Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vantage 1100 nebo Topfield 7700

Ladys (1829)|22.9.2009 13:34
Muze mi nekdo prosim poradit ohledne koupit HD prijimace.
Zda si mam poridit Vantage 1100+neoficialni firmware pro univerzalni ctecku a nebo si koupit Topfield 7700+CA modul Cryptoworks?
Cenove by to vyslo skoro na stejno, ale zda ten Vantage neni o tolik lepsi nez Topfield?
Jde mi hlavne o obrazovou a uzivatelskou kvalitu.Budu to hnat pres CS link.
Nechci zbytecne utracet za pristroje s HDD, bo mam uz dvd recorder s HDD a hodlam do toho vrazit max 7tis.
Predem dekuji za objektivni uzivatelske nazory.
Pytkin (7947)|22.9.2009 14:50
nezabudaj ze DVD recorder pri satelite je na hovno .. jedine ze by ten dvd recorder vedel ovladat satelit .. a prepnut si program , ktory chce nahravat ..
Ladys (1829)|22.9.2009 15:14
samozrejme vim, ze dvd recorder s HDD neni vuci satelitu zrovna vyhra, ale bohuzel jsem drive skocil do recorderu, takze tedka nebudu zbytecne vyhazovat prachy.
Nicmene ohledne toho prijimace.Neni problem kdyz treba u toho Vantage udelam z ctecky univerzalni, nejsou s tim problemy?
Preci jen original CA modul by byl jistota, ale zas nevim, zda Topfield zaruci kvalitni obraz oproti osvedcenym Vantage nebo Technisat.
Man5on (661)|22.9.2009 15:24
[quote=Ladys;241537]samozrejme vim, ze dvd recorder s HDD neni vuci satelitu zrovna vyhra, ale bohuzel jsem drive skocil do recorderu, takze tedka nebudu zbytecne vyhazovat prachy.
Nicmene ohledne toho prijimace.Neni problem kdyz treba u toho Vantage udelam z ctecky univerzalni, nejsou s tim problemy?
Preci jen original CA modul by byl jistota, ale zas nevim, zda Topfield zaruci kvalitni obraz oproti osvedcenym Vantage nebo Technisat.[/quote]

1) HDD rekordér je ti opravdu k ničemu, kup si k sat.receiveru ext. HDD za 1500,- a po rekordéru v momentě ani nevzdechneš
2) čtečka u Vantage je univerzální po SW úpravě, tzn. že nahraješ z flashky neofic. FW a za pět minut je čtečka CW, no problemo, u nikoho sem nezaznamenal sebemenší potíže
3) kvalitu obrazu je velice subjektivní hodnotit, ale faktem je, že Vantage patří mezi odborníky k absolutní špici a s každým novým FW se kvalita obrazu stále posouvá výš
Ladys (1829)|22.9.2009 15:28
takze Topfield mi moc nedoporucujes? To tam je opravdu takovy rozdil v kvalite?

Neoficialni FW treba k Vantage 1100 neni problem sehnat?
Man5on (661)|22.9.2009 15:48
[quote=Ladys;241541]takze Topfield mi moc nedoporucujes? To tam je opravdu takovy rozdil v kvalite?

Neoficialni FW treba k Vantage 1100 neni problem sehnat?[/quote]

1) nic ti nedoporučuju nebo nevnucuju, jen tlumočím, co sem se dočetl a doslechl,
mám doma Vantage, Topfielda nemám, ale je to kvalitní přístroj
2) neofiko FW na Vantage stáhneš z netu, to je ten nejmenší problém
losos (2977)|22.9.2009 19:25
Ohledně rekordéru si přečti tohle :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722

A ohledně Topfieldu (já bych bral přece jen raději Vantage HD 8000S) si přečti tohle od Děda Petr :

Až dosud jsem vždy každému doporučoval Vantage HD 8000S, ale :
V poslední době také Topfield TF 7710 HDPVR 750 GB se správným harddiskem Seagate DB 35.3 - ST 3750840SCE hodně boduje (řekl bych, že "dospěl"), jeho poslední firmware je již docela spolehlivé a až na nějaké chybky v EPG, které jsou spíše způsobeny odlišnostmi v českém vysílání EPG a dají se "zkousnout", funguje celý přijímač velice dobře a mohu jej také každému doporučit.
(Spolupracuje i s CI modulem Diablo...).
Jeho PVR funkce (= nahrávání a přehrávání) jsou docela bezva a pohyb v Menu a jeho přehlednost je dokonce lepší, než u Vantage.
Kromě toho, že TF nemá EMU, tak jediný jeho nedostatek oproti Vantage je zatím v tom, že pomocí karty dokáže odkódovat vždy jen jeden program.
V posledních dnech se ale již testuje nové firmware, které tento problémek nápaditě řeší "oklikou" tak, že programy, které jsou na harddisku uloženy zakódovaně, dokáže automaticky sám pomocí speciální funkce překopírovat ve volných hodinách, které mu předem určíme...
Takže potom to bude teprve O.K. přijímač.
Něco o tom píše Tomík na cssf.cz v sekci Topfield...
Pro ty, kdo si troufnou a nebojí se linuxových strojů, a pro "kutily, či fajnšmekry" je jistě zajímavé, že do TF 7710 HDPVR a i některých jiných TF lze nahrát linuxové firmware ENIGMA 2, které z tohoto přijímače udělá úplně jiný stroj, s možnostmi, o kterých moc nevím, a asi vědět nebudu, dokud to nevyzkouším... (k tomu jsem zatím nenašel odvahu - hlavně proto, že jsem v poslední době s funkčností mého TF plně spokojený a nemám tudíž žádný důvod k nějakým změnám - ale, jak se říká, NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY...). Z těch nových možností vím jen to, že dokáže nahrávat najednou i tři programy.
I o tom se dočtete na cssf v sekci Topfield a Enigma 2...
Ladys (1829)|23.9.2009 06:59
dik za info.
Mne jde v podstate jen o co nejlepsi kvalitu obrazu pres satelit, bo DVB-T mi pres LCD Samsung ukazuje az prekvapive skvely obraz, takze i ten zaznam na HDD recorder je dostacujici k tomu, na co ho clovek potrebuje, zmeskas porad, tak si ho nahrajes, podivas a pak smazes.
Prave ze mam full HD LCD, tak uz mi jaksi nestaci obycejny satelitni receiver, bo kvalita nekterych programu je primo otresna.Mam CS link a jedine programy, ktere se priblizuji kvalite obrazu co mam na DVB-T jsou akorat tak ceske a Nova sport.Ostatni typu Sport1, Eurosport, NatGeo atd jsou opravdu v SD otresne.
Cili pokud mi Topfield 7700 s aktualnim FW vyrazne zvedne kvalitu SD programu na satelitu, nejlepe na minimalne stejnou uroven kvality jako mam u DVB-T a vychutnam si k tomu dostupne HD programy, tak budu spokojenej.
Nechci kupovat nejlevnejsi HDTV prijimace, ale zase nechci zbytecne utracet za neco, co ani ve finale nevyuziju.
Proto jsem se dotazoval, zda neni propastny rozdil v obrazove kvalite mezi "prumernym" Topfieldem a znackami jako Vantage nebo TechniSat, bo cena za Topfield 7700 s CA modulem pro CW vyjde temer na stejno jako za Vantage 1100.
Man5on (661)|23.9.2009 07:44
Ladys: nevím, zda jsi v diskuzi již narazil na zmínku o dalších možnostech přijímačů Vantage jako je EMU. Nevím jak jsi náročnej divák, ale stojí to minimálně za zvážení.
Ladys (1829)|23.9.2009 08:18
Narocnej divak jsem, proto postupne obnovuji svuj Audio/Video park a samozrejme ze jsem toho tady na forum probral hafo, abych byl trochu v obraze, takze jsem neco pochytil i o EMU.Jednak EMU na univerzalni ctecku, kterou bych jiste vyuzil na zmineny Vantage, ale i EMU s klicema a ty uz lze pouzit na odkodovani ruznych stanic jestli se nepletu?
A tak se zeptam na rovinu, mam Astru 19,2°a Astru 23,5°, jake tam jsou moznosti odblokovani kodovanych programu, konkretne treba na Sky link nebo CS link? Jak je to spolehlive a jak casto se musi aktualizovat dany FW, abych mohl koukat na neco, co zrovna nemam zaplacene?
Man5on (661)|23.9.2009 08:30
[quote=Ladys;241620]Narocnej divak jsem, proto postupne obnovuji svuj Audio/Video park a samozrejme ze jsem toho tady na forum probral hafo, abych byl trochu v obraze, takze jsem neco pochytil i o EMU.Jednak EMU na univerzalni ctecku, kterou bych jiste vyuzil na zmineny Vantage, ale i EMU s klicema a ty uz lze pouzit na odkodovani ruznych stanic jestli se nepletu?
A tak se zeptam na rovinu, mam Astru 19,2°a Astru 23,5°, jake tam jsou moznosti odblokovani kodovanych programu, konkretne treba na Sky link nebo CS link? Jak je to spolehlive a jak casto se musi aktualizovat dany FW, abych mohl koukat na neco, co zrovna nemam zaplacene?[/quote]

EMU je nejvíc profláklý na Digi 1W, ale na 23,5E je přes EMU odemknutelnej celej paket Kabel Deutschland a ten stojí taky za to - sport, hudba (spousta MTv), XXX kanály a pro německy rozumící spousta top filmových kanálů. Stačí nahrát do Vanta neofiko FW a jedeš, žádný kódování.
Ladys (1829)|23.9.2009 08:54
takze kdyz bych chtel koukat treba na ten Kabel Deutschland, tak mi staci si stahnout nejen neofiko FW, ale musel bych shanet k tomu i klice na mesicni odkodovani atd?
Man5on (661)|23.9.2009 09:03
[quote=Ladys;241623]takze kdyz bych chtel koukat treba na ten Kabel Deutschland, tak mi staci si stahnout nejen neofiko FW, ale musel bych shanet k tomu i klice na mesicni odkodovani atd?[/quote]

Jede bez nutnosti shánění klíčů. Jinak ještě jak si zmiňoval výše Skylink nebo CSlink, tak ten jede jen s kartou a prémiový balíčky jen za kačky.
griel (24)|23.9.2009 09:13
Měl jsem TF 7700 a nevím jestli to bylo mojí televizí Samsung B651 nebo něco bylo špatně nastaveno, ale všechny písmenka v menu byla strašně koskovaná jakoby rozmazaná, no prostě nepředstavoval jsem si, že by na stroji za 5500 tis. mohlo něco takového být.

Včera jsem si koupil Vantage HD-7100 S a naprostá spokojenost, menu krásně ostré.

Co se týče instalace a hledání nových programů, tak u TF to bylo lehčí, ale u Vantage na to člověk příjde také hodně rychle. Jen musí o prá kliknutí udělat navíc.

Ja jsem si pořídil Vantage hlavně kvůli MTV, které mi nyní fungují bez problémů a konečně jsem snad na chvilku spokojen :D

Pokud chceš poslouchat hudbu z MTV, tak ja osobně bych voliv Vantage.
Ladys (1829)|23.9.2009 09:13
to Man5on:
No musim rict, ze jsi me s tou moznosti mit ten nemeckej Kabel Deutschland hodne nahlodal:))
Nicmene ten neofiko FW udela z ctecky univerzalni ctecku, takze bych pak v ni mohl spusit jakoukoliv kartu?
Dal bys mi odkaz na stahnuti tech neofiko FW pro Vantage.Tam staci mit aktualni nebo nejakej starsi FW?
Dik za osvetu.
Man5on (661)|23.9.2009 09:30
Ladys: hlavní je, že čtečka je pak Cryptoworks, což je pro náš Skylink/CSlink/UPCdirect

Link na neofic. FW Vantage (doporučuju FW 25201): http://np-ulc.net/index.php?PHPSESSID=a5861b7c8ab761ed1dea36d429af9a2c&direction=0&order=mod&directory=Receiver/Vantage/Vantage%20HD%20Series
losos (2977)|23.9.2009 19:16
Nejnovější a také nejlepší je firmware 025201.
Vše najdeš zde :
http://vantagefunclub.cz/viewforum.php?f=38
Ladys (1829)|24.9.2009 08:28
No nakonec se asi rozhodnu pro ten Topfield 7700.
Nelibi se mi, ze Vantage nema VFD display.
Nebyl by nejaky seznam stanic na Kabel Deutschland, ktere jsou pres EMU jeste k naladeni? Co jsem koukal, tak je to na Nagravision cim dal vice omezenejsi.
griel (24)|24.9.2009 09:55
[quote=Ladys;241748]No nakonec se asi rozhodnu pro ten Topfield 7700.
Nelibi se mi, ze Vantage nema VFD display.
Nebyl by nejaky seznam stanic na Kabel Deutschland, ktere jsou pres EMU jeste k naladeni? Co jsem koukal, tak je to na Nagravision cim dal vice omezenejsi.[/quote]

Ahoj,

aby jsi nedopadnul nakonec jako já, ja jsem si také myslel, že Topfield 7700 bude v pohodě, ale když jsem to pak měl možnost porovnat s Vantagem, tak jsem neváhal a vratil Topfíelda do firmy, která mi instalovala satelit a koupil Vantage. ;-)
Ladys (1829)|24.9.2009 10:18
a jakej hlavni rozdil jsi pak zjistil?
jde mi hlavne o tu obrazovou kvalitu.

To ze Vantage ma sve vyhody je jasne, ale mne se jedna hlavne o ten zaklad, cili obraz a funkcnost.
griel (24)|24.9.2009 10:38
[quote=Ladys;241768]a jakej hlavni rozdil jsi pak zjistil?
jde mi hlavne o tu obrazovou kvalitu.

To ze Vantage ma sve vyhody je jasne, ale mne se jedna hlavne o ten zaklad, cili obraz a funkcnost.[/quote]

Mě osobně jak už jsem psal, tak se mi nelíbí zpracování menu, nevím jestli jsem měl špatně nastavenou televizi, ale jednotlivá písmenka v menu jsou trošku kostičkovaná.

Zkusím sem večer hodit foto rozdilu mezi Topfieldem a Vantage ať to může porovnat.

Menu ve Vantage je naprosto ostré a jasné.

Co se týče ladění programu jak už jsem psal u Vantage musíš asi o dvě kliknutí udělat navíc než u Topfielda, pokud hledáš nové družice, ale jinak je to uplně v pohodě.

Co se týče obrazu jednotlivých programů, tak tam jsem žádný rozdíl nezaznamenal.

A hlavně mi už funguje MTV Dance a Hits, které jsem chtěl mít
Ladys (1829)|24.9.2009 18:44
[quote=Man5on;241614]Ladys: nevím, zda jsi v diskuzi již narazil na zmínku o dalších možnostech přijímačů Vantage jako je EMU. Nevím jak jsi náročnej divák, ale stojí to minimálně za zvážení.[/quote]
to man5on:
Jeste se zeptam, kdyz se teda rozhodnu pro nejaky pristroj, kde je moznost EMU, cili prijimace u kterych jde udelat uni ctecka, tak jsou stejne podminky pro prijem kodovanych stanic?
Treba mohl bych nejen s tim Vantage, ale i treba s Octagonem a jinymy pak chytat pres EMU treba Kabel Deutschland nebo to ma kazdej pristroj jinak?
U toho Vantage mi opravdu vadi, ze nema ten VFD display, takze bych byl pro jinou znacku, ktera to ma a byla tam moznost EMU a byl samozrejme kvalitni.
Man5on (661)|24.9.2009 18:52
[quote=Ladys;241831]to man5on:
Jeste se zeptam, kdyz se teda rozhodnu pro nejaky pristroj, kde je moznost EMU, cili prijimace u kterych jde udelat uni ctecka, tak jsou stejne podminky pro prijem kodovanych stanic?
Treba mohl bych nejen s tim Vantage, ale i treba s Octagonem a jinymy pak chytat pres EMU treba Kabel Deutschland nebo to ma kazdej pristroj jinak?
U toho Vantage mi opravdu vadi, ze nema ten VFD display, takze bych byl pro jinou znacku, ktera to ma a byla tam moznost EMU a byl samozrejme kvalitni.[/quote]

Teoreticky by EMU mělo fungovat u všech podprujících přijímačů stejně, ale nevím to jistě. Podmínkou pro příjem KD je přijímač s tunerem DVB-S2 i když nevysílají programy v HD!
Jinak display má podle mě Vantage perfektní se spoustou informací, zobrazuje název stanice, ne jen třeba číselnou pozici, a spoustu dalších informací jako H264 ad.
losos (2977)|24.9.2009 18:57
[quote=Ladys;241831]to man5on:
Jeste se zeptam, kdyz se teda rozhodnu pro nejaky pristroj, kde je moznost EMU, cili prijimace u kterych jde udelat uni ctecka, tak jsou stejne podminky pro prijem kodovanych stanic?
Treba mohl bych nejen s tim Vantage, ale i treba s Octagonem a jinymy pak chytat pres EMU treba Kabel Deutschland nebo to ma kazdej pristroj jinak?
U toho Vantage mi opravdu vadi, ze nema ten VFD display, takze bych byl pro jinou znacku, ktera to ma a byla tam moznost EMU a byl samozrejme kvalitni.[/quote]
Kde jsi nabral, že Vantage HD nemá VFD displej ?
Mrkni sem :
http://www.parabola.cz/clanky/3187/vantage-hd-8000s-luxusni-multimedialni-hd-prijimac/
a sem :
http://www.parabola.cz/clanky/3006/vantage-hd-7100s-pvr-hd-satelitni-receiver/
Jeho displej je vícemístný, než má TF... (jenom mi přijdou ty písmenka trochu menší, než u TF).
Ladys (1829)|24.9.2009 19:06
ja jsem mel na mysli spis tu levnejsi verzi Vantage 1100.Mne by totiz stacila opravdu jedna UNI cecka.
Ja bych chtel nejaky prijimac do 7tis s VFD displayem a moznosti EMU na Kabel Deutschland, poradil bys mi?
griel (24)|24.9.2009 19:21
[quote=griel;241772]Mě osobně jak už jsem psal, tak se mi nelíbí zpracování menu, nevím jestli jsem měl špatně nastavenou televizi, ale jednotlivá písmenka v menu jsou trošku kostičkovaná.

Zkusím sem večer hodit foto rozdilu mezi Topfieldem a Vantage ať to může porovnat.

Menu ve Vantage je naprosto ostré a jasné.

Co se týče ladění programu jak už jsem psal u Vantage musíš asi o dvě kliknutí udělat navíc než u Topfielda, pokud hledáš nové družice, ale jinak je to uplně v pohodě.

Co se týče obrazu jednotlivých programů, tak tam jsem žádný rozdíl nezaznamenal.

A hlavně mi už funguje MTV Dance a Hits, které jsem chtěl mít[/quote]



Tak tady ti dávám příklad Vantage HD 7100 S vs. Topfield 7700.
Vantage.JPG TF.JPG
Ladys (1829)|24.9.2009 19:29
jo rozdil tam je, ale neni to u toho TF zas tak tragicke.Nicmene TF nema ctecku, takze ho vyrazuji.Docela se mi zamlouva Optibox 8750, ale potreboval bych vedet, zda u nej EMU pojede i na Kabel Deutschland?
jarino1978 (8045)|24.9.2009 19:31
[quote=Ladys;241834]ja jsem mel na mysli spis tu levnejsi verzi Vantage 1100.Mne by totiz stacila opravdu jedna UNI cecka.
Ja bych chtel nejaky prijimac do 7tis s VFD displayem a moznosti EMU na Kabel Deutschland, poradil bys mi?[/quote]

Na KabelDeutschland by som sa nespoliehal. Už dávnejšie nefungujú všetky programy v EMU a momentálne bude prebiehať výmena prístupových kartičiek, takže TMA !
griel (24)|24.9.2009 19:33
[quote=jarino1978;241837]Na KabelDeutschland by som sa nespoliehal. Už dávnejšie nefungujú všetky programy v EMU a momentálne bude prebiehať výmena prístupových kartičiek, takže TMA ![/quote]

A víš časově do kdy se tak stane? To znamená, že pak MTV už nepůjdou?
Ladys (1829)|24.9.2009 19:34
ja jsem prave neco o to cetl, ze udelaji nejake opatreni.No jeste to promyslim, zda ma cenu kupovat neco s moznosti EMU a nebo se spokojim s levnejsim prijimacem jen s CSlinkem.
jarino1978 (8045)|24.9.2009 20:04
[quote=griel;241838]A víš časově do kdy se tak stane? To znamená, že pak MTV už nepůjdou?[/quote]

koncom októbra je TMA. MTV bude tiež TMA !
Man5on (661)|24.9.2009 20:06
[quote=jarino1978;241837]Na KabelDeutschland by som sa nespoliehal. Už dávnejšie nefungujú všetky programy v EMU a momentálne bude prebiehať výmena prístupových kartičiek, takže TMA ![/quote]

Zdravím na Slovensko!
K tomu KD, co vím tak je to jen přenosová trasa pro DVB-C, jaký karty by mohly měnit? Když už, tak kryptovací systém, ale karty u kabelovky snad nemaj, nebo se mýlím?
jarino1978 (8045)|24.9.2009 20:25
[quote=Man5on;241845]Zdravím na Slovensko!
K tomu KD, co vím tak je to jen přenosová trasa pro DVB-C, jaký karty by mohly měnit? Když už, tak kryptovací systém, ale karty u kabelovky snad nemaj, nebo se mýlím?[/quote]


Ahoj, ahoj, ahoj...

http://www.parabola.cz/zpravicky/10403/kabel-deutschland-zahajuje-vymenu-karet/
Man5on (661)|24.9.2009 20:33
[quote=jarino1978;241847]Ahoj, ahoj, ahoj...

http://www.parabola.cz/zpravicky/10403/kabel-deutschland-zahajuje-vymenu-karet/[/quote]

...to si mě teda moc nepotěšil :(
griel (24)|24.9.2009 20:44
[quote=Man5on;241850]...to si mě teda moc nepotěšil :([/quote]


Tak to jsme dva koho nepotěšil, ví někdo nějaké řešení jak nepřijít o MTV?
Man5on (661)|24.9.2009 21:01
[quote=griel;241853]Tak to jsme dva koho nepotěšil, ví někdo nějaké řešení jak nepřijít o MTV?[/quote]

Na 19.2E máš MTv Germany a Austria, a během listopadu se rozběhne MTv Czech "Nova".
Nebo koupit kartu UPC a máš takřka všechny, ale za kačky!