Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR-BS850

karciboy (35)|2.9.2009 14:11
mam otazku, uvazujem nad kupou tohoto BD record (hlavne aj koli sat tuneru), mate niekto skusenost s nim, resp. poznate niekoho kto ho pouziva?
viem ze sa v CR ani v SR nepredava, ale ak by som si ho dal doviezt z Anglicka, ci tam nieje nejake obmedzenie, napr. ze by mi nieco nefungovalo...

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/Blu-ray+Recorders+%26+Players/Blu-ray+Recorders/DMR-BS850/Overview/2359485/index.html

dik za reakcie a odpovede
Badis (226)|2.9.2009 18:50
karciboy - nikde jsem na přístroji neobjevil možnost vložit kartu pro dekódování sat. příjmu programů. Je tam jen zmínka o freesat. Co si slibuješ od tohoto přístroje v souvislosti se satelitním příjmem?
karciboy (35)|2.9.2009 20:32
a sakra - to som si ani nevsimol, pokladal som to za samozrejmost...
ze by to robily (pri tych vsetkych vymozenostiach- BD, DVD rekorder, DVB-S2) len na volne dostupne stanice?, to by som fakt necakal.
prave ze som ocakaval DVB-S,S2 STB s moznostou DVD aj BD recordu v jednom pristroji
a to sa este k tomu vyraba na slovensku :)
dunaj (1030)|2.9.2009 23:47
Ten stroj sa mimochodom vyraba v Krompachoch a je urceny vyhradne na britsky trh, na prijem stanic Freesat. Myslim, ze je to dekodovane priamo hardwerom. Pozoruhodne je, ze ma dva samostatne tunery, takze dokaze naraz nahravat 2 programy a treti pozeras na TV. Cize quad LNB sa bude hodit. Zial nema CI slot a preto je pre nas tabu. Okrem tohto ponuka Panasonic este 6 podobnych BD rekorderov v Japonsku, najvyssi model je DMR-BW970, s diskom 2TB! Samozrejme v nasich Flinstonovskych koncinach zase nepouzitelny.

Z uvedeneho je jasne, ze Panasonic disponuje dostatocnou kapacitou technologii, aby mohol v buducnosti uspokojit trh. V sucasnosti vsak najprv treba popredat stare kramy, lebo bezni ludia aj tak nevedie ani co je HDTV. Staci trochu postat v predajni televizorov a pocuvat, o com sa bavia zakaznici s predavacmi.
dunaj (1030)|6.9.2009 18:28
Aktualne info z IFA Berlin:

Na DE trh maju prist prve rekordery na jar 2010. Dovod je natahovanie sa s Astrou o novy standard HD+. Ma to byt nieco take, ze kazdy vysielac si zvoli, ci sa jeho program bude dat nahravat, pozerat s casovym oneskorenim a pod. K tomu ma byt "vylepsene" kodovanie a sloty CI+. BTW: na internete, hlavne zo sceny Dreamboxu su proti tomu hlasne peticie, kedze vacsina doterajsieho HW bude zrejme nepouzitelna. Podotykam, ze podrobnosti neovladam, ale Panasonic sa jasne vyjadril, ze kvoli tomu nas trh meska napr. oproti JP ci GB.

Teraz lepsie spravy. Co sa chysta:

DMR-BS850 - 2 nezavisle tunery DVB-S2, 500 GB HDD, 2x CI (resp. CI+) slot, USB, SD vstup
DMR-BS750 - to iste ale s HDD 250 GB
DMR-XS350 - vychadza z BS 850, ale namiesto BD vypalovacky ma DVD a iba to, co ide na disk, sa degraduje na SD kvalitu. Inak vsetko bezi v HD. (mozno bude cenovo zaujimave)

Vsetky stroje budu vediet prehravat hudbu mp3, wma, fotky JPEG a video AVCHD z HDD, karty aj USB. Cez USB vraj bude mozne pripojit aj ext. HDD 128 GB ale s USB hubom s napajanim.

Tolko v skratke k tejto teme. Viac info je v novom katalogu, ktory som si kupil na IFA za 1 € a potom som k nemu dostal darcek - HDMI kabel:-) Otazky zodpoviem podla moznosti ak budem vediet, inak blizsie info ma byt na: http://www.panasonic.de/blu-ray-recorder
P1010738.JPG P1010739.JPG P1010741.JPG P1010743.JPG P1010744.JPG P1010749.JPG
vettriano (26)|11.9.2009 13:25
[quote=dunaj;239697]Aktualne info z IFA Berlin:

Na DE trh maju prist prve rekordery na jar 2010. Dovod je natahovanie sa s Astrou o novy standard HD+. Ma to byt nieco take, ze kazdy vysielac si zvoli, ci sa jeho program bude dat nahravat, pozerat s casovym oneskorenim a pod. K tomu ma byt "vylepsene" kodovanie a sloty CI+. BTW: na internete, hlavne zo sceny Dreamboxu su proti tomu hlasne peticie, kedze vacsina doterajsieho HW bude zrejme nepouzitelna. Podotykam, ze podrobnosti neovladam, ale Panasonic sa jasne vyjadril, ze kvoli tomu nas trh meska napr. oproti JP ci GB.

Teraz lepsie spravy. Co sa chysta:

DMR-BS850 - 2 nezavisle tunery DVB-S2, 500 GB HDD, 2x CI (resp. CI+) slot, USB, SD vstup
DMR-BS750 - to iste ale s HDD 250 GB
DMR-XS350 - vychadza z BS 850, ale namiesto BD vypalovacky ma DVD a iba to, co ide na disk, sa degraduje na SD kvalitu. Inak vsetko bezi v HD. (mozno bude cenovo zaujimave)

Vsetky stroje budu vediet prehravat hudbu mp3, wma, fotky JPEG a video AVCHD z HDD, karty aj USB. Cez USB vraj bude mozne pripojit aj ext. HDD 128 GB ale s USB hubom s napajanim.

Tolko v skratke k tejto teme. Viac info je v novom katalogu, ktory som si kupil na IFA za 1 € a potom som k nemu dostal darcek - HDMI kabel:-) Otazky zodpoviem podla moznosti ak budem vediet, inak blizsie info ma byt na: http://www.panasonic.de/blu-ray-recorder[/quote]

Kvoli technickym obmedzeniam nie je mozne sucasne nahravat dva kodovane programy,t.j. Ak nahravam na Tuneri1 kodovany program, Tuner2 moze nahravat uz len nekodovany program, alebo je program len sledovany. Dva nekodovane programy mozu byt nahravane naraz.
Pristroje su urcene na Nemecky trh takze treba zabudnut na nasu diakritiku v EPG a tiez nepodporuju USALS. Zvladnu 4 konvertory multifeedu- DiSEqC1.0. Priamo na BD sa neda nahrat nic. Cely stream sa ulozi na HDD a az nasledne sa po vacsej ci mensej komprimacii da skopirovat na BD alebo DVD.

Ad UK: Platforma Freesat neobsahuje ziadne kodovane kanaly (podla toho ma meno) a kedze pristroje su vyrobene exkluzivne pre freesat, nemaju CI slot ani UCAS. Nemecky model bude pre nase nebo omnoho vhodnejsi. Musime pockat.
dunaj (1030)|11.9.2009 15:52
[quote=vettriano;240238]Kvoli technickym obmedzeniam nie je mozne sucasne nahravat dva kodovane programy,t.j. Ak nahravam na Tuneri1 kodovany program, Tuner2 moze nahravat uz len nekodovany program, alebo je program len sledovany. Dva nekodovane programy mozu byt nahravane naraz.
Pristroje su urcene na Nemecky trh takze treba zabudnut na nasu diakritiku v EPG a tiez nepodporuju USALS. Zvladnu 4 konvertory multifeedu- DiSEqC1.0. Priamo na BD sa neda nahrat nic. Cely stream sa ulozi na HDD a az nasledne sa po vacsej ci mensej komprimacii da skopirovat na BD alebo DVD.

Ad UK: Platforma Freesat neobsahuje ziadne kodovane kanaly (podla toho ma meno) a kedze pristroje su vyrobene exkluzivne pre freesat, nemaju CI slot ani UCAS. Nemecky model bude pre nase nebo omnoho vhodnejsi. Musime pockat.[/quote]

Je to mozne. Myslis, ze to nepojde, ani ked budes mat 2 Smartkarty, kazdu v inom CI slote?
Co sa tyka EPG, rovnake kodovanie znakov (tusim ISO 6937) ako my ma aj Svedsko a Finsko. Ak sa tento pristroj objavi na ich trhu, EPG nam mozno pojde. Neviem, preco to vlastne pre nas blokuju, ked to funguje.
Kazdopadne som zvedavy na vysledok ohladne HD+ a tiez cenu.

Nasiel som este zaujimavy clanok na:http://www.inside-digital.de/news/13336.html
kde sa pise, ze budu cakat do februara, ci spravia HD+ alebo nie. No a cena ma byt 1500,- co sa mi zda, ze za tie prachy si radsej kupim Popcorna s BD mechanikou a k tomu nejaky Technisat alebo Humax na nahravanie a vyjde ma to spolu na 600,- A vypalovat BD naozaj nepotrebujem.
vettriano (26)|12.9.2009 22:07
Nie, ani ked budes mat 2 smartcards vo dvoch CAMoch. Svedsko ani Finsko nepomozu, pristroj nema taku lokalizaciu. Softwerove blokovanie funkcii nie je nic nove, pouziva sa uz davno, len v poslednej dobe sa v tom ludia zacali troch viac vrtat, takze sa o tom dozveda sirsia verejnost. Ulahcuje to vyrobu, z ekonomickeho hladiska su straty minimalne. V pripade potreby sa vyda SW update a je vymalovano. Vidim ze mas V10-ku takze vies o com hovorim. Rekordery su omnoho viac lokalizovane aj z HW hladiska, ale aj tu ma velke slovo SW.

Kedze na trhu neexistuje nic podobne univerzalne, o cene si iluzie robit netreba, (priklad Freesat model). Ale aspon je potom z coho zlacnovat:-)
dunaj (1030)|12.9.2009 23:03
[quote=vettriano;240414]Nie, ani ked budes mat 2 smartcards vo dvoch CAMoch. Svedsko ani Finsko nepomozu, pristroj nema taku lokalizaciu. Softwerove blokovanie funkcii nie je nic nove, pouziva sa uz davno, len v poslednej dobe sa v tom ludia zacali troch viac vrtat, takze sa o tom dozveda sirsia verejnost. Ulahcuje to vyrobu, z ekonomickeho hladiska su straty minimalne. V pripade potreby sa vyda SW update a je vymalovano. Vidim ze mas V10-ku takze vies o com hovorim. Rekordery su omnoho viac lokalizovane aj z HW hladiska, ale aj tu ma velke slovo SW.

Kedze na trhu neexistuje nic podobne univerzalne, o cene si iluzie robit netreba, (priklad Freesat model). Ale aspon je potom z coho zlacnovat:-)[/quote]

Co sa tyka HD+, tak ja som nepochopil jednu vec: Panasonic, Humax, Technisat a dalsi svorne tvrdia, ze ak sa to na nemeckych komercnych kanaloch zavedie, budu schopni zmenou FW spravit z CI slotu CI+. Preco ten pristroj potom Panasonic neda na trh uz teraz pred vianocami? On proste na nieco caka...

Inak este uvazujem kvoli cene o DMR-XS350. Ale ak to ma fungovat tak, ako v Britanii, ze pri kazdom druhom kanali je flag No Copy, resp. Copy once, tak sa na to mozem rovno vykaslat. Rekorder, co ma zakazane nahravat - fraska 21 storocia:-(
dunaj (1030)|1.10.2009 19:11
dunaj (1030)|30.11.2009 15:47
Takze vraj na jar(marec/april):

http://www.panasonic.de/html/de_DE/Presse/Neueste+Meldungen/077+-+2009+-+November+2009+-+Blu-ray+Rekorder+mit+HDTV-Empf%E4nger+/3098390/index.html#anker_3098390?src=image

a HD+ kompatibilne, cize s kartou. Ak to pojde tak ako doteraz, tak dovtedy bude minimalne na trhu Diablo CAM2 s Transformer-om, ktory to odkoduje bez obmedzeni. Ak teda HD+ dovtedy vobec dozije...
Feri1 (1)|22.3.2010 21:42
[quote=karciboy;239120]mam otazku, uvazujem nad kupou tohoto BD record (hlavne aj koli sat tuneru), mate niekto skusenost s nim, resp. poznate niekoho kto ho pouziva?
viem ze sa v CR ani v SR nepredava, ale ak by som si ho dal doviezt z Anglicka, ci tam nieje nejake obmedzenie, napr. ze by mi nieco nefungovalo...

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/Blu-ray+Recorders+%26+Players/Blu-ray+Recorders/DMR-BS850/Overview/2359485/index.html

dik za reakcie a odpovede[/quote]

Uz je na trhu DMR-BS850EGK, alebo 750EGK.Je to bomba stroj.Je urceny pre nemecky trh.Ten z anglicka ti neodporucam.Recenzie tych najlepsich hodnotia ako top produkt.
Pitomec (10211)|23.3.2010 09:31
Aby to k něčemu bylo, tak se musí zaznamenávat přímo stream vysílání. Což si zrovna nejsem jistý, jestli to ten Panasonic umí...
dunaj (1030)|23.3.2010 13:21
[quote=Pitomec;273683]Aby to k něčemu bylo, tak se musí zaznamenávat přímo stream vysílání. Což si zrovna nejsem jistý, jestli to ten Panasonic umí...[/quote]

A co myslis, ze sa ine zaznamenava? Akurat ze sa to z HDD da dalej poslat iba na BD.
Pitomec (10211)|23.3.2010 14:50
[quote=dunaj;273732]A co myslis, ze sa ine zaznamenava? Akurat ze sa to z HDD da dalej poslat iba na BD.[/quote]
U DVD rekordérů se zrovna přímo stream vysílání nezaznamenává a důvodů je víc, od nekompatibility televizního vysílání s formátem DVD-Video až po obavy o autorská práva. Takže i zde si myslím, že to nebude tak ideální, abych např. nahrál film z HBO HD tak, jak je na satelitu vysílán a pak si ho vesele vypálit na BR. Pokud se mýlím, tak budu jedině rád 8-)
dunaj (1030)|23.3.2010 15:40
[quote=Pitomec;273757]U DVD rekordérů se zrovna přímo stream vysílání nezaznamenává a důvodů je víc, od nekompatibility televizního vysílání s formátem DVD-Video až po obavy o autorská práva. Takže i zde si myslím, že to nebude tak ideální, abych např. nahrál film z HBO HD tak, jak je na satelitu vysílán a pak si ho vesele vypálit na BR. Pokud se mýlím, tak budu jedině rád 8-)[/quote]

Podla mna to fungovat bude, i ked ja to uz asi neodskusam, lebo som si objednal lacnejsiu nahradu s DVD, kedze to potrebujem na nahravanie zmeskanych programov a nic vypalovat nemam zaujem.

Viem len o obmedzeniach, ze naraz mozno nahravat iba jeden kodovany kanal, druhy musi byt FTA a tiez ze HD+ obmedzenia budu zrejme aktivne aj ked bude HD+ karta v Diablo2 CAM.
vettriano (26)|24.3.2010 14:50
[quote=Pitomec;273757]U DVD rekordérů se zrovna přímo stream vysílání nezaznamenává a důvodů je víc, od nekompatibility televizního vysílání s formátem DVD-Video až po obavy o autorská práva. Takže i zde si myslím, že to nebude tak ideální, abych např. nahrál film z HBO HD tak, jak je na satelitu vysílán a pak si ho vesele vypálit na BR. Pokud se mýlím, tak budu jedině rád 8-)[/quote]

Na HDD je zaznamenavany stream (.ts), ale je jasne, ze CPRM nedovoli bezhlavo palit HD material na BD. Cakalo sa na CI+ a HD+ ale prve kusy su uz v Nemecku. Kedze tento model vychadzal z minulorocneho UK modelu, mnoho uzivatelov bude zrejme nemilo prekvapenych. Ako som uz bol byval spominal, nepodporuje USALS (zvlada iba DiSEqC 1.0), chybaju mnohe bezne funkcie v sat nastaveniach a odozva menu (remote control response time) je casto pomala. Buducorocny model bude o poznanie lepsi. A zvazuje sa CZ/SK lokalizacia.
Cena je na zaplakanie. S tou ale pohne len cas.
dunaj (1030)|24.3.2010 15:00
[quote=vettriano;273960]Na HDD je zaznamenavany stream (.ts), ale je jasne, ze CPRM nedovoli bezhlavo palit HD material na BD. Cakalo sa na CI+ a HD+ ale prve kusy su uz v Nemecku. Kedze tento model vychadzal z minulorocneho UK modelu, mnoho uzivatelov bude zrejme nemilo prekvapenych. Ako som uz bol byval spominal, nepodporuje USALS (zvlada iba DiSEqC 1.0), chybaju mnohe bezne funkcie v sat nastaveniach a odozva menu (remote control response time) je casto pomala. Buducorocny model bude o poznanie lepsi. A zvazuje sa CZ/SK lokalizacia.
Cena je na zaplakanie. S tou ale pohne len cas.[/quote]

Cim bude nemilo prekvapenych? G verzia ma na rozdiel od B dva CI sloty.
Vsetky Panasonic DVB-S zariadenia podporuju iba 4 pozicie.
Ovladanie je pomalsie, to je fakt, uvidime, co povie XS350.
Cena je priserna, ale XS350 je O.K. 550€ stoji kdeaky 2-tunerovy prijimac aj bez DVD mechaniky.
Lokalizaciu CZ/SK bez EPG si mozu strcit niekam...
vettriano (26)|26.3.2010 15:25
[quote=dunaj;273964]Cim bude nemilo prekvapenych? G verzia ma na rozdiel od B dva CI sloty.
Vsetky Panasonic DVB-S zariadenia podporuju iba 4 pozicie.
Ovladanie je pomalsie, to je fakt, uvidime, co povie XS350.
Cena je priserna, ale XS350 je O.K. 550€ stoji kdeaky 2-tunerovy prijimac aj bez DVD mechaniky.
Lokalizaciu CZ/SK bez EPG si mozu strcit niekam...[/quote]

No napriklad tym, ze aj ked bude mat zakaznik dve smartcards vo dvoch CAMoch bude mu to na prd, pretoze aj tak nemoze ANI len POZERAT kodovany program, ak v tom case druhy tuner nahrava (kodovany program). Niektore CAM moduly nepracuju vobec (napr. isty CONAX s TNK). V pripade ze su moduly v obidvoch slotoch, objavuju sa nespravne varovania a co je najhorsie, prestavaju dekodovat aj originalne moduly (ktore v inych pristrojoch pracuju korektne). Tym padom zlyhavaju casove nahravky! Toto by ti nevadilo?
Ja som nauceny inak. Napr Vantage 8000 (sice bez DVD napalovacky, ale s vacsim HDD) za zhruba rovnaku cenu ma satelitnu cast neporovnatelne lepsiu ako 350, (a tiez 750 alebo 850 pretoze su v tomto smere rovnake) Vantage ma okrem dvoch CI slotov aj dve citacky, ale co je najlepsie - zvlada interne zdielanie karty (napr. dva sucasne nahravky kodovanych programov pomocou jedinej karty!!!)
Tiez netreba zabudat, ze aj ked ma Panak dva tunery - do oboch musis priviest ROVNAKY signal! Jedine vychodisko je Twin LNB, kedze pristroje nemaju Loop out. Tych nedostatkov je vela, ale az trh ukaze co nemci dokazu stravit a co nie.
A ked som spominal CZ/SK lokalizaciu tak je jasne, ze som myslel stredoeuropsku znakovu sadu pre EPG a OSD menu v CZ/SK. Ved co ine? Takze ak sa nahodou dostane na nas trh, tak bude EPG urcite funkcne.
dunaj (1030)|26.3.2010 18:04
[quote=vettriano;274300]No napriklad tym, ze aj ked bude mat zakaznik dve smartcards vo dvoch CAMoch bude mu to na prd, pretoze aj tak nemoze ANI len POZERAT kodovany program, ak v tom case druhy tuner nahrava (kodovany program). Niektore CAM moduly nepracuju vobec (napr. isty CONAX s TNK). V pripade ze su moduly v obidvoch slotoch, objavuju sa nespravne varovania a co je najhorsie, prestavaju dekodovat aj originalne moduly (ktore v inych pristrojoch pracuju korektne). Tym padom zlyhavaju casove nahravky! Toto by ti nevadilo?
Ja som nauceny inak. Napr Vantage 8000 (sice bez DVD napalovacky, ale s vacsim HDD) za zhruba rovnaku cenu ma satelitnu cast neporovnatelne lepsiu ako 350, (a tiez 750 alebo 850 pretoze su v tomto smere rovnake) Vantage ma okrem dvoch CI slotov aj dve citacky, ale co je najlepsie - zvlada interne zdielanie karty (napr. dva sucasne nahravky kodovanych programov pomocou jedinej karty!!!)
Tiez netreba zabudat, ze aj ked ma Panak dva tunery - do oboch musis priviest ROVNAKY signal! Jedine vychodisko je Twin LNB, kedze pristroje nemaju Loop out. Tych nedostatkov je vela, ale az trh ukaze co nemci dokazu stravit a co nie.
A ked som spominal CZ/SK lokalizaciu tak je jasne, ze som myslel stredoeuropsku znakovu sadu pre EPG a OSD menu v CZ/SK. Ved co ine? Takze ak sa nahodou dostane na nas trh, tak bude EPG urcite funkcne.[/quote]

No, tak postupne:

1. Zaujimalo by ma, odkial mas informacie, robis v Krompachoch?
2. Ja som prestudoval vsetky fora a navod k 750/850, v ruke som ho este nemal. Navod k 350 sa neda stiahnut kvoli chybe na stranke.
3. Dva tunery sa naraz vyuzivat dobre nedaju, to mas pravdu, ale ja mam este tuner vo V10 a aj tak mam v obyvacke iba 2 kable. Samozrejme mam quad LNB, ale treti kabel sa mi tahat nechce.
4. Co sa tyka CAM, vsimol som si, ze sa v menu nastavuje CI 1.0 alebo CI+. To dava nadej, ze v rezime CI 1.0 by mohlo na RTL a spolu fungovat Diablo2 s Humax HD+ kartou.
5. Skylink bude mat na trhu 2 druhy kariet a je tu plno modulov, podla mna s nejakym to uz len pojde.
6. Vantage 8000 som mal doma a je to pristroj s prisernym ovladanim. Okrem toho plno veci v nom dobre nefunguje, PIP, HDMI CEC a vela inych veci.
7. Mne ide hlavne o funkcie ako Direct Recording, Time Shift a mozno aj BD mechaniku, lebo zvazujem, ze namiesto 350, ktoru nemaju na sklade, zoberiem 750.
8. Taktiez DLNA funkcia je nezanedbatelna, kedze V10 vie renderovat JPG a MPEG2 a tu sa rovnako Vantage nechyta.

Takze tvoje argumenty beriem, ale zatial to nie je ziadna katastrofa. Mozno nejaka vyvstane, ale to co pises nie je nic vazne. Takych nedostatkov ti najdem aj na Vantage dost.

BTW: jazukova podpora zvukov a titulkov je aj pre SK, podpora v menu DE alebo EN, EPG zrejme pojde s pokazenou interpunkciou, to je pravdepodobne.
RoPo (6061)|26.3.2010 19:03
dunaj, tady máš DE manuál. Snad ti pomůže.

http://www.uloz.to/4381809/dmr-xs350-manual-de.zip
dunaj (1030)|26.3.2010 20:29
[quote=RoPo;274331]dunaj, tady máš DE manuál. Snad ti pomůže.

http://www.uloz.to/4381809/dmr-xs350-manual-de.zip[/quote]

Vdaka! Na oficialnych strankach je to stale chybne. Na prvy pohlad to vyzera velmi podobne ako 750, cize okrem DVD/BD rozdielu tam velka zmena asi nebude.
jarino1978 (8045)|26.3.2010 21:00
[quote=dunaj;274320]No, tak postupne:

1. Zaujimalo by ma, odkial mas informacie, robis v Krompachoch?
2. Ja som prestudoval vsetky fora a navod k 750/850, v ruke som ho este nemal. Navod k 350 sa neda stiahnut kvoli chybe na stranke.
3. Dva tunery sa naraz vyuzivat dobre nedaju, to mas pravdu, ale ja mam este tuner vo V10 a aj tak mam v obyvacke iba 2 kable. Samozrejme mam quad LNB, ale treti kabel sa mi tahat nechce.
4. Co sa tyka CAM, vsimol som si, ze sa v menu nastavuje CI 1.0 alebo CI+. To dava nadej, ze v rezime CI 1.0 by mohlo na RTL a spolu fungovat Diablo2 s Humax HD+ kartou.
5. Skylink bude mat na trhu 2 druhy kariet a je tu plno modulov, podla mna s nejakym to uz len pojde.
6. Vantage 8000 som mal doma a je to pristroj s prisernym ovladanim. Okrem toho plno veci v nom dobre nefunguje, PIP, HDMI CEC a vela inych veci.
7. Mne ide hlavne o funkcie ako Direct Recording, Time Shift a mozno aj BD mechaniku, lebo zvazujem, ze namiesto 350, ktoru nemaju na sklade, zoberiem 750.
8. Taktiez DLNA funkcia je nezanedbatelna, kedze V10 vie renderovat JPG a MPEG2 a tu sa rovnako Vantage nechyta.

Takze tvoje argumenty beriem, ale zatial to nie je ziadna katastrofa. Mozno nejaka vyvstane, ale to co pises nie je nic vazne. Takych nedostatkov ti najdem aj na Vantage dost.

BTW: jazukova podpora zvukov a titulkov je aj pre SK, podpora v menu DE alebo EN, EPG zrejme pojde s pokazenou interpunkciou, to je pravdepodobne.[/quote]

1. Tie informácie si nenájdeš na stránkach Panasonicu, ale na sat. fórach. Ale nie na cssf.
3. takže si radšej zaplatíš za pašvil, ktorý nevie robiť ?
4. tú nádej si môžeš pokojne nechať na večer na dobrú noc, keď ti ten paškvil neutiahne napäťovo diablo.
5. obdivujem niekoho, že si to ide kúpiť, ale nevie, ako to bude pracovať. Ten paškvil nemá certifikovaný CW, zobuď sa !
6. uvažuješ a píšeš úplne z cesty. CEC Vantage HD nemá a ani to nikde neuvádza. Neviem, čo v ňom dobre nefunguje, ale napr. ten PIP, EPG, timeshift, record, scan a pod. idú na 100 %. Prever si to najskôr, ako vypustíš takéto sprostosti. To, že si mal doma HD8000 to síce viem, ale viem aj to, že si bol z neho totálne hotový, lebo si nevedel, kde je sever....

Čo ti môžem ale odporučiť je to, aby si ten paškvil Panasonic nekupoval. Ale to ťa aj tak nepresvedčím. Aj tak ho po pár dňoch predáš.
vettriano (26)|26.3.2010 21:57
[quote=dunaj;274320]No, tak postupne:

1. Zaujimalo by ma, odkial mas informacie, robis v Krompachoch?
2. Ja som prestudoval vsetky fora a navod k 750/850, v ruke som ho este nemal. Navod k 350 sa neda stiahnut kvoli chybe na stranke.
3. Dva tunery sa naraz vyuzivat dobre nedaju, to mas pravdu, ale ja mam este tuner vo V10 a aj tak mam v obyvacke iba 2 kable. Samozrejme mam quad LNB, ale treti kabel sa mi tahat nechce.
4. Co sa tyka CAM, vsimol som si, ze sa v menu nastavuje CI 1.0 alebo CI+. To dava nadej, ze v rezime CI 1.0 by mohlo na RTL a spolu fungovat Diablo2 s Humax HD+ kartou.
5. Skylink bude mat na trhu 2 druhy kariet a je tu plno modulov, podla mna s nejakym to uz len pojde.
6. Vantage 8000 som mal doma a je to pristroj s prisernym ovladanim. Okrem toho plno veci v nom dobre nefunguje, PIP, HDMI CEC a vela inych veci.
7. Mne ide hlavne o funkcie ako Direct Recording, Time Shift a mozno aj BD mechaniku, lebo zvazujem, ze namiesto 350, ktoru nemaju na sklade, zoberiem 750.
8. Taktiez DLNA funkcia je nezanedbatelna, kedze V10 vie renderovat JPG a MPEG2 a tu sa rovnako Vantage nechyta.

Takze tvoje argumenty beriem, ale zatial to nie je ziadna katastrofa. Mozno nejaka vyvstane, ale to co pises nie je nic vazne. Takych nedostatkov ti najdem aj na Vantage dost.

BTW: jazukova podpora zvukov a titulkov je aj pre SK, podpora v menu DE alebo EN, EPG zrejme pojde s pokazenou interpunkciou, to je pravdepodobne.[/quote]

Mojim zamerom tu nebolo stvorit flame. Snazil som sa len poukazat na uz odhalene nedostatky a chybajuce SAT funkcie. Osobne sa mi v tejto hmotnostnej kategorii viac pozdava Vantage 8000s alebo Topfield SRP2100 najma z pohladu cena/vykon. Ale v podstate by som bol rad, keby si co najviac ludi V Nemecku ten pristroj kupilo a svoje pripadne zle skusenosti posunuli do servisov. Je tu velky priestor na zlepsovanie. A ty Dunaj (kedze pristroj nie je urceny pre nas trh) sa dufam podelis o svoje dojmy na tychto strankach. Amen
dunaj (1030)|26.3.2010 23:28
[quote=vettriano;274360]Mojim zamerom tu nebolo stvorit flame. Snazil som sa len poukazat na uz odhalene nedostatky a chybajuce SAT funkcie. Osobne sa mi v tejto hmotnostnej kategorii viac pozdava Vantage 8000s alebo Topfield SRP2100 najma z pohladu cena/vykon. Ale v podstate by som bol rad, keby si co najviac ludi V Nemecku ten pristroj kupilo a svoje pripadne zle skusenosti posunuli do servisov. Je tu velky priestor na zlepsovanie. A ty Dunaj (kedze pristroj nie je urceny pre nas trh) sa dufam podelis o svoje dojmy na tychto strankach. Amen[/quote]

Flame tu nie je, iba treba niekam odstrelit Jarina. Ked som napisal slovo Vantage, presne som vedel ze sa tu zjavi so svojimi mudrostami celovesmirneho guru a udeli mi svoju pravidelnu pedagogicku lekciu.

Ked stroj dopravim domov, urcite sem opisem vsetky muchy, ktore to ma. Za dobru cenu sa to zatial zhana dost tazko, kedze je to novinka. Tipujem, ze este take 2 tyzdne mi to cele asi potrva...
jarino1978 (8045)|27.3.2010 00:07
[quote=dunaj;274368]Flame tu nie je, iba treba niekam odstrelit Jarina. Ked som napisal slovo Vantage, presne som vedel ze sa tu zjavi so svojimi mudrostami celovesmirneho guru a udeli mi svoju pravidelnu pedagogicku lekciu.

Ked stroj dopravim domov, urcite sem opisem vsetky muchy, ktore to ma. Za dobru cenu sa to zatial zhana dost tazko, kedze je to novinka. Tipujem, ze este take 2 tyzdne mi to cele asi potrva...[/quote]

ty vieš veľké ho... o Vantage HD, tak buď ticho...
si odjakživa nepoučiteľný a tak aj dopadneš.
dunaj (1030)|27.3.2010 00:44
[quote=jarino1978;274371]ty vieš veľké ho... o Vantage HD, tak buď ticho...
si odjakživa nepoučiteľný a tak aj dopadneš.[/quote]

Jarino, je mi ta uprimne luto a zial musim dat za pravdu Pajasoftovi a dalsim, ktori o tebe vedia svoje. namiesto urazania a vlastnej bohorovnosti by si sa mal radsej upriamovat na fakty:

Diablo 2 v rekorderi funguje s HD+ kartou bez problemov, takze trepes ty
(zase), vid. text nizsie. A pojem napatovo nezvlada si nechaj pre svoje deti. Ked uz, tak prudovo. Napatie na CI slotoch je vsade rovnake.
gladdy37 schrieb:
Hallo
Funzt das Diablo2 oder das neue unicam in zusammenspiel mit einer HD+ Karte ohne die bekannten einschränkungen wie z.b. nicht spulen können???

Ja, sowohl Diablo2 als auch Unicam können die HD+ Karten lesen - das Vorspulen usw ist damit kein Problem (gängelfrei!).
RoPo (6061)|27.3.2010 10:27
[quote=dunaj;274339]Vdaka! Na oficialnych strankach je to stale chybne. Na prvy pohlad to vyzera velmi podobne ako 750, cize okrem DVD/BD rozdielu tam velka zmena asi nebude.[/quote]

Neni zac. Nevim o jake chybe pises, ale stahnul jsem ti to z oficialnich stranek DE Panasonicu.

PS: Divím se ti, že na J. reaguješ...
jarino1978 (8045)|27.3.2010 13:21
[quote=dunaj;274373]Jarino, je mi ta uprimne luto a zial musim dat za pravdu Pajasoftovi a dalsim, ktori o tebe vedia svoje. namiesto urazania a vlastnej bohorovnosti by si sa mal radsej upriamovat na fakty:

Diablo 2 v rekorderi funguje s HD+ kartou bez problemov, takze trepes ty
(zase), vid. text nizsie. A pojem napatovo nezvlada si nechaj pre svoje deti. Ked uz, tak prudovo. Napatie na CI slotoch je vsade rovnake.
gladdy37 schrieb:
Hallo
Funzt das Diablo2 oder das neue unicam in zusammenspiel mit einer HD+ Karte ohne die bekannten einschränkungen wie z.b. nicht spulen können???

Ja, sowohl Diablo2 als auch Unicam können die HD+ Karten lesen - das Vorspulen usw ist damit kein Problem (gängelfrei!).[/quote]
http://www.digitalspy.co.uk/forums/showthread.php?t=1062400&page=2
http://www.avforums.com/forums/dvd-blu-ray-recorders-media/978957-panasonic-twin-tuner-freesat-pvr-dvd-blu-ray-recorder-part-one-19.html
I recorded the Stevie Wonder Live concert from the BBC HD channel (Copy once allowed) and burned it to a 25G BD-R blank. You have to format the blank first. It took about 9 minutes to copy at high speed, and then I finalised it via the disc management menus. ( P.94.)
I then inserted it into a Sony BDP 550 player and the disc title appeared - but guess what - it won't play !!

Re-inserted into the Panny - it comes up as 'finalised' and it plays fine.
Incidently, the title is still on the HDD, but with the zero copy flag on it now, as expected.

Uh oh, BIG PROBLEMS I THINK if you can't play BDs recorded on this machine in other BD players.

IT WON'T PLAY IN A PS3 EITHER...

Watch the sales figures dive...

What a mess !!!

I think that is exactly where the problem is - I think the DR mode, which is used in a High Speed transfer, isn't fully BD-Video compatible. Hopefully the compatibility thread will help determine how widely supported it is - in the meantime, based on what little data we have to date, it seems if you want compatibility you need to re-encode.

I guess the callibre of the Panasonic Blu-ray recorders will now be judged on how well they do this re-encode.

Ale máš pravdu, kúp si ho. Pre teba to bude tá pravá mašina, zaslúžiš si ju ! Ja si ho nekupujem, kupuješ si ho ty. Čo z toho, že každá nahrávka 1:1 je nepoužiteľná ( pochopiteľne ) a budeš odkázaný na komprimáciu. Ha—ha...
Druhá vec : Skylink Irdeto Cards : over si u Skylinku kompatibilitu. Neprešla. Kupuješ mačku vo vreci, ktorá nie je určená a nie je lokalizovaná pre náš trh. Je to tvoja vec.
A to Diablo 2.3 ? Seká sa. Bežný problém šuniek...

Popozeraj si sat fóra. ...
dunaj (1030)|27.3.2010 13:35
Koho dnes zaujima Diablo 2.3? Dobre rano.
Rec je o Diablo2 a HD+ karte a to s nim funguje.
jarino1978 (8045)|27.3.2010 15:06
[quote=dunaj;274418]Koho dnes zaujima Diablo 2.3? Dobre rano.
Rec je o Diablo2 a HD+ karte a to s nim funguje.[/quote]

ale kecáš. funguje tak, že sa seká ( ala Panasonic ). A keďže Diablo 2.2/2.3 je menej energeticky náročné oproti Diablo v. 2, tak máš o zábavu postarané. študuj. Ale prajem veľa krásnych chvíľ...

Celý ten paškvil je tak na dve veci. Nanič a naho... Aj keby si si kúpil Arivu shit HD200 za 100 Euro, spraví to väčší osoh a službu, ako ten predražený paškvil. Spracovaniu nahrávok zo satu sa venujem už dosť dlho a nie je to tak jednoduché, ako si to niekto myslí. A ten paškvil nie je magic box, ktorý to spraví čarovným prútikom. O spokojnosti svedčí "pozitívna" odozva užívateľov, ktorý nemôžu nahrávky v DR režime vypálené ako BD Video prehrať na žiadnom inom BD prehrávači. :D Naviac je "pozitívne", že je všetko chránené HDCP a copy protection, takže po vypálení pôvodná nahrávka zmizne. Ochranu používa celý HD+ balík, takže je to naozaj "výhodné" riešenie. Aj HD sat STB za 100 Euro dokáže spracovať HD+, naviac nemá problém s nahrávkami 1:1. A môžeš si ich pozerať a kopírovať aj 1000x. Nevidím v tom žiadne logické riešenie. Ale tú tvoju jasnú voľbu, okorenenú krásnymi tvojimi príspevkami ( napr. DLNA ) na nemeckých fórach ti vážne neberiem. :D
jarino1978 (8045)|27.3.2010 15:17
[quote=RoPo;274387]PS: Divím se ti, že na J. reaguješ...[/quote]

ty sa môžeš spokojne vrátiť na avmániu, kde ti tvoje plazmohulánoviny niektorí aj žerú. :D
Peter_KE (190)|29.3.2010 09:42
keby ste chceli vediet nieco konkretne, tak mam k dispozicii vsetky 3 modely
dunaj (1030)|29.3.2010 09:46
[quote=Peter_KE;274697]keby ste chceli vediet nieco konkretne, tak mam k dispozicii vsetky 3 modely[/quote]

A ako si k nim prisiel?:-)
Daj nejake info o Skylink karte, s akym CAM a pod. To sa na nemeckych forach nedocitam:-)
A vobec, cokolvek napises, vsetko bude cenne v tomto informacnom vakuu.:-)
Peter_KE (190)|29.3.2010 09:51
XS350 ma DVD mechaniku a ostatne dva maju BD ale to asi vies. Skylink kartu vyskusat nemozem lebo taku tu nemame, mame len dajake skusobne teda testovacie pre CI sloty.
jarino1978 (8045)|29.3.2010 10:13
[quote=Peter_KE;274697]keby ste chceli vediet nieco konkretne, tak mam k dispozicii vsetky 3 modely[/quote]

tak to som zvedavý na tvoju recenziu...
jarino1978 (8045)|29.3.2010 10:19
[quote=Peter_KE;274699]XS350 ma DVD mechaniku a ostatne dva maju BD ale to asi vies. Skylink kartu vyskusat nemozem lebo taku tu nemame, mame len dajake skusobne teda testovacie pre CI sloty.[/quote]

1. spolupráca Diablo Cam ( 2.2/2.3/ v.2 )
2. funkčnosť časovača, nahrávania, ukladania na HDD, kopírovanie ( pálenie ) na DVD/BD
3. kompatibilita výslednej nahrávky na iných BD prehrávačoch ( Sony, Philips... )
4. kvalita obrazu a zvuku
5. stabilita s plne osadenými CI slotmi modulmi
6. funkčnosť 2 tuneru ( PIP, nahrávanie + sledovanie v realtime )
7. stabilita FW, rýchlosť prepínania , vyčítanie údajov z prístupových kariet
8. funkčnosť zápisov na karty
9. si predajca/ dealer fa. Panasonic ?
dunaj (1030)|29.3.2010 11:31
[quote=Peter_KE;274699]XS350 ma DVD mechaniku a ostatne dva maju BD ale to asi vies. Skylink kartu vyskusat nemozem lebo taku tu nemame, mame len dajake skusobne teda testovacie pre CI sloty.[/quote]

Tak pozri do menu, ci to nejak normalne reaguje, lebo co som videl na IFA v Berline, tak 850-tka bola mierne ospala.

Vlastne uz mam super otazku na Teba: Je ovladanie cez menu pri XS 350 rychlejsie ako pri BD 750, alebo sa to chova uplne rovnako?
Peter_KE (190)|29.3.2010 15:09
[quote=jarino1978;274702]tak to som zvedavý na tvoju recenziu...[/quote]
ziadna recenzia sa konat nebude pretoze nerobim v obchode aby som to vedel porovnat s konkurenciou a ani nemam prostriedky na to aby som to vedel poriadne otestovat aj ked tie tri a este aj ine modely mam po ruke

[quote=jarino1978;274702]1. spolupráca Diablo Cam ( 2.2/2.3/ v.2 )
2. funkčnosť časovača, nahrávania, ukladania na HDD, kopírovanie ( pálenie ) na DVD/BD
3. kompatibilita výslednej nahrávky na iných BD prehrávačoch ( Sony, Philips... )
4. kvalita obrazu a zvuku
5. stabilita s plne osadenými CI slotmi modulmi
6. funkčnosť 2 tuneru ( PIP, nahrávanie + sledovanie v realtime )
7. stabilita FW, rýchlosť prepínania , vyčítanie údajov z prístupových kariet
8. funkčnosť zápisov na karty
9. si predajca/ dealer fa. Panasonic ?[/quote]
1.,3.,5.,6.,7., nemam ako vyskusat
2. vyskusam zajtra za predpokladu ked mi vysvetlis co si myslis pod pojmom casovac
4. preverim zajtra, ku kvalite zvuku ti mozem napisat ake IC su pouzite na dig. doske pretoze pre vstup a vystup je samostatne IC a zvuk dekoduje BGA (DTS, DD...)
8. vyskusam zajtra
9. niesom predajca a ani dealer
Peter_KE (190)|29.3.2010 15:14
[quote=dunaj;274722]Tak pozri do menu, ci to nejak normalne reaguje, lebo co som videl na IFA v Berline, tak 850-tka bola mierne ospala.

Vlastne uz mam super otazku na Teba: Je ovladanie cez menu pri XS 350 rychlejsie ako pri BD 750, alebo sa to chova uplne rovnako?[/quote]
mozem to vyskusat, dnes som skusal uzivatelske menu pri 750 a pohyb po menu sa mi zdal dost svizny teda podla mna netrebalo na nic tak dlho cakat ako na start zariadenia od uplne vypnuteho stavu po pouzivatelske menu :)
Zajtra ti porovnam 350 so 750 alebo 850 ale myslim ze ziadny velky rozdiel tam nebude pretoze lisia sa len mechanikou 350 - 750/850 a velkostou HDD 350/750 - 850
Peter_KE (190)|29.3.2010 15:21
pridam este svoj postreh ohladom kvality Panasonicu, mam doma dvojrocneho Philipa DVD prehravac a momentalne ma uz problem precitat prvu vrstvu na dvojvrstvovom DVD ( uz dva roky pouzivam tu istu znacku medii). Panasonic na rozdiel od Philipsu pouziva uzatvorene mechaniky ktore su o dost kvalitnejsie. Skusal som to dvojvrstvove dvd na 6 rocnom panasonicu a ziadna trhanica a ani rozpadnuty obraz s digitalnymi chybami sa nekonal
dunaj (1030)|29.3.2010 15:29
[quote=Peter_KE;274772]pridam este svoj postreh ohladom kvality Panasonicu, mam doma dvojrocneho Philipa DVD prehravac a momentalne ma uz problem precitat prvu vrstvu na dvojvrstvovom DVD ( uz dva roky pouzivam tu istu znacku medii). Panasonic na rozdiel od Philipsu pouziva uzatvorene mechaniky ktore su o dost kvalitnejsie. Skusal som to dvojvrstvove dvd na 6 rocnom panasonicu a ziadna trhanica a ani rozpadnuty obraz s digitalnymi chybami sa nekonal[/quote]

Opticke media su problem. Vola sa prach. Sosovky a zrkadielko sa zaprasia a je koniec. Cistiace media su schopne utret akurat vrchnu cast sosovky.
Ja pouzivam pri notebookoch mierne radikalny sposob, ale funkcny. Vysuniem mechaniku a optiku vystriekam rozprasovacom s 99% konzumnym liehom.
Jediny problem je, ze o to menej potom zostane na vajecny konak:-)
Peter_KE (190)|29.3.2010 15:37
nejde ani tak o prach ako o unavu lasera, ja som menil laser uz na 7 rocnom sencorovi pretoze uz nedokazal nic nacitat a este k tomu motor nevladal ani tocit v mojom pripade nepomohlo ani nastavit vyssie napatie pre laser, jednoducho som ho vymenil a ide ako novy. Mal som moznost vidiet philipa dvd pri ktorom sme si mysleli ze je tiez optika mimo pretoze niekedy siel a dakedy sa rozpadaval obraz ale nakoniec sme prisli na to ze odislo BGA na dig. doske. Ono spravalo sa to rovnako aj ked sme zmrazili BGA... :)) OT
RoPo (6061)|29.3.2010 15:41
Spíše než prach je problém nikotin, pokud je někdo kuřák a v místnosti (doma, v práci,...) kde má elektroniku kouří jak pouťovej ježek, tak elektronika dostává pěkně zabrat. Mimojiné hodně servisů pokud zjistí nikotinovou usazeninu uvnitř elektroniky (na plošných spojích a apod) během záruční opravy tak reklamaci neuzná.
RoPo (6061)|29.3.2010 15:43
[quote=Peter_KE;274775]nejde ani tak o prach ako o unavu lasera, ja som menil laser uz na 7 rocnom sencorovi pretoze uz nedokazal nic nacitat a este k tomu motor nevladal ani tocit v mojom pripade nepomohlo ani nastavit vyssie napatie pre laser, jednoducho som ho vymenil a ide ako novy. Mal som moznost vidiet philipa dvd pri ktorom sme si mysleli ze je tiez optika mimo pretoze niekedy siel a dakedy sa rozpadaval obraz ale nakoniec sme prisli na to ze odislo BGA na dig. doske. Ono spravalo sa to rovnako aj ked sme zmrazili BGA... :)) OT[/quote]

Tomu by se dalo věřit. Panasonic používá mechaniky vyvíjené společně s Technicsem. Kdo zná slavné časy Technicse, tak ví proč.
jarino1978 (8045)|29.3.2010 20:14
[quote=Peter_KE;274766]
1.,3.,5.,6.,7., nemam ako vyskusat
2. vyskusam zajtra za predpokladu ked mi vysvetlis co si myslis pod pojmom casovac
4. preverim zajtra, ku kvalite zvuku ti mozem napisat ake IC su pouzite na dig. doske pretoze pre vstup a vystup je samostatne IC a zvuk dekoduje BGA (DTS, DD...)
8. vyskusam zajtra
9. niesom predajca a ani dealer[/quote]

2. časovač = timer, programovanie nahrávky buď ručne, alebo pomocou EPG. Ide o spoľahlivosť, či sa nahrávka nahrá, či sa po nahratí sám vypne, ako sa správa, keď programujem napr. 3 nahrávky idúce hneď po sebe ...
4. skús preveriť
9. to som rád...


Ešte by to chcelo doplniť :
- prehrávanie BD25 , BD 50 ( originál, pálené, prepisovateľné )
- synchro zvuku s videom v nahrávke
- schopnosť nahrávať DVB titulkov a TXT titulkov a následne aj takto spraviť authoring s titulkami
- schopnosť nahrávať viac jazykových stôp ( napr. či vie nahrať v streame napr. ENG DD + CZ DD stopu ) a následne aj takto spraviť authoring s 2 audio stopami
- podporu Diseq
- ako rýchlo napr. scanuje TP napr. 19,2E
- je možné vyhľadávanie NIT, VPID, APID....
jarino1978 (8045)|29.3.2010 20:15
[quote=RoPo;274778]Tomu by se dalo věřit. Panasonic používá mechaniky vyvíjené společně s Technicsem. Kdo zná slavné časy Technicse, tak ví proč.[/quote]

ak myslíš tie OEM Made in China, tak to s dávnymi dobami nemá nič spoločné...
RoPo (6061)|29.3.2010 20:53
[quote=jarino1978;274834]ak myslíš tie OEM Made in China, tak to s dávnymi dobami nemá nič spoločné...[/quote]

Možná to pamatuješ ty, ale já píši o Made in Japan v horším případě Made in Malaysia, ale žádná Made in China.
Made in China jsou snad až novější modely (5-10 let zpět?) a zda vůbec, spíše Made in Czech Republic nebo Made in Slovakia
Peter_KE (190)|29.3.2010 20:56
jarino1978: neviem sa vyjadrit k vsetkemu pretoze nemam k dispozicii ziadny ozajstny satelitny signal len skusobny v ktorom je zakodovany MPEG2 a MPEG4 signal. BD 25 RW som skusal napali a aj precitat a funguje v pohode.
K tym mechanikam: Laser je od dodavatela a musi plnit urcite prisne podmienky a k tomu niektore mechaniky sa skladaju u nas len teraz neviem ktore, ci BD alebo DVD.
jarino1978 (8045)|29.3.2010 21:33
[quote=RoPo;274846]Možná to pamatuješ ty, ale já píši o Made in Japan v horším případě Made in Malaysia, ale žádná Made in China.
Made in China jsou snad až novější modely (5-10 let zpět?) a zda vůbec, spíše Made in Czech Republic nebo Made in Slovakia[/quote]

keby boli také prkotiny, ako sú mechaniky vyrábané v tejto dobe in Japan, Panasonic by už neexistoval :D