Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kandidát na Czech-šmejd DVD - Velký Waldo Pepper (NorthVideo)

StD (8612)|29.9.2009 12:34
Tedy to zas' byla drahá ta ENG-audiostopa za 49 Kč... Koupil jsem si to v pátek 25/09/09 a nestačím zírat, nejen proto, že na obalu jaksi chybí loga Universalu, který to má v evropské distribuci... Tomu co to enkodoval a zpackal bych nejraději urazil pazoury! Viz obrázky. Na prvním je záběr z čech-šmejd placky (ten "letterbox" po stranách je opravdu dokonalý...) a druhý je pro srovnání totéž nahrané ještě z analogového sat-transponderu kanálu Das Vierte (patří pod Universal Deutschland).

No a aby to bylo "opravdu dokonalé", tak je disk pro změnu opět blbě slisován - viz mapa na posledním obr. Bylo by to na reklamaci, ale obal už nemám a obávám se, že bych výměnou dostal totéž (obvykle je blbá z lisu celá várka nebo velká část...).

[COLOR="Red"]Máte-li další podobné "kandidáty", klidně to sem postněte...[/COLOR]
Zmetek_Waldo_Pepper_CZE.jpg Zmetek_Waldo_Pepper_GER.jpg Zmetek_Waldo_Pepper.jpg
mstejska (53)|29.9.2009 13:29
Tyhle DVDčka za 49 korun mě začínají pěkně štvát. Za poslední dobu jsem narazil asi na 3 (z 10) které nejdou přehrát (prostě problém s kvalitou, a to na těch DVD nejsou žádné škrábance). Bohužel jsem si nikdy neschoval účtenku.
StD (8612)|29.9.2009 13:36
[quote=mstejska;242262]Tyhle DVDčka za 49 korun mě začínají pěkně štvát. Za poslední dobu jsem narazil asi na 3 (z 10) které nejdou přehrát (prostě problém s kvalitou, a to na těch DVD nejsou žádné škrábance). Bohužel jsem si nikdy neschoval účtenku.[/quote]

Jestli mají na povrchu "mapu" jako na tom mém obrázku, tak ti to vymění i bez účtenky - alespoň s Vietnamci u nás nikdy problemy nebyly, dtto Levné knihy (naposledy jsem tam s prodavačkou rozbalil asi 5 kousků jednoho titulu, co jsem reklamoval a všechny byly vadný...). Taktéž s Hollywod Classic mám dobrou zkušenost - ochotně vyměnili placku zaslanou počtou...

Ta "mapa" znamená, že je to chybně slisováno a uvnitř je vzduch, tudíž zákonitě musí dojít k oxidaci...
Ivo Mašek (10205)|29.9.2009 13:36
U nás v předsálí obchoďáku TESCO prodává jedna firmička DVD za 39Kč. :-D (už ty "kreslené" obaly jsou velmi lákavé :-D )
artam (1147)|29.9.2009 19:11
Pche, tak ja som bol u nas v potravinach svedkom situacie, ked jeden otecko (aj s detickami ako svedkami) prisiel reklamovat rozpravku - po rozbaleni zistili, ze v tom bolo ciste nenapalene DVD-R... !!! :D
StD (8612)|30.9.2009 07:47
[quote=artam;242298]Pche, tak ja som bol u nas v potravinach svedkom situacie, ked jeden otecko (aj s detickami ako svedkami) prisiel reklamovat rozpravku - po rozbaleni zistili, ze v tom bolo ciste nenapalene DVD-R... !!! :D[/quote]
Hmm, dobrý. Trochu blbý takhle se ošklivě splést...

BTW: Včera jsem si toho zmetka "cvičně" rozebral, abych se podrobněji kouknul na ten videostream, a zjistil jsem, že tam snad jsou ve 4:3 obdélníkové pixely (PAR)... Ať měním DAR jak chci, tak mi to po libovolném ořezu furt vylézá s těmi blbými svislými černými okraji. :-? Navíc bitrate je tam až zbytečně vysoký (špičky 9200) a Quantizace naopak nízká (průměr 2,2).
jirimatusek (31)|3.2.2011 12:17
Zdravím, koupil jsem si na Vltava.cz DVD Kylie Minogue Body Language live a jsem naprosto zděšený kvalitou obrazu. Pokud je záběr z dálky, tak jsou na obraze vodorovné čáry, které naprosto rozmažou obraz a nejsou vidět žádné detaily. Narozdíl k tomu, pokud je záběr na nějaký detail, tak je obraz čistý (viz příloha). Zkoušel jsem to přehrát na monitoru pc, LCD TV a všude to je stejné. Zvažuju, že to dám reklamovat, protože se na to nedá dívat :-/

Paradoxem je, že jsem si předtím stáhl DVD RIP, který měl obraz docela kvalitní, ale také se tam ty čáry objevovaly a koupil jsem si originál v domnění kvalitního obrazu a zvuku (ten teda kvalitní je, to musím uznat, ale obraz). Cena 269,-
screen_DVD.PNG screen_DVD2.jpg snapshot_dvd_00.10.40_[2011.02.03_11.48.50].jpg
StD (8612)|3.2.2011 12:29
No ono reklamovat... Jak? To by jsi jim musel dokázat, že je to nepoužitelné, nefunkční. Zboží nakoupené z internetu sice můžeš do 14 dnů vrátit bez udání důvodu, ale v původním stavu bez porušení vnějšího obalu a obávám se, že jsi to už musel vyjmout ze zataveného přebalu...

Ad ta "kvalita" už jsem ti odpověděl v tom původním threadu založeném vedle.
StD (8612)|12.2.2011 09:43
Další "kandidát" - [COLOR="DarkSlateBlue"]The Wild Geese[/COLOR] (1977) aka [COLOR="darkslateblue"]Divoké husy[/COLOR] - VAPET - za nesmírně amatérsky domršený pseudo-5.1 ENG a CZE zvuk s přebuzenou pravou stranou a neposlouchatelnými špičkami. Zákazník je tak nucen "upirátit" si svou vlastní poslouchatelnou stopu Stereo (filmový originál byl sice 4-track Stereo, ale distribuováno jako Mono...).

Naštěstí jsem měl jako referenční DEU-stereo stopu z TVnahrávky, podle které jsem to srovnal.
StD (8612)|22.4.2011 08:52
Ad [COLOR="DarkRed"]Velký Waldo Pepper[/COLOR] - tak konečně jsem se dočkal - VOX to dnes ráno dával POŘÁDNĚ! 16:9 Widescreen Letterbox anamorf. Srovnej s políčky v postu #1, zvláště tím z DVD...
Vox_Waldo_Pepper_WS_LB.jpg
Pitomec (10211)|22.4.2011 12:53
Šimon a Matouš jedou na Riviéru, film v "nádherném" ořezu 4/3, že jsem to DVD chtěl rovnou vyhodit :-k
1obr836tt3.jpg