Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera do 15.000

Jiří Mrázek (12)|17.9.2009 20:10
Ahoj hledám kameru do 15.000,- pro rodinné účely, pročetl jsem pár recenzí a pár topiců a pořád nvm kterou vybrat, byla by to naše první kamera vůbec. Paměťové médium asi HDD, nebo výměné karty, nahrávání v HD by bylo fajn, můžete mě nějakou doporučit, vůbec se v této oblastni neorientuju.
karl2 (96)|17.9.2009 21:38
Konkrétní tip po ruce nemám, při výběru jsem sklouzl nakonec do vyšší cenové hladiny. Osobně inklinuji nejvíce ke značce Sony, myslím, že v kamerách nezklame. Dále pak Canon. Docela významně výběr omezující věc může být požadavek na hledáček. U většiny kamer už dnes není. Fotíš s digitálním foťákem? Používáš hledáček nebo displej?

Zahlédl jsem v jednom obchodě zlevněnou Sony SR12 (starší model, který se již nevyrábí) za 16000. O té bych třeba uvažoval v této cenové relaci já. Ale to je hodně tím, že jsem zatížený na hledáček ;-).
Jiří Mrázek (12)|17.9.2009 23:53
No ja tak googlil nejvíce do oka mě padli Sony...
HDR-SR10E , HDR-CX105E , HDR-CX106E jaky je mezi nimy rozdil (105/106)?
Jinak raději točim (fotím) přes display.
karl2 (96)|18.9.2009 08:33
Mezi 105 a 106 podle specifikací žádný významný rozdíl není. Liší se jen v dostupných barevných kombinacích a digitálním zoomu (což nemá vůbec žádný význam, buď se nepoužívá vůbec nebo jen ve velmi omezeném rozsahu kvůli degradaci obrazové kvality).

HDR-SR10E má z významných vlastností navíc optický stabilizátor, ale je to kamera s harddiskem. Pokud stačí display, osobně bych vybral raději nějakou z "kartovek".
Jiří Mrázek (12)|18.9.2009 09:05
A to nějak extra vadí, že kamera má HDD?
vvilik (8)|18.9.2009 09:18
[quote=Jiří Mrázek;241075]A to nějak extra vadí, že kamera má HDD?[/quote]
Jsi omezen kapacitou nevyměnitelného média, což na cestách může někdy vadit. Kazetu vyměníš, kartu taky ale HDD ne.
karl2 (96)|18.9.2009 09:20
Kamera je pak těžší (což by až tak nevadilo, na stabilitu držení je to spíš výhoda), ale je větší a HDD je přes všechna opatření zařízení, které je náchylnější k poškození. Samozřejmě je to veliké úložiště. Vždy je to něco za něco...
Jiří Mrázek (12)|18.9.2009 09:45
Tak ono je to spíše dárek pro otce, a pochybuji, že bude pořád měnit karty jak na bežícím páse (někde u dovolené). A co jsem koukal na té s 40GB HDD "Záznamová média
40GB jednotka pevného disku, karta Memory Stick™" takže to má taky přípravu na kartu? Pokud ano, volba je jasná můžu natáčet na HDD a poté na kartu. (Teda spoň doufám)

A který model byste si vzali vy?
Jiří Mrázek (12)|18.9.2009 12:49
Aha tak HDR-SR10E již neseženu, je to ukončený model a kupovat se mi to přes e-shop z hordní dolní moc nechce. Jaký která je tada lepší ta 105E nebo 106E

/edit Tak se rozhoduji mezi modelem s HDD a nebo na karty HDR-XR106E vs. HDR-CX106E
Který byste brali vy na karty nebo na HDD, mě osobně je příjemější to HDD....
milav (51)|18.9.2009 17:53
Já bych bral s HDD (mám XR500), slyšet není a záznam je na něj bezproblémový + možnost si vybrat záznam na HDD nebo kartu.
radon (142)|18.9.2009 20:35
rodičům jsem pořídil tohle:
http://www.fotoexpert.cz/hdd-kamery-pevny-disk/canon-legria-hg20-grey
a jsou spokojeni. Žádné starosti s kazetami nebo paměťovými kartami (přitom kdyby něco, pořád tam je rezervní slot na karty), obraz na Full HD TV jako víno.
Kdybych byl opravdu velký fanda, připlatím si za hledáček nebo ještě lepší citlivost při slabém osvětlení, ale to už jsou malé vylepšení za hodně peněz navíc.
Přehrávají to na:
http://www.kasa.cz/televize-audio-video/koupit/873294/western-digital/western-digital-tv-hd-media-player/
což je za ty peníze také paráda a stříhám jim to na obyčejném Core2Duo 2,2GHz i když tady doporučují čtyřjádra, tak naprosto bez problémů.
Sumář - než SD kameru za 9k, raději si 6k připlatit za HD. Ale zase více než 15k, to už by měl být zapálený kameraman ... :-)
dalizije (641)|19.9.2009 21:56
[quote=radon;241172]rodičům jsem pořídil tohle:
http://www.fotoexpert.cz/hdd-kamery-pevny-disk/canon-legria-hg20-grey
a jsou spokojeni. Žádné starosti s kazetami nebo paměťovými kartami (přitom kdyby něco, pořád tam je rezervní slot na karty), obraz na Full HD TV jako víno.
Kdybych byl opravdu velký fanda, připlatím si za hledáček nebo ještě lepší citlivost při slabém osvětlení, ale to už jsou malé vylepšení za hodně peněz navíc.
Přehrávají to na:
http://www.kasa.cz/televize-audio-video/koupit/873294/western-digital/western-digital-tv-hd-media-player/
což je za ty peníze také paráda a stříhám jim to na obyčejném Core2Duo 2,2GHz i když tady doporučují čtyřjádra, tak naprosto bez problémů.
Sumář - než SD kameru za 9k, raději si 6k připlatit za HD. Ale zase více než 15k, to už by měl být zapálený kameraman ... :-)[/quote]

Starosti s kazetami ... Jaké? Už jen z důvodu archivace je kazeta lepší.
milav (51)|20.9.2009 00:22
Asi jsi o žádnou kazetu ještě nepřišel (já u Digital 8 ano, kdybych neměl nahrávky přetažené právě na pevný disk, už bych je dneska neměl) - chyba mechaniky a zacuchaná páska, navíc, až Ti současná kamera "odejde" na čem si za nějakých 5-10 let pásku přehraješ? Všechno směřuje k digitalizaci - viz VHS. Přehrávač nebo rekordér už dneska prakticky neseženeš...
Jiří Mrázek (12)|20.9.2009 11:08
Rozhodl jsem se pro kamery s pevným diskem. Moje "finalistky" jsou:
Canon HG20
http://www.canon.cz/For_Home/Product_Finder/Camcorders/High_Definition_HD/HG20/index.asp?specs=1

Sony HDR-XR106E
http://www.sony.cz/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-xr106e#pageType=TechnicalSpecs

Nebo byste doporučili uplně jinou kameru? Už mě to vybírání přerostlo přes hlavu. Jinak počítám, že i Canon umí nahrávat do AVCHD v 16:9(10).. Díky všem za rady, typy, postřehy. ;)

//EDIT Tak po které mám šáhnout? :(
jarino1978 (8045)|20.9.2009 11:31
osobne by som Ti odporučil na HD kamery od Canon-u. Proste optika Canon kreslí lepšie, je to hneď poznať. Sony má trošku na vrch v slabom osvetlení, ale väčšina spotrebiteľov kameruje práve cez deň, čiže za dobrých svetelných podmienok. Odporúčam Canon.
westikkrystof (32)|20.9.2009 11:42
[quote=Jiří Mrázek;241245]Rozhodl jsem se pro kamery s pevným diskem. Moje "finalistky" jsou:
Canon HG20
http://www.canon.cz/For_Home/Product_Finder/Camcorders/High_Definition_HD/HG20/index.asp?specs=1

Sony HDR-XR106E
http://www.sony.cz/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-xr106e#pageType=TechnicalSpecs

Nebo byste doporučili uplně jinou kameru? Už mě to vybírání přerostlo přes hlavu. Jinak počítám, že i Canon umí nahrávat do AVCHD v 16:9(10).. Díky všem za rady, typy, postřehy. ;)[/quote]



Rozhodně ber raději ten Canon. Má větší čip 1/3,2" proti sony 1/5" a optický stabilizátor, sony jen elektronický. Obě věci docela důležité i pro amatérské video. Nebo spíš podstatné.
Canon do AVCHD 16:9 samozřejmě nahrává.

Mám tuto kameru doma ve verzi s flash pamětí (HF10) a jsem s ní spokojen. Rozhodoval jsem se mezi ní a HF200 co ti radili výše a stejně by to dopadlo i teď,ale obě jsou výborné. Rozhodl jsem se podle detailů, které jsem si vyhodnotil jako pro mě důležitější a nakonec vybral svou HF10. Každopádně jsem chtěl kameru, ve které se nic netočí. Žádné pásky, HDD.
ai (2993)|20.9.2009 14:28
[quote=milav;241226]až Ti současná kamera "odejde" na čem si za nějakých 5-10 let pásku přehraješ? Všechno směřuje k digitalizaci - viz VHS. Přehrávač nebo rekordér už dneska prakticky neseženeš...[/quote]
to je klasicky vypad, ovsem.... proc by si nekdo z pasky neco prehraval ? To je katastroficky scenar, HDV zaznam je na disku stejne jako tve video, neni mezi tim rozdilu, akorat jako bonus mas jeste ty kazety v krabici od bot, tak jako nekdo pracne vyrabi BR zalohu za extra vydaj, kterezto jako zaloze take neverim. Pristroj na prehrani se vzdy najde, i za 50 let najdes nejaky zapraseny pristroj u nekoho a ten ti ho klidne i da :).
miz012 (33)|20.9.2009 20:05
zdarec

ja koupil Sonku 105 minulou sobotu a uz v pondeli sla z domu. Nema zadne prisviceni a pri zhorsene viditelnosti byla uplne v p....
dalizije (641)|20.9.2009 20:21
[quote=milav;241226]Asi jsi o žádnou kazetu ještě nepřišel (já u Digital 8 ano, kdybych neměl nahrávky přetažené právě na pevný disk, už bych je dneska neměl) - chyba mechaniky a zacuchaná páska, navíc, až Ti současná kamera "odejde" na čem si za nějakých 5-10 let pásku přehraješ? Všechno směřuje k digitalizaci - viz VHS. Přehrávač nebo rekordér už dneska prakticky neseženeš...[/quote]

Stejně tak ti může skolabovat disk, což je daleko větší průser ... Osobně mám video jak na kazetě tak na disku.
Jiří Mrázek (12)|21.9.2009 10:49
Tak jsem objednal tu Canonku, zítra příjde :-) Díky všem.
Jiří Mrázek (12)|23.9.2009 19:29
Lidi mám docela závažný problém. Nemohu kameru propojit s PC, nainstaloval jsem všechen potřebý SW a kamerna napíše, když chci propojit kameru s PC "připojit kompaktní adaptér" (nastavení na přohlížení videí), když jí nastavím na prohlížení fotek, tak se připojí, ale ja mohu jen přenášet fotografie a ne video soubory, nevíte co s tím pls?
jarino1978 (8045)|23.9.2009 20:09
[quote=Jiří Mrázek;241696]Lidi mám docela závažný problém. Nemohu kameru propojit s PC, nainstaloval jsem všechen potřebý SW a kamerna napíše, když chci propojit kameru s PC "připojit kompaktní adaptér" (nastavení na přohlížení videí), když jí nastavím na prohlížení fotek, tak se připojí, ale ja mohu jen přenášet fotografie a ne video soubory, nevíte co s tím pls?[/quote]

do kamery zapni nabíjačku