Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD Samsung a přetáčení filmů přes DLNA

StandaO (10)|2.9.2009 12:37
Založil jsem toto téma k problematice přetáčení videosouborů z PC při přehrávání přes DLNA. Problém je asi napříč všemi typy LCD Samsung vybavenými DLNA, já mám např. LE46B650.
Někomu se přetáčení daří normálně včetně funkce, kdy se může vrátit na poslední přehrávané místo, někomu funguje jen u některých souborů (u mě to jde jen u AVI), někomu nefunguje vůbec třeba ani pauzování. Dotazoval jsem se na to u samsungu a odpověděli mi, že to není záležitostí vybavení televize, ale přehrávání z PC. Prolezl jsem desítky diskusí na různých serverech a problém zdá se není opravdu v TV, ale v použitém serveru v počítači. Jsem v tomto směru naprosto laik, takže co píšu berte prosím s rezervou a hned mne nekamenujte.

V zásadě se používají tři prorgamy na sdílení: PC share manager, Tversity a windows media player 11. Zajímalo by mě kdo jaký program používáte a s jakým výsledkem (jde přetáčet, pauzovat, vracet se na poslední místo...).

Docela dobře problém rozpitval už uživatel na jednom zahraničním foru, který zjistil, že TV při stisknutí tlačítka pro pauzu/přetáčení vyšle do serveru signál a je otázkou jak si s tímo server/PC poradí resp. co udělá se streamem, který posílá do TV.

Jak se zdá, tak v nějakém budoucí firmware televize žádnou změnu v tomto čekat nemůžeme.
Díky za případné reakce
Standa
aragorn (96)|2.9.2009 13:40
len by som chcel poprosit aby ste v pripadnych reakciach uvadzali aj sposob pripojenia (WiFi (a/b/g/n?), LAN) myslim ze najma bg WLAN (ktora je asi najpouzivanejsia) moze byt pricinou najma pri slabom signale, vacsom pocte klientov resp. ruseni od susedov.
PaJaSoft (827)|3.9.2009 08:25
Vsechny funkce (pause, stop, pretoceni tam i zpet, zrychlene prehravani) bezproblemove funguji v TVersity a to i pokud TVersity pozadovany soubor remuxuje, potazmo transcoduje. Pravda, odzkouseno to nemam s provenienci Samsung, ale pokud nekdo tvrdi, ze Samsung ma vse OK, pak neni pravda ze problem je v TVersity, ktery dela presne to, co se po nem chce.... (komunikaci jsem take zkoumal - z jinych duvodu - a je to bezny SOAP zabaleny v HTTP).
StandaO (10)|3.9.2009 12:31
Asi to nebude tak lehký. Včera jsem zkusil sdílení přes WMP11 a šlo jen pouštět filmy a zastavovat. V share manageru mi jde i pauzovat a některé avi soubory přetáčet.
Na jiné diskusi psali opačnou zkušenost tj. s WMP11 šlo všechno a naopak jim nešlo nic přes sharemanager.
Tak tomu už vůbec nerozumím. Problém bude asi fakt někde v PC a vybavení....
Standa
rommi (416)|3.9.2009 19:27
Ja pouzivam WMP11 nad XP a DLNA (UPnP Share) som puzival uz davnejsie pred kupou samsunga, takze ked som nahodil samsung a pripojil ho do siete, ten jeho share manager som uz vobec ani neinstaloval, vo WMP mam haldu fotiek a filmov vratane popisu, playlistov triedenia albumov a podobne a ked som si predstavil, ze to mam robit znova tak som sa na to... :-)
prehravanie ide uplne OK aj pauzovanie , pretatcanie funguje tak na 60 - 70 % filmov co mam, tam bude problem v profiloch, uz som to tu neoekde pisal...vysledovat kedy to ide a kedy nie je praca pre samovraha, kedze hocijake bezne video v XVID s mp3 zvukom raz pretatcat ide a inokedy nie.... najlepsie vysledky amm s xvid v kombinacii s AC3, to ide pretacat skoro vzdy....
maku2 (6)|3.10.2010 16:36
Prosim vas,propojil jsem tv k routeru a naslo mi to win media pl. ale zadne veci v nem,co mam nazdilet v pc nebo co vse mam udelat
diky za rady
speedyxxx (2)|8.10.2011 20:30
Se Samsungem a sdílením filmů jsem se natrápil docela dlouho. Problémem je, že televize neumí jednoduše procházet složky v počítači a je potřeba nějaký ten media stream server. U XP se musí doinstalovat aplikace od Samsunga, sedmičky ho už mají v sobě. Nicméně obě možnosti jsou celkem hloupé. U aplikace od Samsunga se musejí ručně přidávat média, a i tak ne vždy funguje korektně, u Win 7 je nasdíleno jen to, co má Media player přidáno v knihovně. Zde jsou problémem MKV soubory, ale zjistil jsem, že v podstatě stačí přepsat příponu mkv na avi, nebo mp4. Je to celkem čuˇárna, ale funguje to. Dokonce zkoušel neúspěšně zmiňované TVersity, ale bylo víc problému než úspěchů. Nakonec jsem narazil na Serviio, které je pro mne ve všech ohledech dokonalé. Dokáže streamovat videa, které by jinak TV vůbec neměla šanci přehrát, včetně třeba flv. A pokud nemáte v TV nainstalovaný z výroby prohlížeč a chcete třeba videa z youtube, i to se zde dá nastavit. Navíc je v češtině, a co je neuvěřitelné, je ZADARMO v PLNÉ VERZI!
Petroubek (5)|11.10.2011 19:16
Přidávám se ke zkušenostem speedyxxx a potvrzuji, že Serviio je super volba pro vytvoření DLNA serveru. Vše šlape jako hodinky.