Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stream DVB-T po Wifi (VideoLanPlayer)

boomer (39)|20.9.2009 02:37
Potřeboval bych rozchodit streamování digitálního vysílání po wifi síti.
Používám kombinaci DVBDream + VLC.
Po LAN vše funguje jak má a přes UDP port 1234 se stream přehrává korektně. Problém nastává, když se do sítě připojím po wifi, poté je obraz trhaný a bez zvuku.
Potřeboval bych snížit bitrate a případně rozlišení, jenže jak to provést? Existuje něco takového v DVBDreamu nebo to nastavit ve VLC? Existuje nějaká možnost jak zachytávat DVB-T vysílání přímo ve VLC?

Díky za každou radu
|Mio| (350)|20.9.2009 13:14
Omlouvam se ze ti neodpovin primo na dotaz ale navrhnu jine reseni.

Zjisti jakou propustnost, pripadne kvalitu a silu signalu mas u te Wi-Fi, pripadne prejdi z normy B na G nebo G na N.

Konverze videosignálu je náročná na software i hardware a pokud streamujes kompletni MUX tak jestli neni nemozna bude extremne slozita.

Obvykle u te wi-fi totiz staci dat silnejsi, pripadne smerovejsi antenu, najit mene zaruseny kanal a tak podobne, coz je podstatne jednodussi. Taky tu WiFi muzes mit jen nevhodne nastavenou.
boomer (39)|20.9.2009 14:01
Zkoušel jsem si přenastavit wifi na G a hlavně jsem nastavil propustnost multicastu v routeru z auto na 54Mbit a už se to přehrává i se zvukem, jenže je to tak na úrovni sledovanosti, často se to kostičkuje a rozpadá obraz. Pomohl by nový router na 802.11n? Má to význam?
Router od NB mám cca 2m , tudíž síla signálu je plná.

Používám tento router: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140087000000EG9

Chtěl jsem se inspirovat tímto: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=228358

Jenže nemůžu rozchodit DVB-T ve VLC odkud bych snížil bitrate a posílal jako multicast do sítě, potom by měla pripustnost wifi stačit.
|Mio| (350)|21.9.2009 18:00
Hele co by mozna slo je si stream z DVBDreamu nasmerovat na 127.0.0.1: port, ve VLC otevrit network stream 127.0.0.1: port a nastavit misto prehravani stream s transcodingem. jenze to chce spoustet pomoci davkoveho souboru a budes to odladovat tejdny.

Pak VLC umi komunikovat s hardware s rozhranim DVB DirectShow, ovsem to zase chce interni tuner a musi to umet. Nikdy jsem to nezkousel.

Co se tyce N-kove wifi, tak spis zalezi na prijimaci v notebooku, pokud umi N, tak neni co resit, ale chce to z PC do routru pres LAN a pak pres wifi, vypnout Packet Agregation, vypnout Protection, pouzit cisty kanal.

Otazkou ale je jestli je na to ten NTB dost vykonny, maka to normalne kdyz to jede pres kabel ??
boomer (39)|21.9.2009 21:53
Používám interní DVB-T od technisatu AirStar2 ale to rozhraní DVB DirectShow ve VLC se mi nepodařilo rozchodit.

Po kabelu to na NB jede v pohodě. Wifina v něm podporuje N-kovou normu.

Otázkou zůstává, jestli má význam investovat do n-kového routru, když to pak nebude fungovat tak, jak by mělo..
1hroch (865)|22.9.2009 09:54
A jak velke toky tam mas? Ja pouzivam tebou zmineny Asus 520g ja ko netovy router a kdyz kopiruju z NB - WIFI - Asus -LAN - PC, tak max. prenos 2,5MB/s, nekdy padne i na 1 MB/s. Vytizeni site do 50% a vic ne, i kdyz hlasi silu signalu super. Samozrejme sifrovani WPA2.
artam (1147)|22.9.2009 14:23
boomer: Skus si este prehodit router <--> kartu na iny kanal. Mozes byt napriklad na rovnakom kanali ako susedne wifi siete a potom je vas na jednom kanali moc a preto mas pomaly prenos.

Do n-koveho routra ma urcity zmysel investovat, zlepsi sa ti prenos, keby si bol zaruseny od vzdialenych zdrojov. Ovsem susedia sa ti asi nepodakuju... :-)
boomer (39)|23.9.2009 19:38
Datový tok ve směru wifi - LAN 8Mbit - 20Mbit +-. Nastavení kanálů mám na auto, ale zkoušel jsem i jiné. Síla signálů na full, NB 2m. Výsledek je ovšem stejný, obraz se cca každé 2s rozpadá.

Vypadá to, že asi jediná volba je nový router, ovšem nevím jestli je výsledek zaručen.
1hroch (865)|24.9.2009 07:22
Jiny router - to je diskutabilni otazka. Sam jsem vyzkousel (mluvim pouze o netu - ne stream video) i Belkin a D-link a i z ohlasu ze sirokeho okoli ten Asus nejstabilnejsi, nejmene problemovy. Poskytovatel mi cpe po netu cca 30 TV programu, nektere kodovane do mpeg2 (vetsinou Nemce - RTL, RTL2,..., Eurosport, Slovaky, ostatni do h.264 (obsah ceskho multiplexu 1 a 2) prehratelne VLC Playerem. Ty mpeg2 jdou vetsinou bez problemu, h.264 tuhnou, zpozdovani zvuku ci jeho vypadky. Paralelni sledovani jak na PC (Win XP) pripojenem kabelem, tak NB (Win Vista Home Premium) pres Wi-fi se chyby objevuji soucasne na obou strojich. Zkousel jsem i panenske instalace systemu, ale zadne zlepseni. Pritom poskytovatel tvrdi, ze u nej chyba neni. Pripojeni mam 14Mb.
Jeste je mozne, ze Wi-fi adapter v NB si plne nerozumi s routerem. Tady by bylo nejvhodnejsi vyzkouset i jine routery, zda se to nepolepsi.
boomer (39)|24.9.2009 11:11
A nevíš náhodou, jakým způsobem to do sítě ten tvůj provider dáva?!

Ten Asus používám cca 1,5roku a zatím mu nemůžu nic vytknout.
1hroch (865)|25.9.2009 10:36
To bohuzel nevim, nechce prozradit - asi jejich HowNo. Je pravda, ze jiz 2. rokem se snazi o nejaky STB, aby bylo mozno sledovat na TV, zatim porad maji problemy. Jedine, co od nich ziskam je playlist m3u.
Kousek:
#EXTM3U
#EXTINF:0,Ct1
http://10.249.1.253:9001
#EXTINF:0,Ct2
http://10.249.1.253:9002
#EXTINF:0,Ct24
Abych byl uprimny, jsem v teto oblasti total neznalek. Treba ulozeni jejich videa na HDD se mi podarilo jen se starou verzi VLC 0.86. V tech novejsich jsem byl zaskocen spoustou kolonek s nazvy, ktere mi nic nerikaly, tak jsem to vzdal. Ze zacatku jsem si, asi naivne, myslel, ze proste vyberu program, urcim kam ho chci ulozit, zmacknu Record a pojede to.
MomoBrut (205)|25.9.2009 12:41
Mam nkovy Dlink, streamuju ze serveru se tremi Airstar2 s CentOS a Getstream. Bez vetsich problemu mi to jede na trech nkovych notebookach. Mam doma i gckovej, ten uz nepouzivam, muzu zkusit.
artam (1147)|25.9.2009 14:27
Nuz tak sa pridam aj ja, aby mohol boomer porovnavat:
domacu siet mam cez n-kovy Edimax s 3 antenkami MIMO a 4-portovym gigovym switchom, pripojeny k htpc, bez problemov streamujem h264 do notebooku s n-kovou intel wifi 5100.
boomer (39)|29.9.2009 16:51
Děkuji za rady, ale pokud teda jsou u mě zarušené kanály na g-čkové normě, krom náhodného přepínání kanálů to nepoznám. Jediná možnost je rozchodit to po n-kovém routeru. Na jakou vzdálenost bych to zvládal stremovat? Myslím tím po n-kové wifině - vedlejší místonost atp.?
2artam: Přes jaký soft h264 stremuješ?

Napadá mě ještě, jestli zrovna DVBDream je to správné řešení pro stream, ale na druhou stranu v jakém jiném free softu to provozovat. AirStar2 mám na WinXP.