Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod VGA na TV

rety (3)|2.9.2009 11:20
Zdravím. Dostal jsem úkol na připojení 6 LCD obrazovek k jednomu pc, které bude pouštět animace. Bohužel obrazovky jsou umístěny v showroomu kde jsou zrcadla, příčky a další blbosti, tudíš přidělat další kabel je nemožné. Přemýšlel jsem že tam dám normální VGA a k pc nějaký splitter. Jediný datový kabel k těm obrazovkám je normální anténní - koax. Víte jak to propojit? Koupit nějaký převodník? jaký? google mi moc nepomohl. Takže vlastně hledám převodník VGA - Koax.
Díky za rady
Pytkin (7947)|2.9.2009 13:36
no musis tam mat hlavne aj daky modulator .. alebo by sa dal ten kabel zapojit do video vstupu ? odstrihnut koncovku a dat tam cinch alebo scart (podla tych TV) .. to by bolo rozhodne rozumnejsie .. alebo VGA obraz sa musi previest na video a potom ho modulovat na nejaku frekvenciu akoby siel z anteny ..
rety (3)|2.9.2009 13:57
Obávám se že kabel nebudu moct zapojit jinam než to je. Asi tam budou pouštět i něco jiného než to co já po anténním rozvodu. Televize jsou nové LCD s kompletné konektorou výbavou. Viděl jsem tam HDMI i nejspíš PCMCIA slot. Už jsem přemýšlel jestli by se to nedalo udělat z nějakého DVR zařízení nebo rekordéru s HDD a USB vstupem. Ideálně nějakou škatuli i za pár tisíc do které z jedné strany dám VGA z pc a z druhé strany bude anténní koncovka.
Pytkin (7947)|2.9.2009 14:00
mozno ti poradi dakto , kto sa mota okolo kabloviek alebo TV rozvodov v hoteloch .. ja v tomto velky prehlad nemam .. potrebujes nejake take zariadenie ..
Pitomec (10211)|2.9.2009 21:58
To bude hrůza - z PC to převést na S-Video nebo CVBS (http://www.mk-electronic.cz/one_index_product.php?loginis=29) a to pak namodulovat (http://www.patro.cz/objects/1074490993.html?group_oid=1057015138) a nejspíš i zesílit aby to těch 6x TV utáhlo :-I
rety (3)|3.9.2009 12:04
Děkuju, přesně tohle jsem myslel! snad to pojede jak má. Ještě jednou díky
garb7 (1189)|3.9.2009 23:56
Jestli ti stačí jen obraz pak bych použil AV/ VGA a z PC jestli má TV out pošleš video (nebo obyč. grafika) a AV/VGA TO převede. Mám to v pokoji u dětí z obýváku jim pouštím kabelem přes celý byt signál ze skartu satelit přímače cca 30m obyč stíněný kabel a obraz super . http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63939 oni si pak přepnou dálkou bud TV nebo PC.
Pavel_tempx2 (829)|11.9.2009 17:49
VGA - cinch (svideo) - používám momentálně AverMedia Keylite a AverMedia AverKey 330
cinch (svideo) - na RF kanál - bych řešil jakýmkoliv modulátorem např. od Emosu
Výhoda je, že se dá všechno jednoduše zapojit do stávající kabeláže (slučovač) a naladit na TV.

Osobně bych zkusil přímé zapojení VGA-cinch převodníku na koax. kabel přes redukce z omko.cz (cinch-F konektor http://www.omko.cz/_showpic.php?w=600&h=450&f=aW1nX2thcnR5L0tOQ1JFREZDX3YuanBn, F konektory se dají celkem jednoduše spojit a rozpojit).

Pokud potřebujete vysokou kvalitu, tak jsem nedávno ještě našel převodníky od f. Kramer, které jsou schopny poslat signál z VGA výstupu přes RJ45 (ethernet) do další krabičky, která prozměnu z RJ45 udělá VGA (i několikrát). Hledejte na internetu "Kramer VGA". Netuším jestli jde na tom zároveň provozovat net atd. Nutno konzultovat s prodejci. Zkusil bych použít toto řešení spolu s převodníky RJ45-230V(HomePlug a PowerLine), které vytvoří síť přes elektrickou zásuvku.
Pytkin (7947)|11.9.2009 17:57
to neni prevodnik .. ale extender .. pouziva utp/ftp kabelaz .. s ethernetom to neni kompatibilne .. a vyraba to miliarda firiem .. spicka je GEFEN ..
Pavel_tempx2 (829)|15.9.2009 21:01
šlo mi především o to dát radu (informace), než hledat přesný výraz na internetu :D takže s těmi HomePlug apod. to použít nepůjde?
Pytkin (7947)|16.9.2009 00:35
Jeeej :) ja som to az teraz pochopil .. ty si tam chcel dat prevodnik VGA na CAT5/6 a pouzit LAN cez elektricku siet ? nie .. samozrejme to by nefungovalo ani nahodou :)

tie extendery nijak nie su kompatibilne s Ethernetom . Len vyuzivaju strukturovanu kabelaz ..
artam (1147)|16.9.2009 13:27
No a este je mozne dalsie riesenie, ked sa pouzije DVB-T modulator, ktory sa bude krmit mpeg transport streamom a televizory si to potom naladia ako DVB-T.

Napriklad LABMOD DVB T/H Modulator umoznuje pripojit k PC cez USB 2.0 (obsahuje embedded USB 2.0 to DVB-ASI interface) a streamovat priamo z PC cez dodavany softver. Vyborna a komfortna vec.

Ovsem, cena asi nebude prilis ludova. :(
Pavel_tempx2 (829)|16.9.2009 17:06
co jsem viděl enkodéry z SDI vstupu na DVB-ASI výstup, tak se cena pohybuje někde nad 100tis. Kč, pokud by jste náhodou věděli o něčem levnějším a může to mít i analogový vstup (Svideo, cinch...), tak dejte prosím vědět ;)

samozřejmě další věc je sehnat výstup v SDI, což by v případě některých karet do počítače nebyl až takový problém, ale udělat z DVB-ASI -> DVB-T/C by přišlo na dalších cca 30tis.Kč
Pytkin (7947)|17.9.2009 01:01
SDI vystup neni problem .. najlacnejsie karty stoja ~10.000
|Mio| (350)|21.9.2009 17:22
Pokud by ti zalezelo na cene a opravdu ti staci PAL, neboli 576i, tak nejlevnejsi reseni je graficka karta s S-Video vystupem do PCI(Nejakej S3 Virge v bazaru do 200,- kc), z nej kabel S-Video-SCART, stare video s RF modulatorem a dvema SCARTy (opet v bazaru do 200,-, nemusi mit funkcni prehravani), a z vystupu aktivni rozbocovac, nebo jen zesilovac a pripojit na stavajici koaxialni rozvod.
Pytkin (7947)|21.9.2009 17:24
otazne je , ci by bol spokojny s takou kvalitou .. zavisi co sa bude pustat .. ak pocitacova grafika , tak to asi nebude ziadna slava ..