Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung DVD-SH895 a hlučnost

borsuk (9)|18.9.2009 20:17
Zdravím, zvažuji koupi tohoto modelu videorekordéru, v jistých diskusích jsem četl že tento typ trpí nadměrnou hlučností (větrák, disk) jelikož nemám možnost to prakticky posoudit a vyzkoušet, prosím ty kdož jej vlastní aby napsali své pratkické zkušenosti s tímto strojkem, ještě pošilhávám po modelu výrobce LG RHT497H, tak pokud jej někdo vlastníte, písněte, díky, borsuk.
borsuk (9)|23.9.2009 13:34
Dovoluji si zde zkopirovat muj prispevek z jineho diskusniho fora, jako reakci na me hluboke zklamani a rozcarovani nad znackou Samsung, priste radeji se vyhnout obloukem, vsemu co nese napis ci logo Samsung.

Takze dnes dorazil Samsung SH895, zlakan dobrou cenou a dobrymi recenzemi na obchod http://www.onlineshop.cz, objednal jsem tam, sice jsem cekal asi deset dni na naskladneni, ale budiz, doprava PPLkem probehla bez komplikaci, obal neposkozen, tak jeste nez jsem vybalil original zabalenou krabici, rozebral jsem kabelaz a kousek obyvaci steny abych vse zapojil k obrazu svemu, to co mne cekalo po vybaleni pristroje bylo velke rozcarovani, upatlany a mirne skrably horni kryt zjevne ale nepouziteho rekorderu, to co mne jeste vice udivilo bylo sterkani cehosi uvnitr, po otevreni traye mechaniky a chvilkove manipulaci, vypadl kousek plastu, ale cosi v tom porad sterkalo dal, nedalo mi to a jako byvaly servisak na obdobnych masinkach, jsem jej odborne demontoval, byl to mirny sok, dalsi kousek plastu, jakysi zobacek ktery odnekad upadl a plechova planzeta, snadno jsem se dopatral kde vse patri, navic jako bonus ci tresnicka na dortu na zaver bylo zjisteno ze chybi jedna gumova nozka sasi, jak pisi, pres celni kryt pristroje byla igelitova prelepka, pristroj nejevil znamky jakehokoliv pouziti, cili jsem vyloucil to ze by mne chtel obchod nejak poskodit a poslal opraveny reklamovany ci pouzity kus, zrejme asi nejaky vyexpedovany zmetek z vyroby nebo normalni slendrian a neduslednost vyrobce made in slovakia, nemam dal chut na znacku Samsung a vse vracim zpet, cekaje na dalsi nervy pri vraceni penez.

Prikladam nejaka fota, predmety nalezene uvnitr byly pri foceni poskladany pobliz desky displeje a to tak aby bylo jasne kde patrily a odkad odpadly, nezbyva mi nez konstatovat jedine " HNUS VELEBNOSTI "

http://nahrejto.cz/files/7jceqcomhlcjf7eh1zv5.jpg
http://nahrejto.cz/files/8vp43vkul7neimouullw.jpg
http://nahrejto.cz/files/5ecaqe14fr6w7u5r0ygn.jpg
http://nahrejto.cz/files/f3dk1xgtzlczjhv81yka.jpg
http://nahrejto.cz/files/32i98xekml60d67bvy06.jpg

Co jeste napsat, nic jineho nez opravdu konstatovat slendriansky pristup a neduslednost ci absence jakekoliv vystupni kontroly, dobre jmeno znacce Samsung rozhodne slovenska filialka nedela, puvodne jsem byl rozhodnut v tichosti po dohode s prodejcem vse vyridit mezi ctyrma ocima, ale toto mi opravdu bere dech a neda mi abych se nepodelil, jsem rozcarovan z toho jaky ausus a zmetek se dostane k rukam zakaznika, snad bych tohle toleroval kdyby to byl naky cinsky no name smejd, ale tato znacka...za sebe rikam, dekuji, nemusim.

Zaverem dodavam ze tento prispevek nebyl a neni urcen jako cileny utok proti znacce Samsung, ale popisuje realnou situaci a holou skutecnost, borsuk.
theo2 (119)|23.9.2009 21:13
No nevím, jestli lze z 1 kousku extrapolovat paušálně kvalitu na všechny výrobky této značky. Jedna vlaštovka jaro nedělá (dva lidi z mýho okolí by Ti povyprávěli třeba o fungl nových Mercedesech- jó už i tento etalon kvality musí snižovat náklady a pak to tak dopadá...). Hlavně, aby se Ti to podařilo úspěšně reklamovat a dostal jsi z5 svoje penízky.
borsuk (9)|23.9.2009 21:30
Jasne, nesoudim podle jednoho globani kvalitu znacky, netvrdim ze nikdo neni neomylny a dokonaly, spise mne soklo jaky lunt se muze dostat ven z fabriky, nicmene duvera ve znacku Samsung uz radeji NE!!
Tom-One (1)|9.10.2009 16:33
Dobrý den.Obdivuji něčí odvahu podle jednoho výrobku hodnotit značku...Tedy osobně mám co do činění s reklamacemi jednoho dovozce AV techniky.Právě proto bych byl Samsungu nebyl tak přísný.
1.Podle všeho váš rekorder utrpěl buď při převozu,nebo sním neblaze zacházel někdo před vámi.A nemyslím v onlineshopu který má na netu pozitivní hodnocení.
2.Neházel bych špínu na slovenskou výrobu.Ta v porovnání s konkurencí není vůbec špatná,např: co dokáže vyplodit made in China u konkurence je někdy přímo na horror.
3.Samsung jako značka dokázal spolu s LG neskutečně za pár let expandovat do oblasti AV i telekomunikací.O velmi dobrých LCD monitorech ani nemluvě.
4.Ke konkrétnímu DVD.Brácha má 897,tedy to samé + větší disk.Klady je že mechanika načte skoro vše(u mého postaršího Padlasonicu DMR-EX87 ani náhodou),reakce na dálkové je vcelku přijatelná,některé věci jsou v menů horší,některé věci jsou vyřešeny lépe než u Pan.Kvalita nahrávek je obdobná,citlivost tunerů je možná lepší u Samsungu.Provedení vnitřku je srovnatelné,vnějšku jednoznačně vede Samsung.V hlučnosti jsi nemají co vyčítat,více hřeje Panasonic.
6.Tedy znova...Na Samsung bych nebyl přísný.Dost často dokáže nabídnout za dobrý peníz obdobnou nebo spíše lepší kvalitu než Sony,Panasonic v levnější třídě.
Rips (1)|21.3.2010 10:39
Tento rekordér používám dlouho, takže můžu s klidným svědomím podat relevantní informace. Větrák je trošku hlučnější, ale budete ho slyšet jen v naprosto tichém pokoji. Což, vzhledem k tomu, že když se koukám na DVD, tak většinou poslouchám i zvuk (nevím, jestli ten, kdo si stěžuje na hlučnost ventilátoru, to dělá jinak), vůbec nevadí. Co ale trošku zamrzí, je špatná práce s nahrávkou. Že ve filmu nejde rychle přeskakovat například o pět minut, to bych ještě oželel. Ale při stříhání nahrávky, kdy musím celý film přetáčet až k požadované sekci... Dojdete k reklamám, ty vystříhnete, a znova- přetáčet od začátku k dalším reklamám... Předtím jsem měl LG, tam se dalo šipkou doprava přeskakovat o pět minut, nastavit část k vymazání, přesunout se dál a znova. Připravte se, že pokud budete chtít film odprostit od všech reklam a osdtřihnout začátek a konec, bude to trvat dost dlouho a načekáte se u přetáčení. Doufám, že to výrobce napraví u dalšího firmware. Co mě dále překvapilo, že se při propojení HDMI kabelem a zapnutí funkce Anynet+ každé ráno v osm hodin sama zapne televize. Anynet je funkce, která by měla ulehčit ovládání LCD a DVD obě Samsung jedním ovladačem. Žel bohu každé ráno v osm Vás bude čekat překvapení, takže funkci Anynet vypnete a budete fungovat s dvěma ovladači. I přes tyto dva neduhy, je Samsung dobrý DVD rekorder, za VÝBORNOU cenu. Shrnu to tedy- pokud nemáte TV Samsung, nepoužíváte HDMI kabel, samočinné zapínání Vás moc trápit nemusí. Na vystříhnutí nahrávek si prostě vyčleníte více času:-)