Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vadne rozliseni AVI - AGK

hajcus (31)|29.9.2009 21:27
Tak jsem narazil na zahadny problem. Pri tvorbe DVDRIPu mi AUTO GORDIAN KNOT dela spatne rozliseni videa. Vsiml jsem si toho behem tvorby ted poslednich tří DVDRIPů

Poradite nekdo co s tim? V AGK je skryte nastaveni (CTRL+F9) avsak zadne nastaveni na pomer stran obrazu nema vliv na vysledek.

V cem delate dvdripy vy?

SPATNY OBRAZEK 720x320 (2.25:1) - Arnold ma sisatou hlavu



DOBRY OBRAZEK 720x304 (2.35:1)



SPATNY OBRAZEK 720x320 (2.25:1) Na obrazku ma byt kruh - kruh to NENI



DOBRY OBRAZEK 720x304 (2.35:1)

peco (772)|30.9.2009 12:33
Pekne poloautomaticky v Gordian Knot, alebo rucne vo VirtualDub, v oboch pripadoch nastavis pomer stran presne ako ma byt.

Ale radsej taku konverziu nerobim vobec, je to strata casu a este vacsia strata kvality. Jedine, co sa mi kedy oplatilo konvertovat do XviD/DivX v SD rozliseni boli animovane detske DVB-S ripy. Dnes uz ani to, pretoze ceny HDD su prijatelne a TV maju cim dalej tym vacsiu uhlopriecku.
hajcus (31)|30.9.2009 12:58
V Gordian Knotu jsem to zkusil a je to OK ... akorat ten samy film, ta sama velikost ale nedari se mi dosahnout kvality vadneho videa - je videt vetsi komprese. Taky nechapu rozdil mezi videem z AGK a z GK. Proc je tam to H.263, kdyz jsem pouzil XVID?

AGK:

ID : 0
Formát : MPEG-4 Visual
Format_Profile : Advanced Simple@L5
Format_Settings_BVOP/String : Ano
Format_Settings_QPel/String : Ne
Format_Settings_GMC/String : 0 warppoint
CodecID : XVID
/ : XviD
Duration/String : 2h 5mn
Bit rate : 1 498 Kbps
Šířka : 720pixely
Výška : 320pixely
Poměr stran : 2.25

a ve videu z GK:

ID : 0
Formát : MPEG-4 Visual
Format_Profile : Advanced Simple@L5
Format_Settings_BVOP/String : Ano
Format_Settings_QPel/String : Ne
Format_Settings_GMC/String : 0 warppoint
Format_Settings_Matrix/String : Default (H.263)
CodecID : XVID
/ : XviD
Duration/String : 2h 5mn
Bit rate : 1 496 Kbps
Šířka : 720pixely
Výška : 304pixely
Poměr stran : 2.35
peco (772)|30.9.2009 14:26
Vyskusaj si prejst avs skript vytvoreny v AGK a porovnaj ho so skriptom z GK, pravdepodobne by v tom AGK mali byt pouzite nove a lepsie filtre vylepsujuce video. Ale so samotne nastavenia XviD by to menit nemalo.
Steelista (92)|7.10.2009 07:46
Taky jsem dělal donedávna šišaté DVD ripy, dokud jsem nenašel tuto kalkulačku:
http://ps-auxw.de/cgi-bin/ar-calc.pl

Nyní postupuju tak, že oříznu obraz od černých krajů tak, aby výsledné rozlišení v obou rozměrech bylo dělitelné 16, zadám výsledek do výše uvedené kalkulačky jako CROP transformaci a přepočtený DAR zadám do MKVMerge při muxování enkódovaného videa se zvukem a titulky.

Seznam programů, které používám ke tvorbě ripů, by mohl leckoho vyděsit :-)
hajcus (31)|7.10.2009 07:56
Kalkulacka je supr dik. Ja zase prisel na toto. Vadne rozliseni mi nedela ASI AGK, ale je to asi zdrojem. Vetsina 16ku9 dvd stazenych z netu se mi udela 2.25:1 (720x320) a kdyz do mechaniky vrazim svoji placku, pomer stran je spravny 2.35:1 (720x304).

Skoda, ze v AGK nejde menit ten delitel. To by mi dost pomohlo. Spravneho vysledku z "asi vadneho" DVD dosahnu v GK, ve kterem delitel nastavit jde. Jenze dosahnu zase horsiho obrazu (moc velka komprese) oproti AGK a avi ma temer stejne parametry. Cim to?

Byl by si schopen poradit mi co presne a v cem delas? Nebo alespon co nastavujes v prvni a druhem pruchodu XVIDu jestli komprimujes do nej.

EDIT:

V AGK je standardne zapnute nastaveni "DETECT AND FORCE 4:3 AR IF CLOSE TO THAT ASPECT" Nevite nekdo co to presne znamena?
Nebo co treba znamena "FORCE ITU RESIZE METHOD"
Steelista (92)|7.10.2009 15:24
[quote=hajcus;243288]Byl by si schopen poradit mi co presne a v cem delas? Nebo alespon co nastavujes v prvni a druhem pruchodu XVIDu jestli komprimujes do nej.[/quote]
Ať se zbytečně neopakuju, psal jsem o tom zde. Akorát místo MeGUI používám x264 CLI. Nastavení je pokaždé jiné ;-)