Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s PowerDVD 9

haklo (8)|12.9.2009 09:34
Zdravím a zároveň pozdravujem...

Mám problém s PowerDVD 9, vôbec mi nedetekuje audio ani video hardware, toto je výpis z karty "Information" :

Player information:
Player region code: Not Specified
Current drive: G:
Title region code: Not available

Audio attributes: Not available

Hardware Information:
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ running at 2846 MHz
3DNow! technology: Not Detected
Enhanced 3DNow! technology: Not Detected
3DNow! professional technology: Not Detected
IA MMX technology: In Use
IA sStreaming SIMD extensions: In Use
IA SSE 2: In Use
Video accelerator: Not Detected
Multispeaker audio device: Not Detected
S/PDIF output device: Not Detected

Hardware support:
DXVA1 Mpeg2 Support Profile: BSP: (X) IDCT: (O) MC: (X) (via VMR)

DXVA1 H.264 Support Profile: BSP: (X) BSP_Intel: (X) MC: (X) MC_ATI: (X) MC_NV: (X)
DXVA1 VC-1 Support Profile: BSP: (X) BSP_Intel: (X) IDCT: (X) MC: (X)
ATI Radeon HD 4800 Series


Takže je nepoužitelný.Mal som inštalnutú verziu 8 a 9 a v oboch naraz mi to prestalo šlapať.Nič som neinštaloval, čo by to mohlo ovplyvniť, okrem najnovšieho drivera a Catalystu od ATI.To ale problém nezapríčinilo, pretože problém pretrvával aj po vrátení sa spať na staršiu verziu ovladača aj Catalystu.
Pre info, mám zákl. dosku Gigabyte GA-EP45-UD3 (rev.1.0), grafiku Gainward HD 4850 GLH 512MB DDR5 0230 a Win XP Profi, sp3....
Vie mi niekto poradiť, čo sa s tým dá urobiť?? Za príp. odpovede ďakujem....
StD (8612)|12.9.2009 09:51
Budeš se na mne asi pro mou odpověď zlobit, ale je třeba říci, že zde jde evidentně o problem řetězce OS + DirectX + ovladač GK. Aktualizace čehokoli z toho nikdy nejsou jen s pozitivními výsledky... Něco za něco.

Takže opět po Xté pořadí nejméně bezbolestných řešení: A) vrátit OS do doby funkčnosti všech prvků (Bod obnovy); nebo B) obnovení čistého OS z Image HDD plus znovu instalace jen chybějících prvků SW; nebo C) Reinstall OS se vším všudy na zformátovaný HDD.

Malá poznámka na okraj: DVD mechanika by měla mít korektně nastaven Region v OS (RPC2) a v době testování instalace PwrDVD je dobré mít v ní originál placku s odpovídajícím Regionem.
BTW: Co tam je za zvuková karta plus bylo by dobré upřesnit versi operačního systemu.
StD (8612)|12.9.2009 10:03
[quote=haklo;240341]...To ale problém nezapríčinilo, pretože problém pretrvával aj po vrátení sa spať na staršiu verziu ovladača aj Catalystu...[/quote]

To je velký OMYL! Odinstalací už původní stav některých důležitých DLL-knihoven neobnovíš... \\/
V tvém případě jde především o Quartz.dll, ta je klíčová.
haklo (8)|12.9.2009 10:22
StD, velká vďaka za odpovede.Rád by som sa tomu reinstalu OS vyhol, pretože som príliš lenivý a nerobím si ani zálohy systému...nedala by sa jednoducho tá knižnica Quartz.dll niekde stiahnuť a nakopírovať do systému? Ak áno, kde ju nájdem a kam ju treba nakopírovať? Díky za snahu..
StD (8612)|12.9.2009 20:10
[quote=haklo;240347]StD, velká vďaka za odpovede.Rád by som sa tomu reinstalu OS vyhol, pretože som príliš lenivý a nerobím si ani zálohy systému...nedala by sa jednoducho tá knižnica Quartz.dll niekde stiahnuť a nakopírovať do systému? Ak áno, kde ju nájdem a kam ju treba nakopírovať? Díky za snahu..[/quote]

Stáhnout se samozřejmě dá (v pondělí z práce ti sem dám patřičný link na dllfiles), ale s ní souvisí celá řada dalších - to není tak jednoduché.

A co se týká reinstallů, těch jsem si "zamlada" užil dost při rozběhávání videa/TV na PC. Od té doby jsem fanouškem fy Acronis...
StD (8612)|14.9.2009 07:02
Máš jí tady, ale prostuduj si taky důkladně tamní popis potíží a jejich odstraňování ve spojení s touto dll-knihovnou.
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?quartz
haklo (8)|14.9.2009 18:38
Tak som ju stiahol, ale nepomohlo to. V systéme som našiel dve tieto knižnice, jednu v system32 a jednu v ServicePackFiles . Obe som postupne nahradil tou stiahnutou, ale žiadny efekt....v system32 je vo verzii 6.5.2600.5822 a v SercicePackFiles je vo verzií 6.5.2600.5512......asi sa na to vykašlem, som v koncoch, už ma nič nenapadá a radcov ako šafránu......díky moc za ochotu pomôcť

až teraz čítam tvoj príspevok vyššie, kde si sa pýtal na zvukovku a OS, tak je to integrovaná zvukovka Realtek ALC889A a OS je WinXP Profi....
StD (8612)|15.9.2009 07:45
A co DirectX - 9b nebo 9c? a .NETFramework? Jaká verze - je korektně nainstalovaný? (To zjistíš třeba ve Spybotu Search&Destroy, Nástroje, Neplatné registry v režimu pro pokročilé)
haklo (8)|15.9.2009 15:16
DirectX 9c, NETframework 1.1 ,2.0, 2.0 SP2, 3.0 SP2, 3,5 SP1
Nainštalené by mali byť korektne, Spybot nenašiel žiadny problém..
StD (8612)|16.9.2009 06:48
[quote=haklo;240739]DirectX 9c, NETframework 1.1 ,2.0, 2.0 SP2, 3.0 SP2, 3,5 SP1
Nainštalené by mali byť korektne, Spybot nenašiel žiadny problém..[/quote]

Od toho .NET Frameworku je potřeba "mít v provozu" jen jednu verzi (!) - nemáš v těch Neplatných registrech náhodou linky na ty starší verze? To dělá moooc velký bordel.
haklo (8)|16.9.2009 21:31
Nie,nemal som tam žiadne linky. Ale napriek tomu som všetky odinštaloval, nechal som len Net Framework 3.5, prečistil CCleanerom aj Registry Optimizérom, preinštaloval Power DVD, no žiadna zmena, nejde a nejde :-(
StD (8612)|17.9.2009 07:18
...máš to nějaký začarovaný... A co jiné DVDplayery, co se neinstalují - s těmi jsi to zkoušel? Třeba s MPC (Media Player Classic)? Pak už snad jedině co se ti tam dostalo s těmi Catalysty (ATI MMC?).
haklo (8)|17.9.2009 21:58
MPC HC mi funguje normálne....čo je to ATI MMC ? Nič také som v pc nenašiel...
StD (8612)|18.9.2009 07:43
[quote=haklo;241029]MPC HC mi funguje normálne....čo je to ATI MMC ? Nič také som v pc nenašiel...[/quote]

MMC = ATI MultiMedia Centre, tj. volitelná součást Catalystů určená pro tzv. All-In-One Wonder ATI karty... U těch mých (starých) to aspoň tak je a musím je při instalaci vždy zakázat, aby se mi to tam nedostalo při automatické kompletní instalaci... Mimochodem instalace těchto driverů také způsobuje ty zmatky ve verzích .NET Framework.
haklo (8)|18.9.2009 22:03
Tak to som vôbec neinštaloval, nakoľko to nebolo ani v ponuke (MMC)..
Už som znechutený a nebudem to zatiaľ riešiť, pretože jediné riešenie je asi reinstal Win a do toho sa mi teraz nechce, nakoľko som to robil asi pred dvomi mesiacmi po kúpe new pc a zálohy si ja ignorant nerobím.....ak by ťa niečo ešte napadlo, budem rád ak sem napíšeš, chodím sem aspoň pozrieť.
Písal som na viac fór, ale si jediný čo sa snažil konštruktívne pomôcť takže ti za to ďakujem..
haklo (8)|20.9.2009 23:33
Tak som sa nakoniec pustil do toho reinstalu...prvýkrát nastal problém pri nainštalovaní Partition Magic 8, ale to niesom celkom istý, po inštalácii mi znefunkčnil PowerDVD 9, vrátil som spať bodom obnovy a Partition som vynechal.Všetko išlo dobre až do konca, kedy som ako posledný software inštaloval firewal Comodo 3.10. Po nainštalovaní opať známy problém s PowerDVD 9....takže znova bod obnovy a teraz šlapem bez firewalu....ale s funkčným PowerDVD...
Aký je tvoj názor na to teraz?
StD (8612)|21.9.2009 06:58
[quote=haklo;241315]Tak som sa nakoniec pustil do toho reinstalu...prvýkrát nastal problém pri nainštalovaní Partition Magic 8, ale to niesom celkom istý, po inštalácii mi znefunkčnil PowerDVD 9, vrátil som spať bodom obnovy a Partition som vynechal.Všetko išlo dobre až do konca, kedy som ako posledný software inštaloval firewal Comodo 3.10. Po nainštalovaní opať známy problém s PowerDVD 9....takže znova bod obnovy a teraz šlapem bez firewalu....ale s funkčným PowerDVD...
Aký je tvoj názor na to teraz?[/quote]

No s firewally bývá potíž - zkus ZoneAlarm - používám já, je free a každou aplikaci si tam můžeš nastavit sám.