Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Alexander Veliký

mouty (690)|17.1.2005 08:33
Tak jsem na tom včera byl a čekal jsem od toho trochu něco jiného. Čekal jsem víc bitev a ono je to spíš o tom jakej měl "osamělej" život. Dal bych tomu tak 7/10. :-(
AleK (814)|17.1.2005 08:36
docela se na to těším filmy alá TROJA jsou fakt super

mouty - je to na styl Troji ???
mouty (690)|17.1.2005 09:08
Já si právě taky myslel že to bude jak troy (ta se mě líbila moc) ale jsou tam jen 2 bitvy a pak se 2,5 hodiny díváš na to jak má "divnej" život. Po 20 hodinách v autobusu co jsem se vracel z Alp z francie mě už pěkně bolela prdel.
Jak bych zhrnul Troji to moc podobný není (i když se tam alexandr snaží vyrovnat Achylovi - co stojí za zmínku tak Val Kilmer - celej film jsem ho nepoznal a to tam hraje jednu z hlavních rolí. Až titulky mě odhalili koho hrál.) :-D
mirekv (7169)|17.1.2005 09:24
Tak já ještě neviděl ani Tróju.
AleK (814)|17.1.2005 10:35
mirekv - tak to doporučuji již dlouho jsem neviděl tak povedený film

mouty - díky, ale stejnak se na to kouknu
BOBA (590)|17.1.2005 12:21
Poslední dobou mám vůbec problém se dodívat na film. Dá se Trója srovnat s Gladiátorem? Myslím tím nejenom bitevní scény, ale hlavně atmosféru, která tě vtáhne do filmu? Ptám se těch, kdo viděli oba filmy.
mouty (690)|17.1.2005 12:43
Jasný že se dá srovnat, nádherně udělané jak zahrané tak natočené tak sestříhané tak trikově (i když dost lidí říká že Troy má davové scény nic moc). Jen bych řekl že Troy končí úmrtím Erica Banny (s Pitem prerfektně zahrané). Jediný co mě u Troy vadilo že jsem věděl dopředu jak to nakonec dopadne..
Doom (2331)|17.1.2005 12:54
mno, mě osobně se tro´ja moc nelíbila... exhibice brada pitta a jinak noc. hezká byla scéna příjezdu řeků, ale jinak slabota... takže vidím, že alexandr bude ještě větší ztrata času...
AleK (814)|17.1.2005 14:07
Gladiator - perfektní film na kterém všem předvádím hudební stopu DTS ta scéna jak tam na začátku lítají ty šípy to je opravdu odvaz a cely film je naprosto úchvatný já nenašel chyby
Troja - jo je fakt že jsem i já věděl jak to dopadne ale opět film, který řadím na ty nejvyšší příčky
u obouch filmů hlavní hrdinové nemají chybu
Joe-Joe (593)|17.1.2005 16:11
Mne sa podarilo zohnat dve verzie Alexandra. Jednu nejaky chytrak natlacil do DivX na jedno CD. :-? Je to tocene v kine a este tam vidiet aj divakov. Kto sa uz na to dokaze pozerat , tak to musi byt masochista.
Ta druha verzia je na 3CD, ale to uz je lepsie.
kirk (476)|17.1.2005 20:41
AleK: Zatím nejkvalitnější DTS zvuk má asi Pán prstenů - Návrat krále. :-!!!
A co se týče prostorovosti, tak nejlepší zvuk mají Star Wars: epizoda 2, ikdyž je to "jen" Dolby Digital 5.1 Surround Ex.
ViKinG (793)|17.1.2005 20:44
kirk: to je ověřeno na té tvé domácí 5.1 aparatuře???
mouty (690)|17.1.2005 22:18
DoomHammer - v době Legendy o vášni a Meet Joe Black jsem Pitta neměl vůbec rád a na jeho filmy jsem nechodil, ale v 7, Fight Club, Troy, Podfu(c)k mě těžce dokázal že umí hrát jak bůh.
Mimochodem byl tam skvěle zahranej i Hektor, Aganemnon i Troysky starý král. Jen Helena mohla být větší kus. :-I
Krtek (1279)|17.1.2005 23:05
Kirk: S tím názorem, že Pán prstenů má nej zvuk naprosto souhlasím. Je jen málo filmů, co by se tomu podobali. Napadá mě T2 a Gladiátor, ale i tak je Pán prstenů lepší.
Zajímalo by mě, zda jsi na to přišel sám, nebo jsi to někde vyčetl? Pokud jsi to poslouchal na PC, tak kvalita DTS zvuku je trošku v něčem jiném.

Mouty:
Pokud se ta Troja měla držet pověstí, tak ten film je úplně o něčem jiném, než realita. Lze to trošku přikrášlit bitkami, ale ne zase moc, nebo by to hystorici rozšlapali na kopytech. Takhle brblají jen kritici.

Mouty:
Připadá Ti, že Pitt umí hrát? Mě rozhodně ne. Je to jen nastrčená loutka s velice sympatickou tvářičkou. Tzv. pro holčičky, aby měli o čem snít. Ve filmech jako Meet Joe Black, nebo Troja snad nelze ani mluvit o hraní, neboť to jsou dle mého názoru jednoduché role. Co si pamatuji, tak Pitt bodoval snad jen ve filmu Sedm (Seven). Toť můj názor.
distortion (76)|17.1.2005 23:15
pitt hraje jako hovado, pust si 12opic nebo ten podfuck ale anglicky, umi hrat ku*wa dobre kdyz chce
Hodo (26)|18.1.2005 00:14
Jo, ve 12 opicích mě Pitt těžce dostal .... Do tý doby jsem ho taky moc nemusel.
Krtek (1279)|18.1.2005 00:40
12 opic jsem zapoměl. To zvládnul taky skvěle. Ale jinak opravdu nic moc.
mouty (690)|18.1.2005 09:14
Krtku a co Klub rváčů ? Podle mě Pit na sobě hoodně pracuje a je to na jeho výkonech vidět. Podobně je na tom i Farrel. Ted jsem se díval na Intermission a o víkendu jsem viděl Alexandra - tak velkej pokrok.
mirekv (7169)|18.1.2005 09:16
12 opic jsem bohužel neviděl.
mouty (690)|18.1.2005 09:25
Napiš radši co si viděl - to bude stručnější :-E :-E :-E
mirekv (7169)|18.1.2005 09:33
Ono by se ledacos našlo, ale ty opice mě mrzí, jsem na scifi, a to sem ještě neviděl Core, hlavně že teď koukám na Malého Nicka, ale není to špatné!
mouty (690)|18.1.2005 09:49
Malý Nicky - o tom psal viking ne ?? :-E
Jestli myslíš Core - Jadro - tak je to o trochu horší jak Armageddon ale jinak uplně stejny.
mirekv (7169)|18.1.2005 09:56
No podívám se, kámoš mi to donesl na DVD, ovšem jesli je to tak americky ujetý(prezidenti v letadlech, všude vlajky) no nazdar!
Taky mi donesl Den poté, tak se těším!
mouty (690)|18.1.2005 11:05
Ted nevím co je horší jestli jádro nebo den po té.
Jestli je měřítkem amercká hrdinnost tak den poté, jestli audiovizuální tak jádro.. :-(
Doom (2331)|18.1.2005 12:27
jj. v Seven byl Pitt dobrej, 7let v Tibetu (nebo jak dlouho tam byl) bylo taky koukatelný, ale jinak slabota...
mirekv (7169)|18.1.2005 12:35
jj, 7 a Tibet byly dobrý, jinak Pitta mám docela rád, Seznamte se, Joe Black taky nebylo špatné.
BOBA (590)|18.1.2005 13:58
Kluci, když tady čtu Vaše názory na B. Pitta, tak už jste tady vyjmenovali tolik filmů, ve kterých se Vám líbil, že odsuzování některých z Vás mi připadá jako póza. Taky jsem byl takový, ale jednou přišel den kdy jsem se rozhodl, že i kdybych měl být jediný,tak to řeknu tak jak to cítím, a že zůstanu svůj a někdy i sám :-D .
mouty (690)|18.1.2005 14:58
boba to jsem nepochopil - zkus to říct česky 9-)
mirekv (7169)|18.1.2005 15:02
[quote=mouty]boba to jsem nepochopil - zkus to říct česky 9-)[/quote]
Ty umíš česky? :-? :-? :-?
BOBA (590)|18.1.2005 16:05
Bylo období, kdy jsem šel proti proudu. Někdy oprávněně, někdy jenom proto, abych se odlišoval. Tím chci říci,( pro Mountyho), že nebudu proti něčemu jenom proto, že je to módní. Samozřejmě hodně záleží v jaké názorové skupině lidí se pohybuješ. Já jsem třeba hudebně rockově zaměřený, ale líbí se mi i některé popové věci, ale celou desku bych si nekoupil případně nestáhnul. Takže bych to shrnul takto: B.Pitt je dobrý herec, který měl možná ve výběru některých rolí méně šťastnou ruku. :-E
stayman (12393)|18.1.2005 19:05
Krtek (1279)|19.1.2005 01:43
[quote=mouty]Krtku a co Klub rváčů ? Podle mě Pit na sobě hoodně pracuje a je to na jeho výkonech vidět. Podobně je na tom i Farrel. Ted jsem se díval na Intermission a o víkendu jsem viděl Alexandra - tak velkej pokrok.[/quote]

Herecký výkon Pitta v Klubu rváčů byl stejně průměrnej jako samotný film. Hele, Pitt u mě není herec a to že mu sedí jedna role z deseti přece nic neznamená. Ať raději dělá třeba manekýna na spodní prádlo. To by mu slušelo líp a ženské publikum by bylo také spokojeno. Pokud bychom se tu bavili o opravdových hercích, tak by tu byla jména jako třeba G.Hackman, D.Hoffman, C.Eastwood...
stayman (12393)|19.1.2005 01:52
Tebe skor na nom vadi, ze vyzera lepsie od teba 9-)
mouty (690)|19.1.2005 07:21
Krtku G.Hackman, D.Hoffman, C.Eastwood... to jsou nebo spíš byli herci starší generace jako třeba Al Pacino, Antoni Hopkins, Sean Conery atd. Ale těmhle hercům už dávno odzvonilo. Ti už můžou hrát jen staříky. Ted je nastupující generace jako C.Farrel, B.Pit, E.Banna, O.Bloom, K.Reves. Jsou to sice manekýni ale to se od nich očekává, protože vývoj jde dopředu a takový je trend. Kdyby tihle herci neuměli hrát tak by nebyli v neúspěšnějších filmech co se ted točí...
BOBA (590)|19.1.2005 12:58
[quote=StayMan by €RikŁ€]Tebe skor na nom vadi, ze vyzera lepsie od teba 9-)[/quote]



StayMan: 100% souhlas. Líbí se mi, že jsi to uměl říci jednou větou. A já jsem se to snažil diplomaticky vysvětlovat ve dvou příspěvcích :-E .
krca (13)|19.1.2005 13:22
Kauza Alexand:
Teda muset se 3 hodiny divat na bukvice a bojovy sceny bez napadu a atmosfery je fakt drina :-k .....jednicku s hvezdickou si zaslouzi jenom a pouze marketing.......ze mne do toho kina na takovou píííííííííííp vubec dostali. Jinak Troja by byla OK akorat je strasne dlouha. Nektery nedulezity sceny bych vystrihla - treba tu s tim konem......fakt by se nic nestalo....
mouty (690)|19.1.2005 13:44
Krča - já taky myslel že to bude víc o bitvách než o tom koho alexandr přefikl. Ale režisér si asi myslel že bude lepší ukázat jakej měl Velký Vůdce krutý život. 9-)
krca (13)|19.1.2005 16:06
Mouty-no, tak to radsi mnel dotahnout do konce a rovnou ukazat jak ho mnel Alexandr Veliky velkyho.....a byla by to mozna aspon sranda. :-E
mouty (690)|19.1.2005 16:32
Krča budeš se divit ale v DVD verzi bude (údajně) mít film o 15 minut dýl a film bude obsahovat více homosexuálních scén a údajně i Farrela v Adamově rouše (bez fíkovníku). Asi sází na to že si to kvůli tomu budou faninky více kupovat DVD. :-E
krca (13)|19.1.2005 16:53
Mouty-no, a nebo fanousci, ne? Teda nevim jak ty ale JA kvuli Farrelovi v rouse Adamove rozhodne frontu na DVD stat nepujdu.... 9-).....to uz si radsi poridim troju a scenu s konem proste preskocim :-E
Krtek (1279)|20.1.2005 00:28
[quote=mouty]Krtku G.Hackman, D.Hoffman, C.Eastwood... to jsou nebo spíš byli herci starší generace jako třeba Al Pacino, Antoni Hopkins, Sean Conery atd. Ale těmhle hercům už dávno odzvonilo. Ti už můžou hrát jen staříky. Ted je nastupující generace jako C.Farrel, B.Pit, E.Banna, O.Bloom, K.Reves. Jsou to sice manekýni ale to se od nich očekává, protože vývoj jde dopředu a takový je trend. Kdyby tihle herci neuměli hrát tak by nebyli v neúspěšnějších filmech co se ted točí...[/quote]

Těm hercům ještě zdaleka neodzvonilo. Pořád točí a většina z nich nejde pod 7 mil. dolarů za film. Dál píšeš. "jsou to sice manekýni, ale to se od nich očekává" Ve filmu očekávám především to, že budou umět hrát. Pokud se chci dívat na manekýna, tak půjdu na módní přehlídku. Farrel se mi líbil v Telefonní budce, Bloom v Pirátech z karibiku, ale to je asi tak vše. Nehodnotím úspěch filmu podle kasovních tržeb. S tím trendem máš trošku pravdu. Když jsem byl v kině na Troji, tak mě docela udivovalo, co ten Pitt s těma patnáctkama v kině dělal.
kirk (476)|20.1.2005 00:46
Krtek: poslouchal na PC.
mouty (690)|20.1.2005 09:48
Krtek - odzvonilo!!!!! Tohle jsem si uvědomilo poté co jsem shlédl s Al Pacinem třeba Simone, nebo tebou zminovaný Eastwood třeba Space Cowboys. Ani Pacinovské herectví ten film nevytrhlo a ve SC si ze sebe dělají akorád prdel jak jsou staří. Tyhle filmy nikdo nemůže brát vážně. A bude jich čím dál tím mín. Nebo Hopkins - v Alexandrovi se objevil tak na 10 minut a to mu ani nebylo vidět pořádně do obličeje jak ho zamaskovali. To že jim dají 7 milionů za to že dají na plakát jejich známé jméno (aby to přilákalo i tu starší generaci do kina) ještě neznamená, že mají dlouhodobější budoucnost v herectví.

To že si myslíš že ti staří hrají líp je s tvým věkem. Já mám taky pořád nejoblíbenější film z roku 91 (jestli se nepletu) a je nejoblíbenější jen proto že jsem byl mladší a zíral jsem na něj s otevřenou pusou. A ty nové ač trikově lepší možná líp zahrané nikdy nebudou tak dobré protože to bylo prostě pro mě první a je to pro mě klasika.

Podle mě je mimo ty co jsem jmenoval super herec jště D.Washington. Já taky nehodnotím film podle kasovních tržeb ale podle toho co se MĚ líbí a co ne.
mirekv (7169)|20.1.2005 09:58
mouty: to teda díky za zdrcující kritiku nás starších ročníků! Já myslím, že co si jmenoval se ještě ukážou!
mouty (690)|20.1.2005 10:46
Mirekv - možná ve filmech do 10 minut - nebo v reklamách :-E :BB:
Krtek (1279)|21.1.2005 01:45
[quote=kirk]Krtek: poslouchal na PC.[/quote])
Nebav se o domácím kině v sovislosti s PC. Podle mě kino zpočívá hlavně ve zvuku (na malou uhlopříčku jsem si už zvykl) Ani sebelepší bedny k PC Ti nevykouzlí takovej zvuk, jako 3 pásmový sloupáky s oběmem 200 litrů.
Krtek (1279)|21.1.2005 02:20
[quote=mouty]Krtek - odzvonilo!!!!! Tohle jsem si uvědomilo poté co jsem shlédl s Al Pacinem třeba Simone, nebo tebou zminovaný Eastwood třeba Space Cowboys. Ani Pacinovské herectví ten film nevytrhlo a ve SC si ze sebe dělají akorád prdel jak jsou staří. Tyhle filmy nikdo nemůže brát vážně. A bude jich čím dál tím mín. Nebo Hopkins - v Alexandrovi se objevil tak na 10 minut a to mu ani nebylo vidět pořádně do obličeje jak ho zamaskovali. To že jim dají 7 milionů za to že dají na plakát jejich známé jméno (aby to přilákalo i tu starší generaci do kina) ještě neznamená, že mají dlouhodobější budoucnost v herectví.

To že si myslíš že ti staří hrají líp je s tvým věkem. Já mám taky pořád nejoblíbenější film z roku 91 (jestli se nepletu) a je nejoblíbenější jen proto že jsem byl mladší a zíral jsem na něj s otevřenou pusou. A ty nové ač trikově lepší možná líp zahrané nikdy nebudou tak dobré protože to bylo prostě pro mě první a je to pro mě klasika.

Podle mě je mimo ty co jsem jmenoval super herec jště D.Washington. Já taky nehodnotím film podle kasovních tržeb ale podle toho co se MĚ líbí a co ne.[/quote]

Máš pravdu. Je to tím, že dnešní americká tvorba si žádá ůplně jiný standard. Filmový průmysl bohužel dopadl tak, že je nyní nucen schvalovat nadhodnocené honoráře hercům, co nic neumí ale bohužel jsou žádáni. To co většinou předvádějí nemá s herectvím nic moc společného. Simone jsem neviděl, ale od Eastwooda mám doma skoro všechno vč. vlastnoručního autogramu. Space Cowboys je sice běžný standard, ale to nemá s hereckým uměním nic společnýho. Já nehodnotím jen film jako celek, ale herecké výkony. Nuda v Brně byla sice švejkovina, ale Donutil tam teda dost válel. Moji favorité jsou zde. Něco málo z mé sbírky. Jistě je poznáš.










No a něco pro Kirka. :-E Tu jsem získal osobně na MFF v Karlových Varech



Doufám, že jsem toto forum moc nepřetížil, kdyžtak to smáznu.
BOBA (590)|21.1.2005 08:15
Na které benzínce se svlékají takové čerpadlářky? (teď by tady měl být smajlík s vyplazeným jazykem a pěnou u huby) :-E
mouty (690)|21.1.2005 10:35
To není benzínka to nafotil kirk ve svém oddělení s domácími potřebami. :-E
Krtek (1279)|23.1.2005 00:04
Boba: To je Pamela Anderson