Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nataceni za sera

defox (86)|15.9.2009 09:19
Uz jsem se na to ptal, byly mi dany rady ohledne nastaveni custom presetu (kamera XL H1a), a spolecne se snizenym ziskem (-3 az 0db) jsou vysledky vice jak uspokojive. Jeste jedna otazka: lze umocnit tyto dobre vysledky nejakym filtrem? Aby (v pripade osvetlene sceny) cerna kolem byla jeste cernejsi a osvetlena scena byla dobre svetelne podchycena?
Diky,
David.
Antonín (732)|15.9.2009 09:46
[quote=defox;240698]Uz jsem se na to ptal, byly mi dany rady ohledne nastaveni custom presetu (kamera XL H1a), a spolecne se snizenym ziskem (-3 az 0db) jsou vysledky vice jak uspokojive. Jeste jedna otazka: lze umocnit tyto dobre vysledky nejakym filtrem? Aby (v pripade osvetlene sceny) cerna kolem byla jeste cernejsi a osvetlena scena byla dobre svetelne podchycena?
Diky,
David.[/quote]

Jestli myslíš filtrem při zpracování, tak ano.
Obecně se vlastně v takové případě jenom roztáhne histogram. Ale někdy to může způsobit i posun barev (to zavisí docela na kameře, jestli to dobře vyvážená i za šera, nebo je nutné to vyvážení udělat, nebo - což je nejsnazší - to vyvážit manuálně až v tom filmečku po tom enhancování histogramu...to taky jde.)
Jestli myslíš fyzický filtr na kameru, to nevím, a docela pochybuji (snad kdyby tam bylo červené osvětlení, apod....), ale kdoví...
Jarda.Bar (1238)|15.9.2009 09:59
V nastavení kamery najdi [BLK] a nastav na PRESS, pak bude černá ještě černější :-). Používám to, když je zataženo a chci, aby nebyl záběr tak mdlý.
Pave1 (4279)|15.9.2009 16:59
Kontrast snadno upravíš v postprodukci, kamera by měla mít správné "neutrální" úrovně (ne nějak výrazněji upravené).
dalizije (641)|16.9.2009 15:00
[quote=Pave1;240752]Kontrast snadno upravíš v postprodukci, kamera by měla mít správné "neutrální" úrovně (ne nějak výrazněji upravené).[/quote]
Jj, taky bych to dělal až v softu.
defox (86)|17.9.2009 07:59
Zdar, diky za rady, nejsem moc zastancem upravovani videa az v softu, radeji vse, jak je nasnimano. Ale nekdy se tomu nevyhne nikdo. Na nastaveni PRESS se podivam.
Antonín (732)|17.9.2009 08:46
[quote=defox;240917]Zdar, diky za rady, nejsem moc zastancem upravovani videa az v softu, radeji vse, jak je nasnimano. Ale nekdy se tomu nevyhne nikdo. Na nastaveni PRESS se podivam.[/quote]

To není vůbec dobrý postoj. Fotky necháš taky tak jak jsou? Žádné vyvážení, roztažení histogramu, ořezy? Nezlob se, ale to vypadá, že moc o věci netušíš, chtělo by to nejdříve četbu. Úprava obrázku v softu je možná, je vhodná a je potřebná. Samozřejmě to všechno se dá udělat i blbě.
I úprava filmů v softu je možná, vhodná, ba nutná.
A u obrázků natočených za šera amatérskou kamerou skoro bych řekl povinná.
Jistě je potřeba vědět co a jak, pracovat s citem, asi něco zkusit a ověřit výsledek.
Ale bez pochyby je NUTNÉ upravovat.
Vlastně to není nutné, nutné je akorát umřít.
Nutné je to jenom u těch, kteří chtějí mít co nejhezčí výsledek.