Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dostatečný výhled na jih? Posouzení screenu

hunti (14)|28.9.2009 12:34
Zdravim,

Chci si poridit cslink a zatim v pocatecni fazi resim zda budu mit dostatecny vyhled na druzici. Podle informaci na cslink.cz bych mel mit parabolu namirenou na ASTRA 23,5˚ východně. Vyuzil jsem interaktivni mapku na dishpointer.com a vysel mi z toho screen ktery je uveden v priloze (test.jpg). Zeleny puntik je moje okno resp. pozice paraboly. Zelena cara zobrazuje idealni smer na Astru.

Na dalsim screenu (test2.jpg) je fotka z okna kde je videt jak to vypada v realu, stred fotky je stred objektivu resp. cca stred vyhledu budouci paraboly.

Muj dotaz zni zda je tento vyhled dostacujici na kvalitni signal, nejsem si jisty jaky rozptyl parabola potrebuje, zda staci opravdu uzky paprsek, ktery pujde kolem rohu domu (horni cervena sipka) a zda tento roh nebude delat pri prijmu problemy.

Spodni cervena sipka znazornuje misto kde je kiosek pro popelnice jen pro orientaci. Ve skutecnosti je videt cely kiosek dokonce i kousek za nej. Na fotce je rovnez krizkem oznaceno cca misto kde by mela byt druzice a od nej vzdalenost k rohu baraku (fotka docela zkresluje, je to opravdu cca kolem jednoho metru). Roh baraku od okna resp. mista kde bude parabola je cca 7m na fotce to vypada jakobych byl temer na rohu, ale okno je od nej docela daleko viz mapka.

Predem diky za vase nazory.
test.jpg test2.jpg
Pitomec (10211)|28.9.2009 17:28
Nejsnažší bude když to zkusíš, přinejhorším tu parabolu nasměruješ na Intelsat 1W a chytneš komplet nabídku Digi (v EMU a zadarmo) :-)
hunti (14)|28.9.2009 19:47
nj ale zkusit znamena koupit parabolu, drzak, LNB a kartu... tj. docela velka investice, chci to jen kvuli cslinku a pokud nebude signal bude to docela velka investice k nicemu...
losos (2977)|28.9.2009 20:05
Můj názor :
1. Na příjem té družice dle dish pointu můžeš zapomenout, bude schovaná kus za rohem toho tvého baráku...- leda by jsi bydlel úplně nahoře a viděl ji přes střechu - je asi 32° nad obzorem.
Přesně to zjistíš také např. tak, že si všimneš, kam a jak padá stín slunce v okamžiku, kdy je u vás pravé poledne (podle toho, kde bydlíš - u mne je např. za dvanáct minut dvanáct).
2. Ale když ti nepůjde tato družice, můžeš v pohodě přijímat ty, které jsou dále na západ - možná i HotBird na 13°E a určitě 9°E a 1°W, atd..., takže parabolu klidně kup...
hunti (14)|28.9.2009 21:01
[quote=losos;242170]Můj názor :
1. Na příjem té družice dle dish pointu můžeš zapomenout, bude schovaná kus za rohem toho tvého baráku...- leda by jsi bydlel úplně nahoře a viděl ji přes střechu - je asi 32° nad obzorem.[/quote]

opravdu to vidis tak beznadejne? podle fotky je viditelnost na Astru 23,5E v pohode... jen jde o to jaky prostor potrebuje okolo sebe paprsek vychazejici z paraboly...

nevite nekdo zda existuje nejaky cenove dostupny zpusob jak si vse otestovat?
Pitomec (10211)|28.9.2009 21:09
[quote=hunti;242166]nj ale zkusit znamena koupit parabolu, drzak, LNB a kartu... tj. docela velka investice, chci to jen kvuli cslinku a pokud nebude signal bude to docela velka investice k nicemu...[/quote]
Kartu určitě kupovat nemusíš, při vyzkoušení je ti naprosto k ničemu. A jak jsem psal, když nepůjde CS Link, tak aspoň můžeš chytnout komplet Digi (nejlíp v EMU).
losos (2977)|28.9.2009 21:32
23,5°E ti půjde na druhé (východní) straně baráku (nebo dej parabolu na střechu).
hunti (14)|28.9.2009 21:57
[quote=losos;242187]23,5°E ti půjde na druhé (východní) straně baráku (nebo dej parabolu na střechu).[/quote]

to je mi jasny, ze by to slo na 100% ze strechy nebo vychodni strany baraku... tu moznost ale bohuzel nemam...
lkfreak (46)|29.9.2009 12:34
[quote=hunti;242193]to je mi jasny, ze by to slo na 100% ze strechy nebo vychodni strany baraku... tu moznost ale bohuzel nemam...[/quote]

A co kouknout na podobně orientované domy s parabolkama - tam načerpáš inpiraci..

Jinak ti nezbývá, než zavolat někomu, kdo to dělá, ať to u tebe za mírný obolus zkusí(obolus se samozřejmě odečte, když si to od něj necháš posléze namontovat) , nebo to riskneš, všechno koupíš a přinejhorším budeš chytat to, na co "vidíš".

- volil bych možnost č.2(když už sis dokázal vytisknout ty screeny, tak zvládneš i to ostatní) - není nad osobní zkušenost !!!
ozzy2 (43)|29.9.2009 17:04
Jelikož ti podle fotografie č.2 ve výhledu na Astru 23,5° nic necloní,tak v tom nevidím problém. Nesouhlasím s lososem v tom,že vadí roh domu. Fotka s dishpointru je braná ze šikma a zkresluje. Podívej se co přesně podle dishpointru musíš vidět z místa umístění paraboly ve větší vzdálenosti od domu (např. na tom kopci a nebo alespoň na konci města). Pokud to uvidíš tak klidně montuj.
lkfreak (46)|21.10.2009 14:57
vidíš teda na ty družice nebo ne, jestli se to někam pohnulo .. ?