Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

na co ukládat převedená videa

catina (12)|4.9.2009 22:13
Zdravím,
zajímám se na to, jak uložit rodinná videa z VHS pro "novější věk":)
Teď neřešim jak na to - o tom sem si docela přečet zde na fóru a udělal nějakej závěr, i když ne konečnej.

Ale teď otázka spíš, kam to ukládat i pro budoucnost když si pořídím nějakou digitální kameru...s DVD nemam moc dobré zkušenosti ohledně výdrže a hlavně by jich bylo moc..takže zatim mě napadá třeba jedině takovej externí HDD větší, který bych třeba připojoval přes USB k DVD přehrávači, kdybych to chtěl sledovat na DVD (doufám že to nějak zvládaj třeba tyhle věci - nemam s tim zkušenosti)

Jak to děláte vy?

P.S.: hledal sem, tak snad to nebude duplicitní topic.
ai (2993)|4.9.2009 23:20
Na hardisk , vsecko zalohovane, ten DVD player prehraje vsecko pres to USB ? Levna varianta je HDD player, nejlevnejsi, ktere ti to budou prehravat do zobrazovace. Kolik stoji ten eGreat, Xtreamer, Wdtv, kolem 2000,- ? Zhruba stejne jako 1T HDD asi. Takze do zacatku min. sestava : 2x1T HDD + HDD player = 6000-7000,-. Je to moc?
Pitomec (10211)|5.9.2009 11:18
[quote=catina;239491]Zdravím,
zajímám se na to, jak uložit rodinná videa z VHS pro "novější věk":)
Teď neřešim jak na to - o tom sem si docela přečet zde na fóru a udělal nějakej závěr, i když ne konečnej.

Ale teď otázka spíš, kam to ukládat i pro budoucnost když si pořídím nějakou digitální kameru...s DVD nemam moc dobré zkušenosti ohledně výdrže a hlavně by jich bylo moc..takže zatim mě napadá třeba jedině takovej externí HDD větší, který bych třeba připojoval přes USB k DVD přehrávači, kdybych to chtěl sledovat na DVD (doufám že to nějak zvládaj třeba tyhle věci - nemam s tim zkušenosti)

Jak to děláte vy?

P.S.: hledal sem, tak snad to nebude duplicitní topic.[/quote]
Nechat na VHS, to je jednoduchý 8-)
StD (8612)|5.9.2009 11:24
[quote=Pitomec;239529]Nechat na VHS, to je jednoduchý 8-)[/quote]

8-) Hmm, to tam snad každý rozumný člověk nechá v každém případě, pokud se tedy zrovna právě neloučí na Olšany, ale on to snad chce i přehrávat na aktuálních zobrazovadlech, ne?! V tom je ta americká rada od AI naprosto logická, akurát v evropských podmínkách ne u každého TVFusera realizovatelná. Bohužel. To už možná bude lepší cpát to někam do archivů na web...
Pitomec (10211)|5.9.2009 12:03
Já četl o uložení pro "novější věk" a ne o přehrávání...
StD (8612)|5.9.2009 12:21
[quote=Pitomec;239533]Já četl o uložení pro "novější věk" a ne o přehrávání...[/quote]

:-DNo to jsi četl naprosto správně, ale to pak asi bude ideální nechat se s těmi medii vyfotografovat s rodinkou před nastartovanou "Vejtřaskou" na klasickou fotografii (chemickou, nikoli digitálně/inkoustovou cestou), aby to ti potomci po Potopě a Xté době ledové mohli vidět. Ještě že se už toho nedožiji. :BB:
catina (12)|5.9.2009 12:54
Šlo mi o to, abych měl jistotu, že se na ty videa budu moc podívat za dalších pár let a třeba na tom aspoň něco vidět než zjistit, že už jsou ty kazety nepoužitelný. Takže když si převedu do digitální podoby videa, tak na co je tak ideálně uložit s tim, abych je z toho mohl i přehrávat. Tak jakou třeba s tim máte zkušenost vy? Mě napadlo asi vážně jedině externí disk díky kterýmu to můžu přehrát v počítači ale třeba i přes DVD přehrávač na TV, kterej má vstup přes USB. Tak třeba i jestli ste někdo nezkoušel k takovému stroji připojit 1T disk?

Poněvadž když to na těch VHS nechám tak je hezký, že se na to teď ještě dívat můžu, ale až odejde přehrávač třeba, tak budu muset shánět další a to už nebude muset být tak nejlehčí v týhle době:/

A myslel sem že na to médium budu moc dávat i novější kousky s tim abych to nemusel furt někam vypalovat a vědět že i když to mam v obalu tak mi to za 3 roky nepujde přehrát neboť se to někde poškrábe apodobně:/
Pytkin (7947)|5.9.2009 13:01
nechaj si to vylisovat .. trebrs 100 kusov .. a rozdaj po rodine .. niekto to snad nestrati ..
catina (12)|5.9.2009 13:14
to sem měl říc asi na začátku..pardon...ale oni to nebudou zrovna nejkratší videa případně jich bude i víc než jen pár ... a pokud to chci aspoň v trochu ucházející kvalitě a co sem si tady tak pročetl tak to bude zabírat docela místa právě na to abych to všechno ještě vypaloval
Pytkin (7947)|5.9.2009 13:21
catina : vypalovat to nemusis .. to je aj tak nespolahlive .. Optimalne je to dat na viac harddiskov .. a mat ich na roznych miestach kvoli poziaru ..
Pitomec (10211)|5.9.2009 13:32
VHS přístrojů bylo vyrobené takové množství, že tento formát půjde přehrát ještě u dětí našich pravnuků :)
ai (2993)|5.9.2009 23:27
Neni na skodu mit tyto jedinecne udalosti koncentrovane v jedine krabicce, a jeste uz pripravene k preklopeni do dalsiho "technologickeho zazraku" , nebo to proste po 5-10letech prekladat na cerstve veci (se vpodstate udela samo).

Takova Katrina, priletela, a urcite si vsichni tam dole nestehovali kredence z VHS-kama. Pozar, nebo nahly nuceny odchod z jakehokoliv duvodu. Takove veci se hodi.
catina (12)|6.9.2009 12:03
To ai: hezky řečeno:)

teď ještě řešim jakou maj podporu externí disky u přehrávačů ohledně velikosti a asito bude pro mě nejshůdnější řešení.