Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kterou plasmu Panasonic vybrat

Cassper_17 (36)|10.9.2009 11:03
Zdravím všechny. rád bych Vás požádal o radu. I když si myslím, že jsem technicky založený typ, tak čím víc jsem si pročítal zdejší fórum a různá vlákna, tím víc jsem se do toho zamotal až jsem nakonec skončil tak, že bych si asi nevybral ani správnej kartáček na zuby :)

Takže jde mi o to, že bych si rád do obýváku pořídil novou telku. A to plasmu, FullHD a pouze Panasonic. Abych předešel proč zrovna Panasonic a ne Samsung, LG atd, tak napíšu pouze "zaměstnanecká sleva" a prosím jiné značky mi nenabízejte :)

V současné době mám jakousi CRT televizi Thomson s úhlopříčou 68cm a TV signál mi vede ze zdi UPC, takže asi kabelovka (ale neplatím měsíčně ani korunu, tak nevím).

Otázek možná bude víc, zkusím to případně co nejlépe popsat.

1) Vyplatí se uvažovat výše ?
Základem v 42'' segmentu je model S10. Potom tedy G10 a nakonec G15. ... Postřehne vůbec oko amatéra rozdíl v obrazu ?? Myslím tím "normální" a NeoPDP panel ? 400 vs 600Hz ? ... Včera jsem koukal v Electroworldu a rozdíl jsem tedy neviděl. Pouštěli tam do televizí DVD a potom na moje přání i analog TV signál.

2) Co "véčkové" modely ?
Je správně to, že jediná opravdu zásadní věc kterou "V" modely mají navíc je THX ? Stojí to za to ? Kvalitu zvuku jsem zatím nikdy moc neřešil, prostě stereo repro nebo stereo sluchátka :)

3) Co model P42GN13 ?
Má to být nástupce G15 s DVB-S2 HD satelitním tunerem. Je to tak ? Nebo bude mít ještě něco navíc ?

4) Satelitní rekordér ?
Ať už si koupím televizi nez DVB-S2 a nebo si teda chvíli počkám a koupím s i HD satelitním tunerem, je potřeba opravdu rekordér ? Mám doma Panasonic DVD rekordér s 250GB HDD (typ teď z hlavy nedám, ale vyhrál cenu EISA :) ), tak když to budu nahrávat na něj ? OK, četl jsem tady, že rozdíl kvality určitě poznám ... ALE !!! ... opravdu to laik pozná ? Přece jen je tohle fórum hlavně asi pro fajnšmekry a oni možná ano, ale já ?? Nebo neumožňuje ten můj rekordér potom při posílání nahraného HD obrazu ze satelitu (co se tedy uloží v horší kvalitě než přímo na satelitní rekordér) nějaký upscaling nebo tak něco ?

5) UPC sat tv ..
Když si teda od UPC pořídím satelit, tak ono prý to je "digitální signál". Ok, dobře. Ale digitální se přece nerovná FullHD, že ? ... Dejme tomu laicky ... Analog = VHS ... Digitál = DVD ... FullHD = BlueRay ? je to tak ? ... Takže obraz ze satelitu bude o hodně lepší než z analogu, ale opravdu obraz jako víno bude z programů které vysílají FullHD ? A tyto programy přípapdně UPC v nabídce má ?

To by bylo prozatím tak vše, až se mi trochu protřídí myšlenky, tak kdyžtak něco připíšu dál.
Za všechny rady díky !
PaJaSoft (827)|10.9.2009 12:04
[quote=Cassper_17;240116]
2) Co "véčkové" modely ?
Je správně to, že jediná opravdu zásadní věc kterou "V" modely mají navíc je THX ? Stojí to za to ? Kvalitu zvuku jsem zatím nikdy moc neřešil, prostě stereo repro nebo stereo sluchátka :)
[/quote]

Me se volba mezi G10/15 a V10 jednoznacne (za ty penize) vyplatila a s V10 jsem nadmiru spokojen... Otazka je, o jake delta cene se vlastne bavime...

[quote=Cassper_17;240116]
3) Co model P42GN13 ?
Má to být nástupce G15 s DVB-S2 HD satelitním tunerem. Je to tak ? Nebo bude mít ještě něco navíc ?
[/quote]

Ta informace nebude zcela správná, jednak i G15 i V10 ma DVB-S2 tuner, ktery pro zobrazeni predpoklada, ze skutecne to HD bude umet. Je sice pravda, ze stejne jako v DVB-S lze provozovat H.264, tak podobne v DVB-S2 lze provozovat MPEG2 - a nektere stanice tak skutecne cini, majoritni skupina vysilatelu v modulaci DVB-S2 jede na H.264...

O nastupci GN nic nevim a neslysel jsem (uz mne to az tak prilis nezajima:-)), ale jeho zmeny musi byt v jine oblasti (treba (snad) DiSEqC 1.1 nebo alepson moznost ovladani motoru (verze 1.2))

[quote=Cassper_17;240116]
4) Satelitní rekordér ?
Ať už si koupím televizi nez DVB-S2 a nebo si teda chvíli počkám a koupím s i HD satelitním tunerem, je potřeba opravdu rekordér ? Mám doma Panasonic DVD rekordér s 250GB HDD (typ teď z hlavy nedám, ale vyhrál cenu EISA :) ), tak když to budu nahrávat na něj ? OK, četl jsem tady, že rozdíl kvality určitě poznám ... ALE !!! ... opravdu to laik pozná ? Přece jen je tohle fórum hlavně asi pro fajnšmekry a oni možná ano, ale já ?? Nebo neumožňuje ten můj rekordér potom při posílání nahraného HD obrazu ze satelitu (co se tedy uloží v horší kvalitě než přímo na satelitní rekordér) nějaký upscaling nebo tak něco ?
[/quote]

Podstatna drobnost, kterou tu zminil uzivatel 911 je ze ackoli oba kusy maji VieraLink (= HDMI CEC), je treba mit zaplou PDP pro nahravani, jinak se presvedcis, jak hluboka ta cerna vlastne je... - takze reseni dost na pytel - pak PVR pristroje maji smysl... - je otazka co chces prijimat, rozhodne bych sel po pristroji s CI slotem/-ty (pac Cryptoworks -> Irdeto atd...), ale je otazka ocenis CI+, ev. HD+ platformu od Sky spoustenou na podzim (viz Technisat)... - dle toho se rozhoduj.

[quote=Cassper_17;240116]
5) UPC sat tv ..
Když si teda od UPC pořídím satelit, tak ono prý to je "digitální signál". Ok, dobře. Ale digitální se přece nerovná FullHD, že ? ... Dejme tomu laicky ... Analog = VHS ... Digitál = DVD ... FullHD = BlueRay ? je to tak ? ... Takže obraz ze satelitu bude o hodně lepší než z analogu, ale opravdu obraz jako víno bude z programů které vysílají FullHD ? A tyto programy přípapdně UPC v nabídce má ?
[/quote]

Pokud zustanu u te analogie, byt ne zcela presne, pak by ses mel zamerit pouze na HD kanaly, kterych UPC nabizi poskrovnu...:-) - doporucuji porozhlednout se po balicku HD+ od Skylink-u (a pockat na 1.10., kdy dojde ke zmenam jak v prog. nabidce, tak cene)

PS: Skylink balice HD+ a Sky HD+ je jen shoda nazvu!!!
Cassper_17 (36)|10.9.2009 12:27
[quote=PaJaSoft;240120]Me se volba mezi G10/15 a V10 jednoznacne (za ty penize) vyplatila a s V10 jsem nadmiru spokojen... Otazka je, o jake delta cene se vlastne bavime...
[/quote]
A co tedy model "V" má navíc oproti G15 ? Nějak kromě THX obrazu nemůžu nic najít. Je to tak ?
Cena je sice okolo 20.000, spíš níže, ale jak říkám, jedná se o zaměstnaneckou slevu.

[quote=PaJaSoft;240120]Ta informace nebude zcela správná, jednak i G15 i V10 ma DVB-S2 tuner, ktery pro zobrazeni predpoklada, ze skutecne to HD bude umet. Je sice pravda, ze stejne jako v DVB-S lze provozovat H.264, tak podobne v DVB-S2 lze provozovat MPEG2 - a nektere stanice tak skutecne cini, majoritni skupina vysilatelu v modulaci DVB-S2 jede na H.264...
[/quote]
Můžu poprosit o nějaký odkaz kde ve specifikacích G15 i V10 píšou, že má DVB-S2 tuner ? Tady bych si dovolil nesouhlasit a stojím si za tím, že první model s DVB-S2 tunerem bude až P42GN13. Protože u specifikací V10 já vidím " DVB digitální tuner Ano [DVB-T/DVB-T (H.264)/DVB-S (H.264)/DVB-C] "

[quote]je otazka co chces prijimat, rozhodne bych sel po pristroji s CI slotem/-ty[/quote]
Zde bych asi využil přístroj pro příjem HD s 160GB HDD přímo od UPC za 150kč/měs.

[quote]mel zamerit pouze na HD kanaly, kterych UPC nabizi poskrovnu[/quote]
Skylink jich nabízí víc ? Můžu vědět konkrétně třeba které ? ... Zde je ale případně problém, že u Skylinku si člověk musí koupit vlastní PVR zařízení, což je tak 10.000kč, nemám pravdu ?
PaJaSoft (827)|10.9.2009 13:07
[quote=Cassper_17;240122]
Můžu poprosit o nějaký odkaz kde ve specifikacích G15 i V10 píšou, že má DVB-S2 tuner ? Tady bych si dovolil nesouhlasit a stojím si za tím, že první model s DVB-S2 tunerem bude až P42GN13. Protože u specifikací V10 já vidím " DVB digitální tuner Ano [DVB-T/DVB-T (H.264)/DVB-S (H.264)/DVB-C] "
[/quote]

Dotazoval jsem se na to primo Panasonic v dobe, kdy mne to zajimalo, vim co mam doma a vim, ze jsou stanice modulovane pouze v DVB-S2, vzhledem k tomu, ze DVB-S a DVB-S2 modulace je o dost necem jinem, tak by to opravdu nebylo mozno prijimat...:-)

Ale ver cemu chces...
motorex (37)|10.9.2009 14:44
G15 a V10 opravdu DVB-S2 tuner mají, P42GN13 je jen osekaná G15 a nebo naopak o DVB-S2
a VIERA CAST vylepšená G10
mph1 (689)|10.9.2009 14:49
[quote=Cassper_17;240122]Můžu poprosit o nějaký odkaz kde ve specifikacích G15 i V10 píšou, že má DVB-S2 tuner ? Tady bych si dovolil nesouhlasit a stojím si za tím, že první model s DVB-S2 tunerem bude až P42GN13. Protože u specifikací V10 já vidím " DVB digitální tuner Ano [DVB-T/DVB-T (H.264)/DVB-S (H.264)/DVB-C] "[/quote]PajaSoftovi bys mel verit, kdyz ma V10 doma.

[quote=Cassper_17;240122]Zde bych asi využil přístroj pro příjem HD s 160GB HDD přímo od UPC za 150kč/měs.[/quote]Mas-li zajem o HD (a s timto TV-HW bys zajem mit mel ;)), pak zapomen na UPC - nizke datove toky, spatny obraz. HD - neHD. Momentalne nejlepsi TV obraz v CR nabizi satelit a to Skylink. Vcetne HD programu bez poplatku (HD+ se plati mesicne), napr. CT HD, NovaHD a promo.

[quote=Cassper_17;240122]Skylink jich nabízí víc ? Můžu vědět konkrétně třeba které ?[/quote]Koukni se Skylink.cz web

[quote=Cassper_17;240122]... Zde je ale případně problém, že u Skylinku si člověk musí koupit vlastní PVR zařízení, což je tak 10.000kč, nemám pravdu ?[/quote]Sam jsem PVR od UPC nemel (jen kdysi satelit Philips), ale lide, kteri zarizeni od UPC vyzkouseli ho obvykle hodili do kose a koupili si poradny sat. Ja mam Humax iCord HD 500GB, kvalitu HD obrazu teprve budu zkouset ;) Ale uz ted, na CRT 72 cm vypada HD program lepe nez SD. Poznam, jestli NovaHD vysila true HD nebo jen Upscaling.
Cassper_17 (36)|10.9.2009 19:03
Tak jsem to procházel na více internetových obchodech a vypadá to, že G15 a V10 opravdu DVB-S2 tuner vážně mají. Takže chyba bude v tom, že v Panasonicu v Praze sedí nějakej trouba kterej mystifikuje lidi :( Už jsem tam psal maila ať si to dají dopořádku.
Tím pádem teda by to asi vypadalo na G15 a Skylink. Zatím bez PVR, v případě potřeby by se nouzově nahrávalo na Panasonic DVD rekordér. A nějaký PVR zařízení kdyžtak až časem. Přece jen ty peníze netisknu :D
stastnak (15)|13.9.2009 20:55
Ber véčko.Tx-P42V10E EISA-2009-2010.A za zaměstnaneckou cenu,není o čem přemýšlet. Mám ji taky,a úplná spokojenost.
dunaj (1030)|14.9.2009 01:44
[quote=stastnak;240491]Ber véčko.Tx-P42V10E EISA-2009-2010.A za zaměstnaneckou cenu,není o čem přemýšlet. Mám ji taky,a úplná spokojenost.[/quote]

Chcel by som len dodat, ze ja by som skor usetril na THX a nejakej teletextovej pamati, ako na uhlopriecke. HD vysielanie sa da pozerat na 50" z dvoch metrov a SD z troch. Zial 58" a 65" su velmi drahe, ale ak by som si mal kupit 42", tak to uz by som uvazoval, ci ma vobec vyznam HDTV.
Pitomec (10211)|14.9.2009 07:19
[quote=Cassper_17;240116]Takže jde mi o to, že bych si rád do obýváku pořídil novou telku. A to plasmu, FullHD a pouze Panasonic. Abych předešel proč zrovna Panasonic a ne Samsung, LG atd, tak napíšu pouze "zaměstnanecká sleva" a prosím jiné značky mi nenabízejte :)

V současné době mám jakousi CRT televizi Thomson s úhlopříčou 68cm a TV signál mi vede ze zdi UPC, takže asi kabelovka (ale neplatím měsíčně ani korunu, tak nevím).[/quote]
Pokud ti vede ze zdi kabel UPC, tak nejsnažší je připojit se (a vyjednat si cenu přes dealera za cca polovinu ceníkové ceny), protože kromě desítek SD stanic tam máš i HD. Ovšem problém je v tom, že Panasonic z nějakých nepochopitelných důvodů chrápe a svoje TV ještě nevybavuje DVB-C tunerem (zatímco třeba Samsung ano), takže bys pro příjem musel mít externí STB a nešlo by to přijímat přímo v TV.
V této souvislosti se ti pořízení satelitu moc nevyplatí, sice získáš jakoby zadarmo ČT a Nova HD, ale v placených stanicích ten Skylink oproti kabelovce UPC ztrácí.
Hmm (1739)|14.9.2009 08:23
[quote=Pitomec;240522].. Ovšem problém je v tom, že Panasonic z nějakých nepochopitelných důvodů chrápe a svoje TV ještě nevybavuje DVB-C tunerem (zatímco třeba Samsung ano)...[/quote] A pak ses probudil.... :-) :-) :-)
Pitomec (10211)|14.9.2009 16:51
Já jsem vzhůru, ale ty spolu s Panasonicem asi ještě chrápete. Namátkou ten nejdražší model a ejhle, DVB-C tuner není: http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4897. Asi to ten chudák starej Matsushita neumí vyrobit, měl by se jít učit ke konkurenci 9-)
Ivo Mašek (10205)|14.9.2009 17:43
Panasonic vede v ČR zvláštní politiku (které tedy za mák nerozumím). oficialně tam DVB-C není! Ale přitom tam modul pro DVB-C je. Ovšem má to jeden háček. Musí se ladit Finsko, nikoli Czech. Naladíte všechny kanály, ale zato EPG bude v nesrozumitelné češtině. Konkrétně se jedná o model: TV Panasonic TX-P42X10Y
Ze zákaznické podpory uvádí toto:
[quote]Tuner v TV fyzicky přítomen je, modely jsou univerzálně vyráběny pro celou Evropu, proto
obsahují i součástky, které nemusí být v některých regionech aktivní. V
Čechách nemá tento tuner využitelnost.[/quote]
Nový firmware, který by toto vše řešil, aniž by zákazník byl nucen vyhledávat "utajené" info, zatím firma Panasonic, uvést neplánuje.
Ta funkce DVB-C přes "finské ladění" je vyzkoušena
Pitomec (10211)|14.9.2009 20:01
[quote=Ivo Mašek;240620]Panasonic vede v ČR zvláštní politiku (které tedy za mák nerozumím). oficialně tam DVB-C není! Ale přitom tam modul pro DVB-C je. Ovšem má to jeden háček. Musí se ladit Finsko, nikoli Czech. Naladíte všechny kanály, ale zato EPG bude v nesrozumitelné češtině. Konkrétně se jedná o model: TV Panasonic TX-P42X10Y
Ze zákaznické podpory uvádí toto:

Nový firmware, který by toto vše řešil, aniž by zákazník byl nucen vyhledávat "utajené" info, zatím firma Panasonic, uvést neplánuje.
Ta funkce DVB-C přes "finské ladění" je vyzkoušena[/quote]
Tady je pak ale riziko, že to třeba s nějakým kabelovým operátorem nemusí chodit (zatímco Sony má podporu přímo a ten Samsung tuším taky). A vyhodit 15 a výše táců za event. riziko, že budu mít zgarb, to se teda mně osobně zrovna nechce :-I
mph1 (689)|14.9.2009 20:14
Uz tu nekde probehla uplna odpoved Panasonic CZ. V CR udajne neexistuje norma pro DVB-C, takze neni podle ceho urcit, zda tuner je nebo neni OK. Panasonic zvolil minimalistickou politiku - nemuze-li funkci zarucit, radeji ji neposkytuje. Ostatni vyrobci na normy kaslou a neresi to.
Ivo Mašek (10205)|14.9.2009 20:25
[quote]
Tady je pak ale riziko, že to třeba s nějakým kabelovým operátorem nemusí chodit
[/quote]
To je možný. Ta TV, kterou mám na mysli (a ještě dva modely Panasonic, jenom už nevím jaké) je vyzkoušena u UPC a opravdu funguje. Jak je to s jinými TV od oné značky a nebo u jiných kabelových operátorů, než je UPC (tzv. městské kabelovky), tak to nemám tušení. tam je to samozřejmě již riziko.
Nefunkčnost se pak samozřejmě nedá nijak reklamovat
amyr (120)|14.9.2009 20:27
[quote=mph1;240643]Uz tu nekde probehla uplna odpoved Panasonic CZ. V CR udajne neexistuje norma pro DVB-C, takze neni podle ceho urcit, zda tuner je nebo neni OK. Panasonic zvolil minimalistickou politiku - nemuze-li funkci zarucit, radeji ji neposkytuje. Ostatni vyrobci na normy kaslou a neresi to.[/quote]

Takže když u Sony funguje DVB-C tuner bezchybně a funguje mu při nastavení na ČR, tak SONY kašle na normy? To je opravdu divný myšlenkový pochod....
Hmm (1739)|14.9.2009 20:41
[quote=Pitomec;240639]Tady je pak ale riziko, že to třeba s nějakým kabelovým operátorem nemusí chodit (zatímco Sony má podporu přímo a ten Samsung tuším taky). A vyhodit 15 a výše táců za event. riziko, že budu mít zgarb, to se teda mně osobně zrovna nechce :-I[/quote]No ano nemusí, ale to nic nemění na přítomnosti tuneru a případné možnosti jeho použití. Navíc kdyby se Panáci rozhoupali i v ČR, stačí trochu změnit firmware.
Nicméně jakých vyhodit 15 táců? TV bez DVB-C přece není nepoužitelná a sám tuner je zlomková záležitost její ceny. Samozřejmě pokud by někoho nenapadlo si to pořídit hlavně kvůli DVB-C a nesedlo by si to s kartou poskytovatele. Jinak z "kabelovek" na menších městech a vesnicích teče dost často analog ....
mph1 (689)|14.9.2009 21:02
[quote=amyr;240646]Takže když u Sony funguje DVB-C tuner bezchybně a funguje mu při nastavení na ČR, tak SONY kašle na normy? To je opravdu divný myšlenkový pochod....[/quote]Otazka zni, co je to bezchybne, pokud neexistuje norma. Muze to byt stejna nahoda, o ktere psal Pitomec vyse.
Pitomec (10211)|14.9.2009 21:13
[quote=Hmm;240651]No ano nemusí, ale to nic nemění na přítomnosti tuneru a případné možnosti jeho použití. Navíc kdyby se Panáci rozhoupali i v ČR, stačí trochu změnit firmware.
Nicméně jakých vyhodit 15 táců? TV bez DVB-C přece není nepoužitelná a sám tuner je zlomková záležitost její ceny. Samozřejmě pokud by někoho nenapadlo si to pořídit hlavně kvůli DVB-C a nesedlo by si to s kartou poskytovatele. Jinak z "kabelovek" na menších městech a vesnicích teče dost často analog ....[/quote]
Třeba já o Plazmě uvažuju a jelikož jsem značce Panasonic nakloněn (ještě z dávných dob, kdy jsem měl od nich kameru MS-4/5 a videa HS1000, dneska mám kameru MD9000), tak bych oficiální podporu DVB-C uvítal (protože mám právě kabelovku UPC - tu původní, nikoliv koupený Karneval). Ale fakt do toho nepůjdu s rizikem, že to nebude chodit nebo bude, ale jenom částečně. To radši vezmu Samsunga u kterého to mám jisté (mimo jiné protože znám lidi, co ho mají a šlape to bez závad).
mph1 (689)|14.9.2009 21:18
[quote=Pitomec;240661]Ale fakt do toho nepůjdu s rizikem, že to nebude chodit nebo bude, ale jenom částečně. To radši vezmu Samsunga u kterého to mám jisté (protože znám lidi, co ho mají a šlape to bez závad).[/quote]A nebylo by lepsi to vzit pres internet a do 14 dnu kdyztak vratit?

IMHO ten Panasonic tuner je uplne stejny, jako v tech Samsungach, SONY atd. Jen proste Panasonic nechce rucit za neco, k cemu neni norma - nemuze to tedy overit. To se preci pochopit da.

Krome toho si myslim, ze v pripade problemu z titulu nefunkcnosti DVB-C v "nejake" siti "nejakeho" kabeloveho operatora te Sony i Samsung taky poslou nekam (dodavatel vysilani je nestandardni, bla bla bla).
Pitomec (10211)|14.9.2009 21:31
[quote=mph1;240664]A nebylo by lepsi to vzit pres internet a do 14 dnu kdyztak vratit?

IMHO ten Panasonic tuner je uplne stejny, jako v tech Samsungach, SONY atd. Jen proste Panasonic nechce rucit za neco, k cemu neni norma - nemuze to tedy overit. To se preci pochopit da.

Krome toho si myslim, ze v pripade problemu z titulu nefunkcnosti DVB-C v "nejake" siti "nejakeho" kabeloveho operatora te Sony i Samsung taky poslou nekam (dodavatel vysilani je nestandardni, bla bla bla).[/quote]
To bych samozřejmě udělat mohl.

Pokud jde o Sony, tak ti to mají asi s UPC nějak dotažené do konce, jinak by firma Sony ten DVB-C tuner tak nevyzdvihovala. Bohužel už ale nemají ve spotřebce žádnou Plazmu...
Karvinier (35)|20.9.2009 05:57
Můžu tě ujistit, že DVB-C s kabelovkou od UPC na TV P42G15E funguje.. i s kartou od Licy v CI slotu..