Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-EX768EP vše o tomto modelu

miska (9)|5.9.2009 03:07
Koupil jsem Panasonic DMR-EX768EPS. Jsem spokojen, ale...

1) Film vypálím na DVD, při přehrávání se ale zobrazí menu s tím jedním titulem. To menu je zbytečné když je tam jen jeden film. Jde to menu při vypalování odstranit? Ideální by bylo automatické spuštění filmu. Jde to?

2) Mám film na HDD. Spustím kopírování na DVD a spustí se film (v reálném čase, pokud přesahuje 60 minut) a znovu na něj koukám. Jde to urychlit? Někde jsem tu četl, že ano, ale postup chyběl. Jaký je postup pro rychlé vypálení?

3) Nahraju a sestříhám domácí video. Ale menu se mi nelíbí. V PC jde udělat lepší. Jak to udělat? Jde záznam z DVD upravit v PC třebas v Neru? Jde mi o to menu. A samozřejmě znovu vypálit v PC.

Uvítám rady typu: Start>Všechny programy>Příslušenství>Usnadnění...
miska (9)|24.9.2009 03:34
Žádná odpověď? Očekával jsem, že mi napíše alespoň Pitomec, coby příznivec Panasonicu.
Pitomec (10211)|24.9.2009 22:43
U Panasonicu šlo nastavit, aby se napřed přehrál film a teprve po jeho skončení tam houplo menu. Osobně jsem ale každou nahrávku natáhl do PC (Ulead Movie Factory), příp. sestříhal dle potřeby (Womble MPEG Video Wizard), pak zauthoroval jako DVD-Video (opět Ulead Movie Factory nebo Ulead Workshop) a následně vypálil (Nero).
reifik (11)|2.10.2009 21:57
Je to dobrý DVD rekordér,až na to,že nedokáže jeho DVD mechanika načíst filmy ve formátu Dvix,nebo XviD,vypálené na DVD+R.Má to napsáno i v návodu a potvrdili mi to i na technické podpoře Panasonicu.
Naivně jsem si myslel,že ta doba,kdy některé přístroje odmítaly komunikovat s DVD+R je pryč,
ale jak je vidět není a to máme rok 2009!
miska (9)|2.10.2009 22:49
Díky za odpovědi. S formátem DivX a Xvid jsem ani nepočítal, žádné nemám.
To menu jsem řešil takto: Záznam jsem v rekordéru sestříhal a rozdělil. Následně jsem ho na DVD-RW přenesl do PC, v Neru odstranil původní menu, vytvořil jsem menu v Neru a vypálil na DVD. Teď o víkendu chci řešit, jak v Neru k videu přidat fotky. :-)
miska (9)|12.10.2010 02:48
miska: Po roce užívání tohoto DVD rekordéru mohu prohlásit, že jsem velice spokojen. Je fakt, že neznám jiné rekordéry, ale tento model doporučuji všem normálním uživatelům. Mne tedy zatím nezklamal. Velmi se mi líbí, že se mohu dívat na nahrávku nebo DVD během nahrávání TV programu. Také používám to, že naprogramovaný pořad si pustím o hodinku později a zatímco se stále nahrává, já ho sleduji od začátku a zrychluji, přeskakuji reklamy. To přeskakovaní reklam je fakt bezva. Je to velice rychlé, ne jako na VHS, ani nestíhám zastavit na konci reklamy. A pokud chci sledovat jiný TV kanál než se nahrává, zapnu sep-top-box.
Dospěl jsem k tomu, že filmy z TV nahrávám v režimu LP, dva filmy včetně reklam nahraji na DVD a zkopíruji do PC. Tam v programu Nero odstraním reklamy a film uložím do PC. Následně film vypálím v Neru na DVD s filmem který se k němu hodí, protože na DVD se vejdou 4 hodiny záznamu v LP režimu z rekordéru. Film při rychlých nebo barevně pestrých záběrech "pixelovatí", ale těch momentů není tolik.
Režim SP (2 hodiny na DVD) jsem použil pro nahrání domácího videa z kazet VHS. Režim XP (1hodina na DVD) jsem nepoužil, protože kvalita záznamu z VHS mi přišla stejná jako při záznamu SP. Kvalitu jsem porovnával na snímcích z jednotlivých záznamů v PC při velikém zvětšení, takže doporučuji záznam z VHS v SP režimu. XP je zbytečné.
Pokud máte ohledně tohoto rekordéru nějaký dotaz, zeptejte se mně na mé adrese: [email]m.ska@email.cz[/email] Odpověď ale čekejte do týdne.

P.S.: A pokud vás zajímá propojení DVD rekordéru, domácího kina, sep-top-boxu, TV a VHS, tak jukněte na mé autobusácké stránky, kde to najdete: http://www.miskabus.jex.cz
miska (9)|11.12.2011 07:28
Ahojte.
Chci prezentovat TV TXP 42VT20E a Blu ray SC-BTT270EPK.
Před měsícem jsem koupil TV-plasmu Panasonic TXP 42VT20E
K této TV jsou i dvoje brýle v obsahu. Bohužel nejsou nabíjecí přes USB. Vybalení a zavěšení na koupený držák OK. Zapnutí: naladěné všechny programy (byla v marketu jako prezentační), nejde internet. Obraz perfektní. Baví mne se koukat i na již staré reklamy!! Stahuji videa 3D, většinou ukázky z filmů, z You Tube a pouštím je na TV. Musí se to sice na TV navolit, ale výsledek OK. Internet: nejde. Proč? Kabely OK. Zadal jsem ručně do TV IP adresu totožnou s PC a ejhle, už net jde. Bomba. Hlavně You Tube a funkce search, kam lze napsat ovladačem, jako mobilem, nějaké hledané slovo. Stále ale nejde Media server. A menší problém: stává se, že se mi zapíná DVD rekordér, když to nečekám.
Moje závěrečné hodnocení:
Perfektní televize. Bezvadný obraz, kdy černá je opravdu černá! Ale nevím jak ve slunných místnostech. (Mám ji ve sklepě). České menu. Kabel z Hubu: jde internet, ale jen předvolené aplikace. Hlavní je Voyo a YouTube. Obraz je perfektní! I na staré reklamy jsem se rád podíval. HD je fakt dobré. A budete na tuto TV koukat jak tenise: těkat očima zleva doprava a zprava doleva. Pokud pustíte z přehrávače DVD, obraz bude tak perfektní, že jistě přehrajete i svá stará DVD. Do TV jde zastrčit USB i SD. Bohužel filmy z exteního disku, nahrané na PC, nevezme. Disk je nutné přeformátovat. Ale lze na PC stáhnout 3D ukázky (je jich na You Tube asi 6000) a uložit na USB nebo SD kartu programem Cube Tatcher a následně na TV přehrát. Konverze programu 2D na 3D je na nic. Ale konverze fotografií na 3D stojí za shlédnutí.Takže souhrn: Bezva televize, doporučuji. Spokojenost.
A nyní k Blu ray:
Dnes jsem ho přinesl domů a zapojil. Menší problém - nemá české menu. Tak jsem to odklikal jak to menu nabízelo. Zkusil jsem USB a dobrý. SD nic. Menší problém: asi třikrát se mi zapnul DVD rekordér. Rádio OK, DVD disk hraje perfektně, jen dám pauzu a mám problém: zapíná se DVD rekordér. Vypnu rekordér ovladačem a vypíná se i bluray. Zapínám bluray ovladačem a vkládám USB. OK. Vkládám SD kartu a nic. Nebere. Vkládám DVD 5.1 abych vyzkoušel repro. Bezva. Obraz OK a zvuk taktéž. Mačkám šipky nic. Tak mačkám play a opět se zapíná rekordér. Vypínám rekordér ovladačem. Zároveň se vypíná i bluray. Čekám až se vše vypne a zapínám bluray. Vkládám disk BD 3D. K mému překvapení obraz naběhne rovnou ve 3D. Stačí jen zapnout brýle. Chci pauzu, stisknu pauzu... Chci pokračovat, stisknu play... a zapíná se mi rekordér (taktéž obraz na TV). Vypínám ovladačem rekordér a vypíná se i bluray. Zapínám bluray na přístroji a pro pokračování filmu mačkám play... a zapíná se rekordér. Čekám a vypínám rekordér na přístroji. Stisknu play na ovladači pro bluray a opět se zapíná rekordér. Musím čekat. Vypínám rekordér a nyní stisknu na ovladači OK. Pokračuje přehrávání filmu. K tomuto chci dodat, že propojení mám z bluray do TV HDMI a z rekordéru do TV: SCART. Stále mi to nebere SD kartu.
Mé hodnocení: Přehrávač OK, obraz OK, zvuk OK, ale to propojení Viera link není dořešené, alespoň co se týká obyčejných uživatelů. A není české menu. Proč?
Souhrn: Viera link snad dostanu pod kontrolu, povypínám co se dá. Jinak dobrý. Až na to menu. To kritizuji. Můj rekordér Panasonic má české menu, taktéž TV Panasonic i DVD domácí kino Panasonic, tak proč bluray Panasonic nemá české menu?
Nu ale doporučuji.Koupí neprohloupíte.
KamilZ (10277)|11.12.2011 08:31
Internet bude "rukama". Jestli jsi dal stejnou IP jako v PC, tak děláš chybu, bude se Ti to kopat, hlásit konflikty apod. a nepojede Ti to najednou. Tipoval bych, že máš nějaké připojení s přidělenou jednou IP adresou. Pořiď si router a TV a PC schovej za NAT nebo to routuj do jiné LAN. Nebo máš nějak blbě nastavený firewall, nemáš spuštěný DHCP server apod. Každopádně to není chyba TV, ale Tvého síťového prostředí.

Co se týká češtiny, tak podle návodu (strana 108) by ji to mohlo mít: http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/V%C3%BDrobky/Domaci+kino/Systemy/SC-BTT270/manuals/7575426/index.html?trackInfo=true, ale to pravda může být jen univerzální seznam společný pro všechny návody...

Problémy s ovládáním (nepíšeš, jaký máš rekordér), ale jestli ho máš propojený s okolním světem pouze přes SCART, tak se nediv, že se Ti to takto chová, ty zařízení o sobě tím pádem neví, SCART přenese pouze obraz a ne žádná data pro Viera link (přes Scart se přenáší pouze velmi omezené instrukce q-link).

Proč nejede SD nevím, ale vzhledem k "celkovému obsahu příspěvku" bych to tipoval opět na špatné pochopení/ovládání/nastavení. Máš na ní správný formát?
To to z ařízení je kompatibilní s paměťovými kartami SD, které odpovídají formátům FAT12 a FAT16 standardu pro paměťové karty SD s paměťovými kartami SDHC ve formátu FAT32 (nepodporuje dlouhé názvy souborů) a s paměťovými kartami SDXC v exFAT.

Neber tento můj příspěvek špatně :-).
geronimoh (2327)|12.12.2011 18:29
K tomu nechtěnému zapínání funkcí na DVD Rekordéru mě napadá, jestli za to nemůže stejný "command mode" dálkových ovladačů od jedné značky. Ten lze změnit dle manuálu, viz. výřez z manuálu k modelu DMR-EX769 :
DVD Rekorder.jpg
miska (9)|25.12.2011 02:30
Ahoj. Omlouvám se za delší dobu mlčení. Alespoň jsem lépe pochopil funkce blu-ray přístroje.
KamilZ: Dík za příspěvěk, pomohl mi v zamyšlení. Navíc jsem opět přečetl manuál. Takže:
SD karta: ze SD karty nelze přehrát MP3. Je to uvedeno v manuálu, což jsem přehlédl.
Čeština: V manuálu je seznam kódů včetně češtiny a ten kód lze uplatnit v nastavení pro titulky. Bohužel v nastavení menu přehrávače tento kód uplatnit nelze.
DVD: Mám to propojené přes HDMI (rekordér mám výše uvedený Panasonic DMR-EX768EPS). Už se mi DVD rekordér nezapíná. Vyřešil jsem to přepnutím v nastavení DVD rekordéru na DVD 2. A to díky radě „geronimoh“.
Internet: TV nenačetla adresu automaticky. Takže rukama to nebude. Zadal jsem adresu stejnou jako v PC. Chytla se. Ale PC po kliknutí na net hlásilo chybu. Vypnul jsem TV a net v PC fungoval. Zapnul jsem TV a net v PC nešel pustit. Smířil jsem se s tím, že z TV bude vytažen kabel LAN a bude se zapínat jen v případě potřeby. Ale.... Po týdnu jsem zjistil, že net v TV i v PC běží souběžně. Nevím jak se to stalo, ale dnes koukám třebas na díl Expozitury z Voyo v TV a zároveň surfuji v PC na netu.

Nadhazuji problém, snad poslední: Nejde mi zvuk z TV přes Blu-ray. Mám to propojené přes HDMI. Bude to jistě v nějakém nastavení. Propojil jsem TV a Blu-ray kabelem CINCH, v blu-ray nastavím AUX a zvuk jde. Ale měl by přece jít přes HDMI, ne? Kde dělám chybu?

Takže mé druhé hodnocení: TV TXP 42VT20E bez diskuze perfektní. Nemá chybu. Až na ovladač. Vadí mi na něm jen jiná koncepce kláves než na ovladači DVD a blu-ray.
Blu-ray domácí kino SC-BTT270EPK již nějaké mouchy má. Primární je chybějící české menu a to je dost zásadní! Dále mi chybí na přístroji analogový ovladač hlasitosti, ale to je asi věc názoru. Také mi vadí, že přístroj je nižší než DVD rekordér: mám je vedle sebe. Také jsem si ještě nezvykl na ovládání zvuku a tím chci kritizovat manuál, který moc neporadí. U domácího kina SC-HT335 bylo ovládání pochopitelnější. A také mi vadilo připojení reproduktorů přes konektory. Nemohl jsem použít stávající kabely.

Dost kritiky. Domácí kino SC-BTT270EPK není špatná volba. Značkový přístroj, vložíte hudební CD nebo Flash s MP3 a stisknete Play a poslechnete hudbu i s vypnutou televizí. Taktéž poslech rádia. Když vložíte blu-ray 3D, automaticky na TV naběhne 3D. Stačí zapnout brýle a stisknout Play. (ale to jde i u ostatních výrobců, ne?) A chválím ovladač podobný u DVD rekordéru.

Internet jsem u blu-ray SC-BTT270EPK dosud nezkoušel. Předpokládám, že by to bylo to samé co u TV. Pokud porovnám blu-ray SC-BTT270EPK a mé předchozí domácí kino DVD SC-HT335: To menu!!! Myslím, že blu-ray i když udává vyšší výkon W, má horší zvuk než výše uvedené SC-HT335. Blu-ray SC-BTT270EPK má i menší reproduktory včetně subwooferu. Ale zvuk je docela dobrý. Zatím jsem bohužel nebyl doma sám abych zkusil pustit třebas Pink Floyd 5.1 naplno.

Závěr: TV plasma od Panasonic je bomba! Doporučuji! Vstupy AUX, SCART, HDMI, IN-D, USB, SD, satelitní karta a vstup pro satelit. Jednoduché ovládání. Budete spokojeni.
Výše uvedené domácí kino Panasonic: Hm... Vstupy AUX, HDMI, IN-D, SD (nepřehraje MP3), USB a nemá české menu. Složité ovládání. Jsem na rozpacích. Není lepší Philips, který prý má internetový prohlížeč?
KamilZ (10277)|25.12.2011 07:42
[quote=miska;386481]Nadhazuji problém, snad poslední: Nejde mi zvuk z TV přes Blu-ray. Mám to propojené přes HDMI. Bude to jistě v nějakém nastavení. Propojil jsem TV a Blu-ray kabelem CINCH, v blu-ray nastavím AUX a zvuk jde. Ale měl by přece jít přes HDMI, ne? Kde dělám chybu?[/quote]
Jestli tomu dobře rozumím, tak chceš poslouchat zvuk TV (DVB-T tuner) apod. v kině. Pokud to chceš propojit přes HDMI, tak Ti to půjde za předpokladu, že TV i kino má HDMI 1.4 + podporu ARC. Podívej se do návodů a ověř si to. Často bývá na TV HDMI s ARC jen jeden, tak kino musíš mít napojené v něm.
geronimoh (2327)|25.12.2011 08:33
[quote=KamilZ;386488]Jestli tomu dobře rozumím, tak chceš poslouchat zvuk TV (DVB-T tuner) apod. v kině. Pokud to chceš propojit přes HDMI, tak Ti to půjde za předpokladu, že TV i kino má HDMI 1.4 + podporu ARC. Podívej se do návodů a ověř si to. Často bývá na TV HDMI s ARC jen jeden, tak kino musíš mít napojené v něm.[/quote]

Je to tak. U TV Panasonic VT20 podporuje zpětný audiokanál "ARC" pouze HDMI 2. U domácího kina SC-BTT270EPK je správný HDMI vstup označen "ARC". Pak je to potřeba nastavit v Home menu viz. strana 79 manuálu.
miska (9)|25.12.2011 17:03
Ahoj. Omlouvám se za delší dobu mlčení. Alespoň jsem lépe pochopil funkce blu-ray přístroje.
KamilZ: Dík za příspěvěk, pomohl mi v zamyšlení. Navíc jsem opět přečetl manuál. Takže:
SD karta: ze SD karty nelze přehrát MP3. Je to uvedeno v manuálu, což jsem přehlédl.
Čeština: V manuálu je seznam kódů včetně češtiny a ten kód lze uplatnit v nastavení pro titulky. Bohužel v nastavení menu přehrávače tento kód uplatnit nelze.
DVD: Mám to propojené přes HDMI (rekordér mám výše uvedený Panasonic DMR-EX768EPS). Už se mi DVD rekordér nezapíná. Vyřešil jsem to přepnutím v nastavení DVD rekordéru na DVD 2. A to díky radě „geronimoh“.
Internet: TV nenačetla adresu automaticky. Takže rukama to nebude. Zadal jsem adresu stejnou jako v PC. Chytla se. Ale PC po kliknutí na net hlásilo chybu. Vypnul jsem TV a net v PC fungoval. Zapnul jsem TV a net v PC nešel pustit. Smířil jsem se s tím, že z TV bude vytažen kabel LAN a bude se zapínat jen v případě potřeby. Ale.... Po týdnu jsem zjistil, že net v TV i v PC běží souběžně. Nevím jak se to stalo, ale dnes koukám třebas na díl Expozitury z Voyo v TV a zároveň surfuji v PC na netu.

Nadhazuji problém, snad poslední: Nejde mi zvuk z TV přes Blu-ray. Mám to propojené přes HDMI. Bude to jistě v nějakém nastavení. Propojil jsem TV a Blu-ray kabelem CINCH, v blu-ray nastavím AUX a zvuk jde. Ale měl by přece jít přes HDMI, ne? Kde dělám chybu?

Takže mé druhé hodnocení: TV TXP 42VT20E bez diskuze perfektní. Nemá chybu. Až na ovladač. Vadí mi na něm jen jiná koncepce kláves než na ovladači DVD a blu-ray.
Blu-ray domácí kino SC-BTT270EPK již nějaké mouchy má. Primární je chybějící české menu a to je dost zásadní! Dále mi chybí na přístroji analogový ovladač hlasitosti, ale to je asi věc názoru. Také mi vadí, že přístroj je nižší než DVD rekordér: mám je vedle sebe. Také jsem si ještě nezvykl na ovládání zvuku a tím chci kritizovat manuál, který moc neporadí. U domácího kina SC-HT335 bylo ovládání pochopitelnější. A také mi vadilo připojení reproduktorů přes konektory. Nemohl jsem použít stávající kabely.

Dost kritiky. Domácí kino SC-BTT270EPK není špatná volba. Značkový přístroj, vložíte hudební CD nebo Flash s MP3 a stisknete Play a poslechnete hudbu i s vypnutou televizí. Taktéž poslech rádia. Když vložíte blu-ray 3D, automaticky na TV naběhne 3D. Stačí zapnout brýle a stisknout Play. (ale to jde i u ostatních výrobců, ne?) A chválím ovladač podobný u DVD rekordéru.

Internet jsem u blu-ray SC-BTT270EPK dosud nezkoušel. Předpokládám, že by to bylo to samé co u TV. Pokud porovnám blu-ray SC-BTT270EPK a mé předchozí domácí kino DVD SC-HT335: To menu!!! Myslím, že blu-ray i když udává vyšší výkon W, má horší zvuk než výše uvedené SC-HT335. Blu-ray SC-BTT270EPK má i menší reproduktory včetně subwooferu. Ale zvuk je docela dobrý. Zatím jsem bohužel nebyl doma sám abych zkusil pustit třebas Pink Floyd 5.1 naplno.

Závěr: TV plasma od Panasonic je bomba! Doporučuji! Vstupy AUX, SCART, HDMI, D-IN, USB, SD, satelitní karta a vstup pro satelit. Jednoduché ovládání. Budete spokojeni.
Výše uvedené domácí kino Panasonic: Hm... Vstupy AUX, HDMI, D-IN, SD a USB. SD nepřehraje MP3 a přístroj nemá české menu. Složité ovládání. Jsem na rozpacích. Není lepší Philips, který prý má internetový prohlížeč?

KamilZ a geronimoh, dík za rady, ale nechápu. Ano, chci film puštěný v TV slyšet přes přístroj blu-ray. Jsou propojené HDMI. A tak by to mělo jít, ne? Ale nejde mi to a tak jsem dal kabel 2xCINCH z TV do blu-ray a když na blu-ray ovladačem nastavím AUX, tak zvuk jde. HDMI mám v TV zapojené do zdířky označené ARC. Blu-ray má pouze jeden vstup HDMI. Ale zvuk z TV by přes HDMI měl jít, ne? Viz strana manuálu 88. Asi ještě něco musím nastavit. Nicméně tento problém dává tomuto přístroji další mínus a dnes bych s jeho doporučením již nespěchal. M.
geronimoh (2327)|25.12.2011 18:00
[quote=miska;386594]

KamilZ a geronimoh, dík za rady, ale nechápu. Ano, chci film puštěný v TV slyšet přes přístroj blu-ray. Jsou propojené HDMI. A tak by to mělo jít, ne? Ale nejde mi to a tak jsem dal kabel 2xCINCH z TV do blu-ray a když na blu-ray ovladačem nastavím AUX, tak zvuk jde. HDMI mám v TV zapojené do zdířky označené ARC. Blu-ray má pouze jeden vstup HDMI. Ale zvuk z TV by přes HDMI měl jít, ne? Viz strana manuálu 88. Asi ještě něco musím nastavit. Nicméně tento problém dává tomuto přístroji další mínus a dnes bych s jeho doporučením již nespěchal. M.[/quote]

Ano, ARC by mělo fungovat, je to jen otázka správného kabelu (HDMI verze 1.4) a správného nastavení, jak v televizoru, tak v domácím kinu. Je potřeba mít na obou zapnuté HDMI-CEC na "on". V případě Panasonika se to nazývá Viera Link. Poté vybrat "ARC" viz strana 88 manuálu pro domácí kino.