Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD Ready TV vs. příjem HD televize

xarx (5)|4.9.2009 00:07
Zdravím.

Mám doma HD Ready televizi s vestavěným DVB-T tunerem (konkrétně Samsung T220HD).
Nicméně HD vysílání ČT1, Novy ani Primy není televize schopna přijímat ("HD not supported"). Jak se to slučuje s logem HD Ready? Znamená HD Ready, že televize musí být schopna zobrazovat HD signál (např. z přehrávače), ale nemusí jej být schopna přijímat? Pro úplnost dodávám, že moje televize je HD Ready, ale tuner nepodporuje MPEG4, pouze MPEG2.

Děkuji za odpověď,

Martin.
Man5on (661)|4.9.2009 08:43
[quote=xarx;239393]Zdravím.

Mám doma HD Ready televizi s vestavěným DVB-T tunerem (konkrétně Samsung T220HD).
Nicméně HD vysílání ČT1, Novy ani Primy není televize schopna přijímat ("HD not supported"). Jak se to slučuje s logem HD Ready? Znamená HD Ready, že televize musí být schopna zobrazovat HD signál (např. z přehrávače), ale nemusí jej být schopna přijímat? Pro úplnost dodávám, že moje televize je HD Ready, ale tuner nepodporuje MPEG4, pouze MPEG2.

Děkuji za odpověď,

Martin.[/quote]

Ano, odpověděl sis sám. Musel bys mít v tv vestavěn HD tuner (DVB-T MPEG4).
xarx (5)|4.9.2009 08:58
Takže logo HD Ready se nevztahuje k televizi (ač se to tak všude prezentuje), ale k přehrávání filmů z přehrávače?
Pytkin (7947)|4.9.2009 09:34
HD ready sa vztahuje k panelu , co je v tej telke .. aky je osadeny tuner s tym nesuvisi ..
xarx (5)|4.9.2009 09:39
Díky vám oběma.

Martin.
tovona (15)|11.10.2009 21:13
Mohu se Te zeptat na Tvou zkusenost s T220HD? Take uvazuji o jejim porizeni a jde mi hlavne o to, zda ma dostatecnou rychlost pro sportovni prenosy (hokej, tenis zda neni obraz rozmazly) a o pozorovaci uhel. Dekuji za odpoved.