Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung TV a DLNA server Synology za NATem

nezumi (4)|27.9.2009 11:24
Dobrý den,

pokouším se zprovoznit Wiselink Pro u LCD Samsung. Problém je v tom, že můj DLNA server Synology DiskStation 180j je za NATem, tzn. že TV je připojena k Routeru, který je zas připojen k jiném routeru - ten vede k Diskstationu:

Internet
|
Router--------------
|......................|
DLNAServer......Router
.......................|
......................TV. (Tečky tu jsou místo mezer.)
U routeru jsem schopen nastavit IP forwarding, ale potřebuji znát číslo portu. Snad DLNA funguje jako standardní síťová služba...

Připojím-li TV k nejvyšším routeru, DLNA funguje.

Ptám se tedy na číslo portu, na kterém TV naslouchá.

Děkuji za odpovědi.
Pytkin (7947)|27.9.2009 12:16
jaky ma zmysel ten druhy ruter ? preco nedas telku priamo ?
rommi (416)|27.9.2009 20:01
[quote=nezumi;242031]Dobrý den,

pokouším se zprovoznit Wiselink Pro u LCD Samsung. Problém je v tom, že můj DLNA server Synology DiskStation 180j je za NATem, tzn. že TV je připojena k Routeru, který je zas připojen k jiném routeru - ten vede k Diskstationu:

Internet
|
Router--------------
|......................|
DLNAServer......Router
.......................|
......................TV. (Tečky tu jsou místo mezer.)
U routeru jsem schopen nastavit IP forwarding, ale potřebuji znát číslo portu. Snad DLNA funguje jako standardní síťová služba...

Připojím-li TV k nejvyšším routeru, DLNA funguje.

Ptám se tedy na číslo portu, na kterém TV naslouchá.

Děkuji za odpovědi.[/quote]

...no ono to nie je take jednoduche ako ked mapujes porty alebo cele IP cez router....aj ked za pokus to mozno stoji
ak su UPnP zariadenia v roznych sietah ich vzajomna komunikacia sa riesi prostrednictvom UPnP Proxy, lebo UPnP je zero konfiguration a to znamena na UPNP zariadeni (telka) sa nikde nezadava, kde je UPnP DMS - musi si ho najst sama a v tom je pes zakopany....na to sluzi UPnP discovery protocol zalozeny na Simple Service Discovery Protocol (SSDP).

blizsie trebarz

http://www.tml.tkk.fi/Publications/C/23/papers/Tan_final.pdf

co sa tyka portov, tak to je otazka, trebarz WMP 11 pouziva:
Port
Protocol
Process**
Direction

1900
UDP SSDP
svchost.exe
Inbound/Outbound

2869
TCP SSDP, UPnP
svchost.exe
Inbound

10280-10284
UDP WMDRM-ND registration
wmpnetwk.exe
Inbound/Outbound

10243
TCP HTTP
wmpnetwk.exe
Inbound

..po slovensky na discovery (vyhladavanie) sa pouziva 1900/udp alebo 2869/TCP, 10243/TCP je DLNA(UPnP) HTTP server, s DRM by som sa teraz nezapodieval
takze ja by som skusil mapovat minimalne 1900/udp a potom port na ktorom bezi Synology DLNA server...
EDIT: tak som preliezol cele forum Synology, ale na ktorom porte bezi media server som sa nedozvedel....
BTW - podobna otazka ako Pytkin, na co tam mas ten router..??? nie je jednoduchsie to dat direkt...???

EDIT2: (28.09.2009 20:12) - skusil by som zapojit telku na Synology napriamo bez routra a ked ho telka najde treba dat vyhladat nejaky content (film, mp3, fotku, to je jedno) a stlacit INFO, na poslednom riadku bude http adresa zdroja, ktora obsahuje aj cislo portu http DLNA servera.....
nezumi (4)|29.9.2009 08:43
Celé to rozvržení je jenom kvůli děrám ve zdi. Ten nejvyšší router je na půdě a síťový kabel mi z ní do obýváku nevede. Naopak, v pracovně mám router druhé úrovně, k němuž je možné snadno natáhnout ethernetový kabel od televize. Nic sofistikovanějšího v tom není.

Děkuju za odpovědi.
nezumi (4)|29.9.2009 08:44
Tak to tedy s tím vyhledáváním zkusím, ale nečekejte výsledek brzy. Jakmile to ale vyřeším, určitě sem výsledek napíšu.

Dík.
Pytkin (7947)|29.9.2009 15:46
nezumi " takze tam je wifi ? alebo co ? preco tam miesto rutru nedas switch ?
rommi (416)|29.9.2009 15:56
[quote=Pytkin;242274]nezumi " takze tam je wifi ? alebo co ? preco tam miesto rutru nedas switch ?[/quote]

popripade ak ma ten router 2 urovne v sebe 4 portovy switch (co asi ma) tak ho pouzi ako switch ( a vypni na nom DHCP nech sa to netlcie :-) ) a mas po probleme....
nezumi (4)|11.10.2009 15:07
Ano, je tam wifi.