Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Otázky ohledně přijíímače Vantage HD-8000 S

radek.kovacik (267)|28.8.2009 21:50
Zdravím,
mám několik otázek na majitele (ale i ostatní) satelitního přijímače Vantage HD-8000 S. Uvažuji také o jeho koupi a rád bych si ujasnil pár podrobností, které se mi nepodařilo vyčíst z recenzí a popisek u prodejců na Internetu:

1. Vestavěná čtečka karet - dle popisu na webu podporuje několik různých dekódovacích systémů, ale Cryptoworks mezi nimi není. Znamená to tedy, že české programy (CSlink) by mi tam fungovaly pouze s přídavným dekódovacím modulem Cryptoworks zasunutým do CI slotu (v případě, že bych nepoužil neoficiální firmware, který jej to údajně naučí)?
2. Lze do vestavěné čtečky zasunout dekódovací kartu pouze v "klasické" velikosti nebo i jako SIM kartu (vylomenou)?
3. Sdílení dekódovacích karet - umožňuje toto sdílení pouze vestavěná čtečka nebo je to možné i v přídavném dekódovacím modulu, zasunutém do CI slotu? Funguje to i s oficiálním firmwarem nebo je nutno použít neoficiální?
4. LAN port - co všechno umožňuje provádět s přijímačem po síti? Je možné pouze přetahovat soubory mezi vestavěným diskem a počítačem nebo umožňuje např. i sdílení dekódovacích karet s dalšími přijímači?
5. Přehrávač multimédií - jaké formáty souborů umí přehrát/zobrazit? Dle popisu je to DivX, JPEG a MP3. Je možné tento seznam rozšířit o další formáty použitím neoficálního firmware?
6. Teletext - dle recenze umožňuje přijímač pouze zobrazení teletextu prostřednictvím OSD, tj. že nepropouští teletextový signál dále tak, aby jej mohl zpracovat samotný televizor. Je toto stále platné (i s poslední verzí firmware) nebo již došlo ke změně?

Poslední dotaz bych napsal asi takto:
Je tento satelitní přijímač natolik dobrý, že má smysl jej pořídit i za tu cenu, za jakou se prodává, nebo se raději zkusit poohlédnout po jiném?
Předtím jsem pokukoval po Topfieldu TF-7710 HD (ale jak jsem zjistil, že neumí sdílení karet, tak jsem ztratil zájem) a pak také jsem se díval na Technisat DigiCorder HD S2X (ten by měl údajně umět to samé, co Vantage + navíc sdílení dekódovacích karet po síti a funkční teletext i na televizoru), takže nevím, jak se rozhodnout.
JSM1 (52)|29.8.2009 12:58
[quote=radek.kovacik;238534]Zdravím,
mám několik otázek na majitele (ale i ostatní) satelitního přijímače Vantage HD-8000 S. Uvažuji také o jeho koupi a rád bych si ujasnil pár podrobností, které se mi nepodařilo vyčíst z recenzí a popisek u prodejců na Internetu:

1. Vestavěná čtečka karet - dle popisu na webu podporuje několik různých dekódovacích systémů, ale Cryptoworks mezi nimi není. Znamená to tedy, že české programy (CSlink) by mi tam fungovaly pouze s přídavným dekódovacím modulem Cryptoworks zasunutým do CI slotu (v případě, že bych nepoužil neoficiální firmware, který jej to údajně naučí)?
2. Lze do vestavěné čtečky zasunout dekódovací kartu pouze v "klasické" velikosti nebo i jako SIM kartu (vylomenou)?
3. Sdílení dekódovacích karet - umožňuje toto sdílení pouze vestavěná čtečka nebo je to možné i v přídavném dekódovacím modulu, zasunutém do CI slotu? Funguje to i s oficiálním firmwarem nebo je nutno použít neoficiální?
4. LAN port - co všechno umožňuje provádět s přijímačem po síti? Je možné pouze přetahovat soubory mezi vestavěným diskem a počítačem nebo umožňuje např. i sdílení dekódovacích karet s dalšími přijímači?
5. Přehrávač multimédií - jaké formáty souborů umí přehrát/zobrazit? Dle popisu je to DivX, JPEG a MP3. Je možné tento seznam rozšířit o další formáty použitím neoficálního firmware?
6. Teletext - dle recenze umožňuje přijímač pouze zobrazení teletextu prostřednictvím OSD, tj. že nepropouští teletextový signál dále tak, aby jej mohl zpracovat samotný televizor. Je toto stále platné (i s poslední verzí firmware) nebo již došlo ke změně?

Poslední dotaz bych napsal asi takto:
Je tento satelitní přijímač natolik dobrý, že má smysl jej pořídit i za tu cenu, za jakou se prodává, nebo se raději zkusit poohlédnout po jiném?
Předtím jsem pokukoval po Topfieldu TF-7710 HD (ale jak jsem zjistil, že neumí sdílení karet, tak jsem ztratil zájem) a pak také jsem se díval na Technisat DigiCorder HD S2X (ten by měl údajně umět to samé, co Vantage + navíc sdílení dekódovacích karet po síti a funkční teletext i na televizoru), takže nevím, jak se rozhodnout.[/quote]


Vantage 8000 S mám druhý měsíc a jsem s ním velmi spokojen. S oficiálním softem ho asi nikdo neprovozuje. Ten např. nemůže mít universální čtečky kvůli licenčním poplatkům.
Lze ho koupit už s neof. softem (já jsem např. chtěl starší verzi softu kvůli Gamma katrám), na přání také namontují větrák a HDD. Následující odpovědi se tedy vztahují k mému software 02.44.01.

1) mám odzkoušno (obě čtečky): SKY link-OK, CS link-OK, Gamma card-OK (platí i pro všechny kombinace těchto karet).
2) klasická čtečka - pouze klasická velikost karty.
3) funguje vnitřní sdílení karet ze čteček i z modulů pro nahrávání na HDD
4) nepoužívám
5) nepoužívám
6) propouští normálně txt signál do Tv.
Honza23 (80)|29.8.2009 15:06
Já osobně jsem spokojeným majitelem Vantage HD7100S,podívej se fan club stránky Vantage,tam najdeš všechny své odpovědi.
http://vantagefunclub.cz/
losos (2977)|30.8.2009 01:53
[quote=Honza23;238604]Já osobně jsem spokojeným majitelem Vantage HD7100S,podívej se fan club stránky Vantage,tam najdeš všechny své odpovědi.
http://vantagefunclub.cz/[/quote]
Hodně toho najdeš také na cssf.cz v sekci Vantage, ale dost je toho napsáno i na zdejším fóru, např. i zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17959&page=4

Dobrý nápad je, myslím, zkusit napsat dotaz soukromou zprávou zde na fóru tomu, kdo Vantage vlastní..., kdo jej má (jedno jaký typ), zjistíš pročtením sekcí o HD přijímačích atd...
radek.kovacik (267)|30.8.2009 11:08
[quote=Honza23;238604]Já osobně jsem spokojeným majitelem Vantage HD7100S,podívej se fan club stránky Vantage,tam najdeš všechny své odpovědi.
http://vantagefunclub.cz/[/quote]
Na uvedené stránky jsem se pokoušel podívat, bohužel se mi tam nic nezobrazilo (zřejmě kvůli tomu, že nejsem registrovaný). Protože Vantage zatím nemám, nechci se tam zbytečně registrovat.

[quote=losos;238663]Hodně toho najdeš také na cssf.cz v sekci Vantage, ale dost je toho napsáno i na zdejším fóru, např. i zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17959&page=4

Dobrý nápad je, myslím, zkusit napsat dotaz soukromou zprávou zde na fóru tomu, kdo Vantage vlastní..., kdo jej má (jedno jaký typ), zjistíš pročtením sekcí o HD přijímačích atd...[/quote]

Uvedené vlákno na tvfreaku jsem si pročetl a zjistil, že na Vantage se zde pějou samé chvály. Když se ale podívám na fórum cssf.cz, tak zase mám pocit, že s Vantagem je i plno problémů. Protože ty problémy jsou často staršího data, tak nevím, zda to bylo již nějakým způsobem vyřešeno např. vydáním nového firmware nebo zda to byl problém mezi židlí a dálkovým ovládáním... :-)

Mimochodem, umožňuje Vantage HD-8000 S také upscaling SD programů na vysoké rozlišení (tak jako např. Technisat)?
Honza23 (80)|30.8.2009 12:43
Většinu problémů řeší nové firmwary,ale povětšinou to bývají problémy s externími HDD apod.,ale na foru je seznam HDD, které jsou plně kompatibilní s těmito přehrávači.
Teďka jsem si nahrál nejnovější firmware (025201) a jsem s ním naprosto spokojen :-)
Vantage samozřejmě umí upscaling SD programů
radek.kovacik (267)|30.8.2009 20:52
To Honza23: Máš vyzkoušené i možnosti toho přijímače, týkající se LAN portu a multimediálního přehrávače, co všechno se s tím dá dělat (viz můj první příspěvek otázka č. 4 a 5)?
LadaOva (27)|31.8.2009 09:13
To sdileni karet v domaci LAN by mne zajimalo i obsirneji - lze to napr. delat mez ruznymi vyrobci napr. HD BOX-Vantage ?
losos (2977)|1.9.2009 00:12
Sat. přijímač Vantage HD údajně umí sdílet, ale prý jen mezi přijímači Vantage...
Protože sdílení nepoužíváme, nemáme to vyzkoušeno osobně, a proto to nevím jistě...
radek.kovacik (267)|2.9.2009 11:55
Díky všem za odpovědi. Vypadá to, že se stanu dalším (snad spokojeným) uživatelem přijímače Vantage HD-8000 S.
Jediné snad, co mi ještě na něm trochu vadí (ale s čím se stejně asi nedá nic dělat) je trochu neintuitivní menu. Moc jsem si ho v prodejně neměl čas vyzkoušet, ale co jsem měl možnost, tak mi připadlo poněkud zvláštní a v některých okamžicích jsem ani nevěděl, které tlačítko mám zmáčknout, abych dosáhl kýženého výsledku.
OndraC (167)|2.9.2009 18:25
Ahoj všem!
Tak už i já jsem se stal novým majitelem Vantage hd-8000s, verze s 500GB interním HDD. Bohužel ho mám jen pár dní, tak vám ostatním asi moc cenných informací nepodám...spíš jsem se chtěl pochlubit. :-))

Jenom poznámka k externím diskům, což tady zaznělo...v návodu výrobce doporučuje jako externí HDD Western Digital MyBook USB (do 500GB) a nebo Passport USB (do 250GB).
OndraC (167)|2.9.2009 21:09
Tak nevím, asi jsem úplně blbej...jestli se nepletu, měla by od 1.9.2009 vysílat CT1 HD. Přijímač stanici při instalaci našel, ale nic se neděje. Zjistil jsem, že zřejmě není správně nastavená.
Takže můj dotaz zní...vysílá už čt1 hd? Pokud ano, poradíte mi někdo, jak na tomto přístroji nastavit parametry tak, bych mohl vybraný program sledovat??
Díky předem!
Heartwork (2358)|2.9.2009 22:27
[quote=OndraC;239222]
Takže můj dotaz zní...vysílá už čt1 hd? [/quote]

jj ... vysílá, ale kolem HD to zatím jen prošlo.
Máš kartu CS LINK nebo Skylink?

Technické parametry příjmu:
http://www.parabola.cz/clanky/3643/ct1-hd-zahajila-verejne-experimentalni-sireni-ze-satelitu/
OndraC (167)|2.9.2009 23:49
[quote=Heartwork;239235]jj ... vysílá, ale kolem HD to zatím jen prošlo.
Máš kartu CS LINK nebo Skylink?

Technické parametry příjmu:
http://www.parabola.cz/clanky/3643/ct1-hd-zahajila-verejne-experimentalni-sireni-ze-satelitu/[/quote]

Mám kartu Skylink.
Nechápu hlavně jednu věc - na netu se píše, že ČT1 HD vysílá na Astře 1E (23,5E), já když vyberu satelit Astra 1E-2C, tak mi to píše 19,2E. Může mi někdo vysvětlit, co je špatně nebo co já blbě chápu?
losos (2977)|3.9.2009 03:40
[quote=OndraC;239249]Mám kartu Skylink.
Nechápu hlavně jednu věc - na netu se píše, že ČT1 HD vysílá na Astře 1E (23,5E), já když vyberu satelit Astra 1E-2C, tak mi to píše 19,2E. Může mi někdo vysvětlit, co je špatně nebo co já blbě chápu?[/quote]
Máš to nějak blbě naladěno - patrně chybou v nastavení LNB - chyba asi na řádku nastavení DiSEqC 1.0, kde je potřeba PRO KAŽDÝ TUNER zvlášť a také PRO KAŽDOU DRUŽICI správně tento DiSEqC 1.0 nastavit - podle typu přepínače, množství LNB (=počtu přijímaných družic a pod...). Doporučuji vše smazat (dát tovární nastavení) a vše znovu nastavit a naladit. Začni tím nastavením LNB....Protože o tom nic nepíšeš, nevíme, jak to máš a víc nemůžeme poradit...
Možná by ti pomohlo, kdyby jsi si stáhnul někde z netu již hotový setting.
Nebo, když mi ve Skype přes webkameru ukážeš obrazovku s Menu Vantage, budu ti říkat, co stisknout, a co a jak nastavit, atd...- zpaměti to nevím, nemám jej ještě doma, ale pomáhal jsem s tím kolegovi, takže to znám...
docc1 (19)|3.9.2009 20:12
[quote=radek.kovacik;239087]Díky všem za odpovědi. Vypadá to, že se stanu dalším (snad spokojeným) uživatelem přijímače Vantage HD-8000 S.
Jediné snad, co mi ještě na něm trochu vadí (ale s čím se stejně asi nedá nic dělat) je trochu neintuitivní menu. Moc jsem si ho v prodejně neměl čas vyzkoušet, ale co jsem měl možnost, tak mi připadlo poněkud zvláštní a v některých okamžicích jsem ani nevěděl, které tlačítko mám zmáčknout, abych dosáhl kýženého výsledku.[/quote]

můžu se prosím zeptat kde jste ho našel v kamenné prodejně? rád ho bych ho přeci jen viděl naživo, než ho koupím, a nemohu ho nikde sehnat
Praha, Kladno, + blízké okolí děkuji
Mirek
JM_ (353)|3.9.2009 20:26
[quote=docc1;239361]můžu se prosím zeptat kde jste ho našel v kamenné prodejně? rád ho bych ho přeci jen viděl naživo, než ho koupím, a nemohu ho nikde sehnat
Praha, Kladno, + blízké okolí děkuji
Mirek[/quote]

Strýček google (na dotaz "vantage praha HD 8000 S") radí např. toto:

http://www.videotech.cz/clanky/kontaktni-udaje
OndraC (167)|3.9.2009 21:31
[quote=losos;239255]Máš to nějak blbě naladěno - patrně chybou v nastavení LNB - chyba asi na řádku nastavení DiSEqC 1.0, kde je potřeba PRO KAŽDÝ TUNER zvlášť a také PRO KAŽDOU DRUŽICI správně tento DiSEqC 1.0 nastavit - podle typu přepínače, množství LNB (=počtu přijímaných družic a pod...). Doporučuji vše smazat (dát tovární nastavení) a vše znovu nastavit a naladit. Začni tím nastavením LNB....Protože o tom nic nepíšeš, nevíme, jak to máš a víc nemůžeme poradit...
Možná by ti pomohlo, kdyby jsi si stáhnul někde z netu již hotový setting.
Nebo, když mi ve Skype přes webkameru ukážeš obrazovku s Menu Vantage, budu ti říkat, co stisknout, a co a jak nastavit, atd...- zpaměti to nevím, nemám jej ještě doma, ale pomáhal jsem s tím kolegovi, takže to znám...[/quote]

Ahoj Lososi,
tak nevím, jak odborná byla odborná firma, která mi satelit instalovala, já to každopádně nedělal a obávám se, že pokud něco smažu, nedám to jen tak dohromady.
A co že přesně mám? Klasika - parabola, 2 družice, 2x LNB twin, 2x diseqc přepínač, atd.
Myslíš, že je to špatně zapojený nebo něco špatně nastavený v přijímači?
Každopádně, jelikož jsem ignoroval označení družice a bral v potaz jen nápis 23.5E, podařilo se mi nakonec CT HD najít a naladit. Což ale neřeší fakt, je to mám "přehozený"...
Honza23 (80)|3.9.2009 21:40
[quote=OndraC;239249]Mám kartu Skylink.
Nechápu hlavně jednu věc - na netu se píše, že ČT1 HD vysílá na Astře 1E (23,5E), já když vyberu satelit Astra 1E-2C, tak mi to píše 19,2E. Může mi někdo vysvětlit, co je špatně nebo co já blbě chápu?[/quote]

Mimochodem máš teda vybraný jiný satelit,jelikož Astra 1E-2C je 19.2E,takže hledej Astra 1D-3A :-)
Ohledně té ČT HD,pro mě je to zatím zklamání,jelikož jediné co zatím vysílají nativně je ten nový seriál Vyprávěj a pak do budoucna Duety,jinak je to všechno upscaling z SD
OndraC (167)|3.9.2009 21:45
[quote=Honza23;239377]Mimochodem máš teda vybraný jiný satelit,jelikož Astra 1E-2C je 19.2E,takže hledej Astra 1D-3A :-)
Ohledně té ČT HD,pro mě je to zatím zklamání,jelikož jediné co zatím vysílají nativně je ten nový seriál Vyprávěj a pak do budoucna Duety,jinak je to všechno upscaling z SD[/quote]

Asi nechápu tvůj příspěvek...Astra 1E-2C je 23.5E, ne?
Ale jak jsem už napsal...nakonec jsem dal druhou družici a CT HD jsem našel...
Pytkin (7947)|3.9.2009 23:57
[quote=Honza23;239377]Mimochodem máš teda vybraný jiný satelit,jelikož Astra 1E-2C je 19.2E,takže hledej Astra 1D-3A :-)
Ohledně té ČT HD,pro mě je to zatím zklamání,jelikož jediné co zatím vysílají nativně je ten nový seriál Vyprávěj a pak do budoucna Duety,jinak je to všechno upscaling z SD[/quote]

a ten upscaling neni lepsi , ako ho spravi tvoja telka ?
losos (2977)|4.9.2009 01:01
[quote=OndraC;239372]Ahoj Lososi,
tak nevím, jak odborná byla odborná firma, která mi satelit instalovala, já to každopádně nedělal a obávám se, že pokud něco smažu, nedám to jen tak dohromady.
A co že přesně mám? Klasika - parabola, 2 družice, 2x LNB twin, 2x diseqc přepínač, atd.
Myslíš, že je to špatně zapojený nebo něco špatně nastavený v přijímači?
Každopádně, jelikož jsem ignoroval označení družice a bral v potaz jen nápis 23.5E, podařilo se mi nakonec CT HD najít a naladit. Což ale neřeší fakt, je to mám "přehozený"...[/quote]
Přehodíš to právě v tom nastavení DiSEqC 1.0 - zadej to u těch dvou družic obráceně (na obou tunerech). Potom bys měl všechny programy smazat a naladit znovu. Jinak tam mohou být chyby ! Pokud to nebude fungovat správně, můžeš to zase kdykoliv vrátit zpět - proto si na papír poznač, jak je to tam teď nastaveno...
Při montáži je snadné to poplést, ale je také snadné to napravit...
Honza23 (80)|4.9.2009 08:37
[quote=Pytkin;239391]a ten upscaling neni lepsi , ako ho spravi tvoja telka ?[/quote]

Rozdíl mezi ČT HD a SD nepoznáš,jedině tak u toho seriálu Vyprávěj.
Řekl bych,že NOVA si s tím poradila lépe.
Pytkin (7947)|4.9.2009 09:32
Honza : mozno nova kupila lepsie upscaleri :) CT asi chceli usetrit ..
radek.kovacik (267)|4.9.2009 12:20
[quote=docc1;239361]můžu se prosím zeptat kde jste ho našel v kamenné prodejně? rád ho bych ho přeci jen viděl naživo, než ho koupím, a nemohu ho nikde sehnat
Praha, Kladno, + blízké okolí děkuji
Mirek[/quote]

Já jsem to měl nejblíže ve firmě OMKO v Brně, ale tato firma má dvě prodejny i v Praze.
OndraC (167)|4.9.2009 12:59
[quote=losos;239396]Přehodíš to právě v tom nastavení DiSEqC 1.0 - zadej to u těch dvou družic obráceně (na obou tunerech). Potom bys měl všechny programy smazat a naladit znovu. Jinak tam mohou být chyby ! Pokud to nebude fungovat správně, můžeš to zase kdykoliv vrátit zpět - proto si na papír poznač, jak je to tam teď nastaveno...
Při montáži je snadné to poplést, ale je také snadné to napravit...[/quote]

Ještě dotaz...Astra 1E (23.5E) byla původně na 19.2E?
Dnes jsem náhodou mluvil s chlapem z firmy, který mi to montoval, a ten mi říkal, že zapojený a nastavený je to určitě dobře. Prý to asi bude tím, že přístroj má nastavenou původní pozici Astry 1E, tj. z doby kdy byla na pozici 19.2E...je to možný? Prý to nemám řešit a mám se řídit pouze údajem 19.2E nebo 23.5E, to je rozhodující.
Nebo je to celý blbost a mám to zkusit přenastavit?
Pytkin (7947)|4.9.2009 13:08
iste .. je jedno ktora druzica to je .. podstatna je satelitna pozicia a to je 19.2 a 23.5 .. ono tam tych druzic na tej pozicii je viac ..
Honza23 (80)|4.9.2009 14:46
[quote=Pytkin;239409]Honza : mozno nova kupila lepsie upscaleri :) CT asi chceli usetrit ..[/quote]

O to ani tak nejde,ale spíš o to,že nemají moc pořadů natočených v HD,snad se to časem zlepší.:-)
OndraC (167)|4.9.2009 15:14
[quote=Pytkin;239429]iste .. je jedno ktora druzica to je .. podstatna je satelitna pozicia a to je 19.2 a 23.5 .. ono tam tych druzic na tej pozicii je viac ..[/quote]

Takže jestli to dobře chápu, podstatný je, že je vše správně nastaveno na družice 19.2E a 23.5E a je jedno, jak jsou v přijímačí pojmenovaný?
Ono v podstatě stačí, aby člověk správně vybral družici podle označení 23.5E a program, který hledá, v pohodě najde...takže nevím, jestli to musím dál řešit.
losos (2977)|5.9.2009 03:58
[quote=OndraC;239455]Takže jestli to dobře chápu, podstatný je, že je vše správně nastaveno na družice 19.2E a 23.5E a je jedno, jak jsou v přijímačí pojmenovaný?
Ono v podstatě stačí, aby člověk správně vybral družici podle označení 23.5E a program, který hledá, v pohodě najde...takže nevím, jestli to musím dál řešit.[/quote]
Pokud ti to správně funguje, tak nic neřeš a nechej to tak....
U Topfieldu si lze libovolnou družici přejmenovat podle libosti a dokonce jí i změnit stupně...
Možná to jde i u tvého přijímače, pohledej to někde v Menu, nebo v návodu...
Celé je to nějaké divné, kamarád to má správně, tak nevím, proč ty ne !
Ale je možné, že jsme to u něj někdy před rokem také opravovali (ten název), již se nepamatuji, je toho moc...
OndraC (167)|5.9.2009 11:16
[quote=losos;239513]Pokud ti to správně funguje, tak nic neřeš a nechej to tak....
U Topfieldu si lze libovolnou družici přejmenovat podle libosti a dokonce jí i změnit stupně...
Možná to jde i u tvého přijímače, pohledej to někde v Menu, nebo v návodu...
Celé je to nějaké divné, kamarád to má správně, tak nevím, proč ty ne !
Ale je možné, že jsme to u něj někdy před rokem také opravovali (ten název), již se nepamatuji, je toho moc...[/quote]

Zdá se ale, že to ničemu nevadí. Když jsem hledal ct hd na Astře 1E a nemohl jsem nic najít, všimnul jsem si údaje 19.2E, tak jsem přeskočil na 23.5E a v pohodě jsem našel ... takže proste ignoruju označení družice, vybírám podle údaje 19.2/23.5 a zatím se daří, tak to snad bude ok
Samozřejmě bych to ale měl pojmenovaný správně, takže jdu pátrat, co by se dalo opravit.

Zajímavý je, když teď koukám do návodu, že na jednom obrázku s návodem na instalaci, je vybraná družice Astra 1E-2C a údaj o zem.délce je 19.2E, tzn. přesně to stejný, co mám já.
OndraC (167)|5.9.2009 11:49
Dá se z toho obrázku něco vykoukat?
P1030611 (1).jpg
Pytkin (7947)|5.9.2009 13:03
[quote=Honza23;239450]O to ani tak nejde,ale spíš o to,že nemají moc pořadů natočených v HD,snad se to časem zlepší.:-)[/quote]

no prave kedze nemaju natocene HD programy , tak ide aj o to aky upscaler pouzivaju .. ak pouzivaju bezny linearny upscaler , ktory je v kazdom TV , tak skutocne take HD vysielanie je k hovnu .. ak pouzivaju kvalitny upscaler ako ma nova , tak take HD vysielanie ma zmysel , lebo obraz je lepsi , ako ked ho upscaluje telka ..
losos (2977)|5.9.2009 13:26
[quote=OndraC;239528]Zdá se ale, že to ničemu nevadí. Když jsem hledal ct hd na Astře 1E a nemohl jsem nic najít, všimnul jsem si údaje 19.2E, tak jsem přeskočil na 23.5E a v pohodě jsem našel ... takže proste ignoruju označení družice, vybírám podle údaje 19.2/23.5 a zatím se daří, tak to snad bude ok
Samozřejmě bych to ale měl pojmenovaný správně, takže jdu pátrat, co by se dalo opravit.

Zajímavý je, když teď koukám do návodu, že na jednom obrázku s návodem na instalaci, je vybraná družice Astra 1E-2C a údaj o zem.délce je 19.2E, tzn. přesně to stejný, co mám já.[/quote]

Máš to zcela správně : Astra 3A je skutečně na 23,5°E (na této poloze jsou tam spolu s ní ještě další Astry s jinými čísly), - nechápu, co ti furt na tom není jasné...(také měj na paměti, že názvy družic umístěných na té a té pozici se během času mění, protože družice dosluhují a občas se musí zlikvidovat a na jejich místo přijdou nové, s jiným označením - to je zcela běžná záležitost).
Mrkni se např. sem : http://www.parabola.cz/prehledy/
V těch přehledech těch družic moc uvedených není (na jedné pozici asi jen 3), ale obvykle jich na stejné pozici bývá mnohem víc (6 i více), pro zjednodušení si všechny Astry (jejich pozice) dělíme na tři kousky takto : Astra 1 (na 19,2°E), Astra 3 (na 23,5°E) a Astra 2 (na 28,2°E). Howgh.
Honza23 (80)|5.9.2009 17:52
[quote=Pytkin;239545]no prave kedze nemaju natocene HD programy , tak ide aj o to aky upscaler pouzivaju .. ak pouzivaju bezny linearny upscaler , ktory je v kazdom TV , tak skutocne take HD vysielanie je k hovnu .. ak pouzivaju kvalitny upscaler ako ma nova , tak take HD vysielanie ma zmysel , lebo obraz je lepsi , ako ked ho upscaluje telka ..[/quote]

No nevím,nevím,ale já teda osobně nepoznám rozdíl mezi Nova HD a Nova,pokud je Nova HD jen upscaling.
Pytkin (7947)|5.9.2009 18:22
Honza : neviem .. ja nemam HD satelit .. Ale vela ludi tu na fore tvrdi , ze vidi dost velky rozdiel ..
OndraC (167)|5.9.2009 18:35
[quote=losos;239554]Máš to zcela správně : Astra 3A je skutečně na 23,5°E (na této poloze jsou tam spolu s ní ještě další Astry s jinými čísly), - nechápu, co ti furt na tom není jasné...(také měj na paměti, že názvy družic umístěných na té a té pozici se během času mění, protože družice dosluhují a občas se musí zlikvidovat a na jejich místo přijdou nové, s jiným označením - to je zcela běžná záležitost).
Mrkni se např. sem : http://www.parabola.cz/prehledy/
V těch přehledech těch družic moc uvedených není (na jedné pozici asi jen 3), ale obvykle jich na stejné pozici bývá mnohem víc (6 i více), pro zjednodušení si všechny Astry dělíme na tři kousky takto : Astra 1 (na 19,2°E), Astra 3 (na 23,5°E) a Astra 2 (na 28,2°E). Howgh.[/quote]

No asi to bude tím, že tomu prostě nerozumím.
Co jsem nechápal (nechápu)? Přečetl jsem si na parabole, že CT HD vysílá zde: "satelit: Astra 1E (23,5°E)", tak jsem si řekl, že ji zkusím najít. Začal jsem hledal správnou družici a našel jsem "Astra 1E-2C", tak si říkám, jasně, Astra 1E, to bude ono...ale najednou koukám, že je vedle napsáno, že je na pozici 19.2°E, no a záhada byla na světě ... pro Tebe asi ne, pro mě ale minimálně zvláštní.
Honza23 (80)|5.9.2009 18:49
[quote=OndraC;239588]No asi to bude tím, že tomu prostě nerozumím.
Co jsem nechápal (nechápu)? Přečetl jsem si na parabole, že CT HD vysílá zde: "satelit: Astra 1E (23,5°E)", tak jsem si řekl, že ji zkusím najít. Začal jsem hledal správnou družici a našel jsem "Astra 1E-2C", tak si říkám, jasně, Astra 1E, to bude ono...ale najednou koukám, že je vedle napsáno, že je na pozici 19.2°E, no a záhada byla na světě ... pro Tebe asi ne, pro mě ale minimálně zvláštní.[/quote]

No ono podle tohodle označení se člověk moc řídit nemůže,jelikož se to neustále mění.Proto je nejlepší se podívat na polohu té družice,tedy 23.5E(v přijímači Astra 1D-3A) a pro německé programy je to pak 19.2E(v přijímači Astra 1E-2C),kde se mimochodem nachází 6 volně šiřitelných něměckých HD programů.
OndraC (167)|5.9.2009 19:11
[quote=Honza23;239590]No ono podle tohodle označení se člověk moc řídit nemůže,jelikož se to neustále mění.Proto je nejlepší se podívat na polohu té družice,tedy 23.5E(v přijímači Astra 1D-3A) a pro německé programy je to pak 19.2E(v přijímači Astra 1E-2C),kde se mimochodem nachází 6 volně šiřitelných něměckých HD programů.[/quote]

Tak tak, to opravdu nemůže. Teď už je mi to jasný, ale jako laik jsem byl při tom hledání fakt zmatenej...
jarino1978 (8045)|5.9.2009 21:27
[quote=Honza23;239581]No nevím,nevím,ale já teda osobně nepoznám rozdíl mezi Nova HD a Nova,pokud je Nova HD jen upscaling.[/quote]

- pokiaľ je vo vysielaní SD 16:9 z posledného obdobia, tak upscalovaný obraz je dokonca skoro problém rozoznať od pravého HD. Pred pár týždňami bolo na Nove animák Medzi nami zvieratami, bolo to v SD, ale bol neskutočný problém to rozoznať od nativ HD. Dosť veľa filmov, ktoré idú v SD 16:9 je vizuálny zážitok úplne niekde inde od SD bez upscalu. V Tvojom prípade to dávam za vinu aj malou uhlopriečkou TV...

[quote=Pytkin;239585]Honza : neviem .. ja nemam HD satelit .. Ale vela ludi tu na fore tvrdi , ze vidi dost velky rozdiel ..[/quote]

- je to tak. Nova používa veľmi kvalitný upscaler, CT HD už menej kvalitný, ale aj tak je aj na CT HD prepočet viditeľne kvalitnejší, ako nativ SD.

[quote=OndraC;239595]Tak tak, to opravdu nemůže. Teď už je mi to jasný, ale jako laik jsem byl při tom hledání fakt zmatenej...[/quote]

- neustále pribúdajú nové družice a tie staršie, sú presúvané na inú pozíciu, preto nemusí byť prehľad v menu receivera vždy aktuálny.
losos (2977)|6.9.2009 05:19
[quote=OndraC;239588]No asi to bude tím, že tomu prostě nerozumím.
Co jsem nechápal (nechápu)? Přečetl jsem si na parabole, že CT HD vysílá zde: "satelit: Astra 1E (23,5°E)", tak jsem si řekl, že ji zkusím najít. Začal jsem hledal správnou družici a našel jsem "Astra 1E-2C", tak si říkám, jasně, Astra 1E, to bude ono...ale najednou koukám, že je vedle napsáno, že je na pozici 19.2°E, no a záhada byla na světě ... pro Tebe asi ne, pro mě ale minimálně zvláštní.[/quote]
Uznávám a chápu, že to člověka dokáže splést. Zavinili to majitelé Aster, protože nám je na těch pozicích řádně promíchali... Nedejme se !
A aby i mne to stále nepletlo, tak jsem si všechny družice, které používám, v Topfieldovi pěkně seřadil a pojmenoval po svém takto :

Astra 2 (28E)
Badr 4 (26E)
Astra 3 (23E)
Astra 1 (19E)
Esat W2 (16E)
HotBird (13E)
Eurobird (9E)
Esat W3 (7E)
Sirius 4 (5E)
Thor 5 (1W)
Amos (4W)

Názvy jsem musel dát krátké, víc znaků se nedá v Topfieldovi u názvu uložit... (a všechny další družice, kromě malé rezervy, jsem smazal).
Případným zájemcům mohu poskytnout celý setting, který pro TF používám - (je to v Top Set 2.0) - napište soukr. zprávu...
(Výborně se s tím pracuje, prakticky vůbec nepotřebuji používat favoritní kanály, vždy si nejprve zvolím družici - tím se mi ukáže listing kanálů jen z této družice, využívám i možnosti zpětného pohybu kurzoru "přes nulu" (do mínusu) - a proto některé více používané hlavní kanály (např. HD) mám uloženy na předchozí stránce, atd...).
V tomto směru je ta možnost uspořádání u TF opravdu výborná věc - v tom nad Vantage vyniká...
U Vantage lze něco podobného provést (uspořádat) pomocí favoritních kanálů - ty si můžeme např. pojmenovat jmény družic - takže OndroC, můžeš pracovat i s těmi názvy, které si tam sám zapíšeš...
Pytkin (7947)|6.9.2009 10:29
ja nerozumiem co to tu riesite .. najlepsie je mat satelity oznacena ako satelitne pozicie .. cize 19.2, 23.5 .. atd .. je uplne jedno , ako sa ten satelit vola ..
OndraC (167)|7.9.2009 13:17
[quote=Pytkin;239653]ja nerozumiem co to tu riesite .. najlepsie je mat satelity oznacena ako satelitne pozicie .. cize 19.2, 23.5 .. atd .. je uplne jedno , ako sa ten satelit vola ..[/quote]

Teď už neřešíme nic...teď už to pochopili i začátečníci jako jsem já :-)
OndraC (167)|7.9.2009 13:21
[quote=losos;239641]Uznávám a chápu, že to člověka dokáže splést. Zavinili to majitelé Aster, protože nám je na těch pozicích řádně promíchali... Nedejme se !
A aby i mne to stále nepletlo, tak jsem si všechny družice, které používám, v Topfieldovi pěkně seřadil a pojmenoval po svém takto :

Astra 2 (28E)
Badr 4 (26E)
Astra 3 (23E)
Astra 1 (19E)
Esat W2 (16E)
HotBird (13E)
Eurobird (9E)
Esat W3 (7E)
Sirius 4 (5E)
Thor 5 (1W)
Amos (4W)

Názvy jsem musel dát krátké, víc znaků se nedá v Topfieldovi u názvu uložit... (a všechny další družice, kromě malé rezervy, jsem smazal).
Případným zájemcům mohu poskytnout celý setting, který pro TF používám - (je to v Top Set 2.0) - napište soukr. zprávu...
(Výborně se s tím pracuje, prakticky vůbec nepotřebuji používat favoritní kanály, vždy si nejprve zvolím družici - tím se mi ukáže listing kanálů jen z této družice, využívám i možnosti zpětného pohybu kurzoru "přes nulu" (do mínusu) - a proto některé více používané hlavní kanály (např. HD) mám uloženy na předchozí stránce, atd...).
V tomto směru je ta možnost uspořádání u TF opravdu výborná věc - v tom nad Vantage vyniká...
U Vantage lze něco podobného provést (uspořádat) pomocí favoritních kanálů - ty si můžeme např. pojmenovat jmény družic - takže OndroC, můžeš pracovat i s těmi názvy, které si tam sám zapíšeš...[/quote]

Jojo, favoritní skupiny jsou fajn. Člověk do nich přidá co chce, původní názvy těchto skupin může přejmenovat... Já se ale spíš snažil najít, jestli by nějak nešla přejmenovat přímo ta družice v přístroji (viz. obrázek, který jsem sem dal), to už bych ale asi chtěl moc...
Každopádně díky za rady, jsem rád, že máš takovou trpělivost :-)
radek.kovacik (267)|7.9.2009 18:14
[quote=Honza23;238694]Vantage samozřejmě umí upscaling SD programů[/quote]

Mne by ještě zajímalo, jaké nejvyšší výstupní rozlišení je v menu Vantage možno nastavit? Předpokládám, že by tam mělo jít 1920 x 1080i.
jarino1978 (8045)|7.9.2009 20:22
[quote=radek.kovacik;239805]Mne by ještě zajímalo, jaké nejvyšší výstupní rozlišení je v menu Vantage možno nastavit? Předpokládám, že by tam mělo jít 1920 x 1080i.[/quote]

áno, je to tak. 1920x1080i
digicam (12)|9.9.2009 10:42
[quote=docc1;239361]můžu se prosím zeptat kde jste ho našel v kamenné prodejně? rád ho bych ho přeci jen viděl naživo, než ho koupím, a nemohu ho nikde sehnat
Praha, Kladno, + blízké okolí děkuji
Mirek[/quote]

Zdar Mirku, tady je nejlevnější na netu:
http://www.swoopo.cz/product_info.php?info=p22_Vantage-HD-8000-S-HDTV-PVR.html
Můžu doporučit :-)
Brnky (84)|9.9.2009 14:00
Přátelé, Nova HD je v jednom horší než CT HD a to v tom pevném formátu 4:3 u některý filmů, kdy si nemůžete roztáhnout na TV na 16:9. Mají to na pevno a dosti mi to ser.... Samozřejmě NEVYSÍLAJÍ pořád 4:3 ale tohle mi vážně nejde narozum, když máte HD a nejsou filmy v širokoúhlém formátu. To moderní Televize by měla už běžně dělat. Což u CT HD jsem zatím nezaznamenal. Jinak CT HD má od 1.1.2010 vysílat v S2 ne jako ted v S. Tudíž lepší obraz.
Honza23 (80)|10.9.2009 08:21
[quote=Brnky;240019]Přátelé, Nova HD je v jednom horší než CT HD a to v tom pevném formátu 4:3 u některý filmů, kdy si nemůžete roztáhnout na TV na 16:9. Mají to na pevno a dosti mi to ser.... Samozřejmě NEVYSÍLAJÍ pořád 4:3 ale tohle mi vážně nejde narozum, když máte HD a nejsou filmy v širokoúhlém formátu. To moderní Televize by měla už běžně dělat. Což u CT HD jsem zatím nezaznamenal. Jinak CT HD má od 1.1.2010 vysílat v S2 ne jako ted v S. Tudíž lepší obraz.[/quote]

Kdyby alespoň toho vysílali více v nativním rozlišení.Takhle to na mé úhlopříčce postrádá význam.
OndraC (167)|10.9.2009 17:42
Tady mě napadá jeden postřeh a vlastně dotaz zároveň.
Mám televizor Philips 42pfl9603d, který dle mého názoru velmi dobře zvládá roztahovat obraz tak, aby nebyl příliš ořezaný, podivně roztáhnutý apod.
Nedávno jsem pustil ČT HD, vysíláný pořad (film...už nevím) byl ve formátu 16:9, ale obraz byl menší než obrazovka a nebyl jsem schopen ho roztáhnout (ani přes reciever, ani přes tv). Čím to??