Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vrceni audia - ruzne druhy z ruzneho vstupu

kriznik (6)|15.1.2005 18:47
Zdravim potreboval bych poradit ohledne odfiltrovani nebo eliminace ruchu audia... nejdrive popisu situaci :)

zarizeni:
reciever SONY STR-DE135
tv : SONY
dvd : THOMPSON
video : SONY
externi : PC

vsechny zarizeni mam zapojeny do recieveru jako audio vstupy a ted prijde onen "problem"
pri prepinani recieveru mezi ruznymi zdroji signalu zvuk vrci (ve vyssi hlasitosti) .. (drive vrcel vic diky spatne ukostrenemu DVD, kterezto jsem ukostril a zvuk se vyrazne vrceni zbavil, ale ne uplne)

premyslel jsem cim to muze byt dale zpusobeno ale nic jsem nenasel, kabely rozhodne ne, protoze jsem zkousel vse odpojit a zapojit jen jeden kabel....

ono to vrceni neni problem pokud ve filmu nebo zdroji audio probiha dej, nebo muzika, tak je vrceni nepostrehnutelne, ovsem pokud se zmeni scena na tichou treba jen s mluvenim, uz je to patrne dost

kabelem to byt nemuze protoze jsem zkusil zapojit externi zarizeni na baterky > IPAQ a signal nevrcel vubec

takze ... pravdepodobne bude asi problem s elektrickou siti (dle me protoze ipaq je zarizeni na baterky), jelikoz se stane ze pri zapnuti mikrovlnky se vrceni vyrazne zvysi

je nejaka moznost tohle eliminovat ...? prepetovka? nebo upska? nebo nejak ukostrit, jiny pojistky?

setkal se s tim nekdo?
ocenim nejake napady ...


za OT se omlouvam, snad to sem nekam patri :)
Kriznik
kriznik (6)|15.1.2005 18:50
jeste jsem zapomnel dodat, ze ve sluchatkach a na bednickach pro pc je zvuk v poradku....

ten reciever je asi moc citlivej :)
Ivo Mašek (10205)|15.1.2005 19:16
Udělej pokus. Zapoj vše na jednu zásuvku.
Díky zapojení do různých zásuvek dochází k jejich uzemnění na rozdílné větve elektrických rotvodů.
kriznik (6)|15.1.2005 21:33
TV, DVD, VIDEO, RECIEVER je v jedny zasuvce

jediny co je mimo je pocitac....
je fakt, ze ten z nich "vrci" asi nejzretelnejs

vlastne jako jedinej ma comp elektriku na tri koliky, ostatni veci jsou na dva :)
DVDcko jsem musel uzemnit zvlast dratem :)
snad mi nekdo neporadi to udelat s kazdym zapojenym zarizenim ... ale to se da vyzkouset tim, ze do vstupu zapojim jen pc coz jsem udelal
Ivo Mašek (10205)|15.1.2005 22:46
snad mi nekdo neporadi to udelat s kazdym zapojenym zarizenim
Tak to určitě ne :-)
DVDcko jsem musel uzemnit zvlast dratem
Tak to bych já neudělal. Zařízení na "dvojkolíku" je proti dotyku chráněno svojí kostrou. To je jako bys extra zemnil TV.
Ten brum je pravděpodobně zapříčiněn propojením několika zařízení, jejichž elektrické hodnoty nejsou stejné. Existují na to filtry.
StD (8612)|15.1.2005 22:54
Nevím, neznám ten tvůj Receiver, ale nemáš tam někde zapnutou Normalisaci na výstupu?
Slůně (122)|16.1.2005 07:52
Měl jsem podobný problém a pomohlo otočit v zásuvce "dvojkolík" u jednoho zařízení :BB:
kriznik (6)|16.1.2005 13:39
[quote=Ivo Mašek]snad mi nekdo neporadi to udelat s kazdym zapojenym zarizenim
Tak to určitě ne :-)
DVDcko jsem musel uzemnit zvlast dratem
Tak to bych já neudělal. Zařízení na "dvojkolíku" je proti dotyku chráněno svojí kostrou. To je jako bys extra zemnil TV.
Ten brum je pravděpodobně zapříčiněn propojením několika zařízení, jejichž elektrické hodnoty nejsou stejné. Existují na to filtry.[/quote]

kdybych to neudelal, tak to vrceni neustane na jakztakz prijatelnou miru ... proste Thompson dela spatne ukostreny DVD :)
kriznik (6)|16.1.2005 13:41
[quote=Slůně]Měl jsem podobný problém a pomohlo otočit v zásuvce "dvojkolík" u jednoho zařízení :BB:[/quote]

To me jeste nenapadlo, rikal jsem si ze u dvojky je to jedno... :)
zkusim nicmene, kdyz jsem mel do recieveru zapojeny jen PC a nic jinyho tak to taky vrcelo .. a PC je na trojkolik, reciever na dvoj