Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou kartu na DVB-S do HTPC?

Dojigiri (4)|2.9.2009 17:31
Chystám se stavět pro známého HTPC a chce tam mít satelitní TV (včetně kódovaných kanálů - české jsou prý kódovaný atd.).

Předem říkám, že se v DVB-S moc nevyznám (doma satelit vůbec nemám... zkoumám už to asi 3. den, tady ve fóru i jinde, a pořádně z toho nejsem moudrej, upřímně řečeno čekal jsem to jednodušší ve stylu koupím kartu s CI, dám do počítače, spustím MCE nebo mediaportal a pojede to, ale teď mám takovej neodbytnej pocit, že to bude výrazně obtížnější).

Vzhledem k tomu, že na HTPC se budou i příležitostně hrát hry, bude tam systém Windows. Nějaká user-friendly platforma pro HTPC je taktéž nutná, předpokládám použití MediaPortalu (potřeba snadné obsluhy přes dálkový ovládání, včetně nahrávání).

Zatím mám v hledáčku v první řadě kartu TechnoTrend S2-3200 CI HDTV, což by měl být komplet i s CI slotem (s potřebou dokoupit ještě cryptoworks modul pro kartu).

Má někdo nějaký zkušenosti s touto kartou, případně jejím použitím s čekými kódovanými kanály? Případně s jejím použitím pod MediaPortalem apod.?

Karta by údajně měla být např. v MediaPortalu poměrně dobře podporovaná (http://wiki.team-mediaportal.com/TV-Server/tvcards), z tohoto důvodu jsem zavrhnou kartu TechniSat Skystar 2 HD na kterou jsem narazil jako první, ta prý má i celkově docela problémy s ovladači atd.

Pak jsem viděl pro MediaPortal doporučovat i zařízení na bázi externího modulu přes firewire (FireDTV-S2, FloppyDTV-S2), ale ty už jsou hodně drahý, ten technotrend by byl imho relativně nejmíň nákladný řešení, pokud by to fachčilo.

Kartu na CZ programy prý už má, prej se jmenuje nějak gital nebo cože.

Ještě mám otázku jestli stačí takováhle karta s CI slotem anebo je potřeba kupovat i nějakou čtečku Phoenix jak jsem viděl v nějakých threadech - má někdo zkušenost jestli to s kartami s CI funguje?

Pak jsem ještě narazil na zmínku o nějakých zápisech na kartu (úplně přesně jsem nepochopil co to přesně znamená a k čemu je to dobrý, když má předplacenou kartu na který má už uložený programy který může pouštět - to se tyhle data na kartě nějak mění?)