Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Nečitelný DVD disk

26.9.2009 05:54
kmachalaDobrý den
Asi před rokem jsem si zálohoval data na DVD+R značky Sony. Všechna data byla čitelná dala se kopírovat na HDD ale po krátké době se dala kopírovat jen určitá data někdy se dvd nenačetlo vůbec. Teď už se chová jako prázdné připravené na zápis. Škrábance jsou nepatrné. Zkoušel jsem program isopuzzle a spoustu jiných včetně jiných vypalovaček ale bezúspěšně. Existuje nějaká možnost alespoň některá data nejlépe všechna zachránit?
27.9.2009 05:19
PitomecTen DVD disk byl asi zmetek, takže pokud to nenačtou různé vypalovačky a různé softy, tak už se bohužel nedá nic dělat.
27.9.2009 08:27
StD[quote=kmachala;242002]Dobrý den
Asi před rokem jsem si zálohoval data na DVD+R značky Sony. Všechna data byla čitelná dala se kopírovat na HDD ale po krátké době se dala kopírovat jen určitá data někdy se dvd nenačetlo vůbec. Teď už se chová jako prázdné připravené na zápis. Škrábance jsou nepatrné. Zkoušel jsem program isopuzzle a spoustu jiných včetně jiných vypalovaček ale bezúspěšně. Existuje nějaká možnost alespoň některá data nejlépe všechna zachránit?[/quote]

= Klasický případ " odpaření dat " z shitoidního media skrývajícího se za rádoby zvučnou značkou...
Sice nevím na jakém šuntu to bylo páleno jak a čím = to jsou ty chybějící základní údaje při kladení dotazu jako je tento PLUS přesný ADIP zápisové vrstvy, ale jediná možnost je CD/DVD Data Recovery , který kopíruje sektor po sektoru na HDD (a že to trvá hodin, plus výsledek je nejistý). Ovšem jestli je ztracena zaváděcí stopa (Lead In), tak tam nepomůže ani svěcená voda a v domácnosti je nový vkusný podtácek nebo plašítko ptáků... :BB: