Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HW pro strih a postprodukci.

LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 13:11
Uz delsi dobu premejslim o novym zeleze pro HD video a rad bych to konzultoval s technicky zdatnejsima nez jsem ja.

Uvazuju o windows7 64bit ( udajde konec rijna 09) a pro ne 8 jader ve forme dvou Xeonu E5430 (2,66GHz) na desce Intel D5400XS. Deska ma sice patice jen pro DDR2 800MHz pameti ale zda se, ze tam uzky hrdlo nebude, takze by to nemelo vadit. Je to tak? Pocitam se 16 GB RAM. Sestava vyjde spis lacineji, nez kdybych kupoval nejakej Edius a diky velky predpokladany hruby vypocetni sile nebudu odkazanej na jedinej soft vazanej na konkretni HW. Zvazoval jsem i MACA ale za stejny penize se da postavit vyrazne silnejsi Wintel. Se SATA II diskama (udajne 3Gb/sec ) by to melo zvladat i nekomprimovany HD video, je to tak?
Vychazim z toho, ze disk je pravdepodobne hrdlo systemu, souhlasi? Co myslite?
Pave1 (4279)|2.9.2009 13:55
Ty Xeony jsou pomalý / zbytečně drahý.

Jinak pokud to myslíš vážně, tak prvním krokem je volba sw, opačný postup není ideální :-) . Jednoúčelové HW jsou pak odladěné, což v souvislosti s novým OS WIN7 může mít svou váhu.
Pytkin (7947)|2.9.2009 14:04
pavel : ak chces 8 jadier , musis dat xeon ..

lopolo : ak chces nekomprimovane HD video , treba raid .. staci aj softwarovy .. na macku v pohode .. na windows som s tym mal problemy .. mozno by stalo zato sa zamysliet nad Hackintoshom ..
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 14:10
[quote=Pytkin;239115]pavel : ak chces 8 jadier , musis dat xeon ..

lopolo : ak chces nekomprimovane HD video , treba raid .. staci aj softwarovy .. na macku v pohode .. na windows som s tym mal problemy .. mozno by stalo zato sa zamysliet nad Hackintoshom ..[/quote]

Proc je RAID nutnej? Me vychazi 1920x108025p na cca 160MB/sec bez zvuku. Ty disky umej snad az 3GB/sec. Budu rad kdyz me to osvetlis.
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 14:20
[quote=Pave1;239110]Ty Xeony jsou pomalý / zbytečně drahý.

Jinak pokud to myslíš vážně, tak prvním krokem je volba sw, opačný postup není ideální :-) . Jednoúčelové HW jsou pak odladěné, což v souvislosti s novým OS WIN7 může mít svou váhu.[/quote]

SW se vyvyji rychleji nez jsem ochotnej obnovovat HW a vzdycky jsem rad, kdyz mam alternativu coz u pevnejch systemu neni. Nebudu na tom delat jen video ale i 3D a dalsi veci takze pro me jsou jednoucelovy HW marnotratnost a zcela zbytecny omezeni. Ve finale na tom budu zcela jiste lip.

Jak pomaly?
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 14:27
[quote=Pytkin;239115] mozno by stalo zato sa zamysliet nad Hackintoshom ..[/quote]
To znamena dostat na to leoparda?
Pave1 (4279)|2.9.2009 14:42
Starý Xeony jsou pomalý a nový jsou zase zbytečně drahý (navíc málokterý sw dokáže využít všech 8 jader, např. avid MC zatím využije pouze jedno).

Opravdu bych začal zvolením sw, jinak pro nekomprimovaný střih HD musíš opravdu mít RAID (nejlíp zrcadlený i v záloze). Kolem mne pořád někdo staví nějaké střižny, tak to poslouchám docela často, některé kompromisy se prostě nevyplatí .-) .
dalizije (641)|2.9.2009 14:46
Kterej soft využije 8 jader?
MIHI (940)|2.9.2009 14:49
Já nevím, řešil bych to odděleně. tzn. Jedno PC pořádně vytuněné určené na 3D, kompozici apod., které sestavíš podle konkrétních požadavků software, aby byla zajištěna maximální akcelerace. A druhé, klidně slabší, které ale bude mít střihové železo, pro střih videa. Kombinovat to mi nepřijde moc šťastné, honíš moc psů najednou. A k tomu RAIDU. Je potřeba si uvědomit, že ta čísla co píšeš jsou čistá teorie, nelez očekávat, že prostě při přehrávání pojede stabilní tok těch cca 160MB/sec. Už jsem se s tím setkal, kdy jsem nechápal, proč mi nestíhají disky, i když "papírová" rezerva byla mnohonásobná.
Pave1 (4279)|2.9.2009 14:54
MIHI - střihové železo je vysoce výkonná akcelerace, stopro souhlas. Náhledy všeho hned, stačí běžný výkonný procesor, kódování a exporty jedou rychleji než RT (jednoúčelový šváb).

to lze jen doporučit :-) .
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 15:22
[quote=dalizije;239134]Kterej soft využije 8 jader?[/quote]

Cinema 4D, AE CS4 atp.
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 15:30
[quote=MIHI;239135]Já nevím, řešil bych to odděleně. tzn. Jedno PC pořádně vytuněné určené na 3D, kompozici apod., které sestavíš podle konkrétních požadavků software, aby byla zajištěna maximální akcelerace. A druhé, klidně slabší, které ale bude mít střihové železo, pro střih videa. Kombinovat to mi nepřijde moc šťastné, honíš moc psů najednou. A k tomu RAIDU. Je potřeba si uvědomit, že ta čísla co píšeš jsou čistá teorie, nelez očekávat, že prostě při přehrávání pojede stabilní tok těch cca 160MB/sec. Už jsem se s tím setkal, kdy jsem nechápal, proč mi nestíhají disky, i když "papírová" rezerva byla mnohonásobná.[/quote]

Nepruchodny, mit dva pocitace aby jeden furt lezel kdyz se zrovna nerozhodnu delat 3D je fakt marnotratny a pocitam, ze pokud neprehrabuje clovek koruny vidlema, tak to nikdo neudela, no uznej .. nestavim AV tovarnu ale osobni pocitac, na kterym budu i pracovat. Jednoucelovy zelezo, je pro nekoho jako jsem ja ( sireji zamerenej) proste hovadina. To bych pak musel stavet jeste jeden na muziku :-)

OK, Raid je teda jistejsi reseni. To asi neni problem.
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 15:42
[quote=Pave1;239133]Starý Xeony jsou pomalý a nový jsou zase zbytečně drahý (navíc málokterý sw dokáže využít všech 8 jader, např. avid MC zatím využije pouze jedno).

Opravdu bych začal zvolením sw, jinak pro nekomprimovaný střih HD musíš opravdu mít RAID (nejlíp zrcadlený i v záloze). Kolem mne pořád někdo staví nějaké střižny, tak to poslouchám docela často, některé kompromisy se prostě nevyplatí .-) .[/quote]

Jak pomaly, znas nejaky skutecny testy kde jsou videt cisla nebo to cucas z prstu? Avid me nezajima a pro moje strihovy ucely mi staci Vegas a hruba vypocetni sila. Postprodukci bych v Avidu stejne nedelal takze je to pro me zbytecny. Svuj preferovanej postup vyroby videa jsem uz psal, mam ho rad a vyhovuje mi. :-)

Ty se u stavby strizen setkavas pravdepodobne se zcela jinym typem lidi, ktery od toho ocekavaj hotovy reseni a zajima je jenom ten strih. U me to tak neni, strih je jedna z mnoha veci ktera me ted bavi a zajima. Bude mi bohate stacit, kdyz mi napr. Vegas bude plynule prehravat par m2t streamu, pak je vemu zaber po zaberu a nekomprimovane doladim treba v AE, nekomprimovane vlozim zpet na misto ( uz nepotrebuju RT nahled ) a vygeneruju finalni verzi. Takhle mi to vyhovuje. Pokud to budu chtit videt, vygenerovany to bude coby dup .. jak doufam.
jibarr (792)|2.9.2009 15:53
Osobně mam jedno čtyřjádro a jedno dvoujádro. Čtyřjádro je 2.66. a dvoujádro 3.0. Na obou jedu HD video a osobně bych řekl, že to dvoujádro je lepší. Na obou jsou zatím XP Profesionál 32, 2GB RAM.

V zimě se to taky chystam přezbrojit a předpokládám Quad-Core XEON okolo 3 GHz.
Tak dej pak vědět, jak to šlape.
Jinak já mam dva PC. Jedno je čistě pracovní na video a druhý je na síti a dělám na něm ostatní věci. Běčí tam antivir atp. I tak si s HD videem poradí v pohodě. Nevím jak časově. Možná je to pomalejší, (nemam s čím porovnat ) ale bez problémů.

Jo a na pracovním mám
1 x systémový disk ( uvažuji o SSD. V notesu ho mam a je to pohoda )
1 x na video
1 x na audio

Takže používám rozdělení, namísto raidu.
Pave1 (4279)|2.9.2009 16:02
starý xeony kámoš prodává, jsou fakt už pomalý .-) .

Nový jsou zbytečně drahý, za tu cenu můžeš mít půlku toho železa. Ale na HDV ti stačí cokoliv, hdv není nekomprimovaný HD.

Vegas bude běhat na všem, tak to je jen na tobě. Jakto poslouchám, stejně stavíš spíš 3D než střižnu .-) .
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 16:04
jibarr:

Urcite dam vedet.
Me treba zajimaji kolaze grafiky a zivyho videa, proste hodne otevreny zpusoby "videa" a tak mi zas tak hrozne jenom o ten strih nejde. Proto zcela ignoruju Avidy atp. To je v mejch ocich opravdu do tovarny pro strihace reportazi atp.

Ja si jako druhej pocitac necham notebook, na kterym se taky da pracovat. Proc ses rozhod pro Xeon a ne i7?
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 16:06
[quote=Pave1;239156]starý xeony kámoš prodává, jsou fakt už pomalý .-) .

Nový jsou zbytečně drahý, za tu cenu můžeš mít půlku toho železa. Ale na HDV ti stačí cokoliv, hdv není nekomprimovaný HD.

Vegas bude běhat na všem, tak to je jen na tobě. Jakto poslouchám, stejně stavíš spíš 3D než střižnu .-) .[/quote]

Jak pomaly? :-)))

Ne jenom 3D, vsechno Pavle. Jak tu nekdo psal, honim vic zajicu ale to delam celej zivot :-)
jibarr (792)|2.9.2009 16:13
Zatím viceméně kvůli parametrům. Ještě se poradím s kolegou, co PC staví. Dělá speciální PC pro videoservery v divadlech. Tak má přehled. Tam se zrcadlí i systém pro případ výpadku, včetně duplikace ovládacího softu. Takže to musí být nadupaný mašinyí

Alza: Quad-Core XEON nabízí až o 25 procent vyšší výkon než u předchozí generace čtyřjádrových systémů a až dvakrát lepší výkon než u dvoujádrových procesorů.
Pave1 (4279)|2.9.2009 16:14
no, moje c2d na notasu je při rendrech rychlejší, na framy ti to neřeknu. upgrade mu to spravil, ty starý xeony jsou na prodej, komplet komp, pokud už to někdo nekoupil .-) .
MIHI (940)|2.9.2009 16:25
[quote=LOPOLO_2;239157]jibarr:
Proto zcela ignoruju Avidy atp. To je v mejch ocich opravdu do tovarny pro strihace reportazi atp.
[/quote]

Neurážej Avidy, osobně se mě to dotýká:) Svědčí to o tom, že:
a) o tom moc nevíš
b) znáš nějaké osekané verze
Možná tě to šokuje, ale v mých očích je i Avid vhodný pro ten "otevřený" způsob dělání videa.
A navíc ti ho nikdo nenutil:) Pro tebe by byl asi nejlepší Quantel, ale to už zase o pár set tisíc jinde jsme... .)
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 16:31
promin .. nebylo v tom ani zbla osobniho :-)

a, pravda
b, ani to

Ne, ja ho pouzil jako typyckyho predstavitele reseni na klic. Mimochodem, kolik stoji komplet verze aby byla maximalne otevrena a slo na tom delat i 3D a muziku? Pocitam, ze to bude vyrazne vic. Quantel pro me nebyl, dokonce ani v dobe, kdy sem se s nim potkaval. :-) Ale do fabriky byl dokonalej.
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 16:33
[quote=Pave1;239162]no, moje c2d na notasu je při rendrech rychlejší, na framy ti to neřeknu. upgrade mu to spravil, ty starý xeony jsou na prodej, komplet komp, pokud už to někdo nekoupil .-) .[/quote]

jak rychly c2d a jaky xeony? Rozved to, .. samozrejme ze byla/je ve hre varianta s i7 950 ale tohle se mi zdalo lepsi reseni a rozdil neni zas tak fatalni.
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 17:05
dalizije (641)|2.9.2009 17:06
tak to je znatelnej rozdíl :-)
Pytkin (7947)|2.9.2009 17:33
[quote=LOPOLO_2;239118]Proc je RAID nutnej? Me vychazi 1920x108025p na cca 160MB/sec bez zvuku. Ty disky umej snad az 3GB/sec. Budu rad kdyz me to osvetlis.[/quote]

3GB/s je rychlost prenosu medzi interfejsom a radicom .. inak je to 3Gb/s .. je to seriovy prenos .. sucasne disky daju tak 100MB/s ..
Pytkin (7947)|2.9.2009 17:34
[quote=LOPOLO_2;239125]To znamena dostat na to leoparda?[/quote]

Presne tak ..
Pytkin (7947)|2.9.2009 17:35
[quote=dalizije;239134]Kterej soft využije 8 jader?[/quote]

napriklad na rendrovanie pouzije 8 jadier kazdy software ..
Pytkin (7947)|2.9.2009 17:38
[quote=LOPOLO_2;239150]Nepruchodny, mit dva pocitace aby jeden furt lezel kdyz se zrovna nerozhodnu delat 3D je fakt marnotratny a pocitam, ze pokud neprehrabuje clovek koruny vidlema, tak to nikdo neudela, no uznej .. nestavim AV tovarnu ale osobni pocitac, na kterym budu i pracovat. Jednoucelovy zelezo, je pro nekoho jako jsem ja ( sireji zamerenej) proste hovadina. To bych pak musel stavet jeste jeden na muziku :-)

OK, Raid je teda jistejsi reseni. To asi neni problem.[/quote]

Raid su dve moznosti .. bud seriozny raid s radicom .. to ide trosku do penazi .. zase je to velmi stabilne .. druha moznost je softwarovy raid .. to je lacne riesenie .. tam by som videl ale problem pri zapise .. ak nenaberas z HDCAMu , tak by to ale nemal byt problem ..
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 17:54
[quote=Pytkin;239175]3GB/s je rychlost prenosu medzi interfejsom a radicom .. inak je to 3Gb/s .. je to seriovy prenos .. sucasne disky daju tak 100MB/s ..[/quote]

aha .. ok, dam ho
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 18:19
[quote=Pytkin;239176]Presne tak ..[/quote]
To urcite zvazim
Pave1 (4279)|2.9.2009 18:46
Lopolo - nemám důvod víc to rozvádět, jak jsem nakoupil, tak prodávám .-) .

Jen si zainvestuj :-) .
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 19:38
[quote=Pave1;239188]Lopolo - nemám důvod víc to rozvádět, jak jsem nakoupil, tak prodávám .-) .

Jen si zainvestuj :-) .[/quote]

Duvodem by mohla bejt pri trose vule moje otazka ale chapu, ze by to pak chtelo nejaky ty argumenty :-)

Zasadni rozdil jsem mezi petkovou radou xeonu a i7 nenasel. Snad jen ze xeon vic topi, je trosku drazsi a je spolehlivejsi .. to jsou asi i duvody proc se pouzivaji v MAC PRO takze to snad uplny slapnuti do ..... nebude. Mam nekde v uvaze chybu? Jaj, to poleti :-) Za tohle zaplatim rad :-)
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 19:43
[quote=jibarr;239160]Zatím viceméně kvůli parametrům. Ještě se poradím s kolegou, co PC staví. Dělá speciální PC pro videoservery v divadlech. Tak má přehled. Tam se zrcadlí i systém pro případ výpadku, včetně duplikace ovládacího softu. Takže to musí být nadupaný mašinyí

Alza: Quad-Core XEON nabízí až o 25 procent vyšší výkon než u předchozí generace čtyřjádrových systémů a až dvakrát lepší výkon než u dvoujádrových procesorů.[/quote]

tomu rozumim
MIHI (940)|2.9.2009 19:47
LOPOLO: A když teda budeš u čistě softwarového řešení, jak budeš řešit náhledový monitor při střihu?
Pave1 (4279)|2.9.2009 20:40
Kluci, musíte se naučit číst - psal jsem :starý xeony jsou pomalý a nový jsou zbytečně drahý.

Sestavu se dvěma starýma XEON můžeš mít za 9500, kámoš ji prodává: 2x XEON NOCONA 3,2GHz/800FSB MB TYAN S2676, nVidia 8800Ultra, RAM 4GB, case + 500W, bez disků za 9500,-Kč komplet.

okamžitě k odběru, bez disků.

Na osmijádru dělám v práci, na HDV je zbytečný. Ale psal jsi, že děláš 3D a kompozice nekomprimovaně, takže si zainvestuj, tam to jistě užiješ :-) .
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 22:36
[quote=MIHI;239200]LOPOLO: A když teda budeš u čistě softwarového řešení, jak budeš řešit náhledový monitor při střihu?[/quote]

Ver mi nebo ne ale ja to nikdy nepotreboval. Na samotnej strih mi totiz v naprosty vetsine pripadu stacilo nahledovy okno ve Vegasu, kde se udelal rytmus a zakladni skladba ... ale fakt je, ze obcas sem to posilal pred HDMI do velkyho 46" monitoru a to v pripadech, kdy jsem se chtel ujistit i mire znatelnosti nejakyho detailu nebo podobne. Se strihem samotnym, to vetsinou nemelo nic spolecnyho. Pri ladeni zaberu pak obdobne a musim rict, ze mi to nijak nechybi. Vetsinou totiz znam kazdej frame ( i u vic ja hodinovejch veci ) a rozsahy, ve kterejch se pohybujou treba ruzne upraveny temata nestavim na absolutnich hodnotach ale na pomerech mezi sekcema, jestli mi rozumis. Kdyz jsem pak spokonej, vetsinou to jeste nakonec doladim jako hotovy celky pomoci levels do konecnyho ramce a exportuju ven. Kontrolu pak delam opet na velkym monitoru vetsinou z ty GV-HD700 krabicky. Je to sice jen HDV, ale to mi prozatim vzdy stacilo.
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 22:43
[quote=Pave1;239212]Kluci, musíte se naučit číst - psal jsem :starý xeony jsou pomalý a nový jsou zbytečně drahý.[/quote]

Ja 6 let stary procesory nechci .. co bych stim delal .. srotu mam doma pozehnane :-)
Na svoji dobu vsak byli jiste super .. to je pro me informace k nicemu Pavle. Kdybys napsal, na xeon se vykasli pac brzo tu bude super deska pro dve i7 950 s takovejma a takovejma parametrama nebo pockej dva mesice na blabla procesor, kterej bude mit jiny jadro a ja nevim co, to bych uvital. Konstatovani, ze je starej xeon pomalej je fajn, ale to tu snad vi kazdej ze mnoholety procesory jsou dneska pomaly.
dalizije (641)|2.9.2009 23:09
S hadrwerem jo to celkově na h..... Už v momentě kdy ho kupuješ tak je v podstatě starej a cena klesá hyper rychle ... Záleží na finančních možnostech jednotlivce.. Jednou jsem pořžídil sestavu za 70k bez dph, a mohu říct že dnes už bych tu kravinu neudělal!
Ber v potaz to jak se to dá do budoucna rozšířit,vylepšit ....Takže zbych začal co nejlepší základní deskou.
Pave1 (4279)|2.9.2009 23:34
Lopolo, chtěl jsi detaily, tak je tu máš. Ano, starý xeony jsou pomalý.

Nový xeony jsou zbytečně drahý, to je můj názor. Časy, kdy jsem se zkoušel hrabat ve 3D, už jsou celkem dlouho pryč (Cinema, Maya, Softimage XSI ), ale pokud si pamatuju, je lepší mít víc procesorů slabších, než míň výkonnějších (síťový render pokud vím Ci má).

U střižen to je jinak, silný procesor velkou práci neodvede, naopak jednoúčelové železo ano (navíc ten náhled u HD). Souhlasím s MIHI, stavěl bych dva kompy, nebo jeden se střih. HW. To je můj názor, nikomu ho nevnucuju. Ale někdy až příliš často odsuzuješ věci, který neznáš .-) . Avid, Edius, HW šikovný a přitom levný.

Já prostě jenom vím, že poslední model procesoru se prostě nekupuje, je to prodělečná věc. Mám na to stejný názor, jako Dalizie, to bych radši prostě koupil ten střih HW.
LOPOLO_2 (488)|2.9.2009 23:35
[quote=dalizije;239242]S hadrwerem jo to celkově na h..... Už v momentě kdy ho kupuješ tak je v podstatě starej a cena klesá hyper rychle ... Záleží na finančních možnostech jednotlivce.. Jednou jsem pořžídil sestavu za 70k bez dph, a mohu říct že dnes už bych tu kravinu neudělal!
Ber v potaz to jak se to dá do budoucna rozšířit,vylepšit ....Takže zbych začal co nejlepší základní deskou.[/quote]

Jojo, taky jsem to parkrat v zivote udelal ale nemuzu rict ze bych nejak litoval .. snad jen jednou, to byl hp notebook asi za 79k a ted tu nepouzitelnej lezi :-) ... proto nemirim na strop a hodlam do toho dat max 80-90k s dani a budu predpokladat, ze mi to 2-3roky vydrzi.
Kdyby nebylo HD, tak bych hw ani nemenil, pac na SD PAL mi staci i notebook nebo tech par pocitacu, co se tu ruzne vali po byte a tak doufam, ze kdyz budouci sestava zvladne HD tak, jak si predstavuju ze by mela, nebude nutny to nejak zvlast resit .. nejsem PC tuner ani technickej freak co se ukaji nad poslednim CPU.

Desku jsem zatim vybral INTEL D5400XS ale je ve hre byla/je jeste INTEL S5000VSA a uvazoval jsem i nad Intel S5520HC = 9519.
LOPOLO_2 (488)|3.9.2009 00:03
[quote=Pave1;239244]Lopolo, chtěl jsi detaily, tak je tu máš. Ano, starý xeony jsou pomalý.

Nový xeony jsou zbytečně drahý, to je můj názor. Časy, kdy jsem se zkoušel hrabat ve 3D, už jsou celkem dlouho pryč (Cinema, Maya, Softimage XSI ), ale pokud si pamatuju, je lepší mít víc procesorů slabších, než míň výkonnějších (síťový render pokud vím Ci má).

U střižen to je jinak, silný procesor velkou práci neodvede, naopak jednoúčelové železo ano (navíc ten náhled u HD). Souhlasím s MIHI, stavěl bych dva kompy, nebo jeden se střih. HW. To je můj názor, nikomu ho nevnucuju. Ale někdy až příliš často odsuzuješ věci, který neznáš .-) . Avid, Edius, HW šikovný a přitom levný.

Já prostě jenom vím, že poslední model procesoru se prostě nekupuje, je to prodělečná věc. Mám na to stejný názor, jako Dalizie, to bych radši prostě koupil ten střih HW.[/quote]

Vsak ja ti tvuj nazor neberu, pro me je to ale porad asi nejlepsi reseni, na ktery jsem pri svejch pozadavcich narazil. Krome toho, ze bych chtel videt tvy 3D kreace nerozumim tvymu poznani z 3D ani zbla. :-)

Znovu ti rikam, ze strih povazuju pouze za jednu z mnoha veci na svy ceste k nejakymu autorskymu vysledku a proto je pro me absolutni nesmysl strihu vse podridit. Mira moji postprodukce ho mnohdy prevysuje a v planovanych projektech to bude jeste vyraznejsi. Diky za tvuj nazor, proto sem pisu, ale nesdilim ho, smir se s tim :-).

Neodsuzuju Avidy nebo podobny veci obecne, i kdyz to tak muze znit, jenom rikam ze to neni nic pro me a obcas to pouziju jako zkratku k tomu, co reprezentujou a co me nezajima. Ja proste nikdy nebudu strihacem operatorem pro ktery je to primarne urceny, nechci, nebyla to, neni a ani nikdy nebude moje ambice. Me zajima celek, rad si to natocim, strihnu, naanimuju, vyrobim hudbu a ruchy, vizualne poladim, ... proste autorsky dilo. To uspokojuje moji jesitnost nejvic a taky me to nejvic bavi. Prostituci, ke ktery by zakoupeni avidu svadelo ( aby si to na sebe vydelalo, prece to tady nebude stat atp. ) se snazim vyhnout jak to jen jde, i kdyz samozrejme vybrany veci beru ( zvlast kdyz v sobe maji vyzvu ) protoze bez penez to nejde. Proste rad experimentuju a zkousim a jednoucelovy zarizeni pro me proste neni.

Pro moje ucely tvorby mi Vegas prozatim maximalne vyhovuje a az nebude, vymenim ho za neco jinyho.

S procesorama je to jako s autama, nekdo holt novy auto oceni, byt nema nejlepsi motorizaci.
Pave1 (4279)|3.9.2009 08:34
[quote=LOPOLO_2;239251]Krome toho, ze bych chtel videt tvy 3D kreace nerozumim tvymu poznani z 3D ani zbla. :-)[/quote]

Hele, opravdu jsi takový "jednodušší" frajírek .-) ?

Nikdo neví všechno, nikdo neumí všechno, to je běžná věc. 3D jsem opustil už před lety, vymodelovat, otexturovat a nesvítit tam dodnes něco zvládnu. Posmívat se mi snad jako zkušenější 3D nemusíš, to je dost hloupý .-) .

(mezery ve vzdělání máš zjevně také, z posledních diskuzí to je jasně patrný, přesto ti to nikdo tady takhle nepředhazuje).
LOPOLO_2 (488)|3.9.2009 09:33
Proboha proc zase? Tvy vete "je lepší mít víc procesorů slabších, než míň výkonnějších" kvuli moznosti vyuzit sitovej rendering proste nerozumim a ze bych chtel videt tvy vytvory, co je na tom?
Pytkin (7947)|3.9.2009 09:58
[quote=Pave1;239212]Kluci, musíte se naučit číst - psal jsem :starý xeony jsou pomalý a nový jsou zbytečně drahý.

Sestavu se dvěma starýma XEON můžeš mít za 9500, kámoš ji prodává: 2x XEON NOCONA 3,2GHz/800FSB MB TYAN S2676, nVidia 8800Ultra, RAM 4GB, case + 500W, bez disků za 9500,-Kč komplet.

okamžitě k odběru, bez disků.

Na osmijádru dělám v práci, na HDV je zbytečný. Ale psal jsi, že děláš 3D a kompozice nekomprimovaně, takže si zainvestuj, tam to jistě užiješ :-) .[/quote]

NO ale tieto su fakt pomale .. tiez som takuto dosku mal v Audio studiu a pred dvomi rokmi som tam dal Intel 5000 a 2 dvojjadrove XEONY , a lieta to jak z praku .. na audio az zbytocne , kedze pouzivame DSP karty ..
Pytkin (7947)|3.9.2009 10:07
inak .. rozhodne na 3D je lepsi jeden silny stroj , ako 2 pomalsie .. ked mas render famru z 20, alebo 50 procesormi a rendrujes velke animacie , tak je to fajn .. ale pri animovani na kontrolne rendre a podobne , je dobre mat co najrychlejsi stroj ..
Jarda.Bar (1238)|3.9.2009 21:25
Win 7 64bit jsem zkoušel zběžně s Vegasem a byly pomalejší v renderingu ve Vegas než Win XP 32bit. Většina kódu Vegas, video kodeků atd. není optimalizováno na 64 bit CPU, takže dnes nemá smysl takový OS instalovat. Za rok, dva, tři možná ano.
Dal bych OS Win 7 32bit.

Co se týká hardware. Koupil bych 3 disky a dal je do RAID5.
CPU dvojádro, INTEL Core 2 Duo E8600 - 3,33GHz, 1333MHz FSB)
(Čtyřjádro může být zase nevyužito. Frekvence je frekvence :-). )
Pytkin (7947)|4.9.2009 00:00
3 disky do raid 5 , to je celkom masox :) radic je predsa aspon 4or portovi .. takze aspon 4 disky .. optimalnejsie je 8 alebo 16 .. softwarovi radi5 je na chuja .. to je tak na fileserver .. nie na realnu pracu ..
LOPOLO_2 (488)|4.9.2009 14:19
[quote=Jarda.Bar;239370]Win 7 64bit jsem zkoušel zběžně s Vegasem a byly pomalejší v renderingu ve Vegas než Win XP 32bit. Většina kódu Vegas, video kodeků atd. není optimalizováno na 64 bit CPU, takže dnes nemá smysl takový OS instalovat. Za rok, dva, tři možná ano.
Dal bych OS Win 7 32bit.

Co se týká hardware. Koupil bych 3 disky a dal je do RAID5.
CPU dvojádro, INTEL Core 2 Duo E8600 - 3,33GHz, 1333MHz FSB)
(Čtyřjádro může být zase nevyužito. Frekvence je frekvence :-). )[/quote]

To je neprijemny a nezbude mi, nez doufat ze brzy prijde v10 s lepsi podporou ale 64 bitu bude kvuli pameti nutnost. Nevis jak na tom je AE cs4? O Cinemu strach nemam.
Pytkin (7947)|4.9.2009 14:34
cely balik CS4 je optimalizovany na 64bit windows a vela pamate .. teda myslim Premieru aj AE .. Staci si pozriet odporucanie na strihanie RED .. 16G ram a podobne .. Vista 64 .. Takze to by jazdit malo .. neviem ako Win7 ..