval",PC Intel(mainboard+procesor).grafiku ATI 9600 a zvukovku SBLive 1024.Vím,že asi neexistuje nic absolutně bezproblémového.
Prosím o jakou koliv radu.Děkuji předem.
kopyto (26)|6.9.2005 13:13
Pro: PataMat

TV kartu Hauppauge Win TV PVR150 nevlastním tak nemohu podat žádné odskoušené informace. Já vlastnímTV kartu Hauppauge Win TV PVR250, se kterou nemám žádné problémy a mohu o ní s čistým svědomím prohlásit, že je to velmi povedená náhrada stolního DVD recorderu. Je třeba ale kromě ovládacího SW k TV kartě "rozchodit" bezproblémové usínání a probouzení PC, na což má zásadní podíl dobře nastavený a odladěný scheduler obsažený v originálním ovládacím SW a samozřejmě zapnutí příslušné volby v možnostech napájení (součást ovl.panelů ve Windows). Doporučuji Ti pročíst celé fórum týkající se TV karet Hauppauge-je tam určitě spoustu odpovědí na Tvé potenciální dotazy.
Hodně zdaru.
Nasty_tvf (568)|3.10.2005 10:00
Zdravím,
jsem poměrně spokojeným uživatelem PVR250 a chtěl bych vyzkoušet i digitální příjem. Nezkoušel jste někdo provozovat společně s touto kartou i Hauppauge WinTV-NOVA-T? Software pro obě karty se mi zdá dost podobný a mám trochu strach, aby se to nepralo navzájem (nemyslím samozřejmě konflikty přerušení ap., to je řešitelné). Uvítám jakoukoli zkušenost i jen názor.
woody_tvf (1)|3.10.2005 11:19
Ahoj,
jako čerstvý majitel Hauppauge WinTV PVR 150 bych se chtěl zeptat, jestli někdo používáte s touto kartou ATV2000. Nějak se mi to zatím nepodařilo rozběhat.

Jinak jsem s ní spokojen, soft dodaný ke kartě funguje bez problémů. Jedinou výhradu zatím mám k programu na teletext (VT Plus), který neumí česky. Hlavně proto chci zkusit ten ATV2000.
PataMat (3)|12.10.2005 19:17
Dobrý den.Stal jsem se šťastným majitelem Hauppauge WinTV-PRV 150.
Karta funguje zatím bez jakýchkoliv problémů,obraz je stejné kvality jako nastolní TV.Chtěl bych se jenom zeptat ohledně nahrávání do PC.Jelikož jsem to zatím zkoušel pouze jednou a nemám s tím žádné zkušenosti,mám tento postřeh.Náhrával jsem film do formátu MPEG2,plný datový tok(12Mbits/s) bezjakýchkoliv úprav.Obraz je však při rychlých scénách jakoby rozkostičkovaný,nebo jakoby nestíhal.Při pomalých scénách je obraz naprosto vpořádku.Prosím o radu jestli se s tím dá něco dělat.Předem všem děkuji.
Alf (888)|17.10.2005 20:15
Ahoj chlapi. Je tu někdo, kdo má WinTV NOVA-CI-S? Potřeboval bych něco prokonzultovat.
lamancha (1)|26.10.2005 10:57
Koupil jsem si tuhle kartu k zachytavani pres notebook a jsem spokojeny, akorat upravy videa -strihxslepeni- delam pres jiny sw. Jinak karta i PC stiha v pohode.
salora (20)|26.10.2005 14:35
Kdo mi poradí a sdělí zda jde do TV karty haupauge i napětí 12 V ?Jedná se mi o možnost napájení z této větve 12V pro možné použití modulu směšovače zvuku z normy BG na DK.
Děkuji za sdělení.
hamik (1)|2.11.2005 22:40
Mám dotaz na kartu Hauppauge HVR-1300, zda bude fungovat v PC athlon XP 2600+ (1918MHz) s OS WIN XP home se SP2. Chci stahovat data z analog. videa do PC a následně pálit na dvd. Pokud to bude možné chci využít kartu i k nahrávání TV do PC.
Pettr (1)|8.11.2005 20:45
Zdravím všechny,
potřeboval bych pomoc s několika věcmi:
1) chci koupit TV kartu Hauppauge a nevím, zda jít do HVR 1100 nebo do PVR 150.
2) Je možné změnit mpeg soubory pomocí SW do DVD formátu? Je možné pak takto upravené soubory přehrát na stolním DVD přehrávači a na normální TV
3) Myslíte, že je lepší Hauppauge než Leadtek PVR 2000?
Díky za pomoc
mil84 (61)|14.11.2005 16:09
ja som si tu kartu (Hauppauge 150) kupil a tych par dni co ju mam musim povedat ze je vyborna. Kvalita obrazu je prakticky nerozoznatelna od TV. a nahravanie do mpeg2 je kvalitne, pri DVD standart play ziadne kocky (ani pri rychlych pohyboch ako hokej/futbal). viac k tomu neviem povedat, este len skusam ale vyzera byt super...
mil84 (61)|14.11.2005 16:14
mimochodom mam par otazok (mam Hauppauge 150 jak som pisal vyssie):

1. preco mi nejde rozchodit ATV2000? naladi kanaly ale obraz cierny, zvuk ziadny. WinTV ide v pohode ale zas je dost pomaly a moc mi nevyhovuje.

2. ako nahravat vo WinTV do inych kodekov (softwerovo) a nie len hardverovym enkoderom?

3. kt. deinterlace filter je najlepsi? deinterlace MAP/interny vo VdubMode ci nejaky iny?
parkan (53)|31.12.2005 18:39
Mám dotaz pro majitele PVR250 ne certifikov. pro Media centr 2005..........
Zkoušel někdo tuto kartu právě na tomto systému? Udajně jsme četl že je novej driver pro tuto kartu a ůdajně to s ní chodí? Bohužel zatím tenty systém ještě nemám .....a nevím zda to vůbec na ní bude chodit.........proto také tento dotaz..
grumpfl (3)|4.1.2006 13:53
Zdravim,
poridil jsem si http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=56419&CatId=18842886 a prikladany software WinTV2000 je naprosto nepouzitelny, proto jsem zkusil i chvaleny DScaler. Kvalita obrazu je nesrovnatelna, ovsem mam problem se zvukem, ktery vubec nejde. Nevite nekdo, co s tim?
grumpfl (3)|4.1.2006 14:13
Jeste sem zapomnel zminit, ze mi jde o analogovy signal