Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Možnosti realtime streamingu obrazu z GK do MPEG

Anatolij (1)|7.9.2009 12:04
Ahoj, možná to tu bude hloupý dotaz. Pár let už nemám přehled o HW a ke zpracování videa jsem se taky už nějaký ten pátek nedostal a na tvfreak jsem chodil ani už nepamatuji kdy, potřeboval bych ale radu.
V práci mám za úkol zjistit, jaké jaké jsou možnosti realtimového streamování obrazu z grafické karty (např. z běžící OpenGL aplikace) do MPEG. Budeme mít k dispozici nějaké zobrazovací zařízení, které bere na vstup MPEG stream určitého formátu, předpokládám přes síťový kabel a chceme jej použít místo monitoru. Grafické karty jsou poslední nVidie (285, 295 atd). Měl bych pár dotazů.

1) Je možné a použitelné nějaké čistě SW řešení? Třeba něco jako Fraps, ale že by nasnímaný obraz hned posílal po síti? Free i komerční softy jsou akceptovatelné. Požadovaný framerate není příliš vysoký, 10fps - CPU by to teoreticky mohlo zvládat.

2) Předpokládám, že existuje HW řešení, kdy se VGA výstup grafické karty napojí buď na nějakou krabičku a nebo enkódovací PCI kartu. Měli by jste nějaké tipy, na tyto produkty?

Díky za jakoukoliv poznámku.