Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LCD Série 5 - 16:9 a 4:3 automaticky? Jak?

Cormi83 (13)|8.9.2009 09:34
Zdravím vás... jsem čerstvým majitelem LCD televize SAMSUNG LE37B550 a DVD přehrávače SAMSUNG DVD-H1080. Bohužel, hrozně mi vadí jedna věc a to, že jsem nedokázal nastavit obrazovku tak, aby si sama přepla formát 4:3 nebo 16:9 podle signálu. Kdybych si nepouštěl různé krátké 5-minutové videa, kde musím neustále přepínat mezi všemi formáty, tak by mi to nevadilo, ale tohle je opravdu značně nepohodlné. Mezi těmi formáty je dokonce - tuším že se jmenuje "Automaticky", ale tato volba je v mé televizi nedostupná. A tak můžu zvolit jen "Přizpůsobit obrazovce" a to je prakticky to samé jako když máte nastálo 16:9. Dokázal by mi někdo prosím poradit? Stáhnul jsem si firmware, ale nevěřím tomu, že pomůže. Rodiče mají LCD televizi SONY a ta si přepíná sama formát naprosto geniálně (bezchybně).

Díky za rady
Pytkin (7947)|8.9.2009 10:02
no skorej by si asi mal nastavit ten prehravac .. on je ten co posiela asi zly obraz .. ten prehravac upscaluje obraz na 1080p .. to mas zapnute ? v nom by si mal pozriet , co sa da ponastavovat ..
vivid.sk (11472)|8.9.2009 12:18
Nenapisal si ako to mas prepojene.
Cormi83 (13)|8.9.2009 13:38
mám to přes HDMI, upscaling mám nastavený na auto... s nastavením už jsem si hrál, zas tolik tam toho nastavit nejde a navíc to vypadá že na televizi je to nastavení pevné když dám 4:3 nebo 16:9 takže to stejně bude deformované. Na přehrávači mám nastavenou širokoúhlou televizi 16:9
vivid.sk (11472)|8.9.2009 15:19
Hmm, len tak zbrucha:

- skus to pichnut do ineho zdroja na TV (HDMI2)
- skus si pomenovat (priradit mu meno) tento zdroj (DVD player/ BR player, alebo niektoru z moznosti).

Co su to za videa? je to standardne DVDcko, alebo nejake xvidy/mkv ?