Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat AirStar 2 vs. Vista 64bit a Windows 7 64bit

tech7 (10)|28.9.2009 15:57
Chodí TechniSat AirStar 2 ve Vistách 64bit s 4+GB RAM?

A na Windows 7 64bit s 4+GB RAM?

Má někdo zkušenost?
duslob (7)|7.10.2009 09:59
[quote=tech7;242149] A na Windows 7 64bit s 4+GB RAM?

Má někdo zkušenost?[/quote]

Ano, u mne v 64 bitových Win 7 (7600 RTM) karta funguje, ale jenom s dodávaným DVBviewer TE2. Stáhnul jsem si poslední verzi SW - 4.5.1. V Media Centru není karta rozpoznána...
JirkaH (123)|7.10.2009 15:39
TV karta TechniSat AirStar 2 může být nainstalována dvěma způsoby - buď jako síťová karta nebo s BDA ovladači. Ve druhém případě by ji měl WMC najít. Prosím o sdělení, jak máte kartu nainstalovanou. Sám se chystám, že to brzy vyzkouším.
duslob (7)|8.10.2009 08:38
[quote=JirkaH;243352]TV karta TechniSat AirStar 2 může být nainstalována dvěma způsoby - buď jako síťová karta nebo s BDA ovladači. Ve druhém případě by ji měl WMC najít. Prosím o sdělení, jak máte kartu nainstalovanou. Sám se chystám, že to brzy vyzkouším.[/quote]

Od TechniSat-u mám oficiálně potvrzeno, že jak AirStar 2 tak ani SkyStar 2 nejsou a nebudou pro Media Center podporovány (není vývoj BDA ovladačů). Je doporučováno použít DVBviewer TE2... Což mne přivedlo ke krátkému rozhodnutí nasadit kartu AverTV Super 007. A u toho jsem si vzpomněl na staré dobré časy MS-DOSu, kdy se nějaké ovladače vůbec neřešily... Tady systém kartu detekoval a ovladače nainstaloval. Kdyby se neobjevila hláška, tak ani nevím, že je v PC nějaký nový hardware... V Media Centru jsem pak provedl úvodní nastavení (EPG) a naladění kanálů. Prostě Plug-'n- Play.
JirkaH (123)|8.10.2009 11:33
Nechci nikoho jakkoli obviňovat, ale po včerejším večeru mám trochu jiné poznatky...
Zk.sestava: Asus P5GD1Pro, Intel Celeron D 2800/533MHz, 2*1GB RAM, Radeon X600XT PCI-e, AS2PCI, HDD SATA 74GB, LG 4167B. Disk je rozdělen na 3 oddíly, na C:8GB-WinXPSP3, na D:25GB jsem nainstaloval Win7-32b, disk E(zbytek prostoru) je na ovladače a ev. zkušební data.
Vzhledem k sestavě jsem použil Win7-32bit a nainstaloval je na druhý oddíl disku. Po instalaci je ve správci zařízení mj. nenainstalovaná síťová karta. Jinak všechny ovladače jsem zatím ponechal přímo z instalace Win7.
Z webu Technisatu jsem stáhnul poslední balík označený soft_4.5.1_dvb_pc_tv_stars_6816. Tento soubor jsem rozbalil do adresáře Temp\AS2PCI . Jedním z podadresářů je \BDA, kde jsou BDA drivery pro AS2PCI.
Ve Win 7 jsem spusti správce zařízení a u nenainstalované síťové karty jsem dal aktualizovat ovladač. Zvolil jsem manuální instalaci a přímo určil cestu přímo k BDA ovladačům tj. disk\Temp\AS2PCI\BDA. Instalace¨se rozběhla a karta se nainstalovala do "Sound, video a game controllers" jako "TechniSat DVB-PC TV Star PCI(BDA)". Verze driveru je 4.5.1.0 a je z 23.8.2009.
Pro jistotu jsem dal restart a ze zvědavosti spustil Windows Media Center. Program se spustil, následovala obvyklá sada klikacích obrazovek, nalezen 1 DVB tuner a spouštím ladění. Po chvíli tady v Praze na anténku TechniSat TT1(pasivní, vysílač Žižkov je na přímou optickou viditelnost) nalezeno celkem 28 programů, tj. i pozůstatek zkušebního vysílání CDG. Ještě pár nastavení WMC a ... můžeme sledovat televizní programy. Jede i zk. vysílání ČT a Novy v HD. Obraz dobrý, zvuk také.
Z toho, co jsem napsal výše usuzuji, že to půjde i v případě Win7-64bit.
Dle mého názoru je základní podmínkou nainstalovat AS2PCI s BDA ovladači, tj. přímo ukázat na podadresář s BDA drivery. Pokud totiž označím pouze adresář s rozbaleným balíkem softu od TechniSatu, karta se nainstaluje jako síťová karta a WMC ji zcela pochopitelně nenajde.
Máte-li zájem, vyzkoušejte. DVBviewer TE2 jsem zatím neinstaloval, ani nic jiného, nezbyl čas, večer pokračování.
duslob (7)|8.10.2009 13:27
[quote=JirkaH;243451]
Z toho, co jsem napsal výše usuzuji, že to půjde i v případě Win7-64bit.[/quote]

Asi nepůjde, to mi také napadlo Když jsem procházel INF soubor, tak je tam definice pro 64 bit Visty... Není tedy zaručeno, že v 64 bitových 7-ičkách to v WMC bude spolehlivě fungovat. Když procházím zahraniční fóra, tak jsou s tím problémy.
JirkaH (123)|8.10.2009 15:42
Vyzkoušeno to samo nemám, ale sám výrobce má na svých www stránkách tuto informaci:
Software 4.5.1

Datum vydání: 15.09.2009
Improvements

Added support for Windows 7 (RTM)
General improvement of software stability
This download package contains the actual DVBViewer TE2
This download package contains the actual standard decoder pack (v 1.5.0.1) from Mainconcept
duslob (7)|8.10.2009 16:37
[quote=JirkaH;243474]Vyzkoušeno to samo nemám, ale sám výrobce má na svých www stránkách tuto informaci:
Software 4.5.1

Datum vydání: 15.09.2009
Improvements

Added support for Windows 7 (RTM)
General improvement of software stability
This download package contains the actual DVBViewer TE2
This download package contains the actual standard decoder pack (v 1.5.0.1) from Mainconcept[/quote]

OK, ale WMC 64 bit...
JirkaH (123)|8.10.2009 19:24
Já vím, je to sázka do loterie. Až bude víc času, tak to zkusím na jiné sestavě. Ale TechniSat neuvádí, zda jde o 32 nebo 64bit verzi, tak by to mohlo jít na obou ...
Na W7-32/64bit jsem zkoušel karty:
-Leadtek WinFast DTV1000T, drivery pro Visty32/64 se daly nainstalovat, aplikace PVR2 se sice nainstalovala ale ani nic nenaladila. WMC v obou případech bez problémů, karty Leadtek se řeší zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=18619 .
-TerraTec Cinergy 2400i DT, drivery pro Visty 32/64 se opět daly nainstalovat, program TT Home Cinema se dá nainstalovat, dokonce umí naladit dostupné DVB-T stanice, tím ovšem končíme, při spuštění TTHC v ovládacím panelu jsou informace o programu, okno pro sledování TV je pouze černá plocha. Tato firma zřejmě zatím o W7 nic neví. I v tomto případě WMC funguje bez problémů.
-Teď si hraju s TechniSatem AS2PCI.
Dle mých informací ve všech případech na W7-32/64b funguje poslední verze DVBvieweru
Kamarádi se občas starají, abych se nenudil.
duslob (7)|9.10.2009 09:24
Moje HTPC je, dá se řící, "produkční", protože ho rodinka používá. Takže jakékoli "servisní okno" musí trvat krátkou dobu. Teď je po ugradu z XP MCE 2005 (po 2.5 letech) a údržbě opět plně fukční a další zásahy a testování někdy příště... Nicméně budu sledovat situaci kolem DVB-T karet pro případ sestavení dalšího boxu.
tech7 (10)|9.10.2009 11:07
Už sem ani nedoufal, že tuto kartu někdo má. Díky za reakce, nikde sem na toto téma nanarazil.

Chci si koupit nějaký DVB-T tuner, a AirStar 2 by prý měl mít nejlepší citlivost. Vlastním Windows XP sp1, jenže je prý potřeba sp2... V příštím PC, které plánuji do konce roku, bych chtěl dát Windows 7 64bit. Každopádně to spěchá, protože už nám v baráku odstřihli analog. Na druhou stranu televizi moc nedávám, spíš net, mám rád svobodnou volbu zábavy.

Ten SkyStar 2 má ještě jednu nevýhodu. Má IR přijímač do RS232. To moje nová základní deska mít nebude. Nechápu proč nemůže být do USB.

Kdyžtak mi poraďte, mám do ní jít, nebo radši zvolit nějakou jinou?
duslob (7)|9.10.2009 22:26
[quote=tech7;243527]Kdyžtak mi poraďte, mám do ní jít, nebo radši zvolit nějakou jinou?[/quote]

Jak už bylo zmíněno výše, AirStar 2 ve W7 64 bit funguje, pokud se jedná o DVBviewer. V Media Centru je to potřeba odzkoušet. Já používám AverTV kartu Super 007, která funguje i ve WMC. Leadtek má také karty, co by možná měly chodit - 1800h nebo 2000h plus. Možná by bylo dobré si počkat na oficiální dostupnost W7, kdy i výrobci HW budou mít připraveny ovladače pro 64 bitová W7 a nebude to jenom systémem pokus-omyl... Další značky, co stojí za zmínku jsou Hauppauge, Terratec, Twinhan nebo TechnoTrend.
tech7 (10)|28.10.2010 13:25
Takže ve Windows 7 64bit Technisat AirStar2 funguje naprosto bez problémů, jak v DVBViewer TE, tak ve Windows Media Center (v něm pomocí BDA ovladačů).