Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVCHD lite od panasonicu

fibi (14)|31.8.2009 15:48
Zdravím, zkoušel jste někdo upravovat video z foťáků Panasonic LUMIX, konkrétně AVCHD lite? Video natáčí FZ38, FT1 a asi i další. Já konkrátně z FZ38. Panasonic uvádí AVCHD 1280x720, 50p, výstup na čipu 25p. Tomu ale vůbec nerozumim!! :( Jak může být jinej počet snímků na čipu a následně ve vlastním videu? Pokud to video stáhnu do PC a v ULEADU VS12 dám vlastnosti, mám 1280x720, 50fr./s. Nicméně pokud to video upravím (a vlastně ani nemusím upravovat) a převedu do jakéhokoli jiného nebo i stejného formátu, video je trhavé. Chvilku stojí, běží, běží rychle, běží zpět. Domnívám se, že pes musí být zakopaný právě v tom počtu snímků. Zkoušel jsem export do 25p i do 50p, ale je to vždy stejné. Nutno říct, že originál vodeo v PC běhá dobře (na VLC) i ve WD HDTV přehrávači. Ale jakmile ho proženu CORELem12, tak ho zmršim. Na foru ULADu něco podobného řešili, ale nedořešili:(
Pytkin (7947)|31.8.2009 16:08
panasonic je carodejnik :) v HD kamerach pouziva SD snimacie chipy napriklad :)
fibi (14)|1.9.2009 07:33
Jinak jsem nainstaloval trial Vegas Movie Studio Platinum a ten s tím nemá problém !
mmmm. (112)|1.9.2009 21:01
Hmmm, to bude problém...natáčím TZ 7čkou, a pinnacle mi toto avchd video přehrává také značně zvláštně, takže to pouze vypaluji v přiloženém programu na dvd jako avchd Lite a modlím se, abych si to měl za pět, deset, patnáct let na čem přehrát, protože Panasonic z nějakých zvláštních důvodů zvolil vlastní "normu" avchd video pro fotoaparáty...údajně tyto avchd dvd či avchd bd přehrají jen BD Panasonic, já jej mám, tak nevím...
:-(( ale mimochodem - jako nouzová kamera na dovolené funguje i na velké plazmě video z tz7 velice uspokojivě..Před pár lety něco naprosto nereálného..