Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ideální propojení receiveru a PC?

rizzo77 (13)|14.9.2009 09:57
Ahoj Všem,
Potřeboval bych radu jak nejvhodněji propojit receiever s PC. Jedna se o receiver Pioneer VSX 918. Prozatím mám propojeno takto z PC HD 3870 Ultimate HDMI do receiveru a z receiveru přes HDMI do TV. Dilema mám v tom že, v PC mám zvukovou kartu Asus Xonar DX s optickým výstupem a teď nevím, jestli by nebylo lepší brát zvuk z PC právě přes optiku než jak doposud z HDMI grafické karty?
Díky za každou pomoc.
Pytkin (7947)|14.9.2009 10:31
z HDMI grafickej karty dostanes aj HD zvuky .. ktore su na BR diskoch .. ak ale tvoj receiver nema HD dekodery , tak je to jedno .. Cize potom mozes pouzit aj optiku so zvukovky .. zvuk bude rovnaky .. cez HDMI mas ale lepsie zabezpeceny sync obrazu so zvukom ..
rizzo77 (13)|15.9.2009 10:23
Díky za rychlou a vyčerpávající odpověď. Receiver má HD dekodery. Ještě jeden dotaz, takže HDMI a optika je co se týká kvality přenosu na stejné úrovni?
Pytkin (7947)|16.9.2009 00:27
no je to digitalny prenos .. je jedno ako prenesies digitalne data .. na druhej strane budu rovnake .. HDMI ma ale moznost toho preniest viac .. Vratane HD audia , ktore cez spdif neprejde (nezvlada take velke datove toky) ..