Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD programy lepší na Sky link nebo CS link ?

Ladys (1829)|17.9.2009 08:44
Můžete mi prosím někdo poradit/doporučit.Hodlám přesedlat na HD vysílání a vlastním CS link.Někde jsem se však dočetl, že Sky link používá větší datový tok na HD programy a tak nevím zda radši nepřejít na něj?
radek.kovacik (267)|17.9.2009 17:24
Nevím, jak je to s datovým tokem u HD programů (tipoval bych, že je stejný), ale jedná se především o nabídku. U CS linku máš v nabídce dva HD programy a u Skylinku je jich sedm.
axicom (626)|17.9.2009 20:23
Nevim co resis, kdyz CS link ma pouze Novu HD a CT HD, zrejme to i tak dlouho bude. Skylink ma CT HD, Nova HD, Eurosport HD, Discovery HD, History Channel HD, FILMBOX HD, Brava HDTV, Nova Sport HD a MelodyZen HD.
Ladys (1829)|18.9.2009 06:22
tak me jde hlavne taky o kvalitu vysilanych HD programu a proto jsem se ptal jestli je v tomto lepsi Sky link nebo CS link?
Pokud to je podobne, tak jasne ze zvolim vetsi nabidku u Sky linku.
peco (772)|18.9.2009 07:01
Pises, ze mas cslink, to by mal byt Gital. Aktivuj si HD tam, kup si k tomu SkyLink kartu aj s HD a budes mat vsetko. Ak ti staci Nova HD a CT HD, tak sa na SkyLink vykasli.
axicom (626)|19.9.2009 08:15
Jak pises, mam take obe karty, kazdy operator ma svoje.....na Aukru ji koupis za 1400kc.
losos (2977)|19.9.2009 21:51
[quote=Ladys;241060]tak me jde hlavne taky o kvalitu vysilanych HD programu a proto jsem se ptal jestli je v tomto lepsi Sky link nebo CS link?
Pokud to je podobne, tak jasne ze zvolim vetsi nabidku u Sky linku.[/quote]
Ze satelitu 23,5°E vysílá CS Link JEN 2 (slovy jen dva) HD programy a pravděpodobně se to tak hned nezmění.
Ten ČT HD pro CS Link je vysílán na stejné frekvenci jako ČT HD u Skylinku, jde vlastně o tentýž program (jen s dvojím "kódováním" - pro CS Link a i Skylink zvlášť). A protože jde o tentýž program, tak je, pochopitelně, vysílán ve stejné kvalitě jak pro CS Link, tak i pro Skylink.
Jinak je to s programem NOVA HD, ten je ze satelitu 23,5°E vysílán pro CS Link na jiné frekvenci a také s nižším bitrate (7) a tudíž v nižší kvalitě, než NOVA HD pro Skylink, kde se vysílá s bitrate 10, a stejně takto kvalitně jsou vysílány i ostatní HD programy Skylinku - někdy je ovšem obraz u Nova Sport HD stejně hnusný, jako SD, záleží na tom, odkud a jaký signál je přebírán. Podobně je to i u Eurosportu HD.
Přečti si, co o tom píší ve zpravodajství např. na Digizone.cz, Parabole, případně Satcentrum...a bude ti to jasné i bez ptaní...