Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ripnutí DVD v originální kvalitě

Cormi83 (13)|12.9.2009 10:21
Ahoj, mám nějaká DVDčka s klipama a chci si naripovat různé výběry v originální kvalitě. Představuju si, aby to umělo video v bitratu 8000 kbps, MP3 formát min. 320 kbps, originální poměr stran buď 4:3 nebo 16:9 a formát *.mpg (MPEG-II). Xvid a DivX mě nějak nebere - s jejich ripováním mám špatné zkušenosti a můj program neumí MPEG o videobitratu vyšším než 2600 kbps. Ale pokud byste mi poradili, jak ripnout do DivX (max DivX5) nebo Xvid s kodekem MPEG-4 se zachováním originální kvality, pak se nebudu bránit (můj přehrávač zvládne max. videobitrate 4000 kbps). Díky moc

PS: má cenu ripovat zvuk do kvality 384, 448 kbps, případně ještě vyšší s vzorkováním 48kHz nebo je to hloupost a stačí těch max. 320 kbps jako z CD? Nemám moc ponětí, jaký zvuk je nahráván na DVD - o kolik vyšší kvalita než CD (kvalitativní rozdíl už moje ucho nerozezná).
Pitomec (10211)|12.9.2009 12:03
Proč to nenecháš v původní formátu (tj. MPEG-2) a chceš to převádět do něčeho jinýho a obzvlášť když ti jde o kvalitu?
Cormi83 (13)|12.9.2009 13:01
protože to DVD obsahuje několik VOB souborů 0,99 GB a já si z toho chci vytáhnout do mpg souborů jednotlivé klipy a udělat si výběrové DVD pro můj DVD přehrávač s posporou přehrávání videosouborů
StD (8612)|12.9.2009 20:00
[quote=Cormi83;240363]protože to DVD obsahuje několik VOB souborů 0,99 GB a já si z toho chci vytáhnout do mpg souborů jednotlivé klipy a udělat si výběrové DVD pro můj DVD přehrávač s posporou přehrávání videosouborů[/quote]

Ty VOBy (1GB) nemají se skladbou obsahu vůbec nic společného, to se dělá jinak, ale teď nemám bohužel čas ti to podrobně vysvětlovat. Vyber prostě vše do jednoho VOBu a pak si to postříhej - poskládej jak je libo...
marek62 (168)|12.9.2009 20:16
Strihej to tak, abys nemenil obsah puvodnich DVDcek. Nevim, jake mas programove vybaveni, ja mam na takovy strih nejjednodussi VideoReDo, tam bych to vyexportoval do jednotlivych empegu beze zmeny parametru. A pak uz je jen na tobe, jak si to poskladas. V nejakem programu, treba Mediainfo, si hlavne zjisti, jake parametry ma zdrojove DVD a export nastav tak, aby odpovidal vstupnim parametrum, at se nic neprepocitava.
Pitomec (10211)|13.9.2009 21:58
[quote=Cormi83;240363]protože to DVD obsahuje několik VOB souborů 0,99 GB a já si z toho chci vytáhnout do mpg souborů jednotlivé klipy a udělat si výběrové DVD pro můj DVD přehrávač s posporou přehrávání videosouborů[/quote]
Třeba Ulead Movie Factory ti z těch VOBů vytáhne přímo MPEG anebo dokonce i jednotlivé klipy (pokud to takto bylo i na originálním DVD).