Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tv out problém

hudson161 (5)|8.9.2009 13:25
mám tenhle notebook http://www.mironet.cz/DetailPage.asp?DPG=91424 s tv out, chci ho připojit k televizi, koupil jsem si tento kabel http://www.abita.cz/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/P/G/PGV6703-angle-high.png , televizí se to spojí ale obraz je jen černobílí, vůbec nevím co s tím
Pytkin (7947)|8.9.2009 14:20
musis v telke musis povedat , ze na scarte ma brat S-video ..
eviljack (102)|8.9.2009 14:44
Někdy se musí spojit dva piny v konektoru toho SCART kabelu, z hlavy nevím, které, jinak z něj jde jen černobílý obraz.
hudson161 (5)|8.9.2009 15:27
[quote=Pytkin;239912]musis v telke musis povedat , ze na scarte ma brat S-video ..[/quote]

jsemprohledal nastavení a nikde taková možnost není :-(
Pytkin (7947)|8.9.2009 15:30
tak ta telka asi vobec nema SVIDEO .. potom musis prepnut v notebooku signal z SVIDEO na COMPOSITE ..
hudson161 (5)|8.9.2009 16:23
no v televizi to mám zapnuté přes scart, v prvním příspěvku jsem posílal odkaz kde je obrázek toho kabelu, z notebooku vede s-video a audio kabel který se spojí do scart kabelu který se připojí k televizi, a kde přibližně se to v tom notebooku ten composite nastavuje? já našel návod ale je to na xp a ještě u grafických aret nvidia že tam je možnost si vybrat typ konektoru, ale tady na noťáku u integrovaný grafický karty to nikde není :-(
Pytkin (7947)|8.9.2009 17:05
netusim , kde sa to nastavuje v tvojom NTB ..
hudson161 (5)|8.9.2009 17:22
asi to tady nejde, jinak teda už nevím co s tím teda, asi vyhozený prachy :-(
Antonín (732)|8.9.2009 20:09
[quote=hudson161;239937]asi to tady nejde, jinak teda už nevím co s tím teda, asi vyhozený prachy :-([/quote]

No existuje poměrně jednoduchý převodník mezi S-video a obyčejným video. Pár součástek. Vlastně jedna.
http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/circuits/svideo2cvideo.html

jde to udělat i jinak...
Pitomec (10211)|9.9.2009 20:50
S-Video převést na CVBS lze akorát pomocí elektronického převodníku (např. http://www.mk-electronic.cz/one_index_product.php?loginis=17), ale nikdy ne pomocí jakýchsi kondenzátorů a obdobného garážnického bastlení. Fakt netuším proč se tady v poslední době nachází někdo, kdo se s odpuštěním se*e do všeho a obzvlášť do toho, čemu absolutně nerozumí (jakoby nebyly i jiná fóra, kde může svoji exhibici uplatnit) :-k
Antonín (732)|10.9.2009 08:43
[quote=Pitomec;240068]S-Video převést na CVBS lze akorát pomocí elektronického převodníku (např. http://www.mk-electronic.cz/one_index_product.php?loginis=17), ale nikdy ne pomocí jakýchsi kondenzátorů a obdobného garážnického bastlení. Fakt netuším proč se tady v poslední době nachází někdo, kdo se s odpuštěním se*e do všeho a obzvlášť do toho, čemu absolutně nerozumí (jakoby nebyly i jiná fóra, kde může svoji exhibici uplatnit) :-k[/quote]

Myslím, že zrovna tomuto, synku, rozumím dost dobře.
To řešení s tím kondenzátorem bude většinou docela dobře fungovat - o nic jiného než triviální směšovač jasového signálu s barvonosnou modulací s oddělením ss úrovně nejde. Nemusí to skutečně fungovat vždycky, protože to dost závisí na tom, jak obvodově vypadá ten vstup, kam to bude připojené. Nemusí taky dobře fungovat to, že se neořeže jasový signál na 4MHz před smíšením s barvonosným (může ten průnik způsobovat efekty v barvách). To zase závisí na tom, jak vypadá ten výstup, kam se to připojí. Bezpochyby se to dá obvodově řešit precizněji, nicméně kdybych měl problém, co popisuje autor, zkusil bych to nejdříve takto. Má nekvalitní notebook, kde nejde nastavit jako výstup kompozitní video (o tom např. velmi pochybuji), má nekvalitní televizi, která nemá s-video vstup, nemá skoro žádné znalosti = nemá smysl k těm šuntům utratit 5000 Kč za pořádný směšovač, to by si snad raději mohl koupit novou televizi. Součet: když nebude fungovat tohle triviální smíšení, tak to může zabalit.

P.S. Není to moje konstrukce. A o tobě si myslím, že vůbec nechápeš obvodové řešení, že nevíš, co a proč to má udělat. A že máš nejspíše scart kabel s pozlaceným konektorem a DVD rekordér s analogovým PAL vstupem, a satelitní přijímač připojený k zobrazovači také analogově nejspíše tím zlaceným scartem :-). Za celou dobu, co tady čtu tvoje příspěvky, tak to odpovídá znalostem tak na úrovni průmyslovky s konzultací v místním krámě na kafemlejnky. Sorry.
Ivo Mašek (10205)|10.9.2009 10:25
[quote]
Za celou dobu, co tady čtu tvoje příspěvky, tak to odpovídá znalostem tak na úrovni průmyslovky s konzultací v místním krámě na kafemlejnky. Sorry.
[/quote]
Antoníne, vypadá to fakt blbě a trapně, když tady píšeš o někom nějaké bláboly, aniž bys o tom člověku něco věděl. Je nás tu pár, co se s ním známe osobně. Ty o něm nevíš absolutně nic. Tudíž tvoje průpovídky na jeho osobu jsou opravdu trapné a od pravdy neuvěřitelně daleko.
Nehledě na to, že nějaké osobní útoky na jakoukoli osobu, se tu trpět nebudou. To, že ti nepadl do oka, je tvůj problém a pokud se ti něco osobního na něm nelíbí, tak mu to sděl po SZ. (i když pochybuji, že on se s tebou bude bavit)
Antonín (732)|10.9.2009 11:10
[quote=Ivo Mašek;240111]Antoníne, vypadá to fakt blbě a trapně, když tady píšeš o někom nějaké bláboly, aniž bys o tom člověku něco věděl. Je nás tu pár, co se s ním známe osobně. Ty o něm nevíš absolutně nic. Tudíž tvoje průpovídky na jeho osobu jsou opravdu trapné a od pravdy neuvěřitelně daleko.
Nehledě na to, že nějaké osobní útoky na jakoukoli osobu, se tu trpět nebudou. To, že ti nepadl do oka, je tvůj problém a pokud se ti něco osobního na něm nelíbí, tak mu to sděl po SZ. (i když pochybuji, že on se s tebou bude bavit)[/quote]

Jenom jsi si spletl adresáta, ale jinak jsi to napsal velice výstižně.
Nebo že bys neměřil stejným metrem?
P.S. Já se s ním bavit určitě nechci. Neví a neumí nic, co by mne zajímalo. A o tom DVD rekordéru tady psal sám.
hudson161 (5)|11.9.2009 07:18
prý pomůže tohle http://www.videohelp.com/images/tvut.png že s-video vede do kabelu cinch, který pak se napojí na redukci scart, která jde do televize, co si o tom myslíte a kde se tohle dá dyžtak koupit?
Pytkin (7947)|11.9.2009 09:07
no henten kablik svideo-video bude obsahovat nanajvys ten kondik .. viac sa do toho konektoru nezmesti .. aten kablik vacsinou byva vo vybave grafickej karty .. aspon ASUS to dava ..
Pitomec (10211)|11.9.2009 13:49
[quote=Antonín;240098]Myslím, že zrovna tomuto, synku, rozumím dost dobře.
To řešení s tím kondenzátorem bude většinou docela dobře fungovat - o nic jiného než triviální směšovač jasového signálu s barvonosnou modulací s oddělením ss úrovně nejde. Nemusí to skutečně fungovat vždycky, protože to dost závisí na tom, jak obvodově vypadá ten vstup, kam to bude připojené. Nemusí taky dobře fungovat to, že se neořeže jasový signál na 4MHz před smíšením s barvonosným (může ten průnik způsobovat efekty v barvách). To zase závisí na tom, jak vypadá ten výstup, kam se to připojí. Bezpochyby se to dá obvodově řešit precizněji, nicméně kdybych měl problém, co popisuje autor, zkusil bych to nejdříve takto. Má nekvalitní notebook, kde nejde nastavit jako výstup kompozitní video (o tom např. velmi pochybuji), má nekvalitní televizi, která nemá s-video vstup, nemá skoro žádné znalosti = nemá smysl k těm šuntům utratit 5000 Kč za pořádný směšovač, to by si snad raději mohl koupit novou televizi. Součet: když nebude fungovat tohle triviální smíšení, tak to může zabalit.

P.S. Není to moje konstrukce. A o tobě si myslím, že vůbec nechápeš obvodové řešení, že nevíš, co a proč to má udělat. A že máš nejspíše scart kabel s pozlaceným konektorem a DVD rekordér s analogovým PAL vstupem, a satelitní přijímač připojený k zobrazovači také analogově nejspíše tím zlaceným scartem :-). Za celou dobu, co tady čtu tvoje příspěvky, tak to odpovídá znalostem tak na úrovni průmyslovky s konzultací v místním krámě na kafemlejnky. Sorry.[/quote]
Tvůj velký problém je, že něco vyčteš z Google a jelikož seš ve znalostech úplně mimo mísu, tak to jenom mechanicky opíšeš a pak to takhle dopadá 9-)
A o té aroganci, se kterou by s tebou každý první člověk akorát vyrazil dveře, se radši zmiňovat nebudu - ostatně sám dobře víš, na kterých fórech už ti dali pápá a banána jako nášup 8-)
Pitomec (10211)|11.9.2009 13:56
[quote=hudson161;240197]prý pomůže tohle http://www.videohelp.com/images/tvut.png že s-video vede do kabelu cinch, který pak se napojí na redukci scart, která jde do televize, co si o tom myslíte a kde se tohle dá dyžtak koupit?[/quote]
To je konektorová redukce z hosidenu na cinch (jelikož se na grafickou kartu nevešel i přímo ten CINCH), ale nikoliv redukce signálová, tj. nejedná se o převod z S-Video na CVBS.
Jinak z té grafické karty lezou obvykle ven oba signály (S-Video i CVBS), přičemž S-Video lze odebírat přímo pomocí hosiden-4pin konektoru a CVBS právě přes tu zmiňovanou redukci.
Antonín (732)|11.9.2009 14:34
[quote=Pitomec;240247]Tvůj velký problém je, že něco vyčteš z Google a jelikož seš ve znalostech úplně mimo mísu, tak to jenom mechanicky opíšeš a pak to takhle dopadá 9-)
A o té aroganci, se kterou by s tebou každý první člověk akorát vyrazil dveře, se radši zmiňovat nebudu - ostatně sám dobře víš, na kterých fórech už ti dali pápá a banána jako nášup 8-)[/quote]

K jelimánkům jsem arogantní už skoro sedmdesát let. A první kapacitor jsem použil v době, když jsi ještě ani nebyl na světě. Možná nebyla na světě ani tvoje matka...
Jelimani, když mohou, se mne opravdu snaží zbavit. Protože je nikde a nikdy netoleruji.

P.S. Když už to sem taháš, tak jediný banán, který jsem kdy kde dostal pochází od šmudlíka s nickem 007 na parabola.cz. Je ti neobyčejně podobný, vulgárním stylem vyjadřování, jednoduchou slovní zásobou, limitovanými odbornými znalostmi bez teoretického zázemí a koneckonců i přihloupým nickem. Pak se mi vlastník onoho fóra omlouval, ale marně. Tož tak.
Pitomec (10211)|11.9.2009 14:38
:D:D:D