Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Predvolenie tituliek

vano (48)|25.9.2009 07:58
Ahojte, potreboval by som poradit ohladom tituliek v DVD filme. Mam DVD film bez menu z 2 audio /EN,CZ/ a s 3 tit. stopamy /EN,CZ,/CZ-len niektore casti filmu su prekladane/, no a potreboval by som titulky urobyt tak, aby pri prehravani tohoto filmu sa mi stale automaticky zobrazovali-predvolili tie tretie CZ titulky /tieto posledne tretie v poradi CZ titulky sluzia len na zobrazovanie - nazov filmu, prekladanie nazvy na budovach alebo v listinach atd. do CZ, nie na cely preklad filmu/. Da sa to nejako urobyt nastavit-predvolit tak, aby sa tie tiulky zobrazovali stale bez toho, aby som ich musel hladat a nastavovat manualne pri prehravani flmu? Dakujem za radu
StD (8612)|25.9.2009 08:14
[quote=vano;241885]Ahojte, potreboval by som poradit ohladom tituliek v DVD filme. Mam DVD film bez menu z 2 audio /EN,CZ/ a s 3 tit. stopamy /EN,CZ,/CZ-len niektore casti filmu su prekladane/, no a potreboval by som titulky urobyt tak, aby pri prehravani tohoto filmu sa mi stale automaticky zobrazovali-predvolili tie tretie CZ titulky /tieto posledne tretie v poradi CZ titulky sluzia len na zobrazovanie - nazov filmu, prekladanie nazvy na budovach alebo v listinach atd. do CZ, nie na cely preklad filmu/. Da sa to nejako urobyt nastavit-predvolit tak, aby sa tie tiulky zobrazovali stale bez toho, aby som ich musel hladat a nastavovat manualne pri prehravani flmu? Dakujem za radu[/quote]

Musíš ty třetí mít při autorisaci nastavené jako "Forced" (vynucené), ovšem bacha na to, aby nebyly na stejném místě jako ty normální pro případ, že si je User zapne (ty ENG/CZE normal).
vano (48)|25.9.2009 08:33
StD: Tu /autorisaci/ nastavene ako/ Forced-vynutene/ urobym v com, v programe IFOEdit?
vano (48)|25.9.2009 08:43
Totiz, ten film mam uz komplet poskladany v IFOEdite na disku, ale tak to uz asi nepojde nastavit ten /Forced/ na titulky, musim ho zase asi rozlozit komplet
StD (8612)|25.9.2009 09:09
[quote=vano;241887]StD: Tu /autorisaci/ nastavene ako/ Forced-vynutene/ urobym v com, v programe IFOEdit?[/quote]

To ti teď z hlavy nepovím - autorizuju ve Scenaristu (tam si nastavuji Forced/Non-Forced už při importu) a IfoEdit tady v práci nemám, abych se kouknul, jestli to v něm jde nějak nastavit. To spíš PGCEdit. Koukni se tady k Sezobovi do návodů, jestli tam nemá nějaké informace:
http://www.sezob.cz/navody.htm
vano (48)|25.9.2009 09:21
StD: OK, vyskusam
666dia (476)|25.9.2009 23:03
vano
nemusíš to znovu rozkládat...
otevři si film v PGCEditu a na Precommand před film dej příkaz "(SetSTN) Set Sub-picture stream = 2, on" číselně je to "51 00 00 00 C2 00 00 00"
tedy pokud je máš třetí v pořadí (první jsou 0, druhé 1)...
vano (48)|26.9.2009 11:22
diky, idem to vyskusat

[quote=666dia;241980]vano
nemusíš to znovu rozkládat...
otevři si film v PGCEditu a na Precommand před film dej příkaz "(SetSTN) Set Sub-picture stream = 2, on" číselně je to "51 00 00 00 C2 00 00 00"
tedy pokud je máš třetí v pořadí (první jsou 0, druhé 1)...[/quote]
vano (48)|26.9.2009 12:05
666dia: tak som film nacital v /PGCEditu/ a teraz mam dat ten prikaz "(SetSTN) Set Sub-picture stream = 1, on" (titulky mam druhe v poradi, nie tretie ako som povodne pisal, tak asi ta 1-dnotka), ale ako mam prosim ta prist k tomu prikazu, cez co? neviem sa v tom nejako hned vysomarit, diky
PgcEdit.GIF
666dia (476)|28.9.2009 21:11
vem všechny ifa a bup, zabal to do zipu a pošli mě je...pošlu ti to upravený zpět a nahradíš jimi původní...nemám čas momentálně něco vysvětlovat....to není nic ve zlém...prostě mám málo času...

[email]666dia@seznam.cz[/email]
TVmaniak (23)|29.9.2009 10:18
V DVD Shrink v reauthoring módu lze nastavit defaultní zvukovou a titulkovou stopu.
vano (48)|29.9.2009 18:22
...no ja ma tych dvd 22 na ktorych to musim tak nastavit, tak si myslim, ze to ti nebudem az tolko posielat, ale aj tak, ked uz mam ten program, tak predsa radcej by som sa to chcel aj ja naucit v tom to nastavovat

[quote=666dia;242184]vem všechny ifa a bup, zabal to do zipu a pošli mě je...pošlu ti to upravený zpět a nahradíš jimi původní...nemám čas momentálně něco vysvětlovat....to není nic ve zlém...prostě mám málo času...

[email]666dia@seznam.cz[/email][/quote]
vano (48)|29.9.2009 18:25
V DVD Shrinku robym stale, ale priznam sa, ze toto som tam take nic nevydel, ze sa da prednastavit tit. a zvukova stopa, mozes presnejsie napisat ako sa to v nom nastavuje? Dakujem

[quote=TVmaniak;242227]V DVD Shrink v reauthoring módu lze nastavit defaultní zvukovou a titulkovou stopu.[/quote]
TVmaniak (23)|29.9.2009 21:48
[quote=vano;242294]V DVD Shrinku robym stale, ale priznam sa, ze toto som tam take nic nevydel, ze sa da prednastavit tit. a zvukova stopa, mozes presnejsie napisat ako sa to v nom nastavuje? Dakujem[/quote]

Klikneš pravím tlačítkem myši na titul a dáš tam "Set Default stream", bohužel to funguje jen v Re-author módu (Tzn. bez funkčního menu).
01.jpg 02.JPG
vano (48)|30.9.2009 08:37
OK, dakujem vyskusam to, MENU na DVD nemam iba cisto film, tak by to teda malo ist

[quote=TVmaniak;242319]Klikneš pravím tlačítkem myši na titul a dáš tam "Set Default stream", bohužel to funguje jen v Re-author módu (Tzn. bez funkčního menu).[/quote]